2009–2010 Polska U-199(0)
2010 Polska U-201(0)
W sumie:10(0)
  1. Aktualne na: 21 sierpnia 2020.

Jakub Czerwiński (ur. 6 sierpnia 1991 w Krynicy-Zdroju) – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w polskim klubie Piast Gliwice.

Kariera

Karierę piłkarską zaczynał w drużynie Popradu Muszyna. Później przeniósł się do oddalonej od rodzinnego domu o 600 km Opalenicy. Występował tam w drużynie Promienia, w której zadebiutował w rozgrywkach III ligi. Następnie wrócił do Małopolski, gdzie przez 2 lata występował w drużynie Okocimskiego Brzesko, a następnie przez 4 lata w Termalice Bruk-Bet Nieciecza, gdzie był podstawowym obrońcą. 3 stycznia 2015 roku zawodnik podpisał obowiązujący od 1 lipca kontrakt z Pogonią Szczecin[1]. Klub ze Szczecina podjął działania aby ściągnąć Czerwińskiego już zimą, jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. Stoper pozostał jeszcze przez rundę wiosenną w Termalice, z którą wywalczył awans do Ekstraklasy, a następnie przeniósł się do Pogoni.

Czerwiński w Pogoni Szczecin

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zadebiutował w wygranym przez Pogoń meczu pierwszej kolejki przeciw Mistrzowi Polski, Lechowi Poznań (2:1)[2]. Pierwszego gola w tej klasie rozgrywkowej Czerwiński strzelił w wygranym meczu 10. kolejki przeciw Jagiellonii Białystok (2:1)[3]. Piłkarz w nowym klubie z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem - w sezonie 2015/2016 aż do 28. kolejki nie opuścił boiska ani na minutę, a późniejszą przerwę wymusiła kontuzja. Kolejny sezon także rozpoczął w podstawowym składzie Portowców rozgrywając osiem pełnych spotkań. W ostatni dzień okna transferowego, 31 sierpnia 2016, za 500 tys. euro[4] z Pogoni wykupiła Czerwińskiego Legia Warszawa, z którą piłkarz podpisał czteroletni kontrakt[5].

18 września 2016 w przegranym przez Legię 2:3 z Zagłębiem Lubin strzelił pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu w lidze[6].

W styczniu 2018 został wypożyczony do końca sezonu 2017/2018 do Piasta Gliwice[7]. 30 maja 2018 gliwicki klub aktywował klauzulę pierwokupu i piłkarz przeniósł się na stałe do śląskiego klubu[8].