Jenny Nowak
Data urodzenia | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klub | SC Sohland | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Debiut w PŚ | Kombinacja norweska: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pierwsze punkty w PŚ | Kombinacja norweska: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dorobek medalowy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Jenny Nowak (ur. 20 sierpnia 2002) – niemiecka skoczkini narciarska i kombinatorka norweska. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata juniorów w kombinacji norweskiej. Srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów w konkursie drużynowym skoków narciarskich (2019) oraz brązowa medalistka zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży w konkursie indywidualnym kombinacji norweskiej (2020).
Kariera
Kombinacja norweska
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 29 sierpnia 2014 roku w Oberstdorfie, gdzie w zawodach dzieci rozgrywanych metodą Gundersena zajęła 11. miejsce[1]. W styczniu 2018 roku zwyciężyła w testowych zawodach podczas mistrzostw świata juniorów w Kandersteg[2]. W zawodach Pucharu Kontynentalnego zadebiutowała 20 stycznia 2018 roku w Renie, startując w pierwszych w historii zawodach tego cyklu dla kobiet. Rywalizację ukończyła na trzeciej pozycji, plasując się za Rosjanką Stiefaniją Nadymową i Ayane Miyazaki z Japonii[3]. W kolejnych trzech zawodach zajmowała ponownie trzecie, czwarte oraz drugie miejsce. W efekcie w klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018 zajęła trzecie miejsce[4].
W sierpniu 2018 zajęła 3. pozycję w obu konkursach Letniego Grand Prix, plasując się na tej samej lokacie także w klasyfikacji generalnej cyklu[5].
Skoki narciarskie
W oficjalnych zawodach międzynarodowych rozgrywanych pod egidą FIS w skokach narciarskich zadebiutowała w sierpniu 2015. Kilkukrotnie stawała na podium konkursów Alpen Cupu. W FIS Cupie zadebiutowała 10 lutego 2018 w Rastbüchl, od razu stając na podium (2. pozycja). W Pucharze Kontynentalnym po raz pierwszy wystąpiła we wrześniu 2018, w ramach letniej edycji tego cyklu – w Oslo była 17. i 26[6].
Osiągnięcia
Kombinacja norweska
Mistrzostwa świata
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18. | 27 lutego | 2021 | Oberstdorf | Gundersen HS106/5 km | 13:10,4 | +2:48,5 | Gyda Westvold Hansen |
Mistrzostwa świata juniorów
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 30 stycznia | 2018 | Kandersteg | Gundersen HS72/5 km[a] | 15:49,3 | - | - |
9. | 23 stycznia | 2019 | Lahti | Gundersen HS100/5 km | 17:43,8 | +1:42,5 | Ayane Miyazaki |
1. | 4 marca | 2020 | Oberwiesenthal | Gundersen HS105/5 km | 14:12,3 | - | - |
2. | 6 marca | 2020 | Oberwiesenthal | Sztafeta mieszana HS105/4x2,5 km[7] | 41:15,6 | +32,6 | Norwegia |
12. | 10 lutego | 2021 | Lahti | Gundersen HS100/5 km | 15:24,8 | +2:34,0 | Gyda Westvold Hansen |
4. | 12 lutego | 2021 | Lahti | Sztafeta mieszana HS100/4x3,75 km[8] | 41:29,1 | +53,6 | Norwegia |
4. | 2 marca | 2022 | Zakopane | Gundersen HS105/5 km | 14:30,1 | +10,1 | Annika Sieff |
1. | 4 marca | 2022 | Zakopane | Sztafeta mieszana HS105/4x3,75 km[9] | 41:11,8 | - | - |
Zimowe igrzyska olimpijskie młodzieży
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3. | 18 stycznia | 2020 | Lozanna / Prémanon[b] | Gundersen HS90/4 km | 11:45,6 | +4,7 | Lisa Hirner |
6. | 20 stycznia | 2020 | Lozanna / Prémanon[c] | skoki drużyn mieszanych[10] | 986,4 pkt | 162,6 pkt | Austria |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2020/2021 | 13. |
2021/2022 | 9. |
2022/2023 |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata
stan na 17 grudnia 2022
Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2021/2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||
8 | 17 | 13 | 6 | 9 | 13 | 6 | 8 | 227 | ||||||||||||||||||||||
Sezon 2022/2023 | ||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||
6 | 9 | 10 | 8 | 127 | ||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 – – zawodniczka nie wystartowała DNF – zawodniczka nie ukończyła biegu DNS – zawodniczka nie wystartowała do biegu |
Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2017/2018 | 3. |
2018/2019 | 3. |
2019/2020 | 11. |
2020/2021 | 26. |
2021/2022 | 14. |
Miejsca na podium chronologicznie
Nr | Data | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Pozycja | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 20 stycznia 2018 | Rena | Gundersen HS111/5 km | 16:26,9 min | 3. | +16,6 s | Stiefanija Nadymowa |
2. | 21 stycznia 2018 | Rena | Gundersen HS111/5 km | 16:23,2 min | 3. | +1:21,5 min | Ayane Miyazaki |
3. | 11 marca 2018 | Niżny Tagił | Gundersen HS100/5 km | 16:16,8 min | 2. | +2,6 s | Stiefanija Nadymowa |
4. | 19 grudnia 2018 | Park City | Gundersen HS100/5 km | 15:30,1 min | 2. | +13,7 s | Tara Geraghty-Moats |
5. | 20 grudnia 2018 | Park City | Gundersen HS100/5 km | 14:27,2 min | 2. | +4,0 s | Gyda Westvold Hansen |
6. | 16 lutego 2019 | Rena | Gundersen HS111/5 km | 14:27,2 min | 3. | +1:14,5 min | Tara Geraghty-Moats |
7. | 8 marca 2019 | Niżny Tagił | Gundersen HS100/5 km | 13:34,4 min | 2. | +2:33,3 min | Tara Geraghty-Moats |
8. | 9 marca 2019 | Niżny Tagił | Start masowy HS100/5 km | 107,0 pkt | 2. | -24,2 pkt | Tara Geraghty-Moats |
9. | 14 grudnia 2019 | Park City | Start masowy HS100/5 km | 84,6 pkt | 3. | -31,8 pkt | Tara Geraghty-Moats |
Miejsca w poszczególnych konkursach
2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 4 | 2 | 250 | |||||||||||||||||||||||||||||||
2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
dns | dns | 2 | 2 | 4 | 6 | 3 | 4 | 2 | 2 | 6 | 560 | ||||||||||||||||||||||||
2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | 3 | 5 | - | - | 16 | 11 | - | - | 194 | ||||||||||||||||||||||||||
2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | 25 | - | 7 | - | - | 56 | |||||||||||||||||||||||||||||
2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | 11 | 6 | 64 | |||||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 - – zawodniczka nie wystartowała DNF – zawodniczka nie ukończyła biegu DNS – zawodniczka nie wystartowała do biegu |
Letnie Grand Prix
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2018 | 3. |
2019 | 3. (3.)[11] |
2021 | 10. (10.)[12] |
2022 | 4. (4.)[13] |
Miejsca na podium w zawodach indywidualnych
Nr | Data | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Pozycja | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 18 sierpnia 2018 | Oberwiesenthal | Gundersen HS106/4,5 km | 12:21,4 min | 3. | +50,3 s | Stiefanija Nadymowa |
2. | 19 sierpnia 2018 | Oberwiesenthal | Gundersen HS106/4,5 km | 11:04,8 min | 3. | +1:29,2 min | Tara Geraghty-Moats |
3. | 25 sierpnia 2019 | Oberwiesenthal | Gundersen HS106/4,5 km | 15:49,4 min | 3. | +2:34,4 min | Tara Geraghty-Moats |
4. | 28 sierpnia 2019 | Klingenthal | Gundersen HS85/5 km | 13:32,1 min | 3. | +22,1 s | Tara Geraghty-Moats |
5. | 31 sierpnia 2019 | Oberhof | Gundersen HS100/5 km | 13:23,0 min | 3. | +49,5 s | Tara Geraghty-Moats |
6. | 3 września 2022 | Tschagguns | Gundersen HS108/5 km | 13:30,3 min | 2. | +25,4 s | Nathalie Armbruster |
Miejsca na podium w zawodach drużynowych
Nr | Data | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Pozycja | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 27 sierpnia 2022 | Oberwiesenthal | Sztafeta mieszana HS105/4x5 km[14] | 36:55,6 min | 1. | - | - |
Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Grand Prix
Sezon 2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | 3 | 3 | 4 | 230 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | 6 | 5 | dq | 5 | 162 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | 6 | 2 | 4 | 220 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja – – zawodniczka nie wystartowała DNF – zawodniczka nie ukończyła biegu DNS – zawodniczka nie wystartowała do biegu |
Alpen Cup
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2016/2017 | 9.[15] |
2017/2018 | 1.[16] |
2018/2019 | 14.[17] |
2019/2020 | 5.[18] |
2020/2021 | 2. |
2021/2022 | 3. |
Miejsca na podium chronologicznie
Nr | Data | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Pozycja | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 7 sierpnia 2017 | Klingenthal | Gundersen HS85/3 km | 12:44,8 min | 2. | +31,1 s | Lena Prinoth |
2. | 11 sierpnia 2017 | Bischofsgrün | Gundersen HS71/4 km | 9:56,3 min | 1. | - | - |
3. | 23 września 2017 | Predazzo | Gundersen HS104/4 km | 16:37,8 min | 2. | +35,2 s | Lena Prinoth |
4. | 16 grudnia 2017 | Seefeld | Gundersen HS75/5 km | 17:07,2 min | 1. | - | - |
5. | 17 grudnia 2017 | Seefeld | Gundersen HS75/2,5 km | 8:57,9 min | 1. | - | - |
6. | 13 stycznia 2018 | Schonach | Gundersen HS106/5 km | 15:07,8 min | 1. | - | - |
7. | 14 stycznia 2018 | Schonach | Gundersen HS106/2,5 km | 6:36,9 min | 1. | - | - |
8. | 17 lutego 2018 | Baiersbronn | Gundersen HS90/5 km | 20:07,7 min | 2. | +20,1 s | Annika Sieff |
9. | 18 lutego 2018 | Baiersbronn | Gundersen HS90/2,5 km | 10:10,0 min | 1. | - | - |
10. | 6 października 2018 | Predazzo | Gundersen HS106/5 km | 14:46,2 min | 1. | - | - |
11. | 7 października 2018 | Predazzo | Gundersen HS106/2,5 km | 8:04,3 min | 2. | +5,5 s | Lisa Hirner |
12. | 22 września 2019 | Predazzo | Gundersen HS106/2,5 km | 6:46,8 min | 3. | +48,5 s | Lisa Hirner |
13. | 17 października 2020 | Klingenthal | Gundersen HS85/5 km | 12:48,9 min | 1. | - | - |
14. | 18 października 2020 | Klingenthal | Gundersen HS85/2,5 km | 6:01,1 min | 2. | +6,9 s | Sigrun Kleinrath |
15. | 19 grudnia 2020 | Seefeld | Gundersen HS109/5 km | 11:02,8 min | 3. | +12,1 s | Sigrun Kleinrath |
16. | 20 grudnia 2020 | Seefeld | Gundersen HS109/2,5 km | 7:14,9 min | 3. | +51,0 s | Sigrun Kleinrath |
17. | 25 września 2021 | Tschagguns | Gundersen HS108/5 km | 13:16,9 min | 1. | - | - |
18. | 26 września 2021 | Tschagguns | Gundersen HS108/2,5 km | 6:44,8 min | 1. | - | - |
19. | 18 grudnia 2021 | Seefeld | Gundersen HS109/2,5 km | 6:42,1 min | 2. | +3,1 s | Silva Verbič |
20. | 19 grudnia 2021 | Seefeld | Gundersen HS109/5 km | 13:44,9 min | 1. | - | - |
21. | 15 stycznia 2022 | Schonach | Gundersen HS106/5 km | 14:34,3 min | 2. | +41,2 s | Annika Sieff |
22. | 16 stycznia 2022 | Schonach | Gundersen HS106/2,5 km | 7:07,0 min | 3. | +44,5 s | Annika Sieff |
Miejsca w poszczególnych konkursach Alpen Cup
Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | - | 4 | - | 95 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | - | - | 840 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | 1 | 2 | - | - | dns | dns | - | - | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | - | 4 | 3 | 6 | 4 | 240 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 3 | - | - | 300 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | - | - | - | - | 520 | |||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 – – zawodniczka nie wystartowała |
Uwagi
- ↑ Konkurs testowy, nie przyznawano za niego medali mistrzostw świata juniorów.
- ↑ Organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2020 była szwajcarska Lozanna, jednak rywalizacja w kombinacji norweskiej odbyła się we francuskim Prémanon.
- ↑ Organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2020 była szwajcarska Lozanna, jednak rywalizacja w kombinacji norweskiej odbyła się we francuskim Prémanon.
Przypisy
- ↑ NOWAK Jenny (NK). fis-ski.com. [dostęp 2018-04-27]. (ang.).
- ↑ FIS - Ladies' Gundersen NH HS72/5,0 Km OFFICIAL RESULTS. fis-ski.com, 2018-01-30. [dostęp 2018-04-27]. (ang.).
- ↑ COCL: Stefaniya Nadymova takes inaugural win. fis-ski.com, 2018-01-20. [dostęp 2018-01-20]. (ang.).
- ↑ FIS Continental Cup Nordic Combined Ladies CUPSTANDINGS. fis-ski.com. [dostęp 2018-03-18]. (ang.).
- ↑ LADIES GRAND PRIX STANDINGS. fis-ski.com. [dostęp 2018-10-14]. (ang.).
- ↑ NOWAK Jenny (JP). fis-ski.com. [dostęp 2018-04-27]. (ang.).
- ↑ Skład drużyny: Christian Frank, Maria Gerboth, Jenny Nowak, David Mach
- ↑ Skład drużyny: Christian Frank, Jenny Nowak, Maria Gerboth, Tristan Sommerfeldt
- ↑ Skład drużyny: Simon Mach, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster, Tristan Sommerfeldt
- ↑ Skład drużyny: Jenny Nowak, Jan Andersen, Michelle Göbel, Luca Geyer
- ↑ Zgodnie z regulaminem LGP 2019 do końcowej klasyfikacji zaliczane były tylko zawodniczki, które wystartowały we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodniczki nie uwzględniając tej reguły.
- ↑ Zgodnie z regulaminem LGP 2021 do końcowej klasyfikacji zaliczane były tylko zawodniczki, które wystartowały we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodniczki nie uwzględniając tej reguły.
- ↑ Zgodnie z regulaminem LGP 2022 do końcowej klasyfikacji zaliczane były tylko zawodniczki, które wystartowały we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodniczki nie uwzględniając tej reguły.
- ↑ Skład drużyny: Julian Schmid, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster, Johannes Rydzek.
- ↑ Ladies NC Alpen Cup 2016/2017. fis-ski.com. [dostęp 2020-04-09]. (ang.).
- ↑ Ladies NC Alpen Cup 2017/2018. fis-ski.com. [dostęp 2020-04-09]. (ang.).
- ↑ Ladies NC Alpen Cup 2018/2019. fis-ski.com. [dostęp 2020-04-09]. (ang.).
- ↑ Ladies NC Alpen Cup 2019/2020. fis-ski.com. [dostęp 2020-04-09]. (ang.).
Bibliografia
- NOWAK Jenny (NK). fis-ski.com. [dostęp 2018-04-27]. (ang.).
- NOWAK Jenny (JP). fis-ski.com. [dostęp 2018-04-27]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Nordic combined
Flaga Finlandii
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Złoty medal FIS
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Srebrny medal FIS
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
(c) Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Women's Cross-Country at FIS Sommer Grand Prix 2021 in Oberhof & Steinbach-Hallenberg