2. Aktualne na: 10 października 2018.
Dorobek medalowy
Mistrzostwa Europy U-21
złotoCzechy 2015

John Alberto Guidetti[3] (ur. 15 kwietnia 1992 w Sztokholmie) – piłkarz szwedzki pochodzenia włoskiego i brazylijskiego grający na pozycji napastnika w AIK.

Karierę piłkarską Guidetti rozpoczął w klubie IF Brommapojkarna. W 2008 roku zadebiutował w nim w drugiej lidze szwedzkiej. W kwietniu 2008 podpisał kontrakt z angielskim Manchesterem City. Do 2010 roku grał w młodzieżowej drużynie Manchesteru do lat 18.

W 2010 roku Guidetti wrócił do Brommapojkarny, do której został wypożyczony. Strzelił w niej 3 gole w 8 rozegranych spotkaniach pierwszej ligi szwedzkiej. W listopadzie 2010 ponownie trafił na wypożyczenie, tym razem do klubu Football League Championship, Burnley. W styczniu 2011 wrócił do Manchesteru.

Latem 2011 roku Guidetti został wypożyczony do holenderskiego Feyenoordu. W Eredivisie zadebiutował 11 września 2011 w zwycięskim 3:1 wyjazdowym meczu z NAC Breda. W debiucie zdobył gola. Łącznie strzelił ich 20 w sezonie 2011/2012.

W 2012 roku Guidetti wrócił do Manchesteru City. W styczniu 2014 wypożyczono go do Stoke City[4].

Aktualizacja: 20 maja 2019

W swojej karierze Guidetti występował w młodzieżowych reprezentacjach Szwecji: reprezentacji U-17, U-19 i U-21. W dorosłej reprezentacji zadebiutował 29 lutego 2012 w wygranym 3:1 towarzyskim meczu z Chorwacją. W 46. minucie meczu zmienił Johana Elmandera, a w 47. minucie zaliczył asystę przy golu Sebastiana Larssona.