1947–19??CA Platense
19??–19??Central Español
1940–1946 Urugwaj8(2)

José Antonio Vázquez (ur. 11 marca 1921[1]) – urugwajski piłkarz noszący przydomek Carajito, napastnik.

Urodzony w Montevideo Vázquez w piłkę zaczął grać w 1935 roku w klubie CA Peñarol. Razem z klubem Peñarol dwa razy z rzędu zdobył tytuł mistrza Urugwaju – w 1944 i 1945 roku[2].

Jako piłkarz klubu Peñarol wziął udział w turnieju Copa América 1946, gdzie Urugwaj zajął czwarte miejsce. Vázquez zagrał w dwóch meczach – z Chile (w 74 minucie wszedł za Juana Riephoffa) i Brazylią (zdobył bramkę).

W 1946 roku, po mistrzostwach kontynentalnych, przeszedł do argentyńskiego klubu Boca Juniors, w którym zadebiutował 24 marca w zremisowanym 4:4 meczu z Estudiantes La Plata. Ostatni raz w barwach Boca Juniors zagrał 28 grudnia w wygranym 6:3 meczu z Peñarolem. W sumie w Boca Juniors zagrał w 24 meczach (2133 minuty) i zdobył 6 bramek. W lidze argentyńskiej rozegrał 17 meczów i zdobył 5 bramek. W 1947 roku grał już w drużynie CA Platense, a po powrocie do Urugwaju zakończył karierę w klubie Central Montevideo.

Vázquez od 18 lipca 1940 roku do 23 stycznia 1946 roku rozegrał w reprezentacji Urugwaju 8 meczów i zdobył 2 bramki[3].

1. Etapa profesional, girasolweb.tripod.com [dostęp 2017-11-24].
  2. 1900 – 1950, girasolweb.tripod.com [dostęp 2017-11-24].
  3. Uruguay – Record International Players.

• Tomasz Wołek, Encyklopedia piłkarska FUJI: Copa America. Historia mistrzostw Ameryki Południowej 1910-1995, Wydawnictwo GiA, Katowice 1995, ISBN 83-902751-2-0, s. 76–77