2. Aktualne na: 15 listopada 2019.
Dorobek medalowy
Mistrzostwa Europy U-19
złotoEstonia 2012

Juan Bernat Velasco (ur. 1 marca 1993 w Cullerze) – hiszpański piłkarz, występujący na pozycji obrońcy we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Hiszpanii. Złoty medalista Mistrzostw Europy U-19 2012.

Kariera klubowa

27 sierpnia 2011 zadebiutował w pierwszej drużynie Valencii w wygranym 4:3 spotkaniu z Racingiem Santander. Na boisku pojawił się od pierwszych minut, a w przerwie został zdjęty, przy stanie 2:1 dla gości[1].

22 stycznia 2012 zagrał swoje drugie spotkanie w lidze, w zremisowanym 1:1 meczu z Osasuną.

7 lipca 2014 podpisał pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium[2]. 22 sierpnia 2014 zadebiutował w Bayernie w wygranym 2:1 meczu z VfL Wolfsburg[3].

Pod koniec sierpnia 2018 został zawodnikiem Paris Saint-Germain.

Kariera reprezentacyjna

12 października 2014 zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w wygranym 4:0 meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2016 z Luksemburgiem, zdobywając w 88. minucie swojego pierwszego gola w kadrze[4].