2020–Bruk-Bet Termalica Nieciecza69(8)
2021 Polska U-212(2)
  1. Aktualne na: 22 października 2022.
  2. Aktualne na: 22 października 2022.

Kacper Śpiewak (ur. 30 maja 2000 w Stalowej Woli) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika w polskim klubie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Dwukrotny młodzieżowy reprezentant Polski.

Stal Stalowa Wola

Śpiewak rozpoczął seniorską karierę w Stali Stalowa Wola jako środkowy obrońca, z czasem zaczął występować w niej jako napastnik[1].

W klubie ze Stalowej Woli zadebiutował 30 lipca 2017 roku, wchodząc na boisku w 90. minucie ligowego spotkania przeciwko Gryfowi Wejherowo (1:1)[2]. 3 czerwca 2020 roku strzelił swoje pierwsze dwie bramki dla klubu, w 89. i 90. minucie, doprowadzając do remisu w domowym spotkaniu przeciwko Olimpii Elbląg[3]. Sezon 2019/2020 zakończył z dwudziestoma pięcioma meczami (23 ligowe) i ośmioma golami (wszystkie ligowe)[4]. Nie uchroniło to Stali przed spadkiem do III ligi, gr. IV[5].

Sezon 2020/2021 rozpoczął od wygranego 3:1 meczu w Pucharze Polski przeciwko Skrze Częstochowa, w którym zdobył jedną bramkę[6]. Jego drugim, i ostatnim przed odejściem do Niecieczy, spotkaniem w barwach „Stalówki” był przegrany 1:3 ligowy pojedynek przeciwko Avii Świdnik[7].

19 sierpnia 2020 roku ogłoszono, że wskutek aktywowania klauzuli odstępnego, został piłkarzem Bruk-Betu Termalica Nieciecza[8], z którym w pierwszym sezonie awansował do Ekstraklasy[9]. Pierwszy mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zagrał 23 lipca 2021, w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Stali Mielec (Śpiewak wszedł na boisko w 85. minucie)[10]. W sezonie 2021/2022, w którym zagrał 28 meczów, zdobywając 2 gole (w 9. kolejce przeciwko Górnikowi Zabrze[11], w 13. kolejce przeciwko Śląskowi Wrocław[12]), Śpiewak razem z Bruk-Betem spadł do I ligi[13].

Sezon 2022/2023 Śpiewak rozpoczął od udziału w spotkaniu I ligi przeciwko Odrze Opole, w którym wszedł na boisko w 79. minucie[14]. Brał również udział w rozgrywkach Pucharu Polski, występując przez 96 minut w przegranym meczu I rundy przeciwko Legii Warszawa (porażka 2:3 po dogrywce)[15].

Rozegrał dwa mecze w reprezentacji Polski U-21. Zadebiutował 12 listopada 2021 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy z Niemcami U-21, wygranym 4:0[16] W swoim drugim występie w kadrze młodzieżowej, również eliminacyjnym, przeciwko Łotwie U-21, zdobył swoje pierwsze dwie bramki dla Polski; spotkanie zakończyło się wygraną biało-czerwonych 5:0[17].

Statystyki

Klubowe

(aktualne na dzień 22 października 2022)