Kanarit Tower 2
Państwo | ![]() |
---|---|
Miejscowość | Tel Awiw |
Adres | 4 Leonardo da Vinci Street, Tel Awiw |
Architekt | Moore Yasky Sivan - MYS Architects |
Wysokość do dachu | 65 m |
Kondygnacje | 18 |
Ukończenie budowy | 2008 |
![]() |
Kanarit Tower 2 (hebr. מגדלי הכנרית) – biurowiec w osiedlu Ha-Kirja we wschodniej części miasta Tel Awiw, w Izraelu.
Historia
Biurowiec wybudowano w 2008 na terenie bazy wojskowej Ha-Kirja. Pierwotnie był on planowany jako 36. piętrowy wieżowiec, jednak po zamachu z 11 września 2001 zmniejszono jego wysokość do 18 kondygnacji[1].
Dane techniczne
Budynek ma 18 kondygnacji i wysokość 65 metrów[1].
Wieżowiec wybudowano w stylu architektonicznym określanym nazwą postmodernizmem. Wzniesiono go z betonu. Elewacja jest wykonana z granitu, szkła i paneli aluminiowych w kolorach białym, szarym i granatowym.
Wykorzystanie budynku
Biurowiec jest wykorzystywany przez wojskowe urzędy Sił Obronnych Izraela. Po stronie wschodniej dobudowano obszerne audytorium na 350 osób, synagogę, bibliotekę i inne pomieszczenia pomocnicze.
Zobacz też
- Wieżowce Tel Awiwu
Przypisy
- ↑ a b Kanarit Tower 2 (ang.). W: Emporis.com [on-line]. [dostęp 2011-02-22].
Linki zewnętrzne
- Canarit Towers (ang.). W: Galeria 3D Google [on-line]. [dostęp 2011-02-22].
Media użyte na tej stronie
Autor: NordNordWest, Licencja: CC BY-SA 3.0
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Autor: OpenStreetMap contributors, Licencja: CC BY-SA 2.0
Location map of Tel Aviv, Israel:
- top: 32.208
- bottom: 31.985
- left: 34.729
- right: 34.879