Katri Lylynperä
Data i miejsce urodzenia | 3 stycznia 1994 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klub | Vuokatti Ski Team Kainuu | |||||||||
Debiut w PŚ | 9.03.2013, Lahti (51. miejsce – sprint F) | |||||||||
Pierwsze punkty w PŚ | ||||||||||
Dorobek medalowy | ||||||||||
|
Katri Lylynperä (ur. 3 stycznia 1994 w Vammala) – fińska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Vuokatti Ski Team Kainuu.
Kariera
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 25 lutego 2011 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego „Pucharu Skandynawskiego” we fińskiej miejscowości Keuruu, gdzie nie wystartowała w sprincie stylem klasycznym. 4 grudnia 2011 w fińskim Kontiolahti podczas zawodów FIS Race zajęła 6. miejsce w sprincie stylem dowolnym.
W Pucharze Świata zadebiutowała 11 lutego 2012 roku w Nové Město, gdzie na dystansie 15 km stylem klasycznym zajęła 44. miejsce. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas PŚ w Ruce, 27 listopada 2015 w sprincie stylem klasycznym zajęła 15. miejsce.
Osiągnięcia
Igrzyska Olimpijskie
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23. | 8 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Sprint stylem dowolnym | 3:09,68 | — | Jonna Sundling |
Mistrzostwa świata
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
32. | 23 lutego | 2017 | Lahti | Sprint stylem dowolnym | 3:02,34 | — | Maiken Caspersen Falla |
45. | 21 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Sprint stylem dowolnym | 2:32,35 | — | Maiken Caspersen Falla |
8. | 25 lutego | 2021 | Oberstdorf | Sprint stylem klasycznym | 2:36,76 | — | Jonna Sundling |
Mistrzostwa świata juniorów
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23. | 20 lutego | 2012 | Erzurum | Sprint stylem dowolnym | — | — | Stina Nilsson |
24. | 24 lutego | 2012 | Erzurum | 10 km bieg łączony | 29:33,3 | +2:27,2 | Nika Razinger |
10. | 21 stycznia | 2013 | Liberec | Sprint stylem klasycznym | — | — | Stina Nilsson |
25. | 25 stycznia | 2013 | Liberec | 10 km bieg łączony | 27:13,0 | +2:07,9 | Teresa Stadlober |
8. | 27 stycznia | 2013 | Liberec | bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] | 35:41,1 | +1:45,9 | Szwecja |
23. | 29 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | Sprint stylem dowolnym | 2:55,49 | — | Jonna Sundling |
19. | 31 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | 10 km bieg łączony | 30:45,8 | +1:13,5 | Sarah Schaber |
17. | 2 lutego | 2014 | Val di Fiemme | 5 km stylem klasycznym | 14:05,0 | +53,5 | Natalja Niepriajewa |
6. | 3 lutego | 2014 | Val di Fiemme | bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] | 39:54,8 | +1:34,6 | Szwecja |
Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18. | 3 lutego | 2015 | Ałmaty | Sprint stylem klasycznym | 3:27,66 | — | Francesca Baudin |
28. | 5 lutego | 2015 | Ałmaty | 10 km stylem dowolnym | 27:20,3 | +2:02,2 | Barbro Kvåle |
19. | 7 lutego | 2015 | Ałmaty | 15 km bieg łączony | 41:00,0 | +2:02,5 | Nathalie von Siebenthal |
11. | 22 lutego | 2016 | Râșnov | Sprint stylem dowolnym | 2:52,14 | — | Jonna Sundling |
18. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | 10 km stylem klasycznym | 28:49,4 | +1:47,3 | Anastasija Siedowa |
11. | 25 lutego | 2016 | Râșnov | 10 km stylem dowolnym | 23:14,1 | +1:09,3 | Victoria Carl |
42. | 31 stycznia | 2017 | Soldier Hollow | Sprint stylem klasycznym | 3:32,40 | — | Anna Dyvik |
18. | 4 lutego | 2017 | Soldier Hollow | 15 km bieg łączony | 40:50,9 | +2:17,1 | Lotta Udnes Weng |
Uniwersjada
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5. | 3 marca | 2019 | Krasnojarsk | 5 km stylem klasycznym | 14:48,6 | +19,2 | Alisa Żambałowa |
DNS | 4 marca | 2019 | Krasnojarsk | 5 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) | 12:42,9 | — | Alisa Żambałowa |
DNS | 6 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint stylem dowolnym | 2:47,34 | — | Petra Hynčicová |
3. | 8 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[d] | 22:11,37 | +17,89 | Rosja I |
Igrzyska olimpijskie młodzieży
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14. | 17 stycznia | 2012 | Innsbruck | 5 km stylem klasycznym | 14:18,0 | +2:00,9 | Anastasija Siedowa |
5. | 19 stycznia | 2012 | Innsbruck | Sprint stylem dowolnym | 1:57,4 | +1,5 | Silje Theodorsen |
19. | 21 stycznia | 2012 | Innsbruck | bieg sztafetowy mieszany (biegi+biathlon)[e] | 1:04:23,4 | +8:05,2 | Niemcy |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2012/2013 | niesklasyfikowana |
2013/2014 | niesklasyfikowana |
2014/2015 | niesklasyfikowana |
2015/2016 | 88. |
2016/2017 | 108. |
2017/2018 | niesklasyfikowana |
2018/2019 | 89. |
2019/2020 | 55. |
2020/2021 | 75. |
2021/2022 | 43. |
Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata
stan na koniec sezonu 2021/2022
Sezon 2012/2013 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 51 | 58 | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | 65 | 83 | 78 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | 47 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 52 | 42 | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | STK | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | 58 | 51 | 48 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 40 | - | - | - | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 | ||||||||||||||||||||||||
Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | 42 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 27 | - | 35 | - | - | - | - | - | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | 70 | 71 | 66 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 60 | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | 41 | 55 | 61 | DNF | - | - | 32 | 47 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 33 | - | - | 18 | - | - | - | - | 60 | - | - | - | - | - | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2019/2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | ST | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | - | - | - | - | 19 | - | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | 12 | - | - | - | 51 | 19 | 62 | - | - | - | - | - | - | - | 29 | 14 | - | 67 | |||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | 36 | 38 | 38 | - | - | - | 35 | 45 | 46 | 50 | dns | - | - | - | dnf | - | - | - | 23 | 41 | - | - | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2021/2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TdS | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | dns | - | 36 | - | 20 | 53 | - | - | - | - | - | - | - | - | 23 | 24 | 12 | - | 18 | 50 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane DNF - zawodnik nie ukończył biegu |
Mistrzostwa Finlandii
Zwycięstwa w zawodach indywidualnych
Lp. | Rok | Dystans |
---|---|---|
1. | 2019 | sprint styl. dowolnym |
2. | 2022 | sprint styl. dowolnym |
Zwycięstwa w zawodach drużynowych
Lp. | Rok | Dystans | Klub | Drużyna |
---|---|---|---|---|
1. | 2020 | sprint drużynowy | Vuokatti Ski Team Kainuu | Vilma Nissinen |
2. | 2021 | sprint drużynowy | Vuokatti Ski Team Kainuu | Vilma Nissinen |
3. | 2022 | sztafeta 3×5 km | Vuokatti Ski Team Kainuu | Jasmin Kähärä, Eveliina Piippo |
Uwagi
- ↑ Etap zawodów pucharu świata.
- ↑ Skład drużyny: Krista Niiranen, Katri Lylynperä, Johanna Ukkola, Leena Nurmi
- ↑ Skład drużyny: Nea Katajala, Elsa Airaksinen, Katri Lylynperä, Jasmi Joensuu
- ↑ Skład zespołu: Joonas Sarkkinen, Katri Lylynperä
- ↑ Skład drużyny: Jenny Ingman, Katri Lylynperä, Antti Repo, Joonas Sarkkinen
Linki zewnętrzne
- Profil na stronie FIS. (ang. • niem. • fr.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Cross country skiing
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Switzerland at sea