Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Krynicy-Zdroju
kościół parafialny
Ilustracja
widok ogólny
Państwo

 Polska

Miejscowość

Krynica-Zdrój

Adres

ul. Stara Droga

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju

Wezwanie

Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wspomnienie liturgiczne

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Położenie na mapie Krynicy-Zdroju
Mapa konturowa Krynicy-Zdroju, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusaw Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie Polski
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusaw Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie powiatu nowosądeckiego
Mapa konturowa powiatu nowosądeckiego, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusaw Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie gminy Krynica-Zdrój
Mapa konturowa gminy Krynica-Zdrój, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusaw Krynicy-Zdroju”
Ziemia49°26′00,2″N 20°57′02,7″E/49,433389 20,950750

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdrojurzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem (dekanat Krynica-Zdrój diecezji tarnowskiej). Znajduje się na terenie dawnej wsi Słotwiny.

Świątynia została wzniesiona w latach 1991–2000. Kamień węgielny poświęcony 2 czerwca 1991 roku przez papieża Jana Pawła II został wmurowany 29 września 1996 roku przez biskupa Józefa Życińskiego. Prace budowlane zwieńczyły: poświęcenie i konsekracja kościoła 22 września 2002 roku przez biskupa Wiktora Skworca. Wystrój wnętrza to wykonanie i projekt Krzysztofa Kabata[1].

Przypisy

.

Media użyte na tej stronie