Komisja Likwidacyjna Rządu RP

(c) Photo by Tadeusz Patryk Szczepanik 1986, CC BY-SA 3.0
Przewodniczący Komisji Likwidacyjnej Edward Szczepanik (Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej 1986–1990)

Komisja Likwidacyjna Rządu Rzeczypospolitej powołana dekretem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego z dnia 20 grudnia 1990 związku z wypełnieniem misji władz Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie[1]. Równolegle powołana została Komisja Likwidacyjna Skarbu Narodowego.

Skład

Epilog

22 grudnia 1990 prezydent Kaczorowski przekazał insygnia władzy prezydenckiej wybranemu w wyborach powszechnych Lechowi Wałęsie. Tego samego dnia zakończył działalność rząd Edwarda Szczepanika. 8 grudnia 1991 działalność zakończyły zaś Rada Narodowa i Najwyższa Izba Kontroli. Komisja zakończyła ostatecznie działalność wszelkich organów emigracyjnych do 31 grudnia 1991.

Przypisy

  1. Dekrety prezydenta R. Kaczorowskiego o zakończeniu swojej działalności, o rozwiązaniu rządu i skarbu na emigracji, zarządzenia o komisjach likwidacyjnych rządu i skarbu, o rozwiązaniu kapituły Orderu Odrodzenia Polski, protokół z przekazania insygniów oraz teksty przemówień zawarte są w Dzienniku Ustaw RP na Uchodźstwie nr 5 z 22 grudnia 1990 r.

Media użyte na tej stronie

1986 Szczepanik EF 3 old.jpg
(c) Photo by Tadeusz Patryk Szczepanik 1986, CC BY-SA 3.0
Portrait of my father

taken at my brother's wedding.

w:pl:Licencje Creative Commons
uznanie autorstwana tych samych warunkach
Uznanie autorstwa: Photo by Tadeusz Patryk Szczepanik 1986
Wolno:
  • dzielić się – kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór
  • modyfikować – tworzyć utwory zależne
Na następujących warunkach:
  • uznanie autorstwa – musisz określić autorstwo utworu, podać link do licencji, a także wskazać czy utwór został zmieniony. Możesz to zrobić w każdy rozsądny sposób, o ile nie będzie to sugerować, że licencjodawca popiera Ciebie lub Twoje użycie utworu.
  • na tych samych warunkach – Jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy utwór, lub tworzy inny na jego podstawie, można rozpowszechniać powstały w ten sposób nowy utwór tylko na podstawie tej samej lub podobnej licencji.
Herb Rzeczypospolitej Polskiej (1956 - 1990).png
Herb Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujący od 8 grudnia 1956 r. (Dz. U. z 1956 r. Nr 3, poz.1)