Krzysztof Perlicki

Krzysztof Perlicki
Data i miejsce urodzenia19 lutego 1969
Szubin
doktor habilitowany nauk technicznych
Specjalność: optotelekomunikacja, technika światłowodowa
Alma MaterPolitechnika Warszawska
Doktorat23 listopada 1999 – telekomunikacja
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
Habilitacja7 grudnia 2010 – telekomunikacja światłowodowa
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
profesor nadzwyczajny
UczelniaWydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
Okres zatrudn.od 2011

Krzysztof Tadeusz Perlicki (ur. 19 lutego 1969 w Szubinie[1]) – polski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w optotelekomunikacji i technice światłowodowej. Profesor nadzwyczajny Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej[2].

Życiorys

Syn Tadeusza i Krystyny. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku (1988). W 1994 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Doktorem został w 1999 na podstawie pracy zatytułowanej Transmisja wykorzystująca zjawisko światłowodowej konwersji modulacji częstotliwości na modulację amplitudy o dwupoziomowym optycznym sygnale wyjściowym, przygotowanej pod kierunkiem Jerzego Siuzdaka, a w 2010 habilitował się, pisząc monografię pt. Transmisja światłowodowa wykorzystująca polaryzację światła[1]. W 2011 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W 2013 został kierownikiem studiów podyplomowych „Telekomunikacja, Informatyka i Zarządzanie” na tymże wydziale[3]. Prodziekan ds. ogólnych Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW w kadencji 2020-2024[4].

W swojej działalności naukowej Perlicki skupia się na sieciach optokomunikacyjnych o dużych przepustowościach. Zajmuje się m.in. polaryzacją w światłowodach, zwielokrotnianiem falowym i polaryzacyjnym, a także optycznymi sieciami dostępowymi[1]. Współpracował też z Telekomunikacją Polską, a jako członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich, współorganizował szereg konferencji[3].

Publikował prace w czasopismach, takich jak „Photonics Letters of Poland”, „Optical and Quantum Electronics” czy „Journal of telecommunications and information technology”[5].

Przypisy

  1. a b c Krzysztof Tadeusz Perlicki. [dostęp 2019-08-28].
  2. Dr hab. inż. Krzysztof Tadeusz Perlicki, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-08-28].
  3. a b Krzysztof Perlicki. [dostęp 2019-08-27].
  4. Nominacje dla Prodziekanów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. [dostęp 2020-09-16].
  5. Krzysztof Perlicki (publikacje i cytowania). scholar.google.pl. [dostęp 2019-08-28].