Kwalifikacyjne turnieje interkontynentalne w piłce siatkowej mężczyzn do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008

3 (w 3 miejscowościach)

Turnieje interkontynentalne do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie odbyły się w trzech miastach:

Turniej w Tokio jest jednocześnie kwalifikacją Azji (awansuje pierwsza drużyna w tabeli i najlepsza drużyna azjatycka).

System rozgrywek

• W zawodach brało udział 16 zespołów.
  • Zespoły zostały podzielone na 3 grupy: dwie 4-drużynowe i jedną 8-drużynową.
  • W grupach mecze rozegrane zostały systemem "każdy z każdym".
  • Na igrzyska olimpijskie awansowali zwycięzcy grup oraz z grupy 8-drużynowej najlepsza reprezentacja z Azji.
  • Przy ustalaniu kolejności zespołów w tabeli decydowały: punkty i liczba meczów wygranych, współczynnik punktowy (iloraz punktów zdobytych do straconych), współczynnik setowy (iloraz setów zdobytych do straconych).

Każdy zespół mógł zgłosić 12 zawodników do Turnieju. Nie ma możliwości późniejszej zmiany zgłoszonych zawodników, nawet w przypadku kontuzji któregoś z nich.

Drużyny uczestniczące

¹ Zastąpiła reprezentację Tunezja Tunezji.

4 Chińskie Tajpej33031772480,714190,111

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane

przyjmujący
Niemcy Jochen SchöpsKuba Joandry Leal HidalgoKuba Odelvis Dominico SpeekKuba Joandry Leal HidalgoHiszpania José Alexis Valido MorenoKuba Oreol CamejoKuba Keibel Gutiérrez Torna

przyjmujący
Portugalia Hugo GasparPortugalia Flávio CruzPolska Daniel PlińskiPolska Sebastian ŚwiderskiPortugalia Carlos TeixeiraPortugalia Nuno PinheiroPortoryko Victor Rivera

Australia Australia3:0 (25:12, 25:15, 25:14)Tajlandia Tajlandia
Korea Południowa Korea Południowa1:3 (25:16, 23:25, 23:25, 27:29)Argentyna Argentyna
Iran 3:1 (19:25, 25:15, 25:23, 25:14)Tajlandia Tajlandia
Korea Południowa Korea Południowa1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 19:25)Japonia Japonia
4 czerwca 2008
Argentyna Argentyna3:1 (25:27, 27:25, 25:19, 25:9) Iran
Korea Południowa Korea Południowa3:2 (27:29, 25:21, 21:25, 25:20, 15:10)Australia Australia
8 czerwca 2008
Tajlandia Tajlandia1:3 (18:25, 25:20, 18:25, 21:25)Korea Południowa Korea Południowa
Iran 3:0 (25:18, 25:16, 25:23)Australia Australia
Argentyna Argentyna2:3 (19:25, 19:25, 25:22, 25:21, 5:15)Włochy Włochy
Algieria Algieria0:3 (20:25, 13:25, 18:25)Japonia Japonia