Lekkoatletyka na Halowych Igrzyskach Azjatyckich 2009
Lekkoatletyka na Halowych Igrzyskach Azjatyckich 2009 – zawody sportowe, które rozegrano w Hanoi w Wietnamie od 31 października do 2 listopada.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
60 m | Su Bingtian | 6,65 | Yasser Al-Nasheri | 6,66 | Wachara Sondee | 6,68 |
400 m | Ismail Al-Sabiani | 47,31 | Yousef Masrahi | 47,49 | Siergiej Zajkow | 47,63 |
800 m | Sajjad Moradi | 1:48,48 | Mohammad Al-Azemi | 1:48,93 | Adnan Taes | 1:49,59 |
1500 m | Thamer Kamal Ali | 3:42,36 | Alemu Bekele | 3:43,66 | Abubaker Ali Kamal | 3:44,07 |
3000 m | James Kwalia Kurui | 8:00,80 | Alemu Bekele | 8:01,50 | Essa Ismail Rashed | 8:05,87 |
60 m przez płotki | Ji Wei | 7,69 | Mohammed Essa Al-Thawadi | 7,81 | Sami Al-Haydar | 7,81 |
Sztafeta 4 × 400 m | Arabia Saudyjska Yousef Masrahi Ismail Al-Sabiani Hamed Hamadan Al-Bishi Bandar Sharahili | 3:10,31 | Tajlandia Chanatip Ruckburee Jukkatip Pojaroen Supachai Phachsay Suppachai Chimdee | 3:11,07 | Zjednoczone Emiraty Arabskie Omar Juma Ali Obaid Saud Abdelkarim Jasim Saeed | 3:11,40 |
Skok wzwyż | Witalij Cykunow | 2,22 | Majed Gazal | 2,22 | Zhao Kuansong | 2,20 |
Skok o tyczce | Leonid Andreev | 5,60 | Yang Yansheng | 5,40 | Kreeta Sintawacheewa | 5,10 |
Skok w dal | Ahmed Faiz Bin Marzouq | 7,96 | Zhuang Haitao | 7,91 | Theerayut Philakong | 7,71 |
Trójskok | Roman Walijew | 16,60 | Jewgienij Ektow | 16,44 | Theerayut Philakong | 16,05 |
Pchnięcie kulą | Amin Nikfar | 19,66 | Chang Ming-huang | 19,55 | Sultan Al-Hebshi | 19,39 |
Siedmiobój | Mohamed Al-Qaree | 5791 pkt | Dmitrij Karpow | 5691 pkt | Vũ Văn Huyện | 5622 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
60 m | Vũ Thị Hương | 7,24 | Guzel Khubbieva | 7,39 | Nongnuch Sanrat | 7,42 |
400 m | Chen Jingwen | 53,58 | Gulustan Mahmood | 53,75 | Marina Maslonko | 54,34 |
800 m | Margarita Macko | 2:03,06 | Trương Thanh Hằng | 2:03,65 | Wiktorija Jałowcewa | 2:03,74 |
1500 m | Liu Qing | 4:19,04 | Mimi Belete | 4:19,79 | Trương Thanh Hằng | 4:23,04 |
3000 m | Tejitu Daba Chalchissa | 9:32,65 | Bùi Thị Hiền | 9:37,19 | Gladys Cherotich Kibiwot | 9:42,64 |
60 m przez płotki | Wallapa Pansoongneun | 8,28 | Natalja Iwoninskaja | 8,38 | Anastasija Soprunowa | 8,39 |
Sztafeta 4 × 400 m | Kazachstan Wiktorija Jałowcewa Margarita Macko Marina Maslonko Anna Gawriuszenko | 3:39,21 | Indie Mrudula Korada Jauna Murmu Tiana Mary Thomas Ashwini Chidananda Akkunji | 3:41,23 | Tajlandia Achara Chanakhen Karat Srimuang Saowalee Kaewchuay Treewadee Yongphan | 3:41,37 |
Skok wzwyż | Nadiya Dusanova | 1,93 | Noeng Ruthai Chaipech | 1,93 | Wanida Boonwan | 1,91 |
Skok o tyczce | Li Ling | 4,45 | Lê Thị Phương | 4,00 | Ni Putu Desy Margawati | 4,00 |
Skok w dal | Olga Rypakowa | 6,58 | Yuliya Tarasova | 6,45 | Prajusha Maliakkal | 6,27 |
Trójskok | Olga Rypakowa | 14,40 | Irina Litwinienko | 13,87 | Thitima Muangjan | 13,78 |
Pchnięcie kulą | Leila Rajabi | 17,07 | Juttaporn Krasaeyan | 16,12 | Lin Chia-ying | 16,08 |
Pięciobój | Wassana Winatho | 4062 pkt | Liu Haili | 3908 pkt | Nguyễn Thị Thu Cúc | 3665 pkt |
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 96 krajowych rekordów w kategorii seniorów:
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Omar Juma Al-Salfa | Zjednoczone Emiraty Arabskie | bieg na 60 m | 6,80 |
Omar Juma Al-Salfa | Zjednoczone Emiraty Arabskie | bieg na 60 m | 6,76 |
Omar Juma Al-Salfa | Zjednoczone Emiraty Arabskie | bieg na 60 m | 6,72 |
Adel Mohamed Al-Farhan | Brunei | bieg na 60 m | 6,82 |
Adel Mohamed Al-Farhan | Brunei | bieg na 60 m | 6,78 |
Kinley Tenzin | Bhutan | bieg na 60 m | 7,64 |
D.R.Ashan Hasaranga | Sri Lanka | bieg na 60 m | 6,79 |
Nguyễn Văn Mùa | Wietnam | bieg na 60 m | 6,80 |
Chaleunsook Adoudomphonh | Laos | bieg na 60 m | 7,12 |
Massoud Azizi | Afganistan | bieg na 60 m | 7,25 |
Ismail Al-Sabani | Arabia Saudyjska | bieg na 400 m | 47,70 |
Ismail Al-Sabani | Arabia Saudyjska | bieg na 400 m | 47,31 |
Siergiej Zajkow | Kazachstan | bieg na 400 m | 47,63 |
Mohamed Hassan Juma | Irak | bieg na 400 m | 49,01 |
Khenmanh Chantavong | Laos | bieg na 400 m | 51,70 |
Walid Anwari | Afganistan | bieg na 400 m | 52,74 |
Sajjad Moradi | Iran | bieg na 800 m | 1:48,48[1] |
Mohamed Mutlak Al-Azimi | Kuwejt | bieg na 800 m | 1:48,93 |
Adnan Taees Akkar | Irak | bieg na 800 m | 1:49,59 |
Jakkrit Pattasai | Tajlandia | bieg na 800 m | 1:56,40 |
Saysana Bannavong | Laos | bieg na 800 m | 2:02,61 |
Omar Awadh Al-Rashidi | Kuwejt | bieg na 1500 m | 3:46,69 |
Shin Hyun-su | Korea Południowa | bieg na 3000 m | 8:21,37 |
Mohammed Aissa Al-Thawadi | Katar | bieg na 60 m przez płotki | 7,85 |
Mohammed Aissa Al-Thawadi | Katar | bieg na 60 m przez płotki | 7,81 |
Ahmad Al-Moualed | Arabia Saudyjska | bieg na 60 m przez płotki | 7,82 |
Sami Ahmed Al-Haider | Arabia Saudyjska | bieg na 60 m przez płotki | 7,81 |
Fawaz Dahesh Al-Shammari | Kuwejt | bieg na 60 m przez płotki | 7,97 |
Fawaz Dahesh Al-Shammari | Kuwejt | bieg na 60 m przez płotki | 7,92 |
Karar Ali Al-Ghazali | Irak | bieg na 60 m przez płotki | 8,48 |
Jumrut Rittidet | Tajlandia | bieg na 60 m przez płotki | 7,78 |
Gharib Mohamed Al-Khaldi | Oman | bieg na 60 m przez płotki | 8,20 |
Choi Seon-ung | Korea Południowa | bieg na 60 m przez płotki | 8,31 |
Iong Kim Fai | Makau | bieg na 60 m przez płotki | 8,37 |
Majed Ghazal El Dein | Syria | skok wzwyż | 2,22 |
Kreetha Sinthawacheewa | Tajlandia | skok o tyczce | 5,10 |
K. P. Bimin | Indie | skok o tyczce | 4,80 |
Therayut Philakong | Tajlandia | skok w dal | 7,71 |
Asril Abdullah | Indonezja | skok w dal | 6,95 |
Sipaseuth Phetxomphou | Laos | skok w dal | 6,39 |
Therayut Philakong | Tajlandia | trójskok | 16,05 |
Mohammed Abdullah Abbas | Zjednoczone Emiraty Arabskie | trójskok | 16,03 |
Nguyễn Văn Hùng | Wietnam | trójskok | 15,61 |
Amin Nikfar | Iran | pchnięcie kulą | 19,66 |
Chang Ming-huang | Chińskie Tajpej | pchnięcie kulą | 19,55 |
Sultan Abdulmajeed Al-Hebshi | Arabia Saudyjska | pchnięcie kulą | 19,39 |
Hou Fei | Makau | pchnięcie kulą | 13,94 |
Mohammed Al-Qaree | Arabia Saudyjska | siedmiobój | 5791 pkt |
Oudomsack Chanthavong | Laos | siedmiobój | 4069 pkt |
Youssef Al-Masrahi, Ismail Al-Sabani, Hamed Hamadan Al-Bishi, Bandar Yahya Al-Sharakili | Arabia Saudyjska | sztafeta 4 x 400 m | 3:10,31 |
Chanatip Ruckburee, Jukkatip Phocharoen, Suphachai Phacsai, Supachai Chimdee | Tajlandia | sztafeta 4 x 400 m | 3:11,07 |
Omar Juma Al-Salfa, Ali Obaid Shirook, Saoud Mohamed Abdulkarim, Jasim Al-Junaibi | Zjednoczone Emiraty Arabskie | sztafeta 4 x 400 m | 3:11,40 |
Jayakumar Premanand, Parveen Kumar, Nitin Kumar, P.Sreedharan Sreejith | Indie | sztafeta 4 x 400 m | 3:13,01 |
Karar Al-Abodi, Adnan Taees Akkar, Mohammed Hasan Jumaah, Hareth Saleh | Irak | sztafeta 4 x 400 m | 3:23,32 |
Vũ Thị Hương | Wietnam | bieg na 60 m | 7,24 |
Vũ Thị Hương | Wietnam | bieg na 60 m | 7,32 |
Dana Abdulrazak | Irak | bieg na 60 m | 7,73 |
Kolestan Mahmoud | Irak | bieg na 60 m | 7,59 |
Kolestan Mahmoud | Irak | bieg na 60 m | 7,53 |
Mounira Al-Saleh | Syria | bieg na 60 m | 7,56 |
Mounira Al-Saleh | Syria | bieg na 60 m | 7,54 |
Najah Moh.Seif Al-Asmi | Oman | bieg na 60 m | 8,63 |
Vansy Thammalat | Laos | bieg na 60 m | 8,33 |
Arjina Khatun | Indie | bieg na 60 m | 7,81 |
Phody Sithideth | Laos | bieg na 60 m | 8,16 |
Kolestan Mahmoud | Irak | bieg na 400 m | 55,49 |
Kolestan Mahmoud | Irak | bieg na 400 m | 53,75 |
Trương Thanh Hằng | Wietnam | bieg na 800 m | 2:03,65 |
Souksavanh Malivanh | Laos | bieg na 800 m | 2:31,04 |
Trương Thanh Hằng | Wietnam | bieg na 1500 m | 4:23,04 |
Leila Ebrahimi | Iran | bieg na 1500 m | 4:26,10 |
Youm Go-eun | Korea Południowa | bieg na 1500 m | 4:40,25 |
Leila Ebrahimi | Iran | bieg na 3000 m | 9:51,08 |
Phạm Thị Hiền | Wietnam | bieg na 3000 m | 10:02,78 |
Govind Raj Gayathri | Indie | bieg na 60 m przez płotki | 8,47 |
Vũ Thị Hằng Ni | Wietnam | bieg na 60 m przez płotki | 8,49 |
Nadiya Dusanova | Uzbekistan | skok wzwyż | 1,93 |
Noengrothai Chaipetch | Tajlandia | skok wzwyż | 1,93 |
Maryam Al-Abdullah | Syria | skok wzwyż | 1,65[2] |
Lê Thị Phương | Wietnam | skok o tyczce | 4,00 |
Desy Margawati | Indonezja | skok o tyczce | 4,00 |
Sukanya Chomchuendee | Tajlandia | skok o tyczce | 3,70 |
Toukta Khamboonheung | Laos | skok o tyczce | 3,00 |
Thitima Muangjan | Tajlandia | skok w dal | 6,18 |
Maria Natalia Londa | Indonezja | skok w dal | 5,88 |
Thitima Muangjan | Tajlandia | trójskok | 13,78 |
Maliakhal Prajusha | Indie | trójskok | 13,42 |
Maria Natalia Londa | Indonezja | trójskok | 13,04 |
Fadwa Al-Boza | Syria | trójskok | 12,47 |
Leyla Rajabi | Iran | pchnięcie kulą | 17,07 |
Salma Abdullah Al-Khaldi | Katar | pchnięcie kulą | 9,82 |
Maryam Bashir Al-Mutabaghi | Kuwejt | pchnięcie kulą | 8,82 |
Nguyễn Thị Thu Cúc | Wietnam | pięciobój | 3765 pkt |
Chu Chia-ling | Chińskie Tajpej | pięciobój | 3676 pkt |
Philaylack Sackpraseuth | Oman | pięciobój | 1979 pkt |
Inam Khazal Al-Sudani, Hikmat Alaa Jassem, Kolestan Mahmoud, Dana Abdulrazak | Irak | sztafeta 4 x 400 m | 3:59,01 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Kazachstan | 6 | 4 | 4 | 14 |
2 | Chiny | 5 | 3 | 1 | 9 |
3 | Arabia Saudyjska | 4 | 2 | 2 | 8 |
4 | Iran | 3 | 0 | 0 | 3 |
5 | Tajlandia | 2 | 3 | 8 | 13 |
6 | Uzbekistan | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Katar | 2 | 1 | 2 | 5 |
8 | Wietnam | 1 | 3 | 3 | 7 |
9 | Bahrajn | 1 | 3 | 1 | 5 |
10 | Chińskie Tajpej | 0 | 1 | 1 | 2 |
Indie | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Irak | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13 | Kuwejt | 0 | 1 | 0 | 1 |
Syria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Indonezja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zjednoczone Emiraty Arabskie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
- ↑ Wyrównany własny rezultat z 7 lutego 2004 Tilastopaja: National Indoor Records Iran (ang.). [dostęp 2009-11-17].
- ↑ Wyrównany własny rezultat z 13 lutego 2009 Tilastopaja: National Indoor Records Syria (ang.). [dostęp 2009-11-17].
Bibliografia
- Wyniki zawodów na oficjalnej stronie igrzysk (ang.). [dostęp 2009-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (4 listopada 2009)].
- Wyniki zawodów w bazie tilastopaja.org (ang.). [dostęp 2009-11-17].
Media użyte na tej stronie
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Official flag used by the Fédération Internationale de Football Association (FIFA) to represent Chinese Taipei in association football matches. Also used at the Olympics from 1986 to 2010.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
bendera Indonesia
Flag of Laos