Lekkoatletyka na Igrzyskach Afrykańskich 2019
Igrzyska Afrykańskie 2019 Rabat | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Data | 26–30 sierpnia 2019 | ||
Liczba konkurencji | 46 |
Lekkoatletyka na Igrzyskach Afrykańskich 2019 odbywała się w dniach 26–30 sierpnia 2019 roku na Stade Moulay Abdellah położonym w Rabacie[1][2].
Podsumowanie
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa[3] | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Nigeria | 10 | 7 | 6 | 23 |
2 | Kenia | 10 | 7 | 3 | 20 |
3 | Etiopia | 5 | 5 | 8 | 18 |
4 | Algieria | 5 | 1 | 1 | 7 |
5 | Burkina Faso | 3 | 2 | 0 | 5 |
6 | Botswana | 3 | 1 | 0 | 4 |
7 | Egipt | 2 | 5 | 4 | 11 |
8 | Tunezja | 2 | 1 | 2 | 5 |
9 | Ghana | 2 | 1 | 1 | 4 |
10 | Południowa Afryka | 1 | 6 | 10 | 17 |
11 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Gambia | 1 | 1 | 0 | 2 |
13 | Zambia | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Maroko | 0 | 6 | 5 | 11 |
15 | Dżibuti | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Erytrea | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Uganda | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Benin | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Mauritius | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Senegal | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 46 | 46 | 46 | 138 |
Medaliści
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||||
100 m[4] | Raymond Ekevwo | 9.96 | Arthur Cissé | 9.97 | Usheoritse Itsekiri | 10.02 |
200 m[5] | Sydney Siame | 20.35 | Divine Oduduru | 20.54 | Anaso Jobodwana | 20.56 |
400 m[6] | Leungo Scotch | 45.27 | Thapelo Phora | 45.59 | Chidi Okezie | 45.61 |
800 m[7] | Abdessalem Ayouni | 1:45.17 | Cornelius Tuwei | 1:45.41 | Oussama Nabil | 1:45.42 |
1500 m[8] | George Manangoi | 3:38.27 | Ayanleh Souleiman | 3:38.44 | Charles Simotwo | 3:38.51 |
5000 m[9] | Robert Kiprop | 13:30.96 | Edward Zakayo | 13:30.96 | Richard Yator | 13:31.41 |
10 000 m[10] | Berehanu Tsegu | 27:56.81 | Aron Kifle | 27:57.79 | Jemal Yimer | 27:59.02 |
110 m przez płotki[11] | Amine Bouanani | 13.60 | Oyeniyi Abejoye | 13.90 | Louis-François Mendy | 14.05 |
400 m przez płotki[12] | Abdelmalik Lahoulou | 49.08 | Bienvenu Sawadogo | 49.25 | Mohamed Amine Touati | 49.29 |
3000 m z przeszkodami[13] | Benjamin Kigen | 8:12.39 | Getnet Wale | 8:14.06 | Soufiane El Bakkali | 8:19.45 |
4×100 m[14] | Ghana Sean Safo-Antwi Benjamin Azamati-Kwaku Martin Owusu-Antwi Joseph Amoah | 38.30 | Nigeria Raymond Ekevwo Divine Oduduru Emmanuel Arowolo Usheoritse Itsekiri Ogho-Oghene Egwero Adeseye Ogunlewe | 38.59 | Południowa Afryka Henricho Bruintjies Anaso Jobodwana Thando Dlodlo Chederick van Wyk Derrick Mokaleng | 38.80 |
4×400 m[15] | Botswana Zibane Ngozi Ditiro Nzamani Onkabetse Nkobolo Leungo Scotch | 3:02.55 | Południowa Afryka Gardeo Isaacs Ranti Dikgale Thapelo Phora Derrick Mokaleng | 3:03.18 | Nigeria Shedrack Akpeki Samson Oghenewegba Nathaniel Ifeanyi Emmanuel Ojeli Chidi Okezie | 3:03.42 |
Chód na 20 km[16] | Samuel Gathimba | 1:22:48 | Yohanis Algaw | 1:22:50 | Wayne Snyman | 1:23:38 |
Półmaraton[17] | Titus Ekiru | 1:01:42 | Mohamed Reda El Aaraby | 1:02:44 | Hamza Sahili | 1:02:45 |
Skok wzwyż[18] | Mpho Links | 2.20 | Mathew Sawe | 2.15 | Breyton Poole | 2.15 |
Skok o tyczce[19] | Hichem Khalil Cherabi | 5.00 | Mejdi Chehata | 4.70 | Larbi Bourrada | 4.70 |
Skok w dal[20] | Yasser Triki | 8.01 | Marouane Kacimi | 7.79 | Romeo N'tia | 7.72 |
Trójskok[21] | Hugues Fabrice Zango | 16.88 | Yasser Triki | 16.71 | Jonathan Drack | 16.53 |
Pchnięcie kulą[22] | Chukwuebuka Enekwechi | 21.48 | Mohamed Magdi Hamza | 20.85 | Mostafa Amr Hassan | 20.74 |
Rzut dyskiem[23] | Shehab Ahmed | 59.29 | Ayomidotun Kelvin Ogundeji | 57.82 | Elbachir Mbarki | 56.92 |
Rzut młotem[24] | Mostafa El Gamel | 72.50 | Alaa El-Ashry | 72.04 | Islam Mohamed | 71.36 |
Rzut oszczepem[25] | Julius Yego | 87.73 | Alexander Kiprotich | 77.50 | Nnamdi Chinecherem | 73.24 |
Dziesięciobój[26] | Larbi Bourrada | 7319 | Moustafa Ramadan | 7099 | Marouane Kacimi | 6607 |
Kobiety | ||||||
100 m[27] | Marie-Josée Ta Lou | 11.09 | Gina Bass | 11.13 | Bassant Hemida | 11.31 |
200 m[28] | Gina Bass | 22.58 | Bassant Hemida | 22.89 | Marie-Josée Ta Lou | 23.00 |
400 m[29] | Galefele Moroko | 51.30 | Favour Ofili | 51.68 | Grace Obour | 51.86 |
800 m[30] | Hirut Meshesha | 2:03.16 | Rababe Arafi | 2:03.20 | Halimah Nakaayi | 2:03.55 |
1500 m[31] | Quailyne Jebiwott Kiprop | 4:19.33 | Mary Kuria | 4:20.19 | Lemlem Hailu | 4:20.60 |
5000 m[32] | Lilian Kasait Rengeruk | 15:33.63 | Hawi Feysa | 15:33.99 | Alemitu Tariku | 15:37.15 |
10 000 m[33] | Tsehay Gemechu | 31:56.92 | Zeineba Yimer | 31:57.95 | Dera Dida | 31:58.78 |
100 m przez płotki[34] | Tobi Amusan | 12.68 | Marthe Koala | 13.20 | Taylon Bieldt | 13.40 |
400 m przez płotki[35] | Vanice Nyagisera | 56.95 | Lamiae Lhabze | 56.97 | Uwemedino Abasiono Akpan | 57.66 |
3000 m z przeszkodami[36] | Mekides Abebe | 9:35.18 | Mercy Gitahi | 9:37.53 | Weynshet Ansa | 9:38.56 |
4×100 m[37] | Nigeria Joy Udo-Gabriel Mercy Ntia-Obong Jasper Bukola Adekunle Rosemary Chukwuma Blessing Okagbare | 44.16 | Południowa Afryka Tebogo Mamathu Tamzin Thomas Patience Ntshingila Taylon Bieldt Lynique Beneke | 44.61 | Kenia Maximila Imali Milcent Ndoro Maureen Nyatichi Thomas Joan Cherono | 45.44 |
4×400 m[38] | Nigeria Kemi Francis Patience Okon George Blessing Oladoye Favour Ofili | 3:30.32 | Botswana Oarabile Babolayi Oratile Nowe Amantle Montsho Galefele Moroko | 3:31.96 | Uganda Stella Wonruku Nasiba Nabirye Emily Nanziri Leni Shida | 3:32.25 |
Chód na 20 km[39] | Emily Ngii | 1:34:41 | Grace Wanjiru | 1:34:57 | Yehualeye Beletew | 1:35:21 |
Półmaraton[40] | Yalemzerf Yehualaw | 1:10:26 | Degitu Azimeraw | 1:10:31 | Meseret Belete | 1:12:08 |
Skok wzwyż[41] | Rose Yeboah | 1.84 | Rhizlane Siba | 1.81 | Ariyat Dibow Ubang | 1.81 |
Skok o tyczce[42] | Dora Mahfoudhi | 4.31 | Fatma Elbendary | 4.10 | Dina Eltabaa | 4.00 |
Skok w dal[43] | Ese Brume | 6.69 | Deborah Acquah | 6.37 | Lynique Beneke | 6.30 |
Trójskok[44] | Grace Anigbata | 13.75 | Jamaa Chnaik | 13.69 | Zinzi Chabangu | 13.59 |
Pchnięcie kulą[45] | Sade Olatoye | 16.61 | Ischke Senekal | 16.18 | Mieke Strydom | 14.64 |
Rzut dyskiem[46] | Chioma Onyekwere | 59.91 | Yolandi Stander | 57.75 | Ischke Senekal | 53.95 |
Rzut młotem[47] | Lætitia Bambara | 65.28 | Temilola Ogunrinde | 64.68 | Sade Olatoye | 63.97 |
Rzut oszczepem[48] | Kelechi Nwanaga | 55.88 | Jo-Ane van Dyk | 55.38 | Sunette Viljoen | 53.44 |
Siedmiobój[49] | Marthe Koala | 5866 | Kemi Francis | 5683 | Nada Chroudi | 5302 |
Przypisy
- ↑ Technical Guide. jar2019.ma. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-16)]. (ang.).
- ↑ Sites de compétition. jar2019.ma. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-17)]. (fr.).
- ↑ Athletics – Medal Count. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 100m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 200m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 400m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 800m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 1500m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 5000m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 10000m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 110m Hurdles. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 400m Hurdles. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 3000m Steeplechase. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-23)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 4x100m Relay. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 4x400m Relay. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's 20km Walk. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Half Marathon. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-10)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's High Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Pole Vault. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-25)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Long Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-25)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Triple Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-25)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Shot Put. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Discus Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Hammer Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Javelin Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Men's Decathlon. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-10)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 100m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 200m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-30)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 400m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 800m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-03)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 1500m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-03)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 5000m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 10000m. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 100m Hurdles. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-03)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 400m Hurdles. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 3000m Steeplechase. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-03)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 4x100m Relay. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 4x400m Relay. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-30)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's 20km Walk. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Half Marathon. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-10)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's High Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-30)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Pole Vault. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-10)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Long Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-01)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Triple Jump. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-30)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Shot Put. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-25)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Discus Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-25)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Hammer Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Javelin Throw. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-10)]. (ang.).
- ↑ Athletics – Women's Heptathlon. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-04)]. (ang.).
Bibliografia
- Athletics – Daily Competition Schedule. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-28)]. (ang.).
- Athletics – Results Book. jar2019.ma. [dostęp 2020-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-01)]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports – . This is an unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flag of Ethiopia
Flag of Senegal
Flag of the Ivory Coast, written by Jon Harald Søby, modified by Zscout370. The colors match to what is reported at http://fotw.vexillum.com/flags/ci.html.