Pierwsze miejsceHolandia Anna van der Breggen
Drugie miejsceWielka Brytania Elizabeth Deignan
Trzecie miejscePolska Katarzyna Niewiadoma
Oficjalna strona WWW

1. edycja kobiecego wyścigu kolarskiego Liège-Bastogne-Liège odbyła się 23 kwietnia 2017 roku w Belgii. Trasa wyścigu liczyła 135,5 km, zaczynając się w mieście Bastogne, zaś kończąc w Ans. Wyścig wygrała Holenderka Anna van der Breggen, która tym samym jako pierwsza kolarka w historii wygrała w jednym roku wszystkie wyścigi tzw. Tryptyku Ardeńskiego, zwyciężając wcześniej w Amstel Gold Race oraz La Flèche Wallonne. Kolejne miejsca na podium zajęła Brytyjka Elizabeth Deignan oraz Polka Katarzyna Niewiadoma.

Liège-Bastogne-Liège był ósmym w sezonie wyścigiem cyklu UCI Women’s World Tour, będącym serią najbardziej prestiżowych zawodów kobiecego kolarstwa. Poza wyścigiem kobiecym tego samego dnia, lecz na dłuższej trasie zorganizowano również wyścig mężczyzn.