Liga Europy UEFA (2009/2010)/Faza kwalifikacyjna
Faza kwalifikacyjna w ramach rozgrywek Liga Europy UEFA 2009/2010.
I runda kwalifikacyjna
Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 46 drużyn, z czego 23 były rozstawione. Losowanie odbyło się 22 czerwca 2009 (godz. 13:00). Pierwsze mecze rozegrano 2 lipca, rewanże – 9 lipca 2009.
|
|
Współcz. – wartość współczynnika klubowego[1].
Pogrubiono nazwy drużyn, które awansowały do II rundy kwalifikacyjnej.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Sutjeska Nikšić | 2:3 (dogr.) | MTZ-RIPA Mińsk | 1:1 | 1:2 |
FC Lahti | 4:3 | Dinamo Tirana | 4:1 | 0:2 |
CS Grevenmacher | 0:6A | Vėtra Wilno | 0:3 | 0:3 |
NSÍ Runavík | 1:6A | Rosenborg BK | 0:3 | 1:3 |
Szombathelyi Haladás | 2:2 (b. wyj.) | Jertis Pawłodar | 1:0 | 1:2 |
Sligo Rovers | 2:3 | KF Vllaznia | 1:2 | 1:1 |
Metalurgi Rustawi | 4:0 | B36 Tórshavn | 2:0 | 2:0 |
Anorthosis Famagusta | 7:1 | UN Käerjéng 97 | 5:0 | 2:1 |
Slaven Belupo | 1:0 | Birkirkara FC | 1:0 | 0:0 |
Zimbru Kiszyniów | 3:2 | Okżetpes Kokczetaw | 1:2 | 2:0 |
Lisburn Distillery F.C. | 1:11 | Zestaponi | 1:5 | 0:6 |
Helsingborgs IF | 4:2 | Mika Erywań | 3:1 | 1:1 |
Valletta FC | 5:2 | Keflavík | 3:0 | 2:2 |
Dinaburg FC | 2:1 | Nõmme Kalju | 2:1 | 0:0 |
Budućnost Podgorica | 1:2 | Polonia Warszawa | 0:2 | 1:0 |
JK Narva Trans | 1:6A | Rudar Velenje | 0:3 | 1:3 |
Motherwell | 3:1 | Llanelli AFC | 0:1 | 3:0 |
Bananc Erywań | 1:2A | NK Široki Brijeg | 0:2 | 1:0 |
Spartak Trnawa | 5:2 | İnter Baku | 2:1 | 3:1 |
Dynama Mińsk | 3:2 | FK Renowa | 2:1 | 1:1 |
Randers FC | 7:0 | Linfield F.C. | 4:0 | 3:0 |
Simurq Zaqatala | 0:4 | Bene Jehuda Tel Awiw | 0:1 | 0:3 |
Fram | 4:2A | The New Saints F.C. | 2:1 | 2:1 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
A Pierwotnie gospodarzami pierwszych meczów miały być w tych przypadkach drużyny wymienione po prawej stronie, kolejność została jednak zamieniona po losowaniu.
II runda kwalifikacyjna
Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 80 drużyn (w tym 23 zwycięzców I rundy), z czego 40 były rozstawione. Losowanie odbyło się 22 czerwca 2009 (godz. 13:00). Ponieważ stało się to przed zakończeniem I rundy, przyjęto założenie, że wszystkie rozstawione drużyny z I rundy wygrają swoje mecze, jeśli zaś nie – zwycięska drużyna nierozstawiona przejmowała współczynnik pokonanego (tak stało się w 2 przypadkach)[2]. Pierwsze mecze rozegrano 16 lipca, rewanże – 23 lipca 2009.
Na żółtym tle przedstawiono drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej.
Współcz. – wartość współczynnika klubowego[1].
Pogrubiono nazwy drużyn, które awansowały do III rundy kwalifikacyjnej.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Rosenborg BK | 0:1 | Qarabağ FK | 0:0 | 0:1 |
Zimbru Kiszyniów | 0:1A | FC Paços de Ferreira | 0:0 | 0:1 |
AC Juvenes/Dogana | 0:5A | Polonia Warszawa | 0:1 | 0:4 |
Sturm Graz | 3:2 | NK Široki Brijeg | 2:1 | 1:1 |
FC Basel | 7:1 | FC Santa Coloma | 3:0 | 4:1 |
FC Honka | 3:0 | Bangor City | 2:0 | 1:0 |
MŠK Žilina | 3:0 | Dacia Kiszyniów | 2:0 | 1:0 |
Anorthosis Famagusta | 3:4 (dogr.) | OFK Petrovac | 2:1 | 1:3 |
St. Patrick’s Athletic | 2:1 | Valletta FC | 1:1 | 1:0 |
Omonia Nikozja | 8:1 | HB Tórshavn | 4:0 | 4:1 |
ND Gorica | 1:2 | FC Lahti | 1:0 | 0:2 |
Sigma Ołomuniec | 3:1 | Fram | 1:1 | 2:0 |
Legia Warszawa | 4:0 | Metalurgi Rustawi | 3:0 | 1:0 |
Falkirk | 1:2 (dogr.) | FC Vaduz | 1:0 | 0:2 |
IF Elfsborg | 3:0 | Szombathelyi Haladás | 3:0 | 0:0 |
Rapid Wiedeń | 8:0 | KF Vllaznia | 5:0 | 3:0 |
Naftan Nowopołock | 2:2 (b. wyj.) | KAA Gent | 2:1 | 0:1 |
Liepājas Metalurgs | 3:4 | Dinamo Tbilisi | 2:1 | 1:3 |
FC Differdange 03 | 1:3 | HNK Rijeka | 1:0 | 0:3 |
Sūduva Mariampol | 1:2 | Randers FC | 0:1 | 1:1 |
Vėtra Wilno | 3:2 | HJK Helsinki | 0:1 | 3:1 |
FK Miłano | 2:12 | Slaven Belupo | 0:4 | 2:8 |
Dynama Mińsk | 1:4 | Tromsø IL | 0:0 | 1:4 |
KR | 3:1 | AE Larisa | 2:0 | 1:1 |
Brøndby IF | 4:2 | Flora Tallinn | 0:1 | 4:1 |
Aalborg BK | 1:3 | Slavija Sarajewo | 0:0 | 3:1 |
Steaua Bukareszt | 4:1 | Újpest FC | 2:0 | 2:1 |
Metałurh Donieck | 5:1 | MTZ-RIPA Mińsk | 3:0 | 2:1 |
Crusaders F.C. | 3:5A | Rabotniczki Skopje | 1:1 | 2:4 |
Bene Jehuda Tel Awiw | 5:0 | Dinaburg FC | 4:0 | 1:0 |
NAC Breda | 8:0 | Gandzasar Kapan | 6:0 | 2:0 |
Czerno More Warna | 4:0 | Iscra-Stali Rybnica | 1:0 | 3:0 |
FK Sevojno | 1:1 (b. wyj.) | FBK Kaunas | 0:0 | 1:1 |
Flamurtari Vlora | 2:8 | Motherwell | 1:0 | 1:8 |
Zestaponi | 3:4 (dogr.) | Helsingborgs IF | 1:2 | 2:2 |
Skonto Ryga | 1:2 | Derry City | 1:1 | 0:1 |
Sliema Wanderers | 0:3 | Maccabi Netanja | 0:0 | 0:3 |
Toboł Kustanaj | 1:3 | Galatasaray SK | 1:1 | 0:2 |
Rudar Velenje | 0:5 | FK Crvena zvezda | 0:1 | 0:4 |
FK Sarajevo | 2:1 | Spartak Trnawa | 1:0 | 1:1 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
A Pierwotnie gospodarzami pierwszych meczów miały być w tych przypadkach drużyny wymienione po prawej stronie, kolejność została jednak zamieniona po losowaniu.
III runda kwalifikacyjna
Do startu w III rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 70 drużyn (w tym 40 zwycięzców II rundy), z czego 35 było rozstawionych. Losowanie odbyło się 17 lipca 2009 (godz. 13:00). Ponieważ stało się to przed zakończeniem II rundy, przyjęto założenie, że wszystkie rozstawione drużyny z II rundy wygrają swoje mecze, jeśli zaś nie – zwycięska drużyna nierozstawiona przejmowała współczynnik pokonanego (tak stało się w 8 przypadkach)[2]. Pierwsze mecze rozegrano 28 i 30 lipca, rewanże – 4 i 6 sierpnia 2009.
Na żółtym tle przedstawiono drużyny, które awansowały z II rundy kwalifikacyjnej.
|
|
Współcz. – wartość współczynnika klubowego[1].
Pogrubiono nazwy drużyn, które awansowały do rundy play-off.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Helsingborgs IF | 3:3 (k. 4:5)A | FK Sarajevo | 2:1 | 1:2 |
Fredrikstad FK | 3:7 | Lech Poznań | 1:6 | 2:1 |
HNK Rijeka | 1:4 | Metalist Charków | 1:2 | 0:2 |
Roma | 10:2A | KAA Gent | 3:1 | 7:1 |
FC Vaslui | 3:1 | Omonia Nikozja | 2:0 | 1:1 |
Slavija Sarajewo | 1:5 | MFK Koszyce | 0:2 | 1:3 |
IFK Göteborg | 2:4 | Hapoel Tel Awiw | 1:3 | 1:1 |
PSV Eindhoven | 2:0 | Czerno More Warna | 1:0 | 1:0 |
Metałurh Donieck | 5:0 | NK Interblock | 2:0 | 3:0 |
Vålerenga Fotball | 2:2 (b. wyj.) | PAOK FC | 1:2 | 1:0 |
Rapid Wiedeń | 4:4 (dogr.)A | APOP Kinyras Peyias | 2:1 | 2:2 |
FC Honka | 1:3 | Qarabağ FK | 0:1 | 1:2 |
FC Vaduz | 0:3 | Slovan Liberec | 0:1 | 0:2 |
St. Patrick’s Athletic | 3:3 (b. wyj.) | Krylia Sowietow Samara | 1:0 | 2:3 |
Randers FC | 1:4 | Hamburger SV | 0:4 | 1:0 |
Tromsø IL | 4:1 | Slaven Belupo | 2:1 | 2:0 |
Brøndby IF | 3:3 (b. wyj.) | Legia Warszawa | 1:1 | 2:2 |
FK Vojvodina | 3:5 | Austria Wiedeń | 1:1 | 2:4 |
CSKA Sofia | 2:1 | Derry City | 1:0 | 1:1 |
Steaua Bukareszt | 6:1 | Motherwell | 3:0 | 3:1 |
MŠK Žilina | 2:1 | Hajduk Split | 1:1 | 1:0 |
SC Braga | 1:4 | IF Elfsborg | 1:2 | 0:2 |
Aberdeen | 1:8 | Sigma Ołomuniec | 1:5 | 0:3 |
Rabotniczki Skopje | 3:7 | Odense BK | 3:4 | 0:3 |
FK Sevojno | 0:4 | Lille OSC | 0:2 | 0:2 |
OFK Petrovac | 1:6 | Sturm Graz | 1:2 | 0:5 |
Fenerbahçe SK | 6:2 | Budapest Honvéd FC | 5:1 | 1:1 |
Bene Jehuda Tel Awiw | 2:0 | FC Paços de Ferreira | 1:0 | 1:0 |
Club Brugge | 4:3 | FC Lahti | 3:2 | 1:1 |
Athletic Bilbao | 2:2 (b. wyj.) | BSC Young Boys | 0:1 | 2:1 |
KR | 3:5 | FC Basel | 2:2 | 1:3 |
Maccabi Netanja | 1:10A | Galatasaray SK | 1:4 | 0:6 |
Dinamo Tbilisi | 4:5 | FK Crvena zvezda | 2:0 | 2:5 |
Polonia Warszawa | 1:4 | NAC Breda | 0:1 | 1:3 |
Vėtra Wilno | 0:6 | Fulham | 0:3 | 0:3 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
A Pierwotnie gospodarzami pierwszych meczów miały być w tych przypadkach drużyny wymienione po prawej stronie, kolejność została jednak zamieniona po losowaniu.
Runda play-off
Do startu w rundzie play-off uprawnionych było 76 drużyn (w tym 35 zwycięzców III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy i 15 przegranych III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów), z czego 38 było rozstawionych. Losowanie odbyło się 7 sierpnia 2009 (godz. 13:00). W jego trakcie wszystkich uczestników rundy podzielono przed nim na 8 grup (z czego w sześciu umieszczono po 5 drużyn rozstawionych i nierozstawionych, a w dwóch po 4 rozstawione i nierozstawione)[13], w których drużyny zostały rozlosowane między sobą. Pierwsze mecze rozegrano 20 sierpnia, rewanże – 25 i 27 sierpnia 2009.
Na żółtym tle przedstawiono drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy.
Na różowym tle przedstawiono drużyny, które przegrały w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.
|
|
Współcz. – wartość współczynnika klubowego[1].
Pogrubiono nazwy drużyn, które awansowały do fazy grupowej.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
PAOK FC | 1:1 (b. wyj.) | Heerenveen | 1:1 | 0:0 |
Dinamo Zagrzeb | 4:2 | Heart of Midlothian | 4:0 | 0:2 |
Werder Brema | 8:3 | FK Aktöbe | 6:3 | 2:0 |
Everton | 5:1 | Sigma Ołomuniec | 4:0 | 1:1 |
BATE Borysów | 4:1 | Liteks Łowecz | 0:1 | 4:0 |
NAC Breda | 2:9 | Villarreal CF | 1:3 | 1:6 |
Lech Poznań | 1:1 (k. 3:4) | Club Brugge | 1:0 | 0:1 |
Fulham | 3:2 | Amkar Perm | 3:1 | 0:1 |
Galatasaray SK | 6:1 | Tallinna FCI Levadia | 5:0 | 1:1 |
FK Teplice | 2:3 | Hapoel Tel Awiw | 1:2 | 1:1 |
Metałurh Donieck | 4:5 | Austria Wiedeń | 2:2 | 2:3 |
Twente | 3:1 | Qarabağ FK | 3:1 | 0:0 |
MFK Koszyce | 4:10A | Roma | 3:3 | 1:7 |
CSKA Sofia | 2:1A | Dinamo Moskwa | 0:0 | 2:1 |
KRC Genk | 3:6 | Lille OSC | 1:2 | 2:4 |
Bene Jehuda Tel Awiw | 0:2A | PSV Eindhoven | 0:1 | 0:1 |
Lazio | 3:1 | IF Elfsborg | 3:0 | 0:1 |
Trabzonspor | 2:3 | Toulouse FC | 1:3 | 1:0 |
Partizan Belgrad | 3:1 | MŠK Žilina | 1:1 | 2:0 |
FK Bakı | 2:8 | FC Basel | 1:3 | 1:5 |
Ajax | 7:1 | Slovan Bratysława | 5:0 | 2:1 |
Sivasspor | 0:5A | Szachtar Donieck | 0:3 | 0:2 |
Brøndby IF | 3:4 | Hertha BSC | 2:1 | 1:3 |
Athletic Bilbao | 4:3 | Tromsø IL | 3:2 | 1:1 |
FK Sarajevo | 2:3 | CFR Cluj | 1:1 | 1:2 |
Rapid Wiedeń | 2:2 (b. wyj.) | Aston Villa | 1:0 | 1:2 |
Steaua Bukareszt | 5:1 | St. Patrick’s Athletic | 3:0 | 2:1 |
NK Maribor | 0:3A | Sparta Praga | 0:2 | 0:1 |
CD Nacional | 5:4 | Zenit Petersburg | 4:3 | 1:1 |
Genoa | 4:2 | Odense BK | 3:1 | 1:1 |
Dinamo Bukareszt | 3:3 (k. 9:8) | Slovan Liberec | 0:3B | 3:0 |
EA Guingamp | 2:8 | Hamburger SV | 1:5 | 1:3 |
FC Sion | 2:4 | Fenerbahçe SK | 0:2 | 2:2 |
Sturm Graz | 2:1 | Metalist Charków | 1:1 | 1:0 |
Slavia Praga | 4:2 | FK Crvena zvezda | 3:0 | 1:2 |
SL Benfica | 5:2 | Worskła Połtawa | 4:0 | 1:2 |
FC Vaslui | 2:4 | AEK Ateny | 2:1 | 0:3 |
Stabæk | 1:7 | Valencia CF | 0:3 | 1:4 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
A Pierwotnie gospodarzami pierwszych meczów miały być w tych przypadkach drużyny wymienione po prawej stronie, kolejność została jednak zamieniona po losowaniu.
B Mecz przerwany w 87. minucie przy stanie 0:2 z powodu zamieszek na trybunach. Decyzją UEFA zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny gości.
Zobacz też
Przypisy
- ↑ a b c d 2009/10 List of participants. uefa.com, 16 czerwca 2009. [dostęp 2009-07-14]. (ang.).
- ↑ a b Bert Kassies: Seeding in the Europa League 2009/2010. UEFA European Cup Football. [dostęp 2009-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-07-07)]. (ang.).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Valettę w I rundzie drużyny Keflavík (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Vllaznię w I rundzie drużyny Sligo Rovers (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Petrovac w II rundzie drużyny Anorthosis Famagusta (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Qarabağ Ağdam w II rundzie drużyny Rosenborg BK (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Slaviję w II rundzie drużyny Aalborg BK (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez KR Reykjavík w II rundzie drużyny AE Larisa (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Vaduz w II rundzie drużyny Falkirk (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez FK Sarajevo w II rundzie drużyny Spartak Trnawa (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Lahti w II rundzie drużyny ND Gorica (rozstawiona).
- ↑ Współczynnik pokonanej przez Vėtrę w II rundzie drużyny HJK Helsinki (rozstawiona).
- ↑ Scene set for UEFA Europa League draw. UEFA, 2009-08-07. [dostęp 2009-08-07]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flaga Finlandii
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Flag of Albania
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of Liechtenstein
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Autor:
- UEFA_-_UEFA_Cup.svg: Original work by Riccardo de conciliis at it.wikipedia. SVG version by LonEMedia.
- derivative work: Ottobdn (talk)
UEFA Cup Trophy
uefa europa logo