Liga Mistrzów UEFA (2019/2020)/Faza grupowa
UEFA Champions League group stage | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | UEFA |
---|---|
Termin | 17 września – 11 grudnia 2019 |
Liczba drużyn | 32 |
Statystyki turnieju | |
Mecze | 96 |
Strzelone gole | 308 (3,21 na mecz) |
Frekwencja | 4 212 013 (43 875 na mecz) |
Król strzelców | Robert Lewandowski (10 goli) |
Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA (2019/2020) miała na celu wyłonienie 16 drużyn uprawnionych do gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2019/2020, a także 8 drużyn uprawnionych do startu w fazie pucharowej Ligi Europy UEFA. Rozgrywki wystartowały 17 września 2019 roku, a zakończyły się 11 grudnia tego samego roku[1]. W każdej z grup, wszystkie zespoły grały ze sobą dwukrotnie w systemie mecz-rewanż.
Uczestnicy
Spośród 32 zakwalifikowanych zespołów, 26 miało zagwarantowany udział w fazie grupowej dzięki rezultatom osiągniętym w krajowych rozgrywkach ligowych. Tak oto prawo startu od fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA przysługiwało drużynom które[2]:
- zdobyły mistrzostwo rozgrywek ligowych sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 1.-11. (11 drużyn)[3]
- zajęły drugie miejsce w rozgrywkach ligowych sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 1.-6. (6 drużyn)
- zajęły trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 1.-5. (5 drużyn)[4]
- zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 1.-4. (4 drużyny)
Pozostałe 6 drużyn zostało wyłonionych w fazie kwalifikacyjnej.
Podział na koszyki
W tegorocznych zmaganiach zastosowano dokładnie ten sam sposób rozstawienia w koszykach co w ubiegłym roku. Mistrzowie lig z federacji sklasyfikowanych na miejscach 1.-8. w rankingu lig krajowych UEFA na rok 2019[5] mieli zagwarantowane miejsce w pierwszym koszyku. Pozostałe koszyki zostały rozdzielone na podstawie współczynników UEFA na sezon 2018/2019 klubów zakwalifikowanych do udziału w fazie grupowej.
Kolory w tabeli |
---|
Zwycięzca Ligi Mistrzów (2018/2019) |
Zwycięzca Ligi Europy (2018/2019) |
Zespoły zakwalifikowane do udziału w fazie grupowej poprzez awans w „ścieżce mistrzowskiej” kwalifikacji |
Zespoły zakwalifikowane do udziału w fazie grupowej poprzez awans w „ścieżce ligowej” kwalifikacji |
|
|
|
|
Losowanie
Losowanie grup odbyło się 29 sierpnia 2019 roku w Monako. UEFA przed losowaniem przyjęła zasadę, że drużyny z tej samej federacji nie mogą trafić do tej samej grupy. Dodatkowo ze względu na wymagania telewizji, jeżeli federacja posiada więcej niż jeden zespół w fazie grupowej, powinny one być „równomiernie” rozłożone w dwóch zestawach grup (A-D oraz E-H). 17 lipca 2014 roku Komitet Bezpieczeństwa UEFA zadecydował, że drużyny z Ukrainy oraz Rosji nie mogą znaleźć się w jednej grupie, z powodu napiętej sytuacji politycznej pomiędzy oboma krajami[6].
Terminarz
Kolejne kolejki zostały rozegrane według następującego harmonogramu:
Kolejka | Data | |
---|---|---|
Kolejka 1. | 17–18 września 2019 | |
Kolejka 2. | 1–2 października 2019 | |
Kolejka 3. | 22–23 października 2019 | |
Kolejka 4. | 5–6 listopada 2019 | |
Kolejka 5. | 26–27 listopada 2019 | |
Kolejka 6. | 10–11 grudnia 2019 |
Grupy
Kolory w tabeli grup |
---|
Zespoły z miejsc 1. i 2. awansują do 1/8 finału |
Zespół z miejsca 3. awansuje do 1/16 finału Ligi Europy |
Zasady ustalania kolejności w tabeli:
- liczba zdobytych punktów w całej rundzie;
- liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich;
- różnica bramek w meczach bezpośrednich;
- różnica bramek w meczach bezpośrednich – podwójne liczenie bramek zdobytych na wyjeździe;
- różnica bramek w całej rundzie;
- liczba zdobytych bramek w całej rundzie;
- współczynnik drużyny z poprzednich 5 sezonów.
Grupa A
|
|
18 września 2019 18:55 CET | Club Brugge | 0:0 (0:0) | Galatasaray SK | Jan Breydel Stadion, Brugia Widzów: 26 616 Sędzia: Slavko Vinčić |
18 września 2019 21:00 CET | Paris Saint-Germain | 3:0 (2:0) | Real Madryt | Parc des Princes, Paryż Widzów: 46 361 Sędzia: Anthony Taylor |
1 października 2019 18:55 CET | Real Madryt | 2:2 (0:2) | Club Brugge | Estadio Santiago Bernabéu, Madryt Widzów: 65 112 Sędzia: Georgi Kabakow |
1 października 2019 21:00 CET | Galatasaray SK | 0:1 (0:0) | Paris Saint-Germain 52' Icardi | Türk Telekom Arena, Stambuł Widzów: 46 532 Sędzia: Szymon Marciniak |
22 października 2019 21:00 CET | Club Brugge | 0:5 (0:1) | Paris Saint-Germain | Jan Breydel Stadion, Brugia Widzów: 26 946 Sędzia: Daniel Siebert |
22 października 2019 21:00 CET | Galatasaray SK | 0:1 (0:1) | Real Madryt 18' Kroos | Türk Telekom Arena, Stambuł Widzów: 48 886 Sędzia: Daniele Orsato |
6 listopada 2019 21:00 CET | Paris Saint-Germain Icardi 22' | 1:0 (1:0) | Club Brugge | Parc des Princes, Paryż Widzów: 47 418 Sędzia: Bobby Madden |
6 listopada 2019 21:00 CET | Real Madryt | 6:0 (4:0) | Galatasaray SK | Estadio Santiago Bernabéu, Madryt Widzów: 65 492 Sędzia: Felix Zwayer |
26 listopada 2019 18:55 CET | Galatasaray SK Büyük 11' | 1:1 (1:0) | Club Brugge 90+2' Diatta | Türk Telekom Arena, Stambuł Widzów: 34 500 Sędzia: Ivan Kružliak |
26 listopada 2019 21:00 CET | Real Madryt | 2:2 (1:0) | Paris Saint-Germain | Estadio Santiago Bernabéu, Madryt Widzów: 75 534 Sędzia: Artur Dias |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Paris Saint-Germain | 5:0 (2:0) | Galatasaray SK | Parc des Princes, Paryż Widzów: 46 509 Sędzia: István Kovács |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Club Brugge Vanaken 55' | 1:3 (0:0) | Real Madryt | Jan Breydel Stadion, Brugia Widzów: 27 308 Sędzia: Tobias Stieler |
Grupa B
|
|
18 września 2019 18:55 CET | Olympiakos SFP | 2:2 (1:2) | Tottenham Hotspur | Stadion im. Jeorjosa Karaiskakisa, Pireus Widzów: 31 001 Sędzia: Gianluca Rocchi |
18 września 2019 21:00 CET | Bayern Monachium | 3:0 (1:0) | FK Crvena zvezda | Allianz Arena, Monachium Widzów: 70 000 Sędzia: Bobby Madden |
1 października 2019 21:00 CET | Tottenham Hotspur | 2:7 (1:2) | Bayern Monachium | Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Widzów: 60 127 Sędzia: Clément Turpin |
1 października 2019 21:00 CET | FK Crvena zvezda | 3:1 (0:1) | Olympiakos SFP 37' Semedo | Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 43 291 Sędzia: Benoît Bastien |
22 października 2019 21:00 CET | Olympiakos SFP | 2:3 (1:1) | Bayern Monachium | Stadion im. Jeorjosa Karaiskakisa, Pireus Widzów: 31 670 Sędzia: Danny Makkelie |
22 października 2019 21:00 CET | Tottenham Hotspur | 5:0 (3:0) | FK Crvena zvezda | Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Widzów: 51 743 Sędzia: Marco Guida |
6 listopada 2019 18:55 CET | Bayern Monachium | 2:0 (0:0) | Olympiakos SFP | Allianz Arena, Monachium Widzów: 63 646 Sędzia: Paweł Raczkowski |
6 listopada 2019 21:00 CET | FK Crvena zvezda | 0:4 (0:1) | Tottenham Hotspur | Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 42 381 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
26 listopada 2019 21:00 CET | FK Crvena zvezda | 0:6 (0:1) | Bayern Monachium | Stadion Crvena zvezda, Belgrad Widzów: 44 118 Sędzia: Björn Kuipers |
26 listopada 2019 21:00 CET | Tottenham Hotspur | 4:2 (1:2) | Olympiakos SFP | Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Widzów: 57 024 Sędzia: Georgi Kabakow |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Bayern Monachium | 3:1 (2:1) | Tottenham Hotspur 20' Sessegnon | Allianz Arena, Monachium Widzów: 66 353 Sędzia: Gianluca Rocchi |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Olympiakos SFP | 1:0 (0:0) | FK Crvena zvezda | Stadion im. Jeorjosa Karaiskakisa, Pireus Widzów: 31 898 Sędzia: Daniele Orsato |
Grupa C
|
|
18 września 2019 21:00 CET | Szachtar Donieck | 0:3 (0:2) | Manchester City | Stadion Metalist, Charków[a] Widzów: 36 675 Sędzia: Artur Dias |
18 września 2019 21:00 CET | Dinamo Zagrzeb | 4:0 (3:0) | Atalanta | Maksimir, Zagrzeb Widzów: 28 863 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
1 października 2019 18:55 CET | Atalanta Zapata 28' | 1:2 (1:1) | Szachtar Donieck | San Siro, Mediolan[b] Widzów: 26 022 Sędzia: Tobias Stieler |
1 października 2019 21:00 CET | Manchester City | 2:0 (0:0) | Dinamo Zagrzeb | City of Manchester Stadium, Manchester Widzów: 49 046 Sędzia: Serdar Gözübüyük |
22 października 2019 18:55 CET | Szachtar Donieck | 2:2 (1:1) | Dinamo Zagrzeb | Stadion Metalist, Charków[a] Widzów: 21 526 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
22 października 2019 21:00 CET | Manchester City | 5:1 (2:1) | Atalanta 28' (k.) Malinowski | City of Manchester Stadium, Manchester Widzów: 49 308 Sędzia: Orel Grinfeld |
6 listopada 2019 21:00 CET | Atalanta Pašalić 49' | 1:1 (0:1) | Manchester City 7' Sterling | San Siro, Mediolan[b] Widzów: 34 326 Sędzia: Aleksei Kulbakov |
6 listopada 2019 21:00 CET | Dinamo Zagrzeb | 3:3 (1:1) | Szachtar Donieck | Maksimir, Zagrzeb Widzów: 28 316 Sędzia: Felix Brych |
26 listopada 2019 21:00 CET | Manchester City Gündoğan 56' | 1:1 (0:0) | Szachtar Donieck 69' Solomon | City of Manchester Stadium, Manchester Widzów: 52 020 Sędzia: Siergiej Karasiow |
26 listopada 2019 21:00 CET | Atalanta | 2:0 (1:0) | Dinamo Zagrzeb | San Siro, Mediolan[b] Widzów: 28 365 Sędzia: Slavko Vinčić |
11 grudnia 2019 18:55 CET | Dinamo Zagrzeb Olmo 10' | 1:4 (1:1) | Manchester City | Maksimir, Zagrzeb Widzów: 29 385 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
11 grudnia 2019 18:55 CET | Szachtar Donieck | 0:3 (0:0) | Atalanta | Stadion Metalist, Charków[a] Widzów: 26 536 Sędzia: Felix Zwayer |
Grupa D
|
|
18 września 2019 21:00 CET | Atlético Madryt | 2:2 (0:0) | Juventus | Wanda Metropolitano, Madryt Widzów: 66 283 Sędzia: Danny Makkelie |
18 września 2019 21:00 CET | Bayer Leverkusen | 1:2 (1:2) | Lokomotiw Moskwa | BayArena, Leverkusen Widzów: 26 592 Sędzia: Paweł Raczkowski |
1 października 2019 21:00 CET | Juventus | 3:0 (1:0) | Bayer Leverkusen | Allianz Stadium, Turyn Widzów: 34 525 Sędzia: William Collum |
1 października 2019 21:00 CET | Lokomotiw Moskwa | 0:2 (0:0) | Atlético Madryt | Stadion Lokomotiw, Moskwa Widzów: 27 051 Sędzia: Orel Grinfeld |
22 października 2019 18:55 CET | Atlético Madryt Morata 78' | 1:0 (0:0) | Bayer Leverkusen | Wanda Metropolitano, Madryt Widzów: 56 776 Sędzia: Artur Dias |
22 października 2019 21:00 CET | Juventus | 2:1 (0:1) | Lokomotiw Moskwa 30' Al. Miranczuk | Allianz Stadium, Turyn Widzów: 38 547 Sędzia: Tasos Sidiropoulos |
6 listopada 2019 18:55 CET | Lokomotiw Moskwa Al. Miranczuk 12' | 1:2 (1:1) | Juventus | Stadion Lokomotiw, Moskwa Widzów: 26 861 Sędzia: Ruddy Buquet |
6 listopada 2019 21:00 CET | Bayer Leverkusen | 2:1 (1:0) | Atlético Madryt 90+4' Morata | BayArena, Leverkusen Widzów: 28 160 Sędzia: Damir Skomina |
26 listopada 2019 18:55 CET | Lokomotiw Moskwa | 0:2 (0:1) | Bayer Leverkusen | Stadion Lokomotiw, Moskwa Widzów: 25 757 Sędzia: Michael Oliver |
26 listopada 2019 21:00 CET | Juventus Dybala 45+2' | 1:0 (1:0) | Atlético Madryt | Allianz Stadium, Turyn Widzów: 40 486 Sędzia: Anthony Taylor |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Bayer Leverkusen | 0:2 (0:0) | Juventus | BayArena, Leverkusen Widzów: 29 542 Sędzia: Benoît Bastien |
11 grudnia 2019 21:00 CET | Atlético Madryt | 2:0 (1:0) | Lokomotiw Moskwa | Wanda Metropolitano, Madryt Widzów: 58 426 Sędzia: Viktor Kassai |
Grupa E
|
|
17 września 2019 21:00 CET | Napoli | 2:0 (0:0) | Liverpool | Stadio San Paolo, Neapol Widzów: 38 878 Sędzia: Felix Brych |
17 września 2019 21:00 CET | Red Bull Salzburg | 6:2 (5:1) | KRC Genk | Red Bull Arena, Salzburg Widzów: 29 520 Sędzia: Felix Zwayer |
2 października 2019 18:55 CET | KRC Genk | 0:0 (0:0) | Napoli | Cristal Arena, Genk Widzów: 19 962 Sędzia: István Kovács |
2 października 2019 21:00 CET | Liverpool | 4:3 (3:1) | Red Bull Salzburg | Anfield, Liverpool Widzów: 52 243 Sędzia: Andreas Ekberg |
23 października 2019 21:00 CET | KRC Genk Odey 88' | 1:4 (0:1) | Liverpool | Cristal Arena, Genk Widzów: 19 626 Sędzia: Slavko Vinčić |
23 października 2019 21:00 CET | Red Bull Salzburg | 2:3 (1:1) | Napoli | Red Bull Arena, Salzburg Widzów: 29 520 Sędzia: Clément Turpin |
5 listopada 2019 21:00 CET | Liverpool | 2:1 (1:1) | KRC Genk 41' Samatta | Anfield, Liverpool Widzów: 52 611 Sędzia: Ivan Kružliak |
5 listopada 2019 21:00 CET | Napoli Lozano 44' | 1:1 (1:1) | Red Bull Salzburg | Stadio San Paolo, Neapol Widzów: 32 862 Sędzia: Szymon Marciniak |
27 listopada 2019 21:00 CET | Liverpool Lovren 65' | 1:1 (0:1) | Napoli 21' Mertens | Anfield, Liverpool Widzów: 52 128 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
27 listopada 2019 21:00 CET | KRC Genk Samatta 85' | 1:4 (0:2) | Red Bull Salzburg | Cristal Arena, Genk Widzów: 17 284 Sędzia: Mattias Gestranius |
10 grudnia 2019 18:55 CET | Red Bull Salzburg | 0:2 (0:0) | Liverpool | Red Bull Arena, Salzburg Widzów: 29 520 Sędzia: Danny Makkelie |
10 grudnia 2019 18:55 CET | Napoli | 4:0 (3:0) | KRC Genk | Stadio San Paolo, Neapol Widzów: 22 265 Sędzia: Cüneyt Çakır |
Grupa F
|
|
17 września 2019 18:55 CET | Inter Mediolan Barella 90+2' | 1:1 (0:0) | Slavia Praga 63' Olayinka | San Siro, Mediolan Widzów: 50 128 Sędzia: Ruddy Buquet |
17 września 2019 21:00 CET | Borussia Dortmund | 0:0 (0:0) | FC Barcelona | Signal Iduna Park, Dortmund Widzów: 66 099 Sędzia: Ovidiu Haţegan |
2 października 2019 18:55 CET | Slavia Praga | 0:2 (0:1) | Borussia Dortmund | Eden Aréna, Praga Widzów: 19 370 Sędzia: Björn Kuipers |
2 października 2019 21:00 CET | FC Barcelona | 2:1 (0:1) | Inter Mediolan 3' Martínez | Camp Nou, Barcelona Widzów: 86 141 Sędzia: Damir Skomina |
23 października 2019 21:00 CET | Slavia Praga Bořil 50' | 1:2 (0:1) | FC Barcelona | Eden Aréna, Praga Widzów: 19 170 Sędzia: Bobby Madden |
23 października 2019 21:00 CET | Inter Mediolan | 2:0 (1:0) | Borussia Dortmund | San Siro, Mediolan Widzów: 65 673 Sędzia: Anthony Taylor |
5 listopada 2019 18:55 CET | FC Barcelona | 0:0 (0:0) | Slavia Praga | Camp Nou, Barcelona Widzów: 67 023 Sędzia: Michael Oliver |
5 listopada 2019 21:00 CET | Borussia Dortmund | 3:2 (0:2) | Inter Mediolan | Signal Iduna Park, Dortmund Widzów: 66 099 Sędzia: Danny Makkelie |
27 listopada 2019 21:00 CET | FC Barcelona | 3:1 (2:0) | Borussia Dortmund 77' Sancho | Camp Nou, Barcelona Widzów: 90 071 Sędzia: Clément Turpin |
27 listopada 2019 21:00 CET | Slavia Praga | 1:3 (1:1) | Inter Mediolan | Eden Aréna, Praga Widzów: 19 370 Sędzia: Szymon Marciniak |
10 grudnia 2019 21:00 CET | Inter Mediolan Lukaku 44' | 1:2 (1:1) | FC Barcelona | San Siro, Mediolan Widzów: 71 818 Sędzia: Björn Kuipers |
10 grudnia 2019 21:00 CET | Borussia Dortmund | 2:1 (1:1) | Slavia Praga 43' Souček | Signal Iduna Park, Dortmund Widzów: 65 079 Sędzia: Siergiej Karasiow |
Grupa G
|
|
17 września 2019 18:55 CET | Olympique Lyon | 1:1 (0:1) | Zenit Petersburg 41' Azmun | Parc OL, Décines-Charpieu Widzów: 47 201 Sędzia: Michael Oliver |
17 września 2019 21:00 CET | SL Benfica Seferović 84' | 1:2 (0:0) | RB Lipsk | Estádio da Luz, Lizbona Widzów: 46 460 Sędzia: Tasos Sidiropoulos |
2 października 2019 21:00 CET | Zenit Petersburg | 3:1 (1:0) | SL Benfica 85' De Tomás | Stadion Kriestowskij, Petersburg Widzów: 51 683 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
2 października 2019 21:00 CET | RB Lipsk | 0:2 (0:1) | Olympique Lyon | Red Bull Arena, Lipsk Widzów: 40 194 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
23 października 2019 18:55 CET | RB Lipsk | 2:1 (0:1) | Zenit Petersburg 25' Rakicki | Red Bull Arena, Lipsk Widzów: 41 058 Sędzia: Ali Palabıyık |
23 października 2019 21:00 CET | SL Benfica | 2:1 (1:0) | Olympique Lyon 70' Depay | Estádio da Luz, Lizbona Widzów: 53 035 Sędzia: Ivan Kružliak |
5 listopada 2019 18:55 CET | Zenit Petersburg | 0:2 (0:1) | RB Lipsk | Stadion Kriestowskij, Petersburg Widzów: 50 452 Sędzia: Orel Grinfeld |
5 listopada 2019 21:00 CET | Olympique Lyon | 3:1 (2:0) | SL Benfica 76' Seferović | Parc OL, Décines-Charpieu Widzów: 51 077 Sędzia: Björn Kuipers |
27 listopada 2019 18:55 CET | Zenit Petersburg | 2:0 (1:0) | Olympique Lyon | Stadion Kriestowskij, Petersburg Widzów: 51 183 Sędzia: Daniele Orsato |
27 listopada 2019 21:00 CET | RB Lipsk | 2:2 (0:1) | SL Benfica | Red Bull Arena, Lipsk Widzów: 38 339 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
10 grudnia 2019 21:00 CET | SL Benfica | 3:0 (0:0) | Zenit Petersburg | Estádio da Luz, Lizbona Widzów: 40 232 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
10 grudnia 2019 21:00 CET | Olympique Lyon | 2:2 (0:2) | RB Lipsk | Parc OL, Décines-Charpieu Widzów: 53 288 Sędzia: Anthony Taylor |
Grupa H
|
|
17 września 2019 21:00 CET | Chelsea | 0:1 (0:0) | Valencia CF 74' Rodrigo | Stamford Bridge, Londyn Widzów: 39 469 Sędzia: Cüneyt Çakır |
17 września 2019 21:00 CET | Ajax | 3:0 (1:0) | Lille OSC | Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 51 441 Sędzia: Srdjan Jovanović |
2 października 2019 21:00 CET | Lille OSC Osimhen 33' | 1:2 (1:1) | Chelsea | Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq Widzów: 48 523 Sędzia: Aleksei Kulbakov |
2 października 2019 21:00 CET | Valencia CF | 0:3 (0:2) | Ajax | Estadio Mestalla, Walencja Widzów: 44 659 Sędzia: Daniele Orsato |
23 października 2019 18:55 CET | Ajax | 0:1 (0:0) | Chelsea 86' Batshuayi | Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 52 482 Sędzia: Ovidiu Haţegan |
23 października 2019 21:00 CET | Lille OSC Ikoné 90+5' | 1:1 (0:0) | Valencia CF 63' Czeryszew | Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq Widzów: 47 488 Sędzia: Deniz Aytekin |
5 listopada 2019 21:00 CET | Chelsea | 4:4 (1:3) | Ajax | Stamford Bridge, Londyn Widzów: 39 132 Sędzia: Gianluca Rocchi |
5 listopada 2019 21:00 CET | Valencia CF | 4:1 (0:1) | Lille OSC 25' Osimhen | Estadio Mestalla, Walencja Widzów: 38 252 Sędzia: Siergiej Karasiow |
27 listopada 2019 18:55 CET | Valencia CF | 2:2 (1:1) | Chelsea | Estadio Mestalla, Walencja Widzów: 43 486 Sędzia: Felix Zwayer |
27 listopada 2019 21:00 CET | Lille OSC | 0:2 (0:1) | Ajax | Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq Widzów: 48 612 Sędzia: Felix Brych |
10 grudnia 2019 21:00 CET | Chelsea | 2:1 (2:0) | Lille OSC 78' Rémy | Stamford Bridge, Londyn Widzów: 40 016 Sędzia: Tasos Sidiropoulos |
10 grudnia 2019 21:00 CET | Ajax | 0:1 (0:1) | Valencia CF 24' Rodrigo | Johan Cruyff ArenA, Amsterdam Widzów: 51 931 Sędzia: Clément Turpin |
Zobacz też
- Liga Europy UEFA (2019/2020)/Faza grupowa
Przypisy
- ↑ 2019/20 Champions League match and draw calendar - UEFA Champions League - News - UEFA.com, uefa.com [dostęp 2019-08-21] (ang.).
- ↑ Champions League and Europa League changes next season - UEFA Champions League - News - UEFA.com, uefa.com [dostęp 2019-08-21] (ang.).
- ↑ Ponieważ zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów - Liverpool FC zajął również w lidze miejsce dające prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2019/2020, dodatkowo prawo startu przypadło mistrzowi kraju z federacji sklasyfikowanej na 11. miejscu w rankingu (Austria)
- ↑ Ponieważ zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek Ligi Europy - Chelsea FC zajęła również w lidze miejsce dające prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2019/2020, dodatkowo prawo startu przypadło 3. drużynie w lidze kraju z federacji sklasyfikowanej na 5. miejscu w rankingu (Francja)
- ↑ UEFA Country Ranking 2019, kassiesa.home.xs4all.nl [dostęp 2019-08-21] (ang.).
- ↑ Emergency Panel decisions. (ang.).
Uwagi
- ↑ a b c Szachtar Donieck nie rozgrywa spotkań na swoim stadionie Donbas Arena w Doniecku z powodu konfliktu Rosji z Ukrainą.
- ↑ a b c Jako że domowy stadion Atalanty BC, nie spełnia norm Ligi Mistrzów, zdecydowano, że Atalanta domowe mecze będzie rozgrywać na stadionie San Siro.
Media użyte na tej stronie
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flaga Finlandii