Liga Mistrzyń UEFA (2010/2011)
UEFA Women's Champions League | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | UEFA |
---|---|
Termin | 5 sierpnia 2010 – 26 maja 2011 |
Liczba drużyn | 51 (z 43 konfederacji) |
Mistrz | Olympique Lyon (1. tytuł) |
Statystyki turnieju | |
Mecze | 103 |
Strzelone gole | 473 (4,59 na mecz) |
Król strzelców | Inka Grings (13 goli)[1] |
Liga Mistrzów UEFA Kobiet w sezonie 2010/11 – dziesiąta edycja kobiecych klubowych rozgrywek o mistrzostwo Starego Kontynentu organizowanych przez UEFĘ i druga rozgrywana pod szyldem UEFA Women's Champions League (Liga Mistrzów UEFA Kobiet). Do udziału w nich przystąpiło 51 drużyn z 43 federacji.
Zwycięzcy 23 najsilniejszych lig europejskich zostali automatycznie przydzieleni do 1/16 finału. Pozostałe 28 ekip musiało walczyć w kwalifikacjach, w których podzielone były na 7 czterozespołowych grup. Do następnej fazy awans uzyskiwali zwycięzcy grup oraz dwie drużyny z drugich miejsc, które miały najlepszy bilans punktowo-bramkowy (do bilansu nie wliczano spotkań z ostatnim zespołem w grupie). Od 1/16 rozgrywki prowadzone już były systemem pucharowym[2].
Finał rozegrano 26 maja 2011 w Londynie[3]. Zwycięzcą rozgrywek po raz pierwszy w historii został Olympique Lyon, który w finale pokonał 1. FFC Turbine Poczdam 2:0. Mecz był powtórką finału sprzed roku, w którym lepsze po rzutach karnych okazały się Niemki[4].
Runda kwalifikacyjna
Losowanie grup eliminacyjnych odbyło się 23 czerwca 2010 o godz. 12.00 w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej w Nyonie. Drużyny przed losowaniem podzielone były na cztery koszyki. Eliminacje odbyły się w dniach 5–10 sierpnia poprzez rozegranie siedmiu turniejów eliminacyjnych (siedem odrębnych grup po cztery zespoły w każdej). Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym, po jednym spotkaniu. Każdy turniej organizował jeden z siedmiu klubów-gospodarzy, których wyboru dokonano jeszcze przed losowaniem – były to: duńskie Brøndby IF, islandzki Breiðablik Kópavogur, ŽNK Krka Novo Mesto ze Słowenii, litewskie Gintra Universitetas, chorwacki ŽNK Osijek, Crusaders Newtownabbey Strikers z Irlandii Północnej oraz cypryjski Apollon Limassol. Awans do kolejnej fazy turnieju uzyskiwali zwycięzcy grup oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc (do bilansu nie wliczano spotkania z ostatnią ekipą w grupie)[3][5].
Grupa 1
Wyniki i tabela grupy 1, w której gospodarzem było Brøndby IF z Danii:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FC NSA Sofia | 7 – 0 | Gazi Üniversitesispor | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
15:45 CET | Gospodinova 9' Koshuleva 30' Kireva 60' Radoyska 68', 84' Tsekova 76' Boyanova 89' | (2 – 0) [6] | Widzów: 100[7] Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
5 sierpnia 2010 | Brøndby IF | 6 – 0 | FC Roma Calfa | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
19:00 CET | Rasmussen 8' S. Nielsen 12', 43' Dahl 35', 85' Ancker 67' | (4 – 0) [8] | Widzów: 150 Sędzia: Anja Kunick | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Brøndby IF | 12 – 0 | Gazi Üniversitesispor | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
12:45 CET | Ancker 4' Madsen 11', 17' Olsen 15' Larsen 18' T. Nielsen 37' Braendstrup 40' S. Andersen 51' Dahl 63', 88' S. Nielsen 67', 71' | (7 – 0) [9] | Widzów: 125 Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
7 sierpnia 2010 | FC Roma Calfa | 0 – 4 | FC NSA Sofia | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
16:00 CET | (0 – 3) [10] | Gospodinova 32' Paduraru 37' (sam.) Kireva 45+1' Zhekova 90+3' | Widzów: 75 Sędzia: Lilach Asulin | ||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | FC NSA Sofia | 0 – 3 | Brøndby IF | Brøndby Stadion, Brøndby | |
18:00 CET | (0 – 1) [11] | Jensen 10' Madsen 57' Dahl 79' | Widzów: 150 Sędzia: Anja Kunick | ||
10 sierpnia 2010 | Gazi Üniversitesispor | 3 – 3 | FC Roma Calfa | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
18:00 CET | Karagenç 37', 74' Baskaya 48' | (1 – 2) [12] | Ninicu 14', 88' Dragomir 33' | Widzów: 17 Sędzia: Lilach Asulin | |
Grupa 2
Wyniki i tabela grupy 2, w której gospodarzem była Gintra Universitetas z Litwy:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Everton LFC | 6 – 0 | KÍ Klaksvík | Stadion Miejski, Szawle | |
16:30 EET | Hinnigan 24' Williams 38' (k), 88' Dowie 40' Duggan 47' Harries 90+2' | (3 – 0) [13] | Widzów: 50 Sędzia: Leen Martens | ||
5 sierpnia 2010 | Gintra Universitetas | 4 – 0 | FK Borec | Stadion Miejski, Szawle | |
20:30 EET | Imanalijeva 3', 55', 58' Greiere 52' | (1 – 0) [14] | Widzów: 200 Sędzia: Petra Chuda | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Everton LFC | 10 – 0 | FK Borec | Stadion Miejski, Szawle | |
16:30 EET | Scott 21' Handley 22' Williams 36' Hinnigan 52' Dowie 58' Duggan 62' Parris 72', 82' Greenwood 80' (k) Gwennan Harries 90+4' | (3 – 0) [15] | Widzów: 50 Sędzia: Florence Guillemin | ||
7 sierpnia 2010 | KÍ Klaksvík | 0 – 0 | Gintra Universitetas | Stadion Miejski, Szawle | |
20:30 EET | (0 – 0) [16] | Widzów: 250 Sędzia: Petra Chuda | |||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Gintra Universitetas | 0 – 7 | Everton LFC | Stadion Miejski, Szawle | |
19:00 EET | (0 – 6) [17] | Duggan 3' Hinnigan 12' Handley 15', 31' Dowie 23' Harries 36' Unitt 67' | Widzów: 600 Sędzia: Florence Guillemin | ||
10 sierpnia 2010 | FK Borec | 0 – 2 | KÍ Klaksvík | Stadion Miejski, Pokroje | |
19:00 EET | (0 – 1) [18] | Andreasen 16' Hansen 69' | Widzów: 160 Sędzia: Leen Martens | ||
Grupa 3
Wyniki i tabela grupy 3, w której gospodarzem był Apollon Limassol z Cypru:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Umeå IK | 3 – 0 | ASA Tel Awiw | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
18:00 EET | E. Åberg-Zingmark 11' Kapstad 86' Molin 90+2' | (1 – 0) [19] | Widzów: 50 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | ||
5 sierpnia 2010 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | 1 – 6 | Apollon Limassol | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
21:00 EET | Pušcul 64' | (0 – 4) [20] | Spanu 4' Kostova 5', 28' Laiu 33' Iusan 47', 83' (k) | Widzów: 120 Sędzia: Morag Pirie | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Umeå IK | 1 – 4 | Apollon Limassol | Stadion Tsirion, Limassol | |
18:00 EET | Saari 40' (k) | (1 – 3) [21] | Solomou 16' Iusan 34' (k), 47' Rus 45' | Widzów: 450 Sędzia: Marina Mamayeva | |
7 sierpnia 2010 | ASA Tel Awiw | 3 – 1 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | Stadion Tsirion, Limassol | |
21:00 EET | Gian 14' Shenar 24' Stein 88' | (2 – 0) [22] | Kuliš 51' Sretenović 74', 86' | Widzów: 20 Sędzia: Morag Pirie | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | 0 – 1 | Umeå IK | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
19:00 EET | Fetahović 9', 82' | (0 – 0) [23] | Chikwelu 74' | Widzów: 50 Sędzia: Marina Mamayeva | |
10 sierpnia 2010 | Apollon Limassol | 3 – 0 | ASA Tel Awiw | Stadion Tsirion, Limassol | |
19:00 EET | Kostova 13' Laiu 40' Iusan 54' | (2 – 0) [24] | Widzów: 300 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | ||
Grupa 4
Wyniki i tabela grupy 4, w której gospodarzem był Breiðablik Kópavogur z Islandii:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FCF Juvisy | 5 – 1 | ASA Târgu Mureș | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
15:00 UTC+0 | Tonazzi 8', 17', 65' Trimoreau 43' Lebailly 87' | (3 – 1) [25] | Gheorghiulescu 45+2' | Widzów: 100 Sędzia: Gordana Kuzmanović | |
5 sierpnia 2010 | Breiðablik Kópavogur | 8 – 1 | Levadia Tallinn | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
18:00 UTC+0 | Magnúsdóttir 25' Samúelsdóttir 35' Gunnarsdóttir 37' Hauksdóttir 39', 57' Thorsteinsdóttir 52', 67', 88' | (4 – 0) [26] | Jekimova 68' | Widzów: 394 Sędzia: Rhona Daly | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | FCF Juvisy | 12 – 0 | Levadia Tallinn | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
15:00 UTC+0 | Soubeyrand 17' (k) Machart 29', 31', 35', 51' Pourtalet 40', 52' Fernandes 44' Thiney 55' Lebailly 77', 89' Mendes 88' | (6 – 0) [27] | Widzów: 43 Sędzia: Laurence Zeien | ||
7 sierpnia 2010 | ASA Târgu Mureș | 0 – 7 | Breiðablik Kópavogur | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
18:00 UTC+0 | (0 – 3) [28] | Mate 4' (sam.) Gunnarsdóttir 16', 70' Thorsteinsdóttir 39' Fridriksdóttir 55' Thorvaldsdottir 59', 72' Gunnlaugsdóttir 64' (k) | Widzów: 327 Sędzia: Rhona Daly | ||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Breiðablik Kópavogur | 3 – 3 | FCF Juvisy | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
16:00 UTC+0 | Thorsteinsdóttir 19' Pourtalet 70' (sam.) Thorvaldsdottir 84' | (1 – 0) [29] | Machart 57' Coquet 62' Mendes 74' | Widzów: 536 Sędzia: Rhona Daly | |
10 sierpnia 2010 | Levadia Tallinn | 1 – 2 | ASA Târgu Mureș | Víkin, Reykjavík | |
16:00 UTC+0 | Khvatova 56' | (0 – 1) [30] | Sinka 4' Sandu 90+1' | Widzów: 20 Sędzia: Laurence Zeien | |
Grupa 5
Wyniki i tabela grupy 5, w której gospodarzem była ŽNK Krka Novo Mesto ze Słowenii:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | ASD CF Bardolino | 7 – 0 | Swansea City LFC | Stadion Matije Gubca, Krško | |
15:45 CET | Gabbiadini 9', 52', 70' Tuttino 35', 45+1' Powe 68' (sam.) Di Criscio 90' | (3 – 0) [31] | Powe 89' | Widzów: 50 Sędzia: Esther Azzopardi | |
8 sierpnia 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 4 – 0 | Baia Zugdidi | Stadion Matije Gubca, Krško | |
20:45 CET[32][33] | Stipič 14' Pavlović 68' Pešić 86' Erman 90+1' | (1 – 0) [34] | Widzów: 250 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | ASD CF Bardolino | 3 – 0 | Baia Zugdidi | Stadion Matije Gubca, Krško | |
15:45 CET | Girelli 37' Gabbiadini 49' Cantoro 83' (k) | (1 – 0) [35] | Widzów: 50 Sędzia: Esther Azzopardi | ||
7 sierpnia 2010 | Swansea City LFC | 0 – 4 | ŽNK Krka Novo Mesto | Stadion Matije Gubca, Krško | |
20:45 CET | Rhiannon Summerfield 79' | (0 – 2) [36] | Nikl 27' Milkovič 30' Čonč 47' Erman 67' | Widzów: 400 Sędzia: Olga Tanschi | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 1 – 4 | ASD CF Bardolino | Stadion Matije Gubca, Krško | |
18:00 CET | Nikl 50' | (0 – 2) [37] | Girelli 9' Gabbiadini 40' Tuttino 68' Di Criscio 84' | Widzów: 250 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | |
10 sierpnia 2010 | Baia Zugdidi | 1 – 2 | Swansea City LFC | Športni park, Ivančna Gorica | |
18:00 CET | Chichinadze 4' | (1 – 2) [38] | Ashford 13' (k) Morgan 17' | Widzów: 50 Sędzia: Olga Tanschi | |
Grupa 6
Wyniki i tabela grupy 6, w której gospodarzem był ŽNK Osijek z Chorwacji:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 5 – 0 | ŽNK Osijek | Gradski vrt, Osijek | |
17:00 CET | Shmachkova 41', 73' Oghiabeva 49' Mokshanova 53' Morozova 78' Kharchenko 89' | (1 – 0) [39] | Baban 73' Cepernić 67', 90+5' | Widzów: 500 Sędzia: Aneliya Sinabova | |
5 sierpnia 2010 | SU 1° Dezembro | 1 – 4 | St Francis FC | Gradski vrt, Osijek | |
20:00 CET | Cristina 18' | (1 – 2) [40] | Murray 9' Jones 34', 46' O'Reilly 53' Foster 75', 90+3' | Widzów: 100 Sędzia: Sofia Karagiorgi | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 9 – 0 | St Francis FC | Gradski vrt, Osijek | |
17:00 CET | Oghiabeva 4', 34', 37', 42' Morozova 20' Chorna 26' Mokshanova 43', 90+2' Nyandenia 60' | (7 – 0) [41] | Widzów: 150 Sędzia: Knarik Grigoryan | ||
7 sierpnia 2010 | ŽNK Osijek | 1 – 4 | SU 1° Dezembro | Gradski vrt, Osijek | |
20:00 CET | Balog 11' | (1 – 3) [42] | Cristina 31', 86' Matos 41' Mendes 43' | Widzów: 400 Sędzia: Sofia Karagiorgi | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | SU 1° Dezembro | 1 – 4 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Cibalia, Vinkovci | |
18:00 CET | Cristina 51' | (0 – 4) [43] | Skotnikova 3' Kharchenko 9' Nyandeni 18' Slonova 33' | Widzów: 100 Sędzia: Aneliya Sinabova | |
10 sierpnia 2010 | St Francis FC | 5 – 3 | ŽNK Osijek | Gradski vrt, Osijek | |
18:00 CET | Hughes 56', 67' Mulhall 58' Jones 77' Herbert 90+1' | (0 – 3) [44] | Balog 3' Joščak 7' (k) Šalek 17' | Widzów: 350 Sędzia: Knarik Grigoryan | |
Grupa 7
Wyniki i tabela grupy 7, w której gospodarzem było Crusaders Newtownabbey Strikers z Irlandii Północnej:
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FCR 2001 Duisburg | 3 – 0 | Slovan Bratysława | Mill Meadow, Castledawson | |
16:00 WET | Popp 56' Oster 62' Laudehr 86' | (0 – 0) [45] | Widzów: 115 Sędzia: Dilan Gökçek | ||
5 sierpnia 2010 | Glasgow City LFC | 8 – 0 | Crusaders Newtownabbey Strikers | Mill Meadow, Castledawson | |
19:30 WET | Gemmell 12', 72' J. Ross 15' L. Ross 29', 80' Lappin 43' Lindner 60' Corsie 85' | (4 – 0) [46] | Widzów: 120 Sędzia: Jana Adámková | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Slovan Bratysława | 0 – 4 | Glasgow City LFC | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
15:00 WET | (0 – 2) [47] | Lappin 26' J. Ross 45' Corsie 74' Littlejohn 81', 81' | Widzów: 100 Sędzia: Katalin Kulcsár | ||
7 sierpnia 2010 | FCR 2001 Duisburg | 6 – 1 | Crusaders Newtownabbey Strikers | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
18:00 WET | Wensing 3', 7' Roelvink 33', 36' Krahn 74' Kiesel-Griffioen 85' (k) | (4 – 0) [48] | Nelson 53' | Widzów: 300 Sędzia: Dilan Gökçek | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Glasgow City LFC | 0 – 4 | FCR 2001 Duisburg | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
17:00 WET | (0 – 3) [49] | Kiesel-Griffioen 11' Grings 27', 32' Laudehr 83' (k) | Widzów: 77 Sędzia: Jana Adámková | ||
10 sierpnia 2010 | Crusaders Newtownabbey Strikers | 0 – 1 | Slovan Bratysława | Stangmore Park, Dungannon | |
17:00 WET | (0 – 1) [50] | Mravíková 13' | Widzów: 78 Sędzia: Katalin Kulcsár | ||
Ranking zespołów z drugich miejsc
Dwa z siedmiu zespołów z drugich miejsc w swoich grupach eliminacyjnych również awansowały do 1/16 finału. Bilansu dokonano na podstawie spotkań z zespołami z pierwszego i trzeciego miejsca w swojej grupie (nie był więc pod uwagę brany mecz z najsłabszym przeciwnikiem)[3][5]. Awans uzyskały Breiðablik Kópavogur i ŽNK Krka Novo Mesto.
|
1/16 finału
Losowanie par odbyło się 19 sierpnia 2010 o godz. 14.00 w siedzibie UEFY w Nyonie. 16 najwyżej notowanych klubów zostało rozstawionych, ponadto ustalono iż rozstawione drużyny pierwszy mecz zagrają na wyjeździe[51]. Przy okazji rozlosowano również, kto na kogo trafi w 1/8 finału. Pierwsze mecze rozegrano w dniach 22–23 września (z wyjątkiem spotkania pomiędzy Sint-Truidense VV, a Spartą Praga, które odbyło się 29 września), a rewanże w dniach 13–14 października[52].
22 września 2010 | Zwiazda-BDU Mińsk | 1 – 2 | Røa IL | Dynama-Juni, Mińsk | |
16:00 EET | Barkovskaya 45+1' | (1 – 1) [53] | Thorsnes 13' Stange 78' | Widzów: 1100 Sędzia: Gordana Kuzmanović | |
13 października 2010 | Røa IL | 0 – 0 | Zwiazda-BDU Mińsk | Røa Kunstgress, Oslo | |
15:00 CET | (0 – 0) [54] | Widzów: 100 Sędzia: Lilach Asulin | |||
- Awans: Røa IL (2:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | ŽFK Mašinac PZP Nisz | 1 – 3 | Arsenal Ladies | Stadion Mašinac, Nisz | |
15:30 CET | Radojičić 62' | (0 – 1) [55] | Yankey 12' Flaherty 86' Carter 88' | Widzów: 3122 Sędzia: Betina Norman | |
14 października 2010 | Arsenal Ladies | 9 – 0 | ŽFK Mašinac PZP Nisz | Meadow Park, Borehamwood | |
14:00 WET | Yankey 19' White 23' Little 26', 42' Davison 52' Nobbs 55' Sampanidis 79' (sam.) Carter 85' Ludlow 90+2' | (4 – 0) [56] | Kostić 67', 72' | Widzów: 325 Sędzia: Marina Mamaeva | |
- Awans: Arsenal Ladies (12:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Apollon Limassol | 1 – 2 | Zwiezda-2005 Perm | Stadion Tsirion, Limassol | |
16:45 EET | Rus 27' | (1 – 0) [57] | Ruiz 48' Kurochkina 68' Moran 76' (k) | Widzów: 560 Sędzia: Jana Adámková | |
13 października 2010 | Zwiezda-2005 Perm | 2 – 1 | Apollon Limassol | Stadion Zwiezda, Perm | |
19:00 YEKT | Kurochkina 53' Dyatel 60' | (0 – 0) [58] | Kostova 71' | Widzów: 1000 Sędzia: Kirsi Heikkinen | |
- Awans: Zwiezda-2005 Perm (4:2 w dwumeczu)
22 września 2010 | RTP Unia Racibórz | 1 – 2 | Brøndby IF | Stadion OSiR-u, Racibórz | |
16:00 CET | Winczo 37' | (1 – 0) [59] | Andersen 54' Larsen 66' | Widzów: 3000 Sędzia: Katalin Kulcsár | |
13 października 2010 | Brøndby IF | 0 – 1 | RTP Unia Racibórz | Brøndby Stadion, Brøndby | |
19:30 CET | (0 – 1) [60] | Stobba 7' | Widzów: 643 Sędzia: Esther Azzopardi | ||
- Awans: Brøndby IF (2:2 w dwumeczu, awans dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe)
22 września 2010 | Łehenda-SzWSM Czernihów | 1 – 3 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Stadion im. Jurija Gagarina, Czernihów | |
18:00 EET | Melkonyants 32' | (1 – 0) [61] | Petrova 49', 80' Skotnikova 81' | Widzów: 1050 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | |
14 października 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 4 – 0 | Łehenda-SzWSM Czernihów | Stadion Rossijanka, Krasnoarmiejsk | |
15:00 MSK | Nyandeni 4', 33' Mokshanova 38' Slonova 80' | (3 – 0) [62] | Widzów: 350 Sędzia: Floarea Ionescu | ||
- Awans: Rossijanka Krasnoarmiejsk (7:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 0 – 7 | Linköpings FC | Stadion Matije Gubca, Krško | |
17:30 CET | (0 – 5) [63] | Sällström 6' Asllani 10', 35' Fors 22' (k) Ikidi 33' M. Karlsson 68' M. J. Karlsson 73' | Widzów: 200 Sędzia: Petra Chuda | ||
14 października 2010 | Linköpings FC | 5 – 0 | ŽNK Krka Novo Mesto | Folkungavallen, Linköping | |
17:30 CET | Sällström 13' Brännström 60' M. J. Karlsson 70' Fors 84', 90+4' | (1 – 0) [64] | Widzów: 229 Sędzia: Kateryna Monzul | ||
- Awans: Linköpings FC (12:0 w dwumeczu)
22 września 2010 | PAOK Saloniki | 1 – 0 | SV Neulengbach | Stadion Toumba, Saloniki | |
19:00 EET | Panteliadou 27' | (1 – 0) [65] | Widzów: 350 Sędzia: Ann-Helen Østervold | ||
13 października 2010 | SV Neulengbach | 3 – 0 | PAOK Saloniki | Wienerwaldstadion, Neulengbach | |
19:30 CET | Burger 11', 19', 43' Novotny 49' Tasch 72', 76' | (3 – 0) [66] | Widzów: 950 Sędzia: Morag Pirie | ||
- Awans: SV Neulengbach (3:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Åland United | 0 – 9 | 1. FFC Turbine Poczdam | Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina | |
19:00 EET | (0 – 4) [67] | Bajramaj 5' Mittag 17', 72', 90+3' Schmidt 34' Nagasato 35' Kemme 58' Peter 70' Demann 79' | Widzów: 1553 Sędzia: Cristina Dorcioman | ||
13 października 2010 | 1. FFC Turbine Poczdam | 6 – 0 | Åland United | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
16:00 CET | Bajramaj 1' Wesely 4' Kessler 30' Mittag 40' Schmidt 59' Peter 68' | (4 – 0) [68] | Widzów: 1450 Sędzia: Efthalia Mitsi | ||
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (15:0 w dwumeczu)
22 września 2010 | AZ Alkmaar | 1 – 2 | Olympique Lyon | DSB Stadion, Alkmaar | |
19:00 CET | van den Heiligenberg 72' | (0 – 0) [69] | Le Sommer 53' Renard 67' | Widzów: 1100 Sędzia: Sandra Braz Bastos | |
14 października 2010 | Olympique Lyon | 8 – 0 | AZ Alkmaar | Stade Gerland, Lyon | |
17:00 CET | Schelin 10', 23', 33' Renard 27' Thomis 40' Dickenmann 65' Cruz Trana 69' Le Sommer 90+1' (k) | (5 – 0) [70] | Dolstra 89' | Widzów: 2010 Sędzia: Esther Staubli | |
- Awans: Olympique Lyon (10:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Fortuna Hjørring | 8 – 0 | ASD CF Bardolino | Hjørring Stadion, Hjørring | |
19:00 CET | Bukh 4' Paaske-Sørensen 7', 64', 69', 88', 90+2' J. Jensen 39' Mogensen 67' | (3 – 0) [71] | Widzów: 1791 Sędzia: Claudine Brohet | ||
13 października 2010 | ASD CF Bardolino | 1 – 6 | Fortuna Hjørring | Stadio Marcantonio Bentegodi, Werona | |
20:00 CET | Girelli 17' | (1 – 2) [72] | Igbo 4' Paaske-Sørensen 18', 76' Mogensen 52' Munk 72', 90+3' | Widzów: 187 Sędzia: Amy Rayner | |
- Awans: Fortuna Hjørring (14:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | FC Zürich Frauen | 2 – 3 | Sassari Torres CF | Stadion Schützenwiese, Winterthur | |
19:45 CET | Kiwic 2' (k) Zumbühl 36' | (2 – 2) [73] | Camporese 24', 51' Fuselli 38' | Widzów: 1500 Sędzia: Alexandra Ihringova | |
13 października 2010 | Sassari Torres CF | 4 – 1 | FC Zürich Frauen | Stadio Vanni Sanna, Sassari | |
15:00 CET | Fuselli 16' Camporese 26', 29' Domenichetti 55' | (3 – 0) [74] | Brandenberger 84' | Widzów: 480 Sędzia: Gyöngyi Krisztina Gaál | |
- Awans: Sassari Torres CF (7:3 w dwumeczu)
23 września 2010 | CSHVSM | 0 – 5 | FCR 2001 Duisburg | Stadion Szachtior, Karaganda | |
18:00 BTT | (0 – 3) [75] | Grings 19', 28', 48', 88' Laudehr 34' | Widzów: 1200 Sędzia: Aneliya Sinabova | ||
13 października 2010 | FCR 2001 Duisburg | 6 – 0 | CSHVSM | PCC-Stadion, Duisburg | |
15:00 CET | Grings 45+1', 71', 75', 78' Müller 50' Laudehr 86' | (1 – 0) [76] | Widzów: 1087 Sędzia: Silvia Tea Spinelli | ||
- Awans: FCR 2001 Duisburg (11:0 w dwumeczu)
23 września 2010 | MTK Hungária Budapeszt | 0 – 0 | Everton LFC | Stadion Hidegkuti Nándor, Budapeszt | |
18:00 CET | (0 – 0) [77] | Widzów: 2000 Sędzia: Aušra Tvarijonaitė-Kancė | |||
14 października 2010 | Everton LFC | 7 – 1 | MTK Hungária Budapeszt | Halton Stadium, Widnes | |
19:00 WET | Dowie 9' Chaplen 11', 73', 90+1' Duggan 21', 67' Gál 45+1' (sam.) | (4 – 0) [78] | Papp 66' | Widzów: 494 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | |
- Awans: Everton LFC (7:1 w dwumeczu)
23 września 2010 | Breiðablik Kópavogur | 0 – 3 | FCF Juvisy | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
16:00 UTC+0 | (0 – 1) [79] | Soubeyrand 7' Thiney 72' Tonazzi 78' | Widzów: 250 Sędzia: Anja Kunick | ||
14 października 2010 | FCF Juvisy | 6 – 0 | Breiðablik Kópavogur | Stade Robert-Bobin, Bondoufle | |
19:30 CET | Coquet 33', 56' Machart 59', 73', 86' Thiney 61' | (1 – 0) [80] | Widzów: 1224 Sędzia: Christina Westrum Pedersen | ||
- Awans: FCF Juvisy (9:0 w dwumeczu)
23 września 2010 | Rayo Vallecano Madryt | 3 – 0 | Valur Reykjavík | Estadio Teresa Rivero, Madryt | |
20:00 CET | Natalia 4' Adriana 36' Jennifer Hermoso 59' | (2 – 0) [81] | Widzów: 2310 Sędzia: Rhona Daly | ||
13 października 2010 | Valur Reykjavík | 1 – 1 | Rayo Vallecano Madryt | Vodafonevöllur, Reykjavík | |
15:30 UTC+0 | Einarsdottir 59', 82' Galán 88' (sam.) | (0 – 0) [82] | Adriana 57' | Widzów: 183 Sędzia: Natalia Avdonchenko | |
- Awans: Rayo Vallecano Madryt (4:1 w dwumeczu)
29 września 2010 | Sint-Truidense VV | 0 – 3 | Sparta Praga | Staaienveld, Sint-Truiden | |
20:00 CET | (0 – 1) [83] | Martínková 5' Kožárová 67' Čulová 85' | Widzów: 215 Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
14 października 2010 | Sparta Praga | 7 – 0 | Sint-Truidense VV | Stadion Na Plynárně, Praga | |
15:30 CET | L. Martínková 27', 38' Pivoňková 36' Ondrušová 52', 85' Došková 70' I. Martínková 76' | (3 – 0) [84] | Widzów: 300 Sędzia: Jenny Palmqvist | ||
- Awans: Sparta Praga (10:0 w dwumeczu)
1/8 finału
Pierwsze mecze 1/8 finału rozegrano w dniach 3–4 listopada, a rewanże 10–11 listopada. Do gier przystąpiono bez losowania, gdyż pary ustalono już przy poprzedniej ceremonii[52].
3 listopada 2010 | Linköpings FC | 2 – 0 | Sparta Praga | Folkungavallen, Linköping | |
13:00 CET | Rohlin 54' Samuelsson 81' | (0 – 0) [85] | Widzów: 354 Sędzia: Natalia Avdonchenko | ||
10 listopada 2010 | Sparta Praga | 0 – 1 | Linköpings FC | Stadion Na Plynárně, Praga | |
14:00 CET | (0 – 0) [86] | Asllani 62' | Widzów: 330 Sędzia: Kirsi Heikkinen | ||
- Awans: Linköpings FC (3:0 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | 1. FFC Turbine Poczdam | 7 – 0 | SV Neulengbach | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
14:00 CET | Kessler 7' Mittag 28', 77' Zietz 58', 90+2' Odebrecht 63' Nagasato 65' | (2 – 0) [87] | Bíróová 48', 88' | Widzów: 1200 Sędzia: Claudine Brohet | |
10 listopada 2010 | SV Neulengbach | 0 – 9 | 1. FFC Turbine Poczdam | Wienerwaldstadion, Neulengbach | |
19:00 CET | (0 – 4) [88] | Wesely 13' Bajramaj 22', 25' Zietz 45+2' (k) Nagasato 53', 71', 82' Mittag 75' Bagehorn 87' | Widzów: 1100 Sędzia: Esther Staubli | ||
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (16:0 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | FCR 2001 Duisburg | 4 – 2 | Fortuna Hjørring | PCC-Stadion, Duisburg | |
14:30 CET | Knaak 45' Wensing 45+2' Grings 56' Islacker 82' | (2 – 1) [89] | Jensen 16' Petersen 54' | Widzów: 1075 Sędzia: Tanja Schett | |
10 listopada 2010 | Fortuna Hjørring | 0 – 3 | FCR 2001 Duisburg | Hjørring Stadion, Hjørring | |
17:00 CET | (0 – 1) [90] | Weichelt 32', 47' Islacker 89' | Widzów: 722 Sędzia: Christina Westrum Pedersen | ||
- Awans: FCR 2001 Duisburg (7:2 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | Røa IL | 1 – 1 | Zwiezda-2005 Perm | Røa Kunstgress, Oslo | |
14:30 CET | Thorsnes 87' | (0 – 0) [91] | Khodyreva 90+4' | Widzów: 100 Sędzia: Katalin Kulcsár | |
10 listopada 2010 | Zwiezda-2005 Perm | 4 – 0 | Røa IL | Stadion Zwiezda, Perm | |
19:00 YEKT | Dyatel 24' Ruiz 70' Apanaschenko 82' Dyachkova 90+1' | (1 – 0) [92] | Widzów: 1300 Sędzia: Jenny Palmqvist | ||
- Awans: Zwiezda-2005 Perm (5:1 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | Brøndby IF | 1 – 4 | Everton LFC | Brøndby Stadion, Brøndby | |
18:30 CET | Larsen 3' | (1 – 0) [93] | Williams 56' (k) Duggan 79' Chaplen 81', 86' | Widzów: 1220 Sędzia: Kateryna Monzul | |
11 listopada 2010 | Everton LFC | 1 – 1 | Brøndby IF | Halton Stadium, Widnes | |
19:00 WET | Scott 71' | (0 – 1) [94] | Troelsgaard 11' | Widzów: 500 Sędzia: Gyöngyi Krisztina Gaál | |
- Awans: Everton LFC (5:2 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Sassari Torres CF | 1 – 2 | FCF Juvisy | Stadio Vanni Sanna, Sassari | |
12:00 CET | Pintus 74' | (0 – 1) [95] | Tonazzi 45' Coquet 73' | Widzów: 3000 Sędzia: Cristina Dorcioman | |
10 listopada 2010 | FCF Juvisy | 2 – 2 d. | Sassari Torres CF | Stade Robert-Bobin, Bondoufle | |
19:30 CET | Tonazzi 12', 92' | (1 – 0, 1 – 2) [96] | Iannella 60' Fuselli 80' | Widzów: 853 Sędzia: Dagmar Damková | |
- Awans: FCF Juvisy (4:3 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 1 – 6 | Olympique Lyon | Stadion Rossijanka, Krasnoarmiejsk | |
14:15 MSK | Oghiabeva 53' | (0 – 3) [97] | Schelin 11', 30', 72', 79' Abily 18' Nécib 81' | Widzów: 1000 Sędzia: Efthalia Mitsi | |
10 listopada 2010 | Olympique Lyon | 5 – 0 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Stade Gerland, Lyon | |
16:00 CET | Le Sommer 22' (k) Kozhnikova 50' (sam.) Bompastor 53' Dickenmann 67' Brétigny 89' | (1 – 0) [98] | Widzów: 2013 Sędzia: Alexandra Ihringova | ||
- Awans: Olympique Lyon (11:1 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Rayo Vallecano Madryt | 2 – 0 | Arsenal Ladies | Estadio Teresa Rivero, Madryt | |
20:00 CET | Natalia 1' Sonia 74' | (0 – 0) [99] | Widzów: 4856 Sędzia: Silvia Tea Spinelli | ||
11 listopada 2010 | Arsenal Ladies | 4 – 1 | Rayo Vallecano Madryt | Meadow Park, Borehamwood | |
13:00 WET | Yankey 11' Fleeting 61' Grant 68' Flaherty 82' Beattie 90+1' | (1 – 0) [100] | Adriana 78' | Widzów: 248 Sędzia: Bibiana Steinhaus | |
- Awans: Arsenal Ladies (4:3 w dwumeczu)
Ćwierćfinały
Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się 19 listopada 2010 w Nyonie. Żadna z drużyn nie była rozstawiona. Przy okazji losowania ustalono również pary półfinałowe[101]. Pierwsze spotkania rozegrane zostały w dniach 16–17 marca, a rewanże 23 marca[102].
16 marca 2011 | FCF Juvisy | 0 – 3 | 1. FFC Turbine Poczdam | Stade Robert-Bobin, Bondoufle | |
19:00 CET | (0 – 2) [103] | Schmidt 8' Bajramaj 28' Soubeyrand 65' (sam.) | Widzów: 1500 Sędzia: Kateryna Monzul | ||
23 marca 2011 | 1. FFC Turbine Poczdam | 6 – 2 | FCF Juvisy | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
19:00 CET | I. Kerschowski 18', 75' Nagasato 31', 33' Schmidt 45+1' Mittag 62' | (4 – 1) [104] | Tonazzi 37' Thiney 52' Guilbert 35', 63' | Widzów: 2350 Sędzia: Alexandra Ihringova | |
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (9:2 w dwumeczu)
17 marca 2011 | Zwiezda-2005 Perm | 0 – 0 | Olympique Lyon | Stadion Zwiezda, Perm | |
19:00 YEKT | (0 – 0) [105] | Widzów: 2000 Sędzia: Silvia Tea Spinelli | |||
23 marca 2011 | Olympique Lyon | 1 – 0 | Zwiezda-2005 Perm | Stade Gerland, Lyon | |
19:00 CET | Dickenmann 60' | (0 – 0) [106] | Pekur 13', 77' | Widzów: 9000 Sędzia: Bibiana Steinhaus | |
- Awans: Olympique Lyon (1:0 w dwumeczu)
17 marca 2011 | Arsenal Ladies | 1 – 1 | Linköpings FC | Meadow Park, Borehamwood | |
14:30 WET | White 66' | (0 – 1) [107] | Sällström 16' | Widzów: 286 Sędzia: Cristina Dorcioman | |
23 marca 2011 | Linköpings FC | 2 – 2 | Arsenal Ladies | Kopparvallen, Åtvidaberg | |
19:00 CET | Sällström 17' Asllani 57' | (1 – 1) [108] | Yankey 40' Chapman 80' | Widzów: 1921 Sędzia: Esther Staubli | |
- Awans: Arsenal Ladies (3:3 w dwumeczu, awans dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe)
17 marca 2011 | Everton LFC | 1 – 3 | FCR 2001 Duisburg | Halton Stadium, Widnes | |
19:00 WET | Dowie 60' | (0 – 0) [109] | Ando 52' Popp 59', 65' | Widzów: 704 Sędzia: Dagmar Damková | |
23 marca 2011 | FCR 2001 Duisburg | 2 – 1 | Everton LFC | PCC-Stadion, Duisburg | |
15:00 CET | Laudehr 22' Grings 79' (k) | (1 – 0) [110] | Harries 90+3' | Widzów: 1620 Sędzia: Jenny Palmqvist | |
- Awans: FCR 2001 Duisburg (5:2 w dwumeczu)
Półfinały
Pary półfinałowe zostały rozlosowane przy okazji losowania ćwierćfinałów. Pierwsze spotkania półfinałowe odbyły się 9 kwietnia, a rewanże zaplanowano na 16–17 kwietnia[102].
9 kwietnia 2011 | FCR 2001 Duisburg | 2 – 2 | 1. FFC Turbine Poczdam | PCC-Stadion, Duisburg | |
15:25 CET | Grings 32' Oster 42' | (2 – 2) [111] | Kerschowski 16' Nagasato 35' | Widzów: 3260 Sędzia: Cristina Dorcioman | |
17 kwietnia 2011 | 1. FFC Turbine Poczdam | 1 – 0 | FCR 2001 Duisburg | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
14:15 CET | Nagasato 40' | (1 – 0) [112] | Widzów: 4600 Sędzia: Kirsi Heikkinen | ||
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (3:2 w dwumeczu)
9 kwietnia 2011 | Olympique Lyon | 2 – 0 | Arsenal Ladies | Stade Gerland, Lyon | |
18:00 CET | Schelin 2', 11' | (2 – 0) [113] | Widzów: 20123 Sędzia: Gyöngyi Krisztina Gaál | ||
16 kwietnia 2011 | Arsenal Ladies | 2 – 3 | Olympique Lyon | Meadow Park, Borehamwood | |
15:00 WET | Fleeting 68' White 85' | (0 – 3) [114] | Le Sommer 16', 34' Dickenmann 45+1' | Widzów: 507 Sędzia: Christina Westrum Pedersen | |
- Awans: Olympique Lyon (5:2 w dwumeczu)
Finał
Finał rozgrywek odbył się 26 maja w Londynie, na stadionie Craven Cottage[115].
26 maja 2011 20:00 WET | Olympique Lyon Renard 27' Dickenmann 85' | 2 – 0 (1 – 0) | 1. FFC Turbine Poczdam | Craven Cottage, Londyn Widzów: 14303 Sędzia: Dagmar Damková |
Przypisy
- ↑ Paul Saffer: Duisburg's Grings claims scorers' honour. www.uefa.com, 26 maja 2011. [dostęp 2011-05-27]. (ang.).
- ↑ Paul Saffer: Potsdam lead 2010/11 lineup. www.uefa.com, 14 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ a b c Umeå and Duisburg learn fate. www.uefa.com, 23 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ Paul Saffer: Classy Lyon take title from Potsdam. www.uefa.com, 26 maja 2011. [dostęp 2011-05-27]. (ang.).
- ↑ a b Paul Saffer: Qualifying round draw looms. www.uefa.com, 21 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ Raport
- ↑ Dane o frekwencji zebrane z: Puchar UEFA Kobiet, [w:] baza Soccerway (liga–sezon) [online] [dostęp 2010-12-18] .
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ W pierwotnym terminie (5 sierpnia) mecz nie odbył się z powodu zbyt podmokłej murawy.
- ↑ Past champions off to winning starts. www.uefa.com, 5 sierpnia 2010. [dostęp 2010-12-17]. (ang.).
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ RTP Unia Racibórz zagra z Brøndby IF Kopenhaga. www.nowiny.pl, 19 sierpnia 2010. [dostęp 2010-12-19]. (pol.).
- ↑ a b Paul Saffer: Potsdam face Finnish encounter. www.uefa.com. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ 064: Draws for UEFA Women’s Champions League. www.uefa.com, 17 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ a b Paul Saffer: Juvisy stand in Potsdam's path to glory. www.uefa.com, 19 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Raport
- ↑ Women's Champions League Final at Fulham. www.arsenal.com, 25 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ Raport
Media użyte na tej stronie
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Autor: Ta grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape przez ed g2s (dyskusja), a następnie ręcznie zedytowana, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Yellow card (association football).
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Flaga Finlandii
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Autor: Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Ed g2s (w oparciu o szablon praw autorskich)., Licencja: CC-BY-SA-3.0
Red card (football).