Liga Narodów UEFA (2022/2023)
Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. |
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | 1 czerwca 2022 | ||
Zamknięcie (finał) | 18 czerwca 2023 | ||
Liczba drużyn | 55 (z 1 konfederacji) | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 156 | ||
Liczba bramek | 409 (2,62 na mecz) | ||
Oglądalność | 3 093 240 (19 828 na mecz) | ||
Strona internetowa |
Liga Narodów UEFA 2022/2023 – trzecia edycja rozgrywek Ligi Narodów UEFA, która rozgrywana jest od 1 czerwca 2022 do 18 czerwca 2023. Biorą w niej udział męskie reprezentacje seniorskie wszystkich 55 europejskich federacji krajowych zrzeszonych w UEFA. Tytułu z poprzedniej edycji broni reprezentacja Francji.
Format rozgrywek
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach zostały podzielone na cztery dywizje (A, B, C, D). Ponadto w ramach dywizji A, B i C zespoły podzielone zostały na cztery koszyki, a w Dywizji D na dwa koszyki[1].
W ramach każdej z dywizji wylosowane zostaną cztery grupy składające się z 4 drużyn (3 drużyn w przypadku drugiej grupy dywizji D). Losowanie odbyło się 16 grudnia 2021 roku w Nyonie[2]. Mecze w grupach rozegrane zostaną w systemie kołowym (mecz i rewanż) od czerwca do września 2022 roku.
Zwycięzcy grup w dywizjach B, C i D awansują do dywizji A, B i C kolejnej edycji Ligi Narodów. Analogicznie zespoły z ostatnich miejsc grup w dywizjach A i B spadną do dywizji B i C, w Dywizji C natomiast zostaną rozegrane dwa mecze pomiędzy zespołami z ostatnich miejsc w grupach, przegrani spadają do dywizji D
Czterej zwycięzcy grup w dywizji A awansują do Turnieju Finałowego, który zostanie rozegrany w czerwcu 2023 roku.
Drużyny uczestniczące i ich podział
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
źródło: uefa.com
Dywizja A
(A) – awans do półfinału |
(S) – spadek do Dywizji B |
Grupa 1
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chorwacja (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 |
Dania | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 5 | +4 |
Francja | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 7 | -2 |
Austria (S) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 10 | -4 |
3 czerwca 2022 20:45 CEST | Francja Benzema 51' | 1:2 (0:0) | Dania | Stade de France, Saint-Denis Widzów: 75 833 Sędzia: Felix Zwayer |
3 czerwca 2022 20:45 CEST | Chorwacja | 0:3 (0:1) | Austria | Gradski vrt, Osijek Widzów: 13 994 Sędzia: Chris Kavanagh |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Chorwacja | 1:1 (0:0) | Francja 52' Rabiot | Poljud, Split Widzów: 30 000 Sędzia: Marco Guida |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Austria Schlager 67' | 1:2 (0:1) | Dania | Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 18 700 Sędzia: William Collum |
10 czerwca 2022 20:45 CEST | Austria Weimann 37' | 1:1 (1:0) | Francja 83' Mbappé | Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 44 800 Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
10 czerwca 2022 20:45 CEST | Dania | 0:1 (0:0) | Chorwacja 70' Pašalić | Parken, Kopenhaga Widzów: 35 862 Sędzia: Bartosz Frankowski |
13 czerwca 2022 20:45 CEST | Francja | 0:1 (0:1) | Chorwacja | Stade de France, Saint-Denis Widzów: 77 410 Sędzia: Orel Grinfeld |
13 czerwca 2022 20:45 CEST | Dania | 2:0 (2:0) | Austria | Parken, Kopenhaga Widzów: 35 230 Sędzia: Alejandro Hernández |
22 września 2022 20:45 CEST | Francja | 2:0 (0:0) | Austria | Stade de France, Saint-Denis Widzów: 70 188 Sędzia: Andreas Ekberg |
22 września 2022 20:45 CEST | Chorwacja | 2:1 (0:0) | Dania 77' Eriksen | Maksimir, Zagrzeb Widzów: 22 715 Sędzia: Davide Massa |
25 września 2022 20:45 CEST | Dania | 2:0 (2:0) | Francja | Parken, Kopenhaga Widzów: 36 064 Sędzia: István Kovács |
25 września 2022 20:45 CEST | Austria Baumgartner 9' | 1:3 (1:1) | Chorwacja | Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń Widzów: 45 700 Sędzia: Artur Soares Dias |
Grupa 2
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | +3 |
Portugalia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 3 | +8 |
Szwajcaria | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 9 | -3 |
Czechy (S) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 13 | -8 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Hiszpania Morata 25' | 1:1 (1:0) | Portugalia 82' Horta | Estadio Benito Villamarín, Sewilla Widzów: 41 236 Sędzia: Michael Oliver |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Czechy | 2:1 (1:1) | Szwajcaria 44' Okafor | Stadion Sinobo, Praga Widzów: 12 236 Sędzia: Daniel Siebert |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Czechy | 2:2 (1:1) | Hiszpania | Stadion Sinobo, Praga Widzów: 18 245 Sędzia: François Letexier |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Portugalia | 4:0 (3:0) | Szwajcaria | Estádio José Alvalade, Lizbona Widzów: 42 325 Sędzia: Orel Grinfeld |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Szwajcaria | 0:1 (0:1) | Hiszpania 13' Sarabia | Stade de Genève, Genewa Widzów: 25 875 Sędzia: Serdar Gözübüyük |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Portugalia | 2:0 (2:0) | Czechy | Estádio José Alvalade, Lizbona Widzów: 44 100 Sędzia: Matej Jug |
12 czerwca 2022 20:45 CEST | Hiszpania | 2:0 (1:0) | Czechy | Estadio La Rosaleda, Malaga Widzów: 30 389 Sędzia: Cüneyt Çakır |
12 czerwca 2022 20:45 CEST | Szwajcaria Seferović 1' | 1:0 (1:0) | Portugalia | Stade de Genève, Genewa Widzów: 26 300 Sędzia: Fran Jović |
24 września 2022 20:45 CEST | Hiszpania Alba 55' | 1:2 (0:1) | Szwajcaria | La Romareda, Saragossa Widzów: 31 809 Sędzia: Clément Turpin |
24 września 2022 20:45 CEST | Czechy | 0:4 (0:2) | Portugalia | Stadion Sinobo, Praga Widzów: 19 322 Sędzia: Srđan Jovanović |
27 września 2022 20:45 CEST | Portugalia | 0:1 (0:0) | Hiszpania 88' Morata | Estádio Municipal, Braga Widzów: 28 196 Sędzia: Daniele Orsato |
27 września 2022 20:45 CEST | Szwajcaria | 2:1 (2:1) | Czechy 45' Schick | Kybunpark, St. Gallen Widzów: 13 353 Sędzia: Irfan Peljto |
Grupa 3
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 7 | +1 |
Węgry | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | +3 |
Niemcy | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 11 | 9 | +2 |
Anglia (S) | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 10 | -6 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST | Węgry Szoboszlai 66' (k.) | 1:0 (0:0) | Anglia | Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 26 935 Sędzia: Artur Soares Dias |
4 czerwca 2022 20:45 CEST | Włochy Pellegrini 70' | 1:1 (0:0) | Niemcy 73' Kimmich | Stadio Renato Dall'Ara, Bolonia Widzów: 23 754 Sędzia: Srđan Jovanović |
7 czerwca 2022 20:45 CEST | Włochy | 2:1 (2:0) | Węgry | Stadio Dino Manuzzi, Cesena Widzów: 14 942 Sędzia: Sandro Schärer |
7 czerwca 2022 20:45 CEST | Niemcy Hofmann 50' | 1:1 (0:0) | Anglia | Allianz Arena, Monachium Widzów: 66 289 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Anglia | 0:0 (0:0) | Włochy | Molineux Stadium, Wolverhampton Widzów: 1 782 Sędzia: Szymon Marciniak |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Węgry Nagy 6' | 1:1 (1:1) | Niemcy 9' Hofmann | Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 55 948 Sędzia: José Sánchez Martínez |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Niemcy | 5:2 (2:0) | Włochy | Borussia-Park, Mönchengladbach Widzów: 44 144 Sędzia: István Kovács |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Anglia | 0:4 (0:1) | Węgry | Molineux Stadium, Wolverhampton Widzów: 28 839 Sędzia: Clément Turpin |
23 września 2022 20:45 CEST | Włochy Raspadori 68' | 1:0 (0:0) | Anglia | San Siro, Mediolan Widzów: 50 640 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
23 września 2022 20:45 CEST | Niemcy | 0:1 (0:1) | Węgry 17' Ád. Szalai | Red Bull Arena, Lipsk Widzów: 39 513 Sędzia: Slavko Vinčić |
26 września 2022 20:45 CEST | Węgry | 0:2 (0:1) | Włochy | Puskás Aréna, Budapeszt Widzów: 57 300 Sędzia: Benoît Bastien |
26 września 2022 20:45 CEST | Anglia | 3:3 (0:0) | Niemcy | Stadion Wembley, Londyn Widzów: 78 949 Sędzia: Danny Makkelie |
Grupa 4
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Holandia (A) | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 |
Belgia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 |
Polska | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 12 | -6 |
Walia (S) | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 11 | -5 |
1 czerwca 2022 18:00 CEST | Polska | 2:1 (0:0) | Walia 52' J. Williams | Tarczyński Arena, Wrocław Widzów: 35 214 Sędzia: Rade Obrenovič |
3 czerwca 2022 20:45 CEST | Belgia Batshuayi 90+3' | 1:4 (0:1) | Holandia | Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 38 327 Sędzia: José Sánchez Martínez |
8 czerwca 2022 20:45 CEST | Belgia | 6:1 (1:1) | Polska 28' Lewandowski | Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 27 409 Sędzia: Ivan Kružliak |
8 czerwca 2022 20:45 CEST | Walia Norrington-Davies 90+2' | 1:2 (0:0) | Holandia | Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 23 395 Sędzia: Glenn Nyberg |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Walia Johnson 86' | 1:1 (0:0) | Belgia 51' Tielemans | Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 27 188 Sędzia: Benoît Bastien |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Holandia | 2:2 (0:1) | Polska | Stadion Feijenoord, Rotterdam Widzów: 39 382 Sędzia: Halil Umut Meler |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Polska | 0:1 (0:1) | Belgia 16' Batshuayi | Stadion Narodowy, Warszawa Widzów: 56 803 Sędzia: Irfan Peljto |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Holandia | 3:2 (2:1) | Walia | Stadion Feijenoord, Rotterdam Widzów: 37 247 Sędzia: Horațiu Feșnic |
22 września 2022 20:45 CEST | Belgia | 2:1 (2:0) | Walia 50' Moore | Stadion Króla Baudouina I, Bruksela Widzów: 28 463 Sędzia: Ali Palabıyık |
22 września 2022 20:45 CEST | Polska | 0:2 (0:1) | Holandia | Stadion Narodowy, Warszawa Widzów: 56 673 Sędzia: Alejandro Hernández Hernández |
25 września 2022 20:45 CEST | Holandia van Dijk 73' | 1:0 (0:0) | Belgia | Johan Cruijff Arena, Amsterdam Widzów: 52 314 Sędzia: Anthony Taylor |
25 września 2022 20:45 CEST | Walia | 0:1 (0:0) | Polska 58' Świderski | Cardiff City Stadium, Cardiff Widzów: 31 520 Sędzia: Andris Treimanis |
Dywizja B
(A) – awans do Dywizji A |
(S) – spadek do Dywizji C |
Grupa 1
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szkocja (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 |
Ukraina | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 4 | +6 |
Irlandia | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 7 | +1 |
Armenia (S) | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 17 | -13 |
4 czerwca 2022 15:00 CEST | Armenia Spertsyan 74' | 1:0 (0:0) | Irlandia | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 10 600 Sędzia: Radu Petrescu |
8 czerwca 2022 20:45 CEST | Szkocja | 2:0 (2:0) | Armenia | Hampden Park, Glasgow Widzów: 38 627 Sędzia: Sebastian Gishamer |
8 czerwca 2022 20:45 CEST | Irlandia | 0:1 (0:0) | Ukraina 49' Cyhankow | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 40 111 Sędzia: Filip Glova |
11 czerwca 2022 15:00 CEST | Ukraina | 3:0 (0:0) | Armenia | Stadion Miejski, Łódź[a] Widzów: 12 503 Sędzia: Daniel Stefański |
11 czerwca 2022 18:00 CEST | Irlandia | 3:0 (2:0) | Szkocja | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 46 927 Sędzia: Marco Di Bello |
14 czerwca 2022 18:00 CEST | Armenia Biczachczian 6' | 1:4 (1:2) | Szkocja | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 13 500 Sędzia: Nikola Dabanović |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Ukraina Dowbyk 47' | 1:1 (0:1) | Irlandia 31' Collins | Stadion Miejski, Łódź[a] Widzów: 10 641 Sędzia: Ali Palabıyık |
21 września 2022 20:45 CEST | Szkocja | 3:0 (0:0) | Ukraina | Hampden Park, Glasgow Widzów: 42 846 Sędzia: Maurizio Mariani |
24 września 2022 18:00 CEST | Armenia | 0:5 (0:1) | Ukraina | Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana, Erywań Widzów: 7 200 Sędzia: João Pinheiro |
24 września 2022 20:45 CEST | Szkocja | 2:1 (0:1) | Irlandia 18' Egan | Hampden Park, Glasgow Widzów: 48 853 Sędzia: Sandro Schärer |
27 września 2022 20:45 CEST | Ukraina | 0:0 | Szkocja | Stadion Cracovii, Kraków[a] Widzów: 13 534 Sędzia: Anastasios Sidiropulos |
27 września 2022 20:45 CEST | Irlandia | 3:2 (1:0) | Armenia | Aviva Stadium, Dublin Widzów: 41 719 Sędzia: Rade Obrenovič |
Grupa 2
28 lutego 2022 roku, FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie kluby i reprezentacje we wszystkich rozgrywkach z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę[3]. 2 maja 2022 roku, UEFA podjęła decyzję o niedopuszczeniu reprezentacji Rosji do gry w Lidze Narodów i automatycznie sklasyfikowała ją na 4. miejscu w grupie, tym samym reprezentacja Rosji automatycznie spadła do dywizji C[4].
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Izrael (A) | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 6 | +2 |
Islandia | 4 | 4 | 0 | 4 | 0 | 6 | 6 | 0 |
Albania | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Rosja (S) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Izrael | 2:2 (1:1) | Islandia | Stadion Samiego Ofera, Hajfa Widzów: 13 150 Sędzia: Andris Treimanis |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Islandia Þorsteinsson 49' | 1:1 (0:1) | Albania 30' Seferi | Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 4 033 Sędzia: Craig Pawson |
10 czerwca 2022 20:45 CEST | Albania | 1:2 (1:0) | Izrael | Arena Kombëtare, Tirana Widzów: 18 100 Sędzia: Tiago Martins |
13 czerwca 2022 20:45 CEST | Islandia | 2:2 (1:1) | Izrael | Laugardalsvöllur, Reykjavík Widzów: 2 778 Sędzia: Duje Strukan |
24 września 2022 20:45 CEST | Izrael Weissman 46' Baribo 90+2' | 2:1 (0:0) | Albania 88' Uzuni | Stadion Bloomfield, Tel Awiw-Jafa Widzów: 29 200 Sędzia: Donatas Rumšas |
27 września 2022 20:45 CEST | Albania Lenjani 35' | 1:1 (1:0) | Islandia 90+7' Anderson | Arena Kombëtare, Tirana Widzów: 8 800 Sędzia: Ricardo de Burgos |
Grupa 3
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bośnia i Hercegowina (A) | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 8 | 0 |
Finlandia | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 6 | +2 |
Czarnogóra | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 6 | 0 |
Rumunia (S) | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | -2 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST | Finlandia | 1:1 (1:0) | Bośnia i Hercegowina 90+3' Prevljak | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 20 181 Sędzia: Nicholas Walsh |
4 czerwca 2022 20:45 CEST | Czarnogóra Mugoša 66' Vukčević 87' | 2:0 (0:0) | Rumunia | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 3 998 Sędzia: Andreas Ekberg |
7 czerwca 2022 18:00 CEST | Finlandia | 2:0 (2:0) | Czarnogóra | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 17 009 Sędzia: Allard Lindhout |
7 czerwca 2022 20:45 CEST | Bośnia i Hercegowina Prevljak 68' | 1:0 (0:0) | Rumunia | Bilino Polje, Zenica Widzów: 4 500 Sędzia: Sascha Stegemann |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Czarnogóra Marušić 77' | 1:1 (0:0) | Bośnia i Hercegowina 62' Menalo | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 6 555 Sędzia: Daniele Orsato |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Rumunia Bancu 30' | 1:0 (1:0) | Finlandia | Stadionul Rapid-Giulești, Bukareszt Widzów: 11 503 Sędzia: Harald Lechner |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Bośnia i Hercegowina | 3:2 (2:2) | Finlandia | Bilino Polje, Zenica Widzów: 8 150 Sędzia: Georgi Kabakow |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Rumunia | 0:3 (0:1) | Czarnogóra 42', 56', 63' Mugoša | Stadionul Rapid-Giulești, Bukareszt Widzów: 11 657 Sędzia: João Pinheiro |
23 września 2022 20:45 CEST | Bośnia i Hercegowina Demirović 45+1' | 1:0 (1:0) | Czarnogóra | Bilino Polje, Zenica Widzów: 12 050 Sędzia: Szymon Marciniak |
23 września 2022 20:45 CEST | Finlandia Pukki 12' | 1:1 (1:0) | Rumunia 52' Tănase | Stadion Olimpijski, Helsinki Widzów: 20 130 Sędzia: Carlos del Cerro Grande |
26 września 2022 20:45 CEST | Rumunia | 4:1 (1:0) | Bośnia i Hercegowina 77' Džeko | Stadionul Rapid-Giulești, Bukareszt Widzów: 12 693 Sędzia: Halil Umut Meler |
26 września 2022 20:45 CEST | Czarnogóra | 0:2 (0:0) | Finlandia | Stadion Pod Goricom, Podgorica Widzów: 2 522 Sędzia: François Letexier |
Grupa 4
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Serbia (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 5 | +8 |
Norwegia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 7 | 0 |
Słowenia | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 10 | -4 |
Szwecja (S) | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 11 | -4 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Słowenia | 0:2 (0:1) | Szwecja | Stadion Stožice, Lublana Widzów: 5 123 Sędzia: Ruddy Buquet |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Serbia | 0:1 (0:1) | Norwegia 26' Håland | Stadion Rajko Mitić, Belgrad Widzów: 9 726 Sędzia: Paweł Raczkowski |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Szwecja Elanga 90+2' | 1:2 (0:1) | Norwegia | Friends Arena, Solna Widzów: 42 320 Sędzia: Anthony Taylor |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Serbia | 4:1 (1:1) | Słowenia 30' Stojanović | Stadion Rajko Mitić, Belgrad Widzów: 10 925 Sędzia: Jesús Gil Manzano |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Szwecja | 0:1 (0:0) | Serbia 45+3' Jović | Friends Arena, Solna Widzów: 24 123 Sędzia: Lawrence Visser |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Norwegia | 0:0 (0:0) | Słowenia | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 18 134 Sędzia: Fabio Verissimo |
12 czerwca 2022 18:00 CEST | Norwegia | 3:2 (1:0) | Szwecja | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 24 273 Sędzia: Harm Osmers |
12 czerwca 2022 20:45 CEST | Słowenia Gnezda Čerin 48' Šeško 53' | 2:2 (0:2) | Serbia | Stadion Stožice, Lublana Widzów: 13 782 Sędzia: Maurizio Mariani |
24 września 2022 18:00 CEST | Słowenia | 2:1 (0:0) | Norwegia 47' Haaland | Stadion Stožice, Lublana Widzów: 14 824 Sędzia: Lawrence Visser |
24 września 2022 20:45 CEST | Serbia | 4:1 (2:1) | Szwecja 15' Claesson | Stadion Rajko Mitić, Belgrad Widzów: 14 122 Sędzia: Georgi Kabakow |
27 września 2022 20:45 CEST | Szwecja Forsberg 42' | 1:1 (1:1) | Słowenia 28' Šeško | Friends Arena, Solna Widzów: 22 895 Sędzia: Felix Zwayer |
27 września 2022 20:45 CEST | Norwegia | 0:2 (0:1) | Serbia | Ullevaal Stadion, Oslo Widzów: 24 364 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
Dywizja C
(A) – awans do Dywizji B |
(B) – baraże o utrzymanie |
Grupa 1
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Turcja (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 5 | +13 |
Luksemburg | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 |
Wyspy Owcze | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 10 | -3 |
Litwa (B) | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 | -12 |
4 czerwca 2022 18:00 CEST | Litwa | 0:2 (0:1) | Luksemburg | Stadion LFF, Wilno Widzów: 3 009 Sędzia: David Fuxman |
4 czerwca 2022 20:45 CEST | Turcja | 4:0 (1:0) | Wyspy Owcze | Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Stambuł Widzów: 9 515 Sędzia: Trustin Farrugia Cann |
7 czerwca 2022 20:45 CEST | Litwa | 0:6 (0:2) | Turcja | Stadion LFF, Wilno Widzów: 2 843 Sędzia: Novak Simović |
7 czerwca 2022 20:45 CEST | Wyspy Owcze | 0:1 (0:0) | Luksemburg | Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 2 313 Sędzia: Rob Hennessy |
11 czerwca 2022 18:00 CEST | Wyspy Owcze | 2:1 (2:1) | Litwa 6' Černych | Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 2 278 Sędzia: Igor Pajac |
11 czerwca 2022 20:45 CEST | Luksemburg | 0:2 (0:1) | Turcja | Stade de Luxembourg, Luksemburg Widzów: 9 374 Sędzia: Antonio Emanuel Carvalho Nobre |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Turcja | 2:0 (1:0) | Litwa | Gürsel Aksel Stadyumu, Izmir Widzów: 14 694 Sędzia: Stéphanie Frappart |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Luksemburg | 2:2 (1:0) | Wyspy Owcze 57', 59' Bjartalíð | Stade de Luxembourg, Luksemburg Widzów: 5 325 Sędzia: Michael Fabbri |
22 września 2022 20:45 CEST | Turcja | 3:3 (2:2) | Luksemburg | Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Stambuł Widzów: 12 708 Sędzia: Tobias Stieler |
22 września 2022 20:45 CEST | Litwa Slivka 41' | 1:1 (1:1) | Wyspy Owcze 22' Andreasen | Stadion LFF, Wilno Widzów: 2 376 Sędzia: Vilhjalmur Thorarinsson |
25 września 2022 20:45 CEST | Wyspy Owcze | 2:1 (0:0) | Turcja 89' Gürler | Tórsvøllur, Thorshavn Widzów: 2 056 Sędzia: Serhij Bojko |
25 września 2022 20:45 CEST | Luksemburg Rodrigues 89' | 1:0 (0:0) | Litwa | Stade de Luxembourg, Luksemburg Widzów: 5 340 Sędzia: Giorgi Kruszwili |
Grupa 2
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grecja (A) | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 |
Kosowo | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 8 | +3 |
Irlandia Północna | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | -3 |
Cypr (B) | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 12 | -8 |
2 czerwca 2022 18:00 CEST | Cypr | 0:2 (0:0) | Kosowo | AEK Arena, Larnaka Widzów: 1 550 Sędzia: Jérôme Brisard |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Irlandia Północna | 0:1 (0:1) | Grecja 39' Bakasetas | Windsor Park, Belfast Widzów: 16 977 Sędzia: Erik Lambrechts |
5 czerwca 2022 18:00 CEST | Cypr | 0:0 (0:0) | Irlandia Północna | AEK Arena, Larnaka Widzów: 1 663 Sędzia: Enea Jorgji |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Kosowo | 0:1 (0:1) | Grecja 36' Bakasetas | Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 12 300 Sędzia: John Beaton |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Kosowo | 3:2 (2:1) | Irlandia Północna | Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 11 700 Sędzia: Jakob Kehlet |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Grecja | 3:0 (2:0) | Cypr | Stadion Panthessaliko, Wolos Widzów: 12 418 Sędzia: Tamás Bognár |
12 czerwca 2022 15:00 CEST | Irlandia Północna | 2:2 (0:1) | Cypr 32', 51' Kakulis | Windsor Park, Belfast Widzów: 16 454 Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea |
12 czerwca 2022 20:45 CEST | Grecja | 2:0 (0:0) | Kosowo | Stadion Panthessaliko, Wolos Widzów: 15 367 Sędzia: Julian Weinberger |
24 września 2022 18:00 CEST | Irlandia Północna | 2:1 (0:0) | Kosowo 58' Muriqi | Windsor Park, Belfast Widzów: 17 148 Sędzia: Glenn Nyberg |
24 września 2022 20:45 CEST | Cypr Dzionis 18' | 1:0 (1:0) | Grecja | AEK Arena, Larnaka Widzów: 4 548 Sędzia: Alaksiej Kulbakou |
27 września 2022 20:45 CEST | Grecja | 3:1 (1:1) | Irlandia Północna 18' Lavery | Stadion im. Jeorjosa Kamarasa, Ateny Widzów: 5 871 Sędzia: Filip Glova |
27 września 2022 20:45 CEST | Kosowo | 5:1 (2:0) | Cypr 81' Roberge | Stadion im. Fadila Vokrriego, Prisztina Widzów: 10 400 Sędzia: Kristo Tohver |
Grupa 3
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kazachstan (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 |
Azerbejdżan | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 |
Słowacja | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 6 | -1 |
Białoruś (B) | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 7 | -4 |
3 czerwca 2022 16:00 CEST | Kazachstan Aimbetov 50', 60' | 2:0 (0:0) | Azerbejdżan | Astana Arena, Nur-Sułtan Widzów: 19 823 Sędzia: István Vad |
3 czerwca 2022 20:45 CEST | Białoruś | 0:1 (0:0) | Słowacja 61' Suslov | Stadion Karađorđe, Nowy Sad[b] Widzów: 0 Sędzia: Stéphanie Frappart |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Słowacja | 0:1 (0:1) | Kazachstan 26' Darabajew | Štadión Antona Malatinského, Trnawa Widzów: 4 146 Sędzia: Kristo Tohver |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Białoruś | 0:0 (0:0) | Azerbejdżan | Stadion Karađorđe, Nowy Sad[b] Widzów: 0 Sędzia: Mohammed Al-Hakim |
10 czerwca 2022 18:00 CEST | Azerbejdżan | 0:1 (0:0) | Słowacja 81' Weiss | Dalğa Arena, Baku Widzów: 2 967 Sędzia: Donatas Rumšas |
10 czerwca 2022 20:45 CEST | Białoruś Malkiewicz 84' | 1:1 (0:1) | Kazachstan 13' Aimbetov | Stadion Karađorđe, Nowy Sad[b] Widzów: 0 Sędzia: Manuel Schuettengruber |
13 czerwca 2022 16:00 CEST | Kazachstan Worogowski 18' Astanov 39' | 2:1 (2:0) | Słowacja 51' Bero | Astana Arena, Nur-Sułtan Widzów: 28 745 Sędzia: Bram Van Driessche |
13 czerwca 2022 18:00 CEST | Azerbejdżan | 2:0 (0:0) | Białoruś | Dalğa Arena, Baku Widzów: 2 330 Sędzia: Anastasios Papapetru |
22 września 2022 16:00 CEST | Kazachstan | 2:1 (1:1) | Białoruś 45+3' Sawicki | Astana Arena, Nur-Sułtan Widzów: 29 637 Sędzia: Horațiu Feșnic |
22 września 2022 20:45 CEST | Słowacja | 1:2 (0:1) | Azerbejdżan 44' Dadashov 90+5' Haqverdi | Štadión Antona Malatinského, Trnawa Widzów: 2 875 Sędzia: William Collum |
25 września 2022 18:00 CEST | Słowacja Zreľák 65' | 1:1 (0:1) | Białoruś 45' Bakhar | TSC Arena, Bačka Topola[5] Widzów: 524 Sędzia: Nikola Dabanović |
25 września 2022 18:00 CEST | Azerbejdżan | 3:0 (0:0) | Kazachstan | Dalğa Arena, Baku Widzów: 2 950 Sędzia: Harm Osmers |
Grupa 4
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gruzja (A) | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 16 | 3 | +13 |
Bułgaria | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 8 | +2 |
Macedonia Północna | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 7 | 0 |
Gibraltar (B) | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 18 | -15 |
2 czerwca 2022 18:00 CEST | Bułgaria Despodov 13' | 1:1 (1:0) | Macedonia Północna 50' M. Ristowski | Huvepharma Arena, Razgrad Widzów: 8 275 Sędzia: Jérémie Pignard |
2 czerwca 2022 18:00 CEST | Gruzja | 4:0 (2:0) | Gibraltar | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 43 412 Sędzia: Morten Krogh |
5 czerwca 2022 18:00 CEST | Gibraltar | 0:2 (0:1) | Macedonia Północna | Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 703 Sędzia: Alain Durieux |
5 czerwca 2022 20:45 CEST | Bułgaria Iliev 50' Stefanov 83' | 2:5 (0:2) | Gruzja | Huvepharma Arena, Razgrad Widzów: 3 600 Sędzia: Fabio Maresca |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Gibraltar | 1:1 (0:1) | Bułgaria 45+1' Minchev | Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 1 427 Sędzia: Petri Viljanen |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Macedonia Północna | 0:3 (0:0) | Gruzja | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 10 775 Sędzia: Roi Reinshreiber |
12 czerwca 2022 18:00 CEST | Gruzja | 0:0 (0:0) | Bułgaria | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 54 200 Sędzia: Espen Eskås |
12 czerwca 2022 18:00 CEST | Macedonia Północna | 4:0 (0:0) | Gibraltar | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 4 750 Sędzia: Dumitri Muntean |
23 września 2022 18:00 CEST | Gruzja | 2:0 (1:0) | Macedonia Północna | Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi Widzów: 54 200 Sędzia: Ivan Kružliak |
23 września 2022 20:45 CEST | Bułgaria Antov 23' Despodov 36' Kiriłow 52' Stefanov 55' Petkov 81' | 5:1 (2:1) | Gibraltar 26' R. Chipolina | Huvepharma Arena, Razgrad Widzów: 1 540 Sędzia: Pavel Orel |
26 września 2022 20:45 CEST | Macedonia Północna | 0:1 (0:0) | Bułgaria 50' Despodow | Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje Widzów: 20 173 Sędzia: Julian Weinberger |
26 września 2022 20:45 CEST | Gibraltar Annesley 75' | 1:2 (0:1) | Gruzja | Victoria Stadium, Gibraltar Widzów: 1 199 Sędzia: Rob Harvey |
Baraże o utrzymanie
Drużyny z czwartych miejsc zagrają dwumecz (mecz i rewanż) o utrzymanie w dywizji C, czyli przegrani dwumeczu spadną do dywizji D. Czwarta najlepsza drużyna z czwartych miejsc zagra z pierwszą, a druga z trzecią.
Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Gibraltar | 1 | Cypr | : | : |
Litwa | 2 | Białoruś | : | : |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Dywizja D
(A) – awans do Dywizji C |
Grupa 1
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Łotwa (A) | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 5 | +7 |
Mołdawia | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 6 | +4 |
Andora | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | -1 |
Liechtenstein | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 11 | -10 |
3 czerwca 2022 18:00 CEST | Łotwa | 3:0 (1:0) | Andora | Stadion Daugava, Ryga Widzów: 5 863 Sędzia: Tomasz Musiał |
3 czerwca 2022 20:45 CEST | Liechtenstein | 0:2 (0:1) | Mołdawia | Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 903 Sędzia: Giorgi Kruszwili |
6 czerwca 2022 18:00 CEST | Łotwa Zjuzins 73' | 1:0 (0:0) | Liechtenstein | Stadion Daugava, Ryga Widzów: 5 966 Sędzia: Mario Zebec |
6 czerwca 2022 20:45 CEST | Andora | 0:0 (0:0) | Mołdawia | Estadi Nacional, Andora Widzów: 756 Sędzia: Lionel Tschudi |
10 czerwca 2022 18:00 CEST | Mołdawia | 2:4 (1:2) | Łotwa | Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 4 842 Sędzia: Andrew Madley |
10 czerwca 2022 20:45 CEST | Andora | 2:1 (0:0) | Liechtenstein 90+3' Meier | Estadi Nacional, Andora Widzów: 932 Sędzia: Nejc Kajtazović |
14 czerwca 2022 18:00 CEST | Mołdawia | 2:1 (1:1) | Andora 45+4' Vieira | Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 4 275 Sędzia: Peter Kjaesgaard |
14 czerwca 2022 20:45 CEST | Liechtenstein | 0:2 (0:2) | Łotwa | Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 885 Sędzia: Ałeksandar Stawrew |
22 września 2022 18:00 CEST | Łotwa J. Ikaunieks 55' | 1:2 (0:2) | Mołdawia 26' Revenco 45' Nicolăescu | Stadion Skonto, Ryga Widzów: 6 711 Sędzia: António Nobre |
22 września 2022 20:45 CEST | Liechtenstein | 0:2 (0:1) | Andora 4' Rosas 80' Cervós | Rheinpark Stadion, Vaduz Widzów: 914 Sędzia: Juxhin Xhaja |
25 września 2022 15:00 CEST | Mołdawia Stînă 90+2', 90+4' | 2:0 (0:0) | Liechtenstein | Stadion Zimbru, Kiszyniów Widzów: 5 774 Sędzia: Stéphanie Frappart |
25 września 2022 15:00 CEST | Andora Rosas 88' | 1:1 (0:0) | Łotwa 50' Gutkovskis | Estadi Nacional, Andora Widzów: 1 102 Sędzia: Anastasios Papapetrou |
Grupa 2
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Estonia (A) | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Malta | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 4 | +1 |
San Marino | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 9 | -9 |
2 czerwca 2022 20:45 CEST | Estonia | 2:0 (2:0) | San Marino | A. Le Coq Arena, Tallinn Widzów: 3 533 Sędzia: Joanis Papadopulos |
5 czerwca 2022 15:00 CEST | San Marino | 0:2 (0:0) | Malta 59' Busuttil 75' Guillaumier | San Marino Stadium, Serravalle Widzów: 558 Sędzia: Əliyar Ağayev |
9 czerwca 2022 20:45 CEST | Malta Hein 56' (sam.) | 1:2 (0:1) | Estonia | Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 3 422 Sędzia: Bobby Madden |
12 czerwca 2022 20:45 CEST | Malta Muscat 50' | 1:0 (0:0) | San Marino | Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali Widzów: 2 646 Sędzia: Dennis Higler |
23 września 2022 20:45 CEST | Estonia | 2:1 (1:0) | Malta | A. Le Coq Arena, Tallinn Widzów: 5 539 Sędzia: Daniel Siebert |
26 września 2022 20:45 CEST | San Marino | 0:4 (0:1) | Estonia | San Marino Stadium, Serravalle Widzów: 608 Sędzia: Kateryna Monzul |
Turniej finałowy
W turnieju finałowym Ligi Narodów 2022/2023 biorą udział 4 zespoły, które wygrały swoje grupy w dywizji A:
Gospodarzem tych rozgrywek została Holandia (zwycięzca grupy 4 dywizji A). Mecze tej fazy Ligi Narodów są rozgrywane w czerwcu 2023 roku.
Ze względu na udział w turnieju finałowym, jego uczestnicy trafili do grup 5-zespołowych w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024.
Strzelcy
Lista strzelców we wszystkich dywizjach aktualna na dzień 27 września 2022.
W nawiasie podano dywizję, w której dany zawodnik grał.
6 goli
- Erling Haaland (B)
- Aleksandar Mitrović (B)
5 goli
4 gole
- Stefan Mugoša (B)
- Henri Anier (D)
- Vedat Muriqi (C)
- Gerson Rodrigues (C)
- Jānis Ikaunieks (D)
- Ion Nicolăescu (D)
- Serdar Dursun (C)
3 gole
- Michy Batshuayi (A)
- Edin Džeko (B)
- Kirił Despodow (C)
- Teemu Pukki (B)
- Anastasios Bakasetas (C)
- Memphis Depay (A)
- Abat Aimbetov (C)
- Danel Sinani (C)
- Benjamin Šeško (B)
- Emil Forsberg (B)
- Artem Dowbyk (B)
2 gole
- Albert Rosas (D)
- Eduard Spercjan (B)
- Harry Kane (A)
- Kevin De Bruyne (A)
- Leandro Trossard (A)
- Smail Prevljak (B)
- Luka Modrić (A)
- Andronikos Kakulis (C)
- Jan Kuchta (A)
- Andreas Cornelius (A)
- Andreas Skov Olsen (A)
- Rauno Sappinen (D)
- Benjamin Källman (B)
- Joel Pohjanpalo (B)
- Kylian Mbappé (A)
- Petros Mandalos (C)
- Waleri Kazaiszwili (C)
- Budu Ziwziwadze (C)
- Álvaro Morata (A)
- Pablo Sarabia (A)
- Steven Bergwijn (A)
- Denzel Dumfries (A)
- Cody Gakpo (A)
- John Egan (B)
- Michael Obafemi (B)
- Shayne Lavery (C)
- Þórir Jóhann Helgason (B)
- Jón Dagur Þorsteinsson (B)
- Manor Solomon (B)
- Shon Weissman (B)
- Roberts Uldriķis (D)
- Enis Bardhi (C)
- Victor Stînă (C)
- İlkay Gündoğan (A)
- Kai Havertz (A)
- Jonas Hofmann (A)
- Joshua Kimmich (A)
- Timo Werner (A)
- Karol Świderski (A)
- João Cancelo (A)
- Diogo Dalot (A)
- Diogo Jota (A)
- Cristiano Ronaldo (A)
- George Pușcaș (B)
- Luka Jović (B)
- Stuart Armstrong (B)
- Lyndon Dykes (B)
- John McGinn (B)
- Breel Embolo (A)
- Hakan Çalhanoğlu (C)
- Halil Dervişoğlu (C)
- Cengiz Ünder (C)
- Brennan Johnson (A)
- Zsolt Nagy (A)
- Roland Sallai (A)
- Lorenzo Pellegrini (A)
- Giacomo Raspadori (A)
- Jákup Andreasen (C)
- Viljormur Davidsen (C)
1 gol
- Armando Broja (B)
- Ermir Lenjani (B)
- Taulant Seferi (B)
- Myrto Uzuni (B)
- Jordi Aláez (D)
- Joan Cervós (D)
- Jesús Rubio (D)
- Márcio Vieira (D)
- Mason Mount (A)
- Luke Shaw (A)
- Wahan Biczachczian (B)
- Artak Daszian (B)
- Marko Arnautović (A)
- Christoph Baumgartner (A)
- Michael Gregoritsch (A)
- Marcel Sabitzer (A)
- Xaver Schlager (A)
- Andreas Weimann (A)
- Renat Dadashov (C)
- Mahir Emreli (C)
- Höccət Haqverdi (C)
- Anatolij Nurijew (C)
- Filip Ozobić (C)
- Ramil Szejdajew (C)
- Leander Dendoncker (A)
- Loïs Openda (A)
- Youri Tielemans (A)
- Axel Witsel (A)
- Iwan Bachar (C)
- Uładzisłau Malkiewicz (C)
- Pawieł Sawicki (C)
- Ermedin Demirović (B)
- Luka Menalo (B)
- Miralem Pjanić (B)
- Valentin Antov (C)
- Radosław Kiriłow (C)
- Georgi Minchev (C)
- Marin Petkov (C)
- Iliyan Stefanov (C)
- Andrej Kramarić (A)
- Marko Livaja (A)
- Dejan Lovren (A)
- Lovro Majer (A)
- Mario Pašalić (A)
- Borna Sosa (A)
- Marinos Dzionis (C)
- Valentin Roberge (C)
- Adam Marušić (B)
- Marko Vukčević (B)
- Jakub Pešek (A)
- Patrik Schick (A)
- Kasper Dolberg (A)
- Christian Eriksen (A)
- Pierre Højbjerg (A)
- Jens Stryger Larsen (A)
- Jonas Wind (A)
- Robert Kirss (D)
- Joonas Tamm (D)
- Taijo Teniste (D)
- Konstantin Vassiljev (D)
- Oliver Antman (B)
- Karim Benzema (A)
- Olivier Giroud (A)
- Adrien Rabiot (A)
- Louie Annesley (C)
- Roy Chipolina (C)
- Liam Walker (C)
- Jorgos Jakumakis (C)
- Dimitris Limnios (C)
- Jeorjos Masuras (C)
- Dimitris Pelkas (C)
- Vangelis Pavlidis (C)
- Giorgi Citaiszwili (C)
- Zuriko Dawitaszwili (C)
- Andrea Hristov (C)
- Guram Kasziaa (C)
- Otar Kiteiszwili (C)
- Georges Mikautadze (C)
- Jordi Alba (A)
- Gavi (A)
- Iñigo Martínez (A)
- Carlos Soler (A)
- Davy Klaassen (A)
- Teun Koopmeiners (A)
- Noa Lang (A)
- Virgil van Dijk (A)
- Wout Weghorst (A)
- Robbie Brady (B)
- Alan Browne (B)
- Nathan Collins (B)
- Troy Parrott (B)
- Daniel Ballard (C)
- Jonny Evans (C)
- Josh Magennis (C)
- Paddy McNair (C)
- Gavin Whyte (C)
- Mikael Anderson (B)
- Arnór Sigurðsson (B)
- Liel Abada (B)
- Tai Baribo (B)
- Dor Peretz (B)
- Elkhan Astanov (C)
- Asłan Darabajew (C)
- Mikhail Gabyshev (C)
- Jan Worogowski (C)
- Baktijar Zajnutdinow (C)
- Valon Berisha (C)
- Zymer Bytyqi (C)
- Florent Muslija (C)
- Elbasan Rashani (C)
- Donat Rrudhani (C)
- Edon Zhegrova (C)
- Livio Meier (D)
- Fedor Černych (C)
- Vykintas Slivka (C)
- Leandro Barreiro (C)
- Marvin Martins (C)
- Artūrs Zjuzins (D)
- Darko Czurlinow (C)
- Bojan Miowski (C)
- Boban Nikołow (C)
- Miłan Ristowski (C)
- Jan Busuttil (D)
- Matthew Guillaumier (D)
- Zach Muscat (D)
- Teddy Teuma (D)
- Vadim Bolohan (D)
- Mihail Caimacov (D)
- Nichita Moțpan (D)
- Ioan-Călin Revenco (D)
- Thomas Müller (A)
- Alexander Sørloth (B)
- Matty Cash (A)
- Jakub Kamiński (A)
- Robert Lewandowski (A)
- Piotr Zieliński (A)
- William Carvalho (A)
- Bruno Fernandes (A)
- Gonçalo Guedes (A)
- Ricardo Horta (A)
- Nicușor Bancu (B)
- Dennis Man (B)
- Andrei Rațiu (B)
- Florin Tănase (B)
- Saša Lukić (B)
- Sergej Milinković-Savić (B)
- Nemanja Radonjić (B)
- Dušan Vlahović (B)
- Andrija Živković (B)
- Matúš Bero (C)
- Erik Jirka (C)
- Tomáš Suslov (C)
- Vladimír Weiss (C)
- Adam Zreľák (C)
- Adam Gnezda Čerin (B)
- Petar Stojanović (B)
- Andraž Šporar (B)
- Che Adams (B)
- Ryan Christie (B)
- Jack Hendry (B)
- Scott McKenna (B)
- Anthony Ralston (B)
- Manuel Akanji (A)
- Remo Freuler (A)
- Noah Okafor (A)
- Haris Seferović (A)
- Viktor Claesson (B)
- Anthony Elanga (B)
- Viktor Gyökeres (B)
- Dejan Kulusevski (B)
- Yunus Akgün (C)
- Kaan Ayhan (C)
- Merih Demiral (C)
- Serdar Gürler (C)
- Doğukan Sinik (C)
- İsmail Yüksek (C)
- Wiktor Cyhankow (B)
- Danyło Ihnatenko (B)
- Ołeksandr Karawajew (B)
- Rusłan Malinowski (B)
- Witalij Mykołenko (B)
- Ołeksandr Tymczyk (B)
- Ołeksandr Zubkow (B)
- Gareth Bale (A)
- Rhys Norrington-Davies (A)
- Jonathan Williams (A)
- Dániel Gazdag (A)
- Ádám Szalai (A)
- Dominik Szoboszlai (A)
- Nicolò Barella (A)
- Federico Dimarco (A)
- Alessandro Bastoni (A)
- Wilfried Gnonto (A)
- Jóannes Bjartalíð (C)
- Jóan Edmundsson (C)
Gole samobójcze
- Graeme Torilla (dla Macedonii Północnej) (C)
- Karl Hein (dla Malty) (D)
- Daníel Leó Grétarsson (dla Izraela) (B)
- Maxime Chanot (dla Turcji) (C)
- Bojan Miovski (dla Gruzji) (C)
- Djibril Sow (dla Czech) (A)
- Gianluca Mancini (dla Węgier) (A)
- Aleksandr Marochkin (dla Azerbejdżanu) (A)
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dywizja A | ||||||||
4. | ||||||||
5. | Dania | |||||||
6. | Portugalia | |||||||
7. | Belgia | |||||||
8. | Węgry | |||||||
9. | Szwajcaria | |||||||
10. | Niemcy | |||||||
11. | Polska | |||||||
12. | Francja | |||||||
13. | Austria | |||||||
14. | Czechy | |||||||
15. | Anglia | |||||||
16. | Walia | |||||||
Dywizja B | ||||||||
17. | Izrael | |||||||
18. | Bośnia i Hercegowina | |||||||
19. | Serbia | |||||||
20. | Szkocja | |||||||
21. | Finlandia | |||||||
22. | Ukraina | |||||||
23. | Islandia | |||||||
24. | Norwegia | |||||||
25. | Słowenia | |||||||
26. | Irlandia | |||||||
27. | Albania | |||||||
28. | Czarnogóra | |||||||
29. | Rumunia | |||||||
30. | Szwecja | |||||||
31. | Armenia | |||||||
32. | Rosja | |||||||
Dywizja C | ||||||||
33. | Gruzja | |||||||
34. | Grecja | |||||||
35. | Turcja | |||||||
36. | Kazachstan | |||||||
37. | Luksemburg | |||||||
38. | Azerbejdżan | |||||||
39. | Kosowo | |||||||
40. | Bułgaria | |||||||
41. | Wyspy Owcze | |||||||
42. | Macedonia Północna | |||||||
43. | Słowacja | |||||||
44. | Irlandia Północna | |||||||
45. | Cypr | |||||||
46. | Białoruś | |||||||
47. | Litwa | |||||||
48. | Gibraltar | |||||||
Dywizja D | ||||||||
49. | Estonia | |||||||
50. | Łotwa | |||||||
51. | Mołdawia | |||||||
52. | Malta | |||||||
53. | Andora | |||||||
54. | San Marino | |||||||
55. | Liechtenstein |
Przypisy
- ↑ https://documents.uefa.com/r/Regulations-of-the-UEFA-Nations-League-2022/23-Online.
- ↑ https://www.uefa.com/uefanationsleague/news/0270-13f91f78ee94-3556f02bf7f9-1000--nations-league-draw-in-full/.
- ↑ FIFA/UEFA suspend Russian clubs and national teams from all competitions, UEFA, 28 lutego 2022 [dostęp 2022-02-28] (ang.).
- ↑ UEFA decisions for upcoming competitions relating to the ongoing suspension of Russian national teams and clubs, UEFA, 2 maja 2022 [dostęp 2022-05-02] (ang.).
- ↑ Ze względu na sytuację polityczną i zaangażowanie Białorusi w inwazję Rosji na Ukrainę, władze Słowacji nie zezwoliły na wjazd reprezentacji tego kraju na teren ich państwa, dlatego mecz odbędzie się na terenie neutralnym.
Uwagi
- ↑ a b c Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, reprezentacja Ukrainy rozgrywa swoje mecze domowe na neutralnych obiektach, do odwołania.
- ↑ a b c Ze względu na zaangażowanie kraju w inwazję Rosji na Ukrainę reprezentacja Białorusi jest zobowiązana do rozgrywania swoich meczów domowych na neutralnych obiektach i bez udziału publiczności, do odwołania.
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Football. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
A icon from the OOjs UI lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
A icon from the OOjs UI lib.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flaga Finlandii
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of Albania
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Flag of Gibraltar
Flag of Liechtenstein
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Autor: Gareth Jennings, Licencja: CC BY-SA 3.0
Map of Europe, with countries coloured according to the UEFA Nations League division their national men's football team will participate in for the 2022–23 season. The Russian national team will not play any fixtures in their League B group and will be automatically relegated to League C for next season, but have not been fully disqualified from the Nations League, so are still shown in blue on this map.
National men's football team will participate in: