25 listopada

24 listopada

23 listopada

21 listopada

• W ostatniej kolejce rundy jesiennej Wisła Kraków umocniła się na czele tabeli ekstraklasy piłkarskiej, pokonując Groclin Grodzisk Wielkopolski na wyjeździe 4:2 (1:1). Na przerwę zimową piłkarze z Krakowa schodzą z przewagą 8 punktów nad Legią Warszawa i 10 nad Groclinem, a zdecydowanym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców jest Tomasz Frankowski, który strzelił 19 bramek.
  • Szwajcar Roger Federer obronił tytuł w tenisowym Masters w Houston, pokonując Australijczyka Hewitta 6:3, 6:2. W klasyfikacji rocznej za Federerem – zdecydowanym liderem – uplasowali się Andy Roddick i Hewitt.
  • Zarząd Polskiego Związku Koszykówki przyjął rezygnację trenera reprezentacji mężczyzn Andrzeja Kowalczyka. Prowadził on zespół od marca 2003 (wcześniej był asystentem poprzedniego trenera Dariusza Szczubiała), a bezpośrednim powodem dymisji był słaby występ reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Europy 2005.
  • W turnieju tenisa stołowego z cyklu ITTF Pro Tour, międzynarodowych mistrzostwach Austrii w Wels, swoje sukcesy w grze pojedynczej z ubiegłotygodniowych otwartych mistrzostw Niemiec powtórzyli Niemiec Timo Boll i Chinka Niu Jianfeng.

20 listopada

17 listopada

15 listopada

14 listopada

• Ostatnią eliminację rajdowych mistrzostw świata kierowców, Rajd Australii, wygrał Francuz Sébastien Loeb, który już kilka tygodni wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Loeb wyprzedził na mecie Fina Harriego Rovanperę i Belga François Duvala. Było to szóste w sezonie zwycięstwo Loeba (wyrównany rekord Auriola z 1992). W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata za Loebem uplasowali się Norweg Petter Solberg (mistrz 2003) i Estończyk Markko Martin, czwarte miejsce zajął kończący karierę były mistrz świata Hiszpan Carlos Sainz. W klasyfikacji konstruktorów tytuł mistrzowski przypadł ekipie Citroena, przed Fordem i Subaru.
  • Reprezentacja Polski wygrała turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich w hokeju na lodzie w Nowym Targu, wyprzedzając Holandię, Litwę i Chorwację. Polska awansowała do kolejnego etapu eliminacji (turniej w Rydze w lutym 2005 z udziałem Łotwy, Białorusi i Słowenii).
  • Zmarł Jacek Zglinicki, były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej, m.in. na igrzyskach olimpijskich w Moskwie 1980.
  • Rozpoczął się kolejny sezon w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim i saneczkarstwie na torach lodowych.
  • Timo Boll (Niemcy) i Niu Jianfeng (Chiny) zwycięzcami gry pojedynczej w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w tenisie stołowym.
  • Szwed Göran Petersson został wybrany na prezesa Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF), w miejsce Kanadyjczyka Paula Hendersona.
  • Po porażce Amélie Mauresmo w półfinale tenisowego Masters kobiet (z Sereną Williams) pozycję nr 1 w rankingu światowym na koniec roku zapewniła sobie Lindsay Davenport.
  • Zwycięstwo Johna Higginsa w snookerowym turnieju rankingowym British Open. W finale szkocki zawodnik pokonał rodaka Stephena Maguire.

13 listopada

12 listopada

9 listopada

8 listopada

7 listopada

6 listopada

• Po udanym starcie w Rajdzie Argentyny Polacy Jacek Czachor i Marek Dąbrowski zapewnili sobie miejsca na podium mistrzostw świata w motocyklowych rajdach długodystansowych. Mistrzem świata został Norweg Olle Anders Ullevaseter, Czachor zajął 2., a Dąbrowski 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.
  • Zmarł Johnny Warren, kapitan reprezentacji Australii w piłce nożnej, uczestnik finałów mistrzostw świata 1974.