2017– Senegal23(4)
W sumie:40(8)
  1. Aktualne na: 3 września 2022.
  2. Aktualne na: 14 grudnia 2020.

M’Baye Babacar Niang (ur. 19 grudnia 1994 w Meulan-en-Yvelines) – senegalski piłkarz francuskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika we klubie Stade Rennais oraz w reprezentacji Senegalu.

Kariera piłkarska

Niang urodził się we Francji w rodzinie pochodzenia senegalskiego. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie Basse-Seine Les Mureaux. W 2003 roku podjął treningi w AS Poissy, a w 2007 roku przeszedł do SM Caen. W lutym 2011 podpisał profesjonalny kontrakt z tym klubem. 24 kwietnia 2011 zadebiutował w Ligue 1 w zremisowanym 1:1 domowym meczu z Toulouse FC, gdy w 77. minucie zmienił Kandię Traoré. 7 maja 2011 w zremisowanym 1:1 domowym spotkaniu z RC Lens strzelił swojego pierwszego gola w barwach Caen. Stał się tym samym najmłodszym strzelcem gola w historii tego klubu. W sezonie 2010/2011 zdobył łącznie trzy bramki, a w sezonie 2011/2012 dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. W sezonie 2011/2012 Caen spadło do Ligue 2.

W sierpniu 2012 roku Niang podpisał trzyletni kontrakt z zespołem Milanu. Swój debiut w Serie A zanotował 1 września 2012 w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu z Bologną. W 91. minucie tego meczu zmienił Giampaolo Pazziniego. 13 grudnia strzelił swojego pierwszego gola w barwach Milanu, w spotkaniu Pucharu Włoch z Regginą.

Niang grał w reprezentacjach Francji U-16 i U-17, a w 2011 roku zadebiutował w kadrze U-21. Na Mistrzostwach Świata 2018 strzelił gola w wygranym 2:1 meczu z Polską.