2015– Iran18(5)
W sumie:20(5)
  1. Aktualne na: 11 września 2018.
  2. Aktualne na: 11 września 2018.

Mahdi Torabi (pers. ‏مهدی ترابی‎; ur. 10 września 1994 w Karadżu) – irański piłkarz grający na pozycji pomocnika. Od 2012 roku jest zawodnikiem Saipy Karadż.

Życiorys

Jest wychowankiem Saipy Karadż. Do seniorskiego zespołu tego klubu dołączył w 2012 roku[1].

W reprezentacji Iranu zadebiutował 11 czerwca 2015 w wygranym 1:0 meczu z Uzbekistanem[2]. W 46. minucie wszedł do gry, zmieniając Masuda Szodża’i, a w 90. minucie strzelił bramkę na 1:0[3].

1. Mehdi Torabi, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–transfery) [online] [dostęp 2018-06-19].
  2. Mehdi Torabi, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–kadra) [online] [dostęp 2018-06-19].
  3. Uzbekistan - Iran, 11 cze 2015 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2018-06-19].