Termin

23 marca 2002 – 20 października 2002

Zwycięzca

Los Angeles Galaxy

Major League Soccer w roku 2002 był siódmym sezonem tych rozgrywek. Po raz pierwszy w historii mistrzem MLS został klub Los Angeles Galaxy, natomiast wicemistrzem New England Revolution.

5D.C. United28914531:4032

Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. różnica zdobytych bramek; 3. większa liczba zdobytych bramek.

Play off

W ćwierćfinale i półfinale rywalizacja odbywała się do zdobycia przez zwycięską drużynę, rozgrywano w zależności od potrzeby 2 lub 3 mecze pomiędzy zespołami z pary. Jeśli mecz kończył się remisem rozgrywano klasyczną dogrywkę 2 x 15 minut. Gdy dogrywka zakończyła się remisem mecz kończył się remisem nie rozgrywano rzutów karnych. Gdy po 3 meczach zachodził remis w punktach rozgrywano dogrywkę 2 x 15 minut z zasadą złotej bramki która decydowała o awansie. Gdy ta skończyła się remisem rozgrywano konkurs jedenastek.

Zasada punktowania:

• zwycięstwo - 3 punkty
  • remis - 1 punkt
  • porażka - 0 punktów

Ćwierćfinał

Para nr 1

Rywalizacje wygrało Los Angeles Galaxy wynikiem 9:8.

Para nr 2

Rywalizacje wygrało New England Revolution wynikiem 5:2.

Para nr 3

Rywalizacje wygrało Columbus Crew wynikiem 4:2.

Para nr 4

Po trzech meczach mieliśmy do czynienia z remisem 5:5. Z tego powodu rozegrano dogrywkę którą wygrała drużyna Colorado Rapids wynikiem 1:0 i to ta drużyna awansowała do kolejnej rundy.

Półfinał

Para nr 1

Rywalizacje wygrało Los Angeles Galaxy wynikiem 5:0.

Para nr 2

Rywalizacje wygrało New England Revolution wynikiem 3:2.

Finał

20 października 2002New England Revolution0:1 d.Los Angeles GalaxyFoxboro Stadium, Foxborough, Massachusetts
13:30 EDT0:0, 0:0