2019–S.S. Lazio6(0)
2018– Włochy1(0)
  1. Aktualne na: 19 lutego 2019.
  2. Aktualne na: 19 lutego 2019.

Manuel Lazzari (ur. 29 listopada 1993 w Valdagno) – włoski piłkarz grający na pozycji pomocnika w S.S. Lazio.

Lazzari zaczynał karierę w Montecchio Maggiore. Później był zawodnikiem Delty Calcio Rovigo i Giacomense. 1 lipca 2013 roku został nowym zawodnikiem SPAL 2013, występującego wówczas na czwartym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Po 4 sezonach gry w tym klubie, udało mu się z zespołem awansować do Serie A. Jego pierwszym występem na tym poziomie było zremisowane 0:0 spotkanie rozegrane 20 sierpnia 2017 roku z Lazio. Lazzari przebywał na boisku do 88. minuty[1]. Pierwszego gola w Serie A strzelił już w następnej kolejce, w wygranym 3:2 spotkaniu z Udinese Calcio. Lazzari wpisał się na listę strzelców w 53. minucie[2]. Zajęli ostatecznie 17. miejsce w końcowej tabeli, dzięki czemu utrzymali się w Serie A.

Debiut w reprezentacji Włoch zanotował 10 września 2018 roku w przegranym 1:0 meczu z reprezentacją Portugalii. Lazzari rozegrał całe spotkanie[3].

Łącznie w karierze:21237000212214

1. Lazio Rzym - SPAL, 20 sie 2017 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-19].
  2. SPAL - Udinese Calcio, 27 sie 2017 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-19].
  3. Portugal vs. Italy (ang.). s. national-football-teams.com. [dostęp 2019-02-19].

Autor: Rapallo80, Licencja: CC BY-SA 4.0