2010 Niemcy U-197(1)
2010 Niemcy U-202(0)
W sumie:16(3)
  1. Aktualne na: 15 stycznia 2022.

Marcos Álvarez (ur. 30 września 1991 w Gelnhausen) – niemiecki piłkarz hiszpańskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika w Cracovii. Posiada także obywatelstwo hiszpańskie[1].

W styczniu 2020 podpisał trzyletnią umowę z Cracovią, która weszła w życie 1 lipca tego samego roku[2]. W barwach krakowskiego klubu zadebiutował 16 sierpnia w wygranym 2–1 meczu Pucharu Polski z Chrobrym Głogów[3]. Pierwszą bramkę w polskiej ekstraklasie zdobył 22 sierpnia, w 58. minucie wygranego 2–1 meczu z Pogonią Szczecin[4] w 1. kolejce sezonu 2020/2021. 9 października zdobył swoje pierwsze trofeum w karierze, wygrywając Superpuchar Polski po serii rzutów karnych w meczu z Legią Warszawa (w regulaminowym czasie gry było 0–0)[5].

W 2009 jako zawodnik Eintrachtu Frankfurt był pierwszym piłkarzem w Bundeslidze, który zakaził się wirusem H1N1[6].