Marmaduke – pies na fali

Marmaduke – pies na fali
Marmaduke
Gatunekfamilijny
Rok produkcji2010
Data premiery27 maja 2010
3 września 2010 (Polska)
Kraj produkcjiStany Zjednoczone
Czas trwania89 minut
ReżyseriaTom Dey
ScenariuszVince Di Meglio
Tim Rasmussen
Dystrybucja20th Century Fox

Marmaduke – pies na fali (ang. Marmaduke) – amerykański film familijny z 2010 roku w reżyserii Toma Deya. Film jest adaptacją komiksu Brada Andersona pod tym samym tytułem.

Fabuła

Marmaduke to imię psa, który zawsze znajdzie sposób, żeby się wyróżnić. Kiedy jego właściciele, Phil (Lee Pace) i Debbie (Judy Greer) z trójką dzieci, przeprowadzają się ze Środkowego Zachodu do kalifornijskiego Orange County, niemiecki dog jest pewien, że czeka go wiele przygód. Zwłaszcza, że nowy szef Phila, Don Twombly (William H. Macy), jest psim maniakiem i na biznesowe spotkania umawia się w psim parku.

Pierwszym nowym kumplem Marmaduke’a zostaje rosyjski kot o imieniu Carlos. I obaj udowadniają, że pies i kot mogą żyć pod jednym dachem w harmonii. Carlos zawsze wspiera Marmaduke’a, nawet w najbardziej szalonych pomysłach, mających pomóc rodzinie Phila w odnalezieniu się w nowym miejscu zamieszkania.

Pierwsze dni w Orange County są fantastyczne. Marmaduke jeździ ze swoim panem po mieście, wystawia łeb przez szyberdach i nosi przeciwsłoneczne okulary. Poznaje też bandę Pedigree. By wkupić się w jej łaski, pod nieobecność swoich właścicieli, zaprasza ją na imprezę. Jedynym świadkiem niekontrolowanych wydarzeń jest Carlos.

Pozostałe kundelki z psiego parku nie są jednak zadowolone z tego, że Marmaduke próbuje przyłączyć się do Pedigree. W dodatku jest jeden pies, który nie należy do żadnej bandy. Mastiff Chupadogra, którego boją się wszystkie inne psiaki, według plotek śpi na kościach psów, z którymi się rozprawił. W jego obecności żaden pies nawet nie szczeknie. Aż do momentu, kiedy pojawia się Marmaduke.

Role

Obsada aktorska

Dubbing

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Nagrania: Mafilm Audio Budapeszt
Tłumaczenie: Arleta Walczak
Dialogi polskie: Joanna Kuryłko
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dźwięk i montaż: Agnieszka Stankowska, Gergely Illes
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
W wersji polskiej wystąpili:

oraz

Odbiór krytyczny

Film spotkał się z bardzo negatywnymi opiniami krytyków; serwis Rotten Tomatoes w oparciu o opinie z 99 recenzji przyznał mu wynik 9%, czyli „zgniły”[1].

Przypisy

  1. Marmaduke (2010) - Rotten Tomatoes, rottentomatoes.com [dostęp 2017-11-25] (ang.).

Linki zewnętrzne