19 marca

18 marca

16 marca

• Biathlon:
    • Tomasz Sikora zajął drugie miejsce w biegu sprinterskim na 10 km zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie, który odbył się w fińskiej miejscowości Kontiolahti. Sikora o 6,5 s przegrał ze Szwedem Carlem-Johanem Bergmannem, który odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze.

• Skoki narciarskie:
    • Fin Janne Happonen, po skokach na odległość 124 i 129 m, wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Reprezentant gospodarzy, który po raz pierwszy w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ, o niespełna trzy punkty pokonał prowadzącego po pierwszej serii Czecha Jakuba Jandę. Trzeci był Niemiec Michael Uhrmann. Adam Małysz sklasyfikowany został na szóstym miejscu (123 i 122 m).
  • Kolarstwo szosowe:
  • Kolarstwo torowe:
    • Polscy kolarze torowi zdobyli Puchar Świata w sprincie drużynowym. Łukasz Kwiatkowski, Tomasz Schmidt i Damian Zieliński w ostatnich zawodach pucharowych w Sydney zajęli czwarte miejsce. W czterech startach (Moskwa, Manchester, Los Angeles, Sydney) Polacy zdobyli 28 pkt i wyprzedzili Niemców – 23 oraz Holendrów – 22. Najlepiej podopieczni Aleksandra Tołomanowa zaprezentowali się w Los Angeles, gdzie zajęli drugie miejsce.
  • Lekkoatletyka:
    • Odbył się Halowy Puchar Europy w lekkoatletyce. Wśród pań tytuł obroniły Rosjanki, a na drugim miejscu uplasowały się Polki. To najwyższa lokata w dotychczasowych występach polskich reprezentantek. W poprzednim, w 2004 roku w Lipsku, zajęły czwartą lokatę za Rosjankami, Niemkami i Ukrainkami. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Francuzi. Na czwartej pozycji uplasowali się Polacy, mając tyle samo punktów co Hiszpanie na trzecim miejscu. To najwyższa lokata w dotychczasowych występach Polaków. W poprzednim, w 2004 roku w Lipsku, zajęli siódmą lokatę.
    • Anna Rogowska (SKLA Sopot) ustanowiła w Liévin podczas halowych zawodów o Puchar Europy rekord Polski w skoku o tyczce wynikiem 4,80. Poprzedni rekord także należał do brązowej medalistki olimpijskiej, która 18 lutego skoczyła w Birmingham 4,79.
    • Monika Bejnar (AZS AWF Warszawa), wynikiem 52,45, ustanowiła rekord Polski w biegu na 400 m. Poprzedni rekord należał do Grażyny Prokopek, która 22 lutego 2004 roku pokonała ten dystans w Spale w czasie 52,56.
  • Koszykówka:
    • W rozegranym we Włocławku Meczu Gwiazd Dominet Basket Ligi zespół Północy pokonał Południe 97:84 (28:26, 19:19, 31:15, 19:24). Najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Amerykanin Chudney Gray, występujący na co dzień w zespole AZS Gaz Ziemny Koszalin.
  • Rajdowe mistrzostwa świata

4 marca

3 marca

Grzegorz Proksa
  • Boks:
    • Grzegorz Proksa (Polish Boxing Promotion) wywalczył w angielskim Hartlepool młodzieżowe mistrzostwo świata WBC i IBF w wadze średniej, po zwycięstwie nad Belgiem Kennethem van Eesvelde. 21-letni Proksa stoczył dotychczas sześć pojedynków – wszystkie wygrał.

1 marca

Autor:

Jeśli chcesz wykorzystać to zdjęcie, proszę o jego podpisanie w następujący sposób:
W przypadku zamieszczenia zdjęcia na stronie internetowej, poproszę o przesłanie informacji mailowej z adresem tej strony.
Kontakt ze mną: adam.kliczek@gmail.com

More information about pictures pl en +/−

Translations of this template pl en +/−

, Licencja: CC BY-SA 3.0 pl
Grzegorz Proksa (ur. 23 listopada 1984 r. w Mysłowicach) – polski bokser, mistrz Europy federacji EBU w wadze średniej.