Najwyższy break

147 Ding Junhui

Rozegrane mecze

15 + 3 w dzikich kartach

Nierankingowy turniej Saga Insurance Masters został rozegrany w dniach 1421 stycznia 2007 roku w hali widowiskowej Wembley Arena w Londynie. Obrońcą tytułu mistrzowskiego był John Higgins, który przegrał w pierwszym meczu ze Stephenem Maguire 5:6.

Zwycięzcą turnieju został Ronnie O’Sullivan, który pokonał w finale Dinga Junhui 10:3.

W Polsce turniej transmitowała stacja komercyjna Eurosport.

Wydarzenia

• Ding Junhui w siódmym framie meczu rundy dzikich kart z Anthonym Hamiltonem wbił pierwszego w swojej karierze breaka maksymalnego 147 punktów. Był to zaledwie drugi break maksymalny w historii Masters. Pierwszego uzyskał Kirk Stevens w 1984 roku.
  • W finale turnieju doszło do dziwnej sytuacji. Ding Junhui przy stanie 3:9 zaoferował Ronnie O’Sullivanowi tradycyjny uścisk dłoni, oznaczający poddanie meczu. Anglik sugestywnie wyprowadził Chińczyka z sali na regulaminową 20-minutową przerwę, po czym obaj wrócili do gry. Po meczu O’Sullivan powiedział, że Ding myślał, iż mecz toczy się do dziewięciu wygranych frame'ów[1]. Chińczyk nie skomentował tego zdarzenia, natomiast większość obserwatorów była zdania, że Ding faktycznie chciał przedwcześnie poddać mecz.

Breaki stupunktowe

Runda dzikich kart

W rundzie dzikich kart wzięło udział trzech dodatkowych zawodników gospodarzy, którzy na poniższej liście są wymienieni jako drudzy.