2019– Włochy U-217(0)
W sumie:77(12)
  1. Aktualne na: 10 kwietnia 2021.
  2. Aktualne na: 31 marca 2021.

Matteo Gabbia (ur. 21 października 1999 w Busto Arsizio) – włoski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie A.C. Milan.

Absolwent akademii młodzieży, Gabbia otrzymał swoje pierwsze w historii powołanie do seniorskiej drużyny przez trenera Vincenzo Montella przed domowym meczu Serie A Roma grał w dniu 7 maja 2017 roku, pozostał jednak niewykorzystanym zastępcą. Po raz pierwszy pojawił się w klubie w dniu 24 sierpnia 2017 roku w kwalifikacjach Ligi Europy przeciwko Shkëndiji jako rezerwowy w 73. minucie Manuela Locatelliego.

W dniu 31 sierpnia 2018 roku Gabbia został wypożyczony do klubu Serie C Lucchese na podstawie umowy wypożyczenia na cały sezon. 16 września zadebiutował w Serie C, przegrywając 1:0 u siebie z Arezzo , rozegrał cały mecz. Jedenaście dni później, 27 września, strzelił swojego pierwszego profesjonalnego gola dla Lucchese w 47. minucie spotkania u siebie z Carrarese 2:2 . Gabbia zakończył swój sezon wypożyczenia Lucchese z 30 występami, wszystkie jako obrońca, został zmieniony tylko 2 razy i strzelił 1 gola.

Gabbia został z Milanem na sezon 2019–20. W dniu 15 stycznia 2020 roku zagrał w wygranym 3:0 meczu z SPAL w Coppa Italia , wchodząc jako zmiennik Simona Kjæra w 82. minucie. W Serie A zadebiutował 17 lutego 2020 roku w wygranym 1:0 meczu z Torino u siebie , ponownie jako rezerwowy Kjær w 44. minucie.

Matteo Gabbia przedłużył kontrakt z Milanem[1]do 30 czerwca 2024 roku.

Zagrał w dwóch meczach fazy grupowej dla Włoch do lat 19 na Mistrzostwach Europy UEFA do lat 19 2018 , gdzie Włochy były wicemistrzem. Następnie z Włochami do lat 20 wziął udział w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 2019.

W reprezentacji Włoch do lat 21 zadebiutował 6 września 2019 roku w towarzyskim meczu wygranym 4:0 z Mołdawią.