2006–2012 Anglia13(1)
2012 Wielka Brytania (ol.)5(0)
W sumie:37(4)
  1. Aktualne na: 14 maja 2018.

Micah Lincoln Richards (ur. 24 czerwca 1988 w Birmingham) – piłkarz angielski grający na pozycji prawego lub środkowego obrońcy.

Richards urodził się w Birmingham w czasie, gdy jego rodzice przebywali u krewnych w odwiedzinach. Dorastał jednak w Leeds i tam też zaczął swoją piłkarską karierę w Leeds City Boys. W wieku 12 lat Richards trafił do młodzików Oldham Athletic, a w 2001 roku przeniósł się do Manchesteru City.

W pierwszej drużynie Richards zadebiutował 22 października 2005 roku w przegranym 0:1 wyjazdowym meczu z Arsenalem, gdy w 85. minucie zmienił Danny'ego Millsa. Pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał 12 lutego, gdy City podejmowało na własnym boisku Charlton Athletic (3:2). Ogółem w całym sezonie rozegrał 13 ligowych meczów i z Manchesterem zajął 15. miejsce w Premier League. W tym samym sezonie Richards był kapitanem młodzieżowej drużyny City, która dotarła do finału Młodzieżowego Pucharu Anglii. Nie grał w pierwszym meczu z Liverpoolem, przegranym 0:3, ale powrócił na drugi, wygrany przez City 2:0.

W lipcu 2006 roku Manchester City odrzucił ofertę Tottenhamu Horspur w sprawie kupna Richardsa za 5 milionów funtów. 25 lipca Richards podpisał nowy 4-letni kontrakt z zespołem z City of Manchester Stadium i otrzymał nowy numer 2 zamiast poprzedniego 45. Od początku sezonu 2006/2007 stał się graczem podstawowej jedenastki Manchesteru. 30 września w wyjazdowym meczu z Evertonem zdobył swojego pierwszego gola w lidze, w 90 minucie wyrównując stan meczu na 1:1. Cały sezon zakończył natomiast z 28 ligowymi występami. Przez następne dwa lata również nie stracił miejsca w wyjściowym składzie. W lipcu 2009 roku zdiagnozowano u niego świńską grypę.