Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2016/III Dywizja
Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie III dywizji 2016 odbyły się w Meksyku w stolicy kraju Meksyku. Zawody odbyły się w dniach 15–24 stycznia 2016 roku.
W mistrzostwach trzeciej dywizji uczestniczyło 7 reprezentacji. Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. W turnieju zwyciężyła reprezentacja Meksyku i awansowała do mistrzostw świata drugiej dywizji w 2017 roku.
Hala, w której odbywały się zawody to:
- Ice Dome (Meksyk)
Wyniki
15 stycznia 2016 | Nowa Zelandia | 1:4 | Bułgaria | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | J. Rawiri (EQ) 26:54 | (0:2, 1:0, 0:2) | 08:59 (EQ) J. Gaczew 12:08 (PP) W. Dikow 52:19 (PP) W. Dikow 58:21 (EQ) W. Dikow | Widzów: 100 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Sem Ramirez |
47 min. kar | 6 min. kar |
15 stycznia 2016 | Południowa Afryka | 0:10 | Turcja | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (0:5, 0:3, 0:2) | 08:30 (EQ) E. Kuntel 12:38 (PP) A. Hars 13:44 (EQ) S. Kavaz 14:08 (EQ) H. Salt 14:40 (EQ) H. Salt 21:35 (EQ) H. Salt 26:30 (EQ) O. Uzunali 30:01 (PP) O. Kars 51:40 (EQ) Hars 58:30 (EQ) E. Savas | Widzów: 100 Sędzia główny: Michael Campbell Sędziowie liniowi: David Campillo Stef Oosterling | |
12 min. kar | 4 min. kar |
15 stycznia 2016 | Meksyk | 6:5 | Izrael | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | A. Najera (PP) 07:24 J. Perez (EQ) 20:47 A. Najera (SH) 22:54 Senties (EQ) 35:27 A. Bermejo (EQ) 38:05 A. Garcia (EQ) 52:07 | (1:2, 4:2, 1:1) | 01:52 (EQ) I. Spektor 19:56 (EQ) I. Spektor 31:51 (PP) I. Spektor 38:35 (EQ) M. Revniaga 57:47 (EQ) I. Spektor | Widzów: 1750 Sędzia główny: Jeremy Tufts Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller James Scarpace |
18 min. kar | 12 min. kar |
16 stycznia 2016 | Islandia | 2:4 | Bułgaria | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | V. Arason (PP) 17:46 B. Johannesson (EQ) 26:35 | (1:2, 1:1, 0:1) | 10:14 (EQ) M. Wasiljew 12:39 (EQ) W. Dikow 24:17 (PP) T. Georgiew 48:44 (PP) W. Dikow | Widzów: 125 Sędzia główny: Miroslav Stefik Sędziowie liniowi: David Campillo Simone Mischiatti |
8 min. kar | 18 min. kar |
16 stycznia 2016 | Izrael | 2:6 | Nowa Zelandia | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:15 | M. Revniaga (PP) 25:22 D. Kozev (PP) 35:45 | (0:1, 2:2, 0:3) | 16:27 (PP) O. Hay 27:29 (PP) O. Hay 34:34 (SH) O. Hay 40:49 (EQ) K. Jonsson 41:27 (EQ) J. Scott 56:15 (EQ) M. Rawiri | Widzów: 110 Sędzia główny: Michael Campbell Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller Sem Ramirez |
8 min. kar | 31 min. kar |
17 stycznia 2016 | Turcja | 2:3 | Meksyk | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | H. Secer (PP2) 19:54 F. Bakal (PP) 20:46 | (1:0, 1:0, 0:3) | 42:48 (EQ) A. Senties 54:26 (EQ) A. Benabib 56:16 (PP) A. Senties | Widzów: 1000 Sędzia główny: Miroslav Stefik Sędziowie liniowi: Simone Mischiatti Stef Oosterling |
24 min. kar | 12 min. kar |
18 stycznia 2016 | Islandia | 6:5 pk. | Izrael | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | E. Induss (EQ) 09:23 J. Arnason (EQ) 09:44 H. Sigrunarson (EQ) 29:29 H. Sigrunarson (EQ) 48:37 E. Olafsson (EQ) 49:17 Olafsson (SO) 65:00 | (2:1, 1:1, 2:3, 0:0, 1:0) | 15:19 (EA) M. Revniaga 38:48 (PP) O. Kafri 49:04 (EQ) M. Revniaga 58:21 (EA) R. Aharonovich 59:23 (EA) R. Aharonovich | Widzów: 100 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Stef Oosterling Sem Ramirez |
8 min. kar | 12 min. kar |
18 stycznia 2016 | Południowa Afryka | 2:4 | Bułgaria | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:15 | J. Saaiman (PP) 23:04 G. Bremner (EQ) 48:39 | (0:2, 1:1, 1:1) | 0:15 (EQ) W. Dikow 16:20 (EQ) T. Georgiew 34:17 (EQ) T. Georgiew 57:39 (EQ) O. Mladenow | Widzów: 100 Sędzia główny: Jeremy Tufts Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller James Scarpace |
12 min. kar | 10 min. kar |
18 stycznia 2016 | Nowa Zelandia | 3:2 | Turcja | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | O. Hay (SH) 33:35 M. Kennedy (PP) 39:36 O. Hay (EQ) 40:33 | (0:0, 2:0, 1:2) | 44:10 (PP) O. Uzunali 45:49 (PP) F. Bakal | Widzów: 100 Sędzia główny: Miroslav Stefik Sędziowie liniowi: David Campillo Maxime Chaput |
24 min. kar | 10 min. kar |
19 stycznia 2016 | Izrael | 17:0 | Południowa Afryka | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | I. Spektor (PP) 01:12 M. Avraham (EQ) 06:18 B. Haver (EQ) 10:51 D. Boudnikov (EQ) 14:21 M. Revniaga (PP) 18:21 I. Spektor (EQ) 23:17 I. Spektor (EQ) 31:18 M. Revniaga (PP2) 33:08 R. Aharonovich (EQ) 35:23 E. Natalchenko (EQ) 36:50 Natalchenko (EQ) 44:35 G. Sever (EQ) 45:44 I. Spektor (EQ) 47:21 Natalchenko (EQ) 48:16 R. Aharonovich (EQ) 49:04 Y. Halpert (PS) 56:44 G. Sever (SH) 59:42 | (5:0, 5:0, 7:0) | Widzów: 100 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Simone Mischiatti | |
27 min. kar | 10 min. kar |
19 stycznia 2016 | Turcja | 3:0 | Islandia | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:15 | F. Bakal (PP) 31:48 F. Bakal (EQ) 45:50 F. Faner (EN) 59:57 | (0:0, 1:0, 2:0) | Widzów: 75 Sędzia główny: Jeremy Tufts Sędziowie liniowi: David Campillo James Scarpace | |
4 min. kar | 12 min. kar |
19 stycznia 2016 | Bułgaria | 0:3 | Meksyk | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (0:2, 0:0, 0:1) | 07:40 (PS) L. Cruz 16:12 (PS) L. Cruz 57:08 (EQ) N. Fonseca | Widzów: 750 Sędzia główny: Michael Campbell Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller Stef Oosterling | |
26 min. kar | 10 min. kar |
21 stycznia 2016 | Izrael | 4:3 | Bułgaria | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | R. Aharonovich (PP) 07:22 R. Aharonovich (EQ) 34:11 M. Revniaga (EQ) 39:03 R. Aharonovich (EQ) 51:48 | (1:1, 2:1, 1:1) | 18:36 (EQ) D. Diłkow 22:47 (EQ) G. Błagojew 55:28 (PP) T. Georgiew | Widzów: 70 Sędzia główny: Miroslav Stefik Sędziowie liniowi: David Campillo Simone Mischiatti |
8 min. kar | 4 min. kar |
21 stycznia 2016 | Islandia | 7:2 | Południowa Afryka | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:15 | K. Kristinsson (EQ) 01:18 S. Maack (EQ) 06:56 B. Lindal (EQ) 08:10 V. Arason (EQ) 21:54 J. Oskarsson (PP) 30:23 S. Maack (EQ) 45:59 V. Arason (PP) 48:17 | (3:0, 2:1, 2:1) | 33:57 (EQ) S. Johnson 59:13 (EQ) G. Bremner | Widzów: 80 Sędzia główny: Michael Campbell Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Sem Ramirez |
6 min. kar | 10 min. kar |
21 stycznia 2016 | Nowa Zelandia | 1:2 | Meksyk | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | M. Kennedy (PP) 19:33 | (1:1, 0:1, 0:0) | 05:30 (PP) A. Garcia 31:34 (EQ) A. Garcia | Widzów: 1000 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Stef Oosterling James Scarpace |
6 min. kar | 8 min. kar |
22 stycznia 2016 | Bułgaria | 3:1 | Turcja | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | A. Czompołow (EQ) 03:48 P. Czaliow (EQ) 37:50 G. Błagojew (EQ) 48:11 | (1:0, 1:0, 1:1) | 52:30 (EQ) O. Uzunali | Widzów: 50 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller Jafet Ramirez |
8 min. kar | 4 min. kar |
22 stycznia 2016 | Południowa Afryka | 1:12 | Nowa Zelandia | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:15 | M. Ruthven (EQ) 17:37 | (1:2, 0:6, 0:4) | 06:58 (EQ) R. Vortanov 12:32 (EQ) O. Hay 20:31 (EQ) T. Carson-Pratt 29:54 (EQ) T. Carson-Pratt 31:29 (EQ) J. Scott 31:43 (EQ) R. Vortanov 36:51 (PP) O. Hay 39:37 (EQ) J. Orr 45:14 (EQ) R. Vortanov 46:53 (EQ) M. Rawiri 50:23 (EQ) K. Jonsson 57:28 (EQ) J. Scott | Widzów: 45 Sędzia główny: Michael Campbell Sędziowie liniowi: David Campillo Simone Mischiatti |
6 min. kar | 2 min. kar |
22 stycznia 2016 | Meksyk | 1:4 | Islandia | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | J. Perez (EQ) 09:11 | (1:1, 0:0, 0:3) | 03:10 (EQ) B. Johannesson 47:30 (EQ) E. Olafsson 55:22 (PP) H. Sigrunarson 57:54 (EN) J. Arnason | Widzów: 1000 Sędzia główny: Jeremy Tufts Sędziowie liniowi: Maxime Chaput James Scarpace |
10 min. kar | 12 min. kar |
24 stycznia 2016 | Turcja | 2:6 | Izrael | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | F. Bakal (PP) 30:30 A. Avci (EQ) 56:06 | (0:1, 1:0, 1:5) | 17:21 (EQ) D. Kozev 49:14 (EQ) I. Spektor 52:34 (EQ) I. Spektor 53:45 (PP) M. Revniaga 55:12 (EQ) M. Revniaga 57:33 (PP) M. Avraham | Widzów: 70 Sędzia główny: Jeremy Tufts Sędziowie liniowi: Jafet Ramirez James Scarpace |
28 min. kar | 22 min. kar |
24 stycznia 2016 | Islandia | 5:6 | Nowa Zelandia | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:15 | J. Arnason (EQ) 20:45 S. Maack (EQ) 21:56 H. Sigrunarson (PP) 25:18 K. Kristinsson (PP) 33:57 44:05 (EQ) H. Johannsson | (0:2, 4:2, 1:2) | 01:07 (EQ) J. Scott 15:41 (EQ) R. Vortanov 23:43 (EQ) N. Leahy 36:42 (PP) M. Kennedy 42:46 (PP) T. Carson-Pratt 58:12 (PP) T. Carson-Pratt | Widzów: 200 Sędzia główny: Miroslav Stefik Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller Stef Oosterling |
8 min. kar | 14 min. kar |
24 stycznia 2016 | Meksyk | 9:2 | Południowa Afryka | Ice Dome, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | A. Benabib (EQ) 04:03 F. Alva (PP) 10:21 G. Rios (EQ) 14:07 D. Ramos (EQ) 15:40 N. Dunn (PP2) 27:12 J. Perez (PP) 36:58 J. Perez (PP) 52:49 J. Cosio (EQ) 54:35 A. Najera (EQ) 57:43 | (4:0, 2:1, 3:1) | 32:20 (PP) G. Bremner 45:08 (EQ) J. Saaiman | Widzów: 2000 Sędzia główny: Jens Christian Gregersen Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Simone Mischiatti |
29 min. kar | 28 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Meksyk | 6 | 15 | 5 | 0 | 0 | 1 | 24 | 14 | +10 |
2. | Bułgaria | 6 | 12 | 4 | 0 | 0 | 2 | 18 | 13 | +5 |
3. | Nowa Zelandia | 6 | 12 | 4 | 0 | 0 | 2 | 29 | 16 | +13 |
4. | Izrael | 6 | 10 | 3 | 0 | 1 | 2 | 39 | 23 | +16 |
5. | Islandia | 6 | 8 | 2 | 1 | 0 | 3 | 24 | 21 | +3 |
6. | Turcja | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 20 | 15 | +5 |
7. | Południowa Afryka | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 7 | 59 | -52 |
= awans do dywizji II, grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Ilya Spektor
- Klasyfikacja asystentów: Roey Aharonovich
- Klasyfikacja kanadyjska: Roey Aharonovich
- Klasyfikacja +/−: Weselin Dikow
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Dimitar Dimitrow
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Dimitar Dimitrow
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:
Bibliografia
- Dywizja III na stronie IIHF (ang.).
Media użyte na tej stronie
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.