Mistrzostwa Świata Juniorek w Hokeju na Lodzie 2018/Elita
11. Mistrzostwa Świata Juniorek w Hokeju na Lodzie Elity 2018 odbyły się w rosyjskim Dmitrowie, w dniach od 6 do 13 stycznia 2018.
W tej części mistrzostw uczestniczyło 8 najlepszych juniorskich drużyn na świecie. System rozgrywania meczów był inny niż w niższych dywizjach. Pierwsza runda grupowa odbywała się w dwóch grupach po cztery drużyny. Dwa najlepsze zespoły z silniejszej grupy A bezpośrednio awansowały do półfinału. Zespoły z miejsc trzeciego i czwartego grupy A oraz pierwsza i druga drużyna ze słabszej grupy B awansowały do ćwierćfinałów, których zwycięzcy przeszli do półfinałów. Drużyny, które w grupie B zajęły trzecie i czwarte miejsce rozegrały między sobą mecze o utrzymanie. Drużyna, która dwukrotnie zwyciężyła pozostaje w elicie, natomiast przegrany spadł do I dywizji.
Organizacja
- Lodowiska
Arena A |
---|
(c) Svetlov Artem, CC BY 3.0 |
Rosja – Dmitrow |
Arena B |
---|
(c) Svetlov Artem, CC BY 3.0 |
Rosja – Dmitrow |
Sędziowie
IIHF wyznaczyło 10 głównych arbitrów oraz 9 liniowych. Oto lista wybranych[1]
|
|
Faza grupowa
Grupa A
6 stycznia 2018 | Kanada | 2:3 | Rosja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | S. Fillier (PP) 44:53 M. Maceachern (EQ) 52:24 | (0:1, 0:1, 2:1) | 06:33 (EQ) M. Aleksandrowa 32:46 (PP) D. Biełogłazowa 50:35 (PP) O. Bratiszewa | Widzów: 2281 Sędzia główny: Tijana Haack Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Julia Kainberger Svenja Strohmenger |
14 min. kar | 10 min. kar |
6 stycznia 2018 | Stany Zjednoczone | 2:1 pd. | Szwecja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Murphy (EQ) 19:46 M. Webster (EQ) 62:47 | (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) | 46:36 (PP) L. Ljungblom | Widzów: 475 Sędzia główny: Lacey Senuk Jana Zujewa Sędziowie liniowi: Elizabeth Mantha Jenna Puhakka |
4 min. kar | 8 min. kar |
7 stycznia 2018 | Rosja | 3:5 | Stany Zjednoczone | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | I. Markowa (PP) 28:50 A. Pestowa (PP) 45:31 A. Miedwiediewa (PP2) 56:08 | (0:4, 1:1, 2:0) | 03:34 (PP) T. Heise 04:58 (PP) B. Curl 13:45 (PP) M. Nicholson 15:59 (PP2) H. Bilka 37:20 (EQ) B. Curl | Widzów: 2557 Sędzia główny: Nikoleta Celárová Kaisa Ketonen Sędziowie liniowi: Julia Kainberger Michaela Stefkova |
16 min. kar | 30 min. kar |
7 stycznia 2018 | Kanada | 4:0 | Szwecja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | C. Kollman (EQ) 01:24 J. Gosling (EQ) 11:54 J. Gosling (EQ) 54:30 A. Moloughney (EQ) 55:22 | (2:0, 0:0, 2:0) | Widzów: 1205 Sędzia główny: Tijana Haack Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Anne-Ruth Kuonen Jenna Puhakka | |
10 min. kar | 14 min. kar |
9 stycznia 2018 | Stany Zjednoczone | 6:2 | Kanada | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | D. Petrie (EQ) 07:56 C. O Brien (EQ) 21:22 A. Simpson (EQ) 26:19 T. Heise (EQ) 27:29 T. Heise (EQ) 38:01 A. Murphy (EQ) 53:28 | (1:1, 4:0, 1:1) | 11:44 (EQ) M. Connors 58:47 (PP) A.-A. Veillette | Widzów: 1013 Sędzia główny: Kaisa Ketonen Jana Zujewa Sędziowie liniowi: Anna Hammar Michaela Stefkova |
6 min. kar | 14 min. kar |
9 stycznia 2018 | Szwecja | 2:0 | Rosja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | L. Ljungblom (EQ) 01:16 A. Wilhelmsson (EQ) 19:08 | (2:0, 0:0, 0:0) | Widzów: 2518 Sędzia główny: Deana Cuglietta Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Elizabeth Mantha Svenja Strohmenger | |
18 min. kar | 8 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 13 | 6 | +7 | 8 |
2. | Szwecja | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 6 | -3 | 4 |
3. | Rosja | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 9 | -3 | 3 |
4. | Kanada | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | 9 | -1 | 3 |
= awans do półfinału = awans do ćwierćfinału
Grupa B
6 stycznia 2018 | Czechy | 4:3 | Szwajcaria | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | V. Lorencova (EQ) 28:31 K. Kaltounkova (EQ) 28:54 L. Lerchova (EQ) 36:22 K. Kaltounkova (EQ) 44:54 | (0:1, 3:1, 1:1) | 16:40 (PP) N. Vallario 24:14 (PP) S. Wetli 42:47 (PP) L. Rüedi | Widzów: 118 Sędzia główny: Deana Cuglietta Maija Kontturi Sędziowie liniowi: Anna Hammar Diana Mochowa |
12 min. kar | 8 min. kar |
6 stycznia 2018 | Finlandia | 4:1 | Niemcy | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | K. Seikkula (EQ) 03:56 S. Rantala (EQ) 14:05 J. Liikala (EQ) 21:07 A. L. Rasanen (EQ) 34:48 | (2:0, 2:1, 0:0) | 39:12 (EQ) L. Welcke | Widzów: 102 Sędzia główny: Nikoleta Celárová Maria Raabye Fuchsel Sędziowie liniowi: Anne-Ruth Kuonen Michaela Stefkova |
6 min. kar | 6 min. kar |
7 stycznia 2018 | Czechy | 1:2 pd. | Niemcy | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | M. Exnerova (EQ) 32:45 | (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) | 01:43 (PP) C. Haider 62:44 (PP) L. Welcke | Widzów: 116 Sędzia główny: Miyuki Nakayama Jana Zujewa Sędziowie liniowi: Elizabeth Mantha Diana Mochowa |
8 min. kar | 8 min. kar |
7 stycznia 2018 | Szwajcaria | 2:3 | Finlandia | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | S. Leemann (EQ) 17:02 S. Leemann (PP) 37:46 | (1:1, 1:0, 0:2) | 01:20 (EQ) E. Holopainen 41:14 (EQ) J. Liikala 50:22 (EQ) V. Vainikka | Widzów: 112 Sędzia główny: Deana Cuglietta Lacey Senuk Sędziowie liniowi: Anna Hammar Svenja Strohmenger |
10 min. kar | 12 min. kar |
9 stycznia 2018 | Niemcy | 2:1 | Szwajcaria | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | N. Bar (PP) 04:55 L. Welcke (EQ) 21:18 | (1:1, 1:0, 0:0) | 07:06 (EQ) R. Enzler | Widzów: 92 Sędzia główny: Maija Kontturi Miyuki Nakayama Sędziowie liniowi: Diana Mochowa Jenna Puhakka |
6 min. kar | 8 min. kar |
9 stycznia 2018 | Finlandia | 2:3 | Czechy | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | L. Melotindos (EQ) 14:31 K. Seikkula (PP) 32:46 | (1:1, 1:1, 0:1) | 13:47 (EQ) B. Machalova 26:13 (EQ) K. Jandusikova 40:28 (PP) K. Kaltounkova | Widzów: 105 Sędzia główny: Maria Raabye Fuchsel Lacey Senuk Sędziowie liniowi: Julia Kainberger Jodi Price |
6 min. kar | 10 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 8 | 7 | +1 | 7 |
2. | Finlandia | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 6 | +3 | 6 |
3. | Niemcy | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | 6 | -1 | 5 |
4. | Szwajcaria | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 9 | -3 | 0 |
= awans do ćwierćfinału = baraż o utrzymanie
Turniej play-out
W fazie play-out w systemie do dwóch zwycięstw uczestniczyły dwie najsłabsze drużyny grupy B. Przegrany tej fazy spadł do pierwszej dywizji.
10 stycznia 2018 | Niemcy | 3:7 | Szwajcaria | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | F. Brendel (PP) 45:30 F. Brendel (EQ) 46:19 L. Welcke (EQ) 52:00 | (0:3, 0:3, 1:3) | 03:34 (EQ) S. Berta 13:25 (PP) L. Rüedi 14:08 (EQ) N. Ryhner 31:50 (SH) L. Rüedi 38:36 (EQ) R. Enzler 39:13 (PP) L. Rüedi 54:15 (PP) S. Wetli | Widzów: 84 Sędzia główny: Nikoleta Celárová Kaisa Ketonen Sędziowie liniowi: Jenna Puhakka Michaela Stefkova |
10 min. kar | 14 min. kar |
12 stycznia 2018 | Szwajcaria | 3:0 | Niemcy | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | L. Rüedi (EQ) 09:49 R. Enzler (PP) 22:43 L. Rüedi (EQ) 34:05 | (1:0, 2:0, 0:0) | Widzów: 74 Sędzia główny: Maija Kontturi Jana Zujewa Sędziowie liniowi: Elizabeth Mantha Michaela Stefkova | |
6 min. kar | 10 min. kar |
Szwajcaria utrzymała się w elicie.
Faza pucharowa
Ćwierćfinały
10 stycznia 2018 | Kanada | 3:1 | Czechy | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | C. Correia (EQ) 26:02 W. Slobodzian (PP) 28:55 C. Kollman (EQ) 35:39 | (0:0, 3:0, 0:1) | 40:16 (PP2) A. Skrdlova | Widzów: 715 Sędzia główny: Maria Raabye Fuchsel Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Diana Mochowa Jodi Price |
12 min. kar | 10 min. kar |
10 stycznia 2018 | Rosja | 2:0 | Finlandia | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | M. Aleksandrowa (EQ) 27:23 D. Biełogłazowa (PP) 29:18 | (0:0, 2:0, 0:0) | Widzów: 2418 Sędzia główny: Tijana Haack Lacey Senuk Sędziowie liniowi: Anne-Ruth Kuonen Elizabeth Mantha | |
18 min. kar | 4 min. kar |
Półfinały
12 stycznia 2018 | Stany Zjednoczone | 4:3 pk. | Kanada | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | T. Heise (EQ) 08:33 C. O Brien (PP) 46:22 K. Browne (EQ) 49:36 M. Webster (GWG) 70:00 | (1:1, 0:2, 2:0, 0:0, 1:0) | 15:13 (EQ) Z. Boyd 33:29 (PP) A. Adzija 36:51 (EQ) E. Rickwood | Widzów: 1295 Sędzia główny: Maria Raabye Fuchsel Tijana Haack Sędziowie liniowi: Anna Hammar Anne-Ruth Kuonen |
6 min. kar | 20 min. kar |
12 stycznia 2018 | Szwecja | 2:1 | Rosja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | J. Bouveng (PP) 30:23 L. Ljungblom (PP) 50:25 | (0:0, 1:0, 1:1) | 48:54 (PP) I. Markowa | Widzów: 2718 Sędzia główny: Deana Cuglietta Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Julia Kainberger Jodi Price |
20 min. kar | 12 min. kar |
Mecz o piąte miejsce
12 stycznia 2018 | Czechy | 1:2 | Finlandia | Arena B, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | B. Machalova (EQ) 42:29 | (0:0, 0:1, 1:1) | 38:12 (EQ) V. Vainikka 53:24 (EQ) J. Liikala | Widzów: 99 Sędzia główny: Nikoleta Celárová Miyuki Nakayama Sędziowie liniowi: Diana Mochowa Jodi Price |
6 min. kar | 10 min. kar |
Mecz o trzecie miejsce
13 stycznia 2018 | Rosja | 1:5 | Kanada | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | W. Poniatowskaja (EQ) 49:01 | (0:1, 0:2, 1:2) | 19:47 (PP) J. Gosling 26:14 (EQ) A.-A. Veillette 34:03 (SH) A. Moloughney 40:19 (PP) C. Vorster 48:37 (PP) A. Guay | Widzów: 2503 Sędzia główny: Nikoleta Celárová Chelsea Rapin Sędziowie liniowi: Anna Hammar Jodi Price |
14 min. kar | 10 min. kar |
Finał
13 stycznia 2018 | Stany Zjednoczone | 9:3 | Szwecja | Arena A, Dmitrow |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | K. Knoll (EQ) 06:14 C. O Brien (EQ) 10:04 B. Curl (PP) 19:26 D. Petrie (EQ) 20:33 A. Murphy (EQ) 21:27 B. Curl (PP) 23:36 D. Petrie (EQ) 24:15 A. Murphy (EQ) 25:38 K. Knoll (PP) 35:31 | (3:1, 6:0, 0:2) | 01:35 (EQ) T. Johansson 41:28 (PP) J. Antonsson 48:48 (PP) L. Ljungblom | Widzów: 2053 Sędzia główny: Deana Cuglietta Lacey Senuk Sędziowie liniowi: Julia Kainberger Elizabeth Mantha |
4 min. kar | 8 min. kar |
Statystyki
- Klasyfikacja strzelców: Lisa Rüedi (6 bramek)
- Klasyfikacja asystentów: Makenna Webster (7 asyst)
- Klasyfikacja kanadyjska: Lisa Rüedi (11 punktów)
- Klasyfikacja +/−: Casey O Brien, Nelii Laitinen (+9)
Nagrody
- Skład Gwiazd turnieju[2]
- Bramkarz: Anna Amholt
- Obrońcy: Alexie Guay, Maja Nylen Persson
- Napastnicy: Taylor Heise, Ilona Markowa, Makenna Webster
- Nagrody IIHF dla najlepszych zawodników[3]
Przypisy
- ↑ IIHF: COMPETITION OFFICIALS (ang.). worldjunior2015.com, 2014-12-10. [dostęp 2014-12-30].
- ↑ http://stats.iihf.com/Hydra/663/IHW663000_98_1_0.pdf.
- ↑ http://stats.iihf.com/Hydra/663/IHW663000_85I_1_0.pdf.
Bibliografia
- Oficjalna strona mistrzostw (ang.). iihf.com. [dostęp 2018-03-25].
Media użyte na tej stronie
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
(c) Svetlov Artem, CC BY 3.0
Dmitrov, Moscow Oblast, Russia