Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2009
| |||
Data | |||
---|---|---|---|
Miejscowość | |||
Zwycięzcy | |||
500 m (kobiet) | |||
500 m (mężczyzn) | |||
1000 m (kobiet) | |||
1000 m (mężczyzn) | |||
1500 m (kobiet) | |||
1500 m (mężczyzn) | |||
3000 m (kobiet) | |||
5000 m (kobiet) | |||
5000 m (mężczyzn) | |||
10000 m (mężczyzn) | |||
Sztafeta (kobiet) | |||
Sztafeta (mężczyzn) |
12. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach 2009 odbyły się w dniach 12–15 marca 2009 w Vancouver w Kanadzie. Zawody rozegrano w hali Richmond Olympic Oval. Do rozdania było 12 kompletów medali po 6 w konkurencjach męskich, jak i żeńskich. Najlepsi byli Holender Sven Kramer oraz Kanadyjka Christine Nesbitt. W klasyfikacji medalowej najlepsza była Holandia.
Terminarz
12 marca, Czwartek
| 13 marca, Piątek
|
14 marca, Sobota
| 15 marca, Niedziela
|
Uczestnicy
W zawodach wzięło udział 143 łyżwiarzy z 20 krajów.
Państwa biorące udział w mistrzostwach | ||||
---|---|---|---|---|
Belgia | Białoruś | Chiny | Czechy | Finlandia |
Francja | Holandia | Japonia | Kanada | Kazachstan |
Korea Południowa | Niemcy | Norwegia | Nowa Zelandia | Polska |
Rosja | Stany Zjednoczone | Szwajcaria | Szwecja | Włochy |
Polska kadra
Mężczyźni
| Kobiety
|
Medale
Wyniki
Kobiety
500 m
- Data: 15 marca 2009
DNF – nie ukończyła
Pozycja | Zawodniczka | Kraj | 500 m | 500 m | Suma |
---|---|---|---|---|---|
Jenny Wolf | Niemcy | 38.03 (2.) | 37.72 (1.) | 1:15.75 | |
Wang Beixing | Chiny | 37.78 (1.) | 38.09 (2.) | 1:15.87 | |
Lee Sang-hwa | Korea Południowa | 38.23 (3.) | 38.16 (3.) | 1:16.39 | |
4. | Yu Jing | Chiny | 38.23 (3.) | 38.37 (4.) | 1:16.60 |
5. | Julija Niemaja | Rosja | 38.39 (5.) | 38.59 (8.) | 1:16.98 |
6. | Margot Boer | Holandia | 38.47 (6.) | 38.57 (7.) | 1:17.04 |
7. | Sayuri Yoshii | Japonia | 38.62 (9.) | 38.48 (6.) | 1:17.10 |
8. | Tomomi Okazaki | Japonia | 38.72 (10.) | 38.44 (5.) | 1:17.16 |
9. | Annette Gerritsen | Holandia | 38.59 (8.) | 38.67 (9.) | 1:17.26 |
10. | Jin Peiyu | Chiny | 38.56 (7.) | 38.96 (15.) | 1:17.52 |
11. | Marianne Timmer | Holandia | 38.83 (11.) | 38.70 (10.) | 1:17.53 |
12. | Sayuri Ōsuga | Japonia | 38.97 (13.) | 38.85 (11.) | 1:17.82 |
13. | Elli Ochowicz | Stany Zjednoczone | 38.95 (12.) | 38.97 (16.) | 1:17.92 |
14. | Jekatierina Małyszewa | Rosja | 39.05 (15.) | 38.89 (12.) | 1:17.94 |
15. | Swietłana Kajkan | Rosja | 39.02 (14.) | 38.93 (14.) | 1:17.95 |
16. | Heather Richardson | Stany Zjednoczone | 39.16 (16.) | 38.89 (12.) | 1:18.05 |
17. | Judith Hesse | Niemcy | 39.51 (18.) | 39.40 (17.) | 1:18.91 |
18. | Tamara Oudenaarden | Kanada | 39.81 (20.) | 39.58 (18.) | 1:19.39 |
19. | Heike Hartmann | Niemcy | 39.53 (19.) | 39.89 (20.) | 1:19.42 |
20. | Shannon Rempel | Kanada | 39.22 (17.) | 40.26 (22.) | 1:19.48 |
21. | Anżalika Kaciuha | Białoruś | 39.97 (21.) | 39.82 (19.) | 1:19.79 |
22. | Kim Weger | Kanada | 40.01 (22.) | 40.24 (21.) | 1:20.25 |
DNF | Paulina Wallin | Szwecja | 40.09 (23.) | DNF | |
DNF | Lee Bo-ra | Korea Południowa | DNF |
1000 m
- Data: 14 marca 2009
Pozycja | Zawodniczka | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Christine Nesbitt | Kanada | 1:16.28 | |
Anni Friesinger | Niemcy | 1:16.32 | |
Margot Boer | Holandia | 1:16.44 | |
4. | Natasja Bruintjes | Holandia | 1:16.80 |
5. | Sayuri Yoshii | Japonia | 1:16.82 |
6. | Jin Peiyu | Chiny | 1:16.87 |
7. | Jekatierina Łobyszewa | Rosja | 1:16.94 |
8. | Laurine van Riessen | Holandia | 1:17.02 |
9. | Kristina Groves | Kanada | 1:17.05 |
10. | Wang Beixing | Chiny | 1:17.18 |
11. | Monique Angermüller | Niemcy | 1:17.25 |
12. | Yu Jing | Chiny | 1:17.30 |
13. | Jennifer Rodriguez | Stany Zjednoczone | 1:17.38 |
14. | Tomomi Okazaki | Japonia | 1:17.91 |
15. | Heather Richardson | Stany Zjednoczone | 1:17.92 |
16. | Shannon Rempel | Kanada | 1:18.02 |
17. | Lee Sang-hwa | Korea Południowa | 1:18.02 |
18. | Heike Hartmann | Niemcy | 1:18.09 |
19. | Shihomi Shin’ya | Japonia | 1:18.19 |
20. | Elli Ochowicz | Stany Zjednoczone | 1:19.11 |
21. | Jekatierina Małyszewa | Rosja | 1:19.63 |
22. | Lee Bo-ra | Korea Południowa | 1:20.33 |
23. | Anżalika Kaciuha | Białoruś | 1:20.59 |
24. | Swiatłana Radkiewicz | Białoruś | 1:46.39 |
1500 m
- Data: 13 marca 2009
DSQ – zdyskwalifikowana
Pozycja | Zawodniczka | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Anni Friesinger | Niemcy | 1:58.66 | |
Ireen Wüst | Holandia | 1:58.83 | |
Christine Nesbitt | Kanada | 1:58.88 | |
4. | Daniela Anschütz-Thoms | Niemcy | 1:58.91 |
5. | Katarzyna Wójcicka | Polska | 1:59.06 |
6. | Jekatierina Łobyszewa | Rosja | 1:59.10 |
7. | Laurine van Riessen | Holandia | 1:59.53 |
8. | Maki Tabata | Japonia | 1:59.81 |
9. | Monique Angermüller | Niemcy | 1:59.85 |
10. | Marrit Leenstra | Holandia | 1:59.86 |
11. | Shannon Rempel | Kanada | 2:00.68 |
12. | Masako Hozumi | Japonia | 2:00.84 |
13. | Dong Feifei | Chiny | 2:01.07 |
14. | Ałła Szabanowa | Rosja | 2:01.81 |
15. | No Seon-yeong | Korea Południowa | 2:01.99 |
16. | Hiromi Ōtsu | Japonia | 2:02.77 |
17. | Jekatierina Szychowa | Rosja | 2:03.07 |
18. | Maria Lamb | Stany Zjednoczone | 2:04.29 |
19. | Luiza Złotkowska | Polska | 2:04.69 |
20. | Lee Ju-yeon | Korea Południowa | 2:05.34 |
21. | Karolína Erbanová | Czechy | 2:06.44 |
DSQ | Kristina Groves | Kanada | 1:57.75 DSQ |
3000 m
- Data: 12 marca 2009
DSQ – zdyskwalifikowana
Pozycja | Zawodniczka | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Renate Groenewold | Holandia | 4:05.44 | |
Martina Sáblíková | Czechy | 4:05.50 | |
Kristina Groves | Kanada | 4:06.46 | |
4. | Jorien Voorhuis | Holandia | 4:07.91 |
5. | Daniela Anschütz-Thoms | Niemcy | 4:08.67 |
6. | Masako Hozumi | Japonia | 4:09.03 |
7. | Brittany Schussler | Kanada | 4:09.17 |
8. | Stephanie Beckert | Niemcy | 4:09.41 |
9. | Maren Haugli | Norwegia | 4:09.96 |
10. | Diane Valkenburg | Holandia | 4:11.84 |
11. | Katarzyna Wójcicka | Polska | 4:14.71 |
12. | Hiromi Ōtsu | Japonia | 4:17.01 |
13. | Catherine Raney | Stany Zjednoczone | 4:18.52 |
14. | Nancy Swider-Peltz Jr. | Stany Zjednoczone | 4:18.58 |
15. | Lucille Opitz | Niemcy | 4:19.59 |
16. | Lee Ju-yeon | Korea Południowa | 4:20.92 |
17. | Shiho Ishizawa | Japonia | 4:20.95 |
18. | Park Do-yeong | Korea Południowa | 4:21.82 |
19. | No Seon-yeong | Korea Południowa | 4:22.39 |
20. | Fu Chunyan | Chiny | 4:22.66 |
21. | Maria Lamb | Stany Zjednoczone | 4:23.17 |
22. | Galina Lichaczowa | Rosja | 4:23.39 |
23. | Andrea Jirků | Czechy | 4:25.60 |
DSQ | Clara Hughes | Kanada | DSQ |
5000 m
- Data: 14 marca 2009
Pozycja | Zawodniczka | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Czechy | 6:57.84 | |
Clara Hughes | Kanada | 7:00.54 | |
Kristina Groves | Kanada | 7:02.91 | |
4. | Stephanie Beckert | Niemcy | 7:02.96 |
5. | Daniela Anschütz-Thoms | Niemcy | 7:03.52 |
6. | Masako Hozumi | Japonia | 7:04.53 |
7. | Renate Groenewold | Holandia | 7:07.59 |
8. | Elma de Vries | Holandia | 7:08.68 |
9. | Maren Haugli | Norwegia | 7:10.38 |
10. | Jorien Voorhuis | Holandia | 7:12.09 |
11. | Brittany Schussler | Kanada | 7:13.85 |
12. | Hiromi Ōtsu | Japonia | 7:17.40 |
13. | Catherine Raney | Stany Zjednoczone | 7:19.87 |
14. | Shiho Ishizawa | Japonia | 7:25.58 |
15. | Nancy Swider-Peltz Jr. | Stany Zjednoczone | 7:27.38 |
16. | Park Do-yeong | Korea Południowa | 7:28.11 |
Sztafeta
- Data: 15 marca 2009
Pozycja | Drużyna | Czas |
---|---|---|
Kanada Kristina Groves Christine Nesbitt Brittany Schussler | 2:58.25 | |
Holandia Jorien Voorhuis Renate Groenewold Ireen Wüst | 3:02.02 | |
Japonia Maki Tabata Masako Hozumi Hiromi Ōtsu | 3:04.06 | |
4. | Rosja Galina Lichaczowa Jekatierina Szychowa Jekatierina Łobyszewa | 3:04.92 |
5. | Niemcy Anni Friesinger Daniela Anschütz-Thoms Monique Angermüller | 3:05.79 |
6. | Stany Zjednoczone Nancy Swider-Peltz Jr. Catherine Raney Jennifer Rodriguez | 3:07.21 |
7. | Czechy Martina Sáblíková Karolína Erbanová Andrea Jirků | 3:09.36 |
8. | Polska Katarzyna Wójcicka Luiza Złotkowska Katarzyna Woźniak | 3:31.07 |
Mężczyźni
500 m
- Data: 15 marca 2009
DNS – nie wystartował, DSQ – zdyskwalifikowany
Pozycja | Zawodnik | Kraj | 500 m | 500 m | Suma |
---|---|---|---|---|---|
Lee Kang-seok | Korea Południowa | 34.80 (1.) | 34.93 (4.) | 1:09.73 | |
Lee Kyu-hyeok | Korea Południowa | 34.90 (2.) | 35.02 (5.) | 1:09.92 | |
Yu Fengtong | Chiny | 35.06 (3.) | 34.91 (2.) | 1:09.97 | |
4. | Mika Poutala | Finlandia | 35.23 (8.) | 34.86 (1.) | 1:10.09 |
5. | Tucker Fredricks | Stany Zjednoczone | 35.20 (7.) | 34.92 (3.) | 1:10.12 |
6. | Yūya Oikawa | Japonia | 35.10 (5.) | 35.07 (6.) | 1:10.17 |
7. | Keiichirō Nagashima | Japonia | 35.08 (4.) | 35.21 (8.) | 1:10.29 |
8. | Jamie Gregg | Kanada | 35.25 (9.) | 35.12 (7.) | 1:10.37 |
9. | Zhang Zhongqi | Chiny | 35.28 (10.) | 35.23 (9.) | 1:10.51 |
10. | Lee Ki-ho | Korea Południowa | 35.30 (11.) | 35.38 (11.) | 1:10.68 |
11. | Dmitrij Łobkow | Rosja | 35.63 (17.) | 35.27 (10.) | 1:10.90 |
12. | Jōji Katō | Japonia | 35.41 (12.) | 35.78 (14.) | 1:11.19 |
13. | Jan Smeekens | Holandia | 35.60 (16.) | 35.60 (12.) | 1:11.20 |
14. | Muncef Ouardi | Kanada | 35.45 (14.) | 35.81 (15.) | 1:11.26 |
15. | Stefan Groothuis | Holandia | 35.64 (18.) | 35.74 (13.) | 1:11.38 |
16. | Simon Kuipers | Holandia | 35.56 (15.) | 35.87 (18.) | 1:11.43 |
17. | Vincent Labrie | Kanada | 35.74 (19.) | 35.85 (16.) | 1:11.59 |
18. | Zhang Yaolin | Chiny | 35.82 (20.) | 35.85 (16.) | 1:11.67 |
19. | Siergiej Czadajew | Rosja | 35.83 (21.) | 35.92 (19.) | 1:11.75 |
20. | Ermanno Ioriatti | Włochy | 35.93 (22.) | 36.20 (20.) | 1:12.13 |
21. | Maciej Ustynowicz | Polska | 35.98 (23.) | 36.27 (21.) | 1:12.25 |
22. | Shani Davis | Stany Zjednoczone | 35.19 (6.) | 57.03 (22.) | 1:32.22 |
DNS | Pekka Koskela | Finlandia | 35.43 (13.) | DNS | |
DSQ | Pasi Koskela | Finlandia | 36.37 (24.) | DSQ |
1000 m
- Data: 13 marca 2009
Pozycja | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Trevor Marsicano | Stany Zjednoczone | 1:08.96 | |
Denny Morrison | Kanada | 1:09.00 | |
Shani Davis | Stany Zjednoczone | 1:09.02 | |
4. | Stefan Groothuis | Holandia | 1:09.25 |
5. | Jan Bos | Holandia | 1:09.27 |
6. | Simon Kuipers | Holandia | 1:09.37 |
7. | Lee Kyu-hyeok | Korea Południowa | 1:09.65 |
8. | Mo Tae-bum | Korea Południowa | 1:10.11 |
9. | Kyle Parrott | Kanada | 1:10.15 |
10. | Mika Poutala | Finlandia | 1:10.26 |
11. | Christoffer Fagerli Rukke | Norwegia | 1:10.29 |
12. | Jewgienij Łalenkow | Rosja | 1:10.30 |
13. | Aleksandr Lebiediew | Rosja | 1:10.32 |
14. | Nick Pearson | Stany Zjednoczone | 1:10.34 |
15. | Tadashi Obara | Japonia | 1:10.39 |
16. | François-Olivier Roberge | Kanada | 1:10.47 |
17. | Konrad Niedźwiedzki | Polska | 1:10.56 |
18. | Samuel Schwarz | Niemcy | 1:10.63 |
19. | Keiichirō Nagashima | Japonia | 1:10.70 |
20. | Pekka Koskela | Finlandia | 1:10.80 |
21. | Jan Friesinger | Niemcy | 1:11.02 |
22. | Ermanno Ioriatti | Włochy | 1:11.23 |
23. | Frank Steiner | Niemcy | 1:11.93 |
24. | Joel Eriksson | Szwecja | 1:13.88 |
1500 m
- Data: 12 marca 2009
Pozycja | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Shani Davis | Stany Zjednoczone | 1:46.17 | |
Trevor Marsicano | Stany Zjednoczone | 1:46.30 | |
Denny Morrison | Kanada | 1:47.05 | |
4. | Chad Hedrick | Stany Zjednoczone | 1:47.08 |
5. | Håvard Bøkko | Norwegia | 1:47.14 |
6. | Enrico Fabris | Włochy | 1:47.55 |
7. | Stefan Groothuis | Holandia | 1:47.56 |
8. | Sven Kramer | Holandia | 1:47.79 |
9. | Mark Tuitert | Holandia | 1:47.94 |
10. | Iwan Skobriew | Rosja | 1:47.97 |
11. | Mo Tae-bum | Korea Południowa | 1:48.07 |
12. | Christoffer Fagerli Rukke | Norwegia | 1:48.12 |
13. | Lucas Makowsky | Kanada | 1:48.55 |
14. | Konrad Niedźwiedzki | Polska | 1:48.62 |
15. | Jörg Dallmann | Niemcy | 1:49.28 |
16. | Steven Elm | Kanada | 1:49.47 |
17. | Tobias Schneider | Niemcy | 1:49.57 |
18. | Lee Jong-u | Korea Południowa | 1:49.60 |
19. | Daniel Friberg | Szwecja | 1:49.70 |
20. | Jewgienij Łalenkow | Rosja | 1:49.93 |
21. | Teruhiro Sugimori | Japonia | 1:50.79 |
22. | Jan Friesinger | Niemcy | 1:50.91 |
23. | Johan Röjler | Szwecja | 1:52.00 |
24. | Pascal Briand | Francja | 1:53.11 |
5000 m
- Data: 13 marca 2009
Pozycja | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Holandia | 6:16.20 | |
Håvard Bøkko | Norwegia | 6:18.02 | |
Trevor Marsicano | Stany Zjednoczone | 6:20.06 | |
4. | Enrico Fabris | Włochy | 6:20.18 |
5. | Bob de Jong | Holandia | 6:25.95 |
6. | Iwan Skobriew | Rosja | 6:26.86 |
7. | Carl Verheijen | Holandia | 6:30.18 |
8. | Sverre Haugli | Norwegia | 6:34.14 |
9. | Øystein Grødum | Norwegia | 6:34.76 |
10. | Lucas Makowsky | Kanada | 6:35.37 |
11. | Marco Weber | Niemcy | 6:35.86 |
12. | Roger Schneider | Szwajcaria | 6:39.32 |
13. | Hiroki Hirako | Japonia | 6:40.34 |
14. | Sławomir Chmura | Polska | 6:40.91 |
15. | Robert Lehmann | Niemcy | 6:41.85 |
16. | Jay Morrison | Kanada | 6:42.26 |
17. | Shigeyuki Dejima | Japonia | 6:42.57 |
18. | Brian Hansen | Stany Zjednoczone | 6:42.82 |
19. | Johan Röjler | Szwecja | 6:43.85 |
20. | Steven Elm | Kanada | 6:43.87 |
21. | Ryan Bedford | Stany Zjednoczone | 6:45.23 |
22. | Kris Schildermans | Belgia | 6:47.78 |
23. | Moritz Geisreiter | Niemcy | 6:50.39 |
24. | Choi Kwun-won | Korea Południowa | 6:52.69 |
10000 m
- Data: 14 marca 2009
Pozycja | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Holandia | 12:55.32 | |
Håvard Bøkko | Norwegia | 13:03.95 | |
Bob de Jong | Holandia | 13:13.16 | |
4. | Carl Verheijen | Holandia | 13:13.30 |
5. | Iwan Skobriew | Rosja | 13:24.73 |
6. | Øystein Grødum | Norwegia | 13:28.94 |
7. | Enrico Fabris | Włochy | 13:33.05 |
8. | Marco Weber | Niemcy | 13:33.35 |
9. | Hiroki Hirako | Japonia | 13:40.38 |
10. | Roger Schneider | Szwajcaria | 13:40.68 |
11. | Lucas Makowsky | Kanada | 13:41.81 |
12. | Sławomir Chmura | Polska | 13:41.82 |
13. | Sverre Haugli | Norwegia | 13:42.73 |
14. | Shane Dobbin | Nowa Zelandia | 14:01.86 |
15. | Dmitrij Babienko | Kazachstan | 14:10.24 |
16. | Moritz Geisreiter | Niemcy | 14:14.14 |
Sztafeta
- Data: 15 marca 2009
Pozycja | Drużyna | Czas |
---|---|---|
Holandia Carl Verheijen Wouter Olde Heuvel Sven Kramer | 3:41.26 | |
Szwecja Johan Röjler Joel Eriksson Daniel Friberg | 3:45.73 | |
Stany Zjednoczone Trevor Marsicano Ryan Bedford Brian Hansen | 3:46.07 | |
4. | Włochy Matteo Anesi Enrico Fabris Luca Stefani | 3:46.23 |
5. | Norwegia Henrik Christiansen Håvard Bøkko Sverre Haugli | 3:46.31 |
6. | Kanada Lucas Makowsky Denny Morrison Jay Morrison | 3:46.42 |
7. | Niemcy Marco Weber Robert Lehmann Tobias Schneider | 3:48.90 |
8. | Japonia Hiroki Hirako Teruhiro Sugimori Shigeyuki Dejima | 3:49.37 |
Klasyfikacje medalowe
Kobiety
Miejsce | Zawodniczka | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Christine Nesbitt | Kanada | 2 | 0 | 1 | 3 |
=2. | Anni Friesinger | Niemcy | 1 | 1 | 0 | 2 |
=2. | Renate Groenewold | Holandia | 1 | 1 | 0 | 2 |
=2. | Martina Sáblíková | Czechy | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Kristina Groves | Kanada | 1 | 0 | 2 | 3 |
=6. | Brittany Schussler | Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
=6. | Jenny Wolf | Niemcy | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Ireen Wüst | Holandia | 0 | 2 | 0 | 2 |
=9. | Wang Beixing | Chiny | 0 | 1 | 0 | 1 |
=9. | Clara Hughes | Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 |
=9. | Jorien Voorhuis | Holandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
=12. | Margot Boer | Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
=12. | Masako Hozumi | Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
=12. | Hiromi Ōtsu | Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
=12. | Lee Sang-hwa | Korea Południowa | 0 | 0 | 1 | 1 |
=12. | Maki Tabata | Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mężczyźni
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sven Kramer | Holandia | 3 | 0 | 0 | 3 |
2. | Trevor Marsicano | Stany Zjednoczone | 1 | 1 | 2 | 4 |
3. | Shani Davis | Stany Zjednoczone | 1 | 0 | 1 | 2 |
=4. | Wouter Olde Heuvel | Holandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
=4. | Lee Kang-seok | Korea Południowa | 1 | 0 | 0 | 1 |
=4. | Carl Verheijen | Holandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Håvard Bøkko | Norwegia | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Denny Morrison | Kanada | 0 | 1 | 1 | 2 |
=9. | Joel Eriksson | Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
=9. | Daniel Friberg | Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
=9. | Lee Kyu-hyeok | Korea Południowa | 0 | 1 | 0 | 1 |
=9. | Johan Röjler | Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
=13. | Ryan Bedford | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 |
=13. | Yu Fengtong | Chiny | 0 | 0 | 1 | 1 |
=13. | Brian Hansen | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 |
=13. | Bob de Jong | Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Państwa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Holandia | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | Kanada | 2 | 2 | 4 | 8 |
3. | Stany Zjednoczone | 2 | 1 | 3 | 6 |
4. | Niemcy | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Korea Południowa | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Czechy | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Norwegia | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Chiny | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Strona Światowej Unii Łyżwiarskiej
- Lista zakwalifikowanych zawodników. isu.sportcentric.net. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-31)].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Pictograms of Olympic sports - Speed Skating