Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2005
| |||
Miejsce finału | |||
---|---|---|---|
Termin | |||
Liczba drużyn | 16 | ||
Liczba stadionów | 2 (w 1 mieście) | ||
Podium | |||
Pierwsze miejsce | |||
Drugie miejsce | |||
Trzecie miejsce | |||
Statystyki indywidualne | |||
Liczba meczów | 56 | ||
Liczba goli | 289 (5,16 na mecz) | ||
MVP | |||
Król strzelców | Rick Nash | ||
Najlepszy bramkarz | |||
Najlepszy obrońca | |||
Najlepszy napastnik |
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2005 – 69. edycja mistrzostw świata organizowane przez IIHF, która odbyła się po raz szósty w Austrii. Turniej Elity odbył się w dniach 30 kwietnia-15 maja, a miastami goszczącymi najlepsze drużyny świata były Wiedeń i Innsbruck.
Czas i miejsce rozgrywania pozostałych turniejów:
- Dywizja I Grupa A: 17–23 kwietnia, Debreczyn (Węgry)
- Dywizja I Grupa B: 17–23 kwietnia, Eindhoven (Holandia)
- Dywizja II Grupa A: 4–16 kwietnia, Zagrzeb (Chorwacja)
- Dywizja II Grupa B: 4–16 kwietnia, Belgrad (Serbia)
- Dywizja III: 7–13 marca, Meksyk (Meksyk)
Elita
Po raz siódmy w historii Mistrzostwa Świata Elity odbyły się w Austrii. Najlepsi hokeiści po raz szósty występowali na wiedeńskich lodowiskach, natomiast po raz drugi w Innsbrucku.
Hale na których odbywał się turniej:
- Wiener Stadthalle (o pojemności 12 122 miejsc)
- Olympiahalle w Innsbrucku (o pojemności 8 000 miejsc)
Pierwsza faza
Grupa A
Austria | 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) | Rosja |
Słowacja | 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) | Białoruś |
Słowacja | 3:3 (1:0, 1:2, 1:1) | Rosja |
Austria | 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) | Białoruś |
Rosja | 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) | Białoruś |
Austria | 1:8 (0:1, 0:2, 1:5) | Słowacja |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Słowacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 5 | 5 |
2. | Rosja | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 5 | 5 |
3. | Białoruś | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 4 | 2 |
4. | Austria | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 17 | 0 |
Grupa B
Łotwa | 4:6 (1:1, 1:4, 2:1) | Kanada |
USA | 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) | Słowenia |
Kanada | 8:0 (3:0, 2:0, 3:0) | Słowenia |
USA | 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) | Łotwa |
Słowenia | 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) | Łotwa |
Kanada | 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) | USA |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 5 | 6 |
2. | USA | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 4 | 4 |
3. | Łotwa | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 10 | 2 |
4. | Słowenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 18 | 0 |
Grupa C
Finlandia | 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) | Dania |
Ukraina | 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) | Szwecja |
Finlandia | 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) | Ukraina |
Szwecja | 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) | Dania |
Dania | 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) | Ukraina |
Szwecja | 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) | Finlandia |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Szwecja | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 3 | 6 |
2. | Finlandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 7 | 4 |
3. | Ukraina | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 2 |
4. | Dania | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 | 0 |
Grupa D
Szwajcaria | 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) | Czechy |
Niemcy | 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) | Kazachstan |
Kazachstan | 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) | Szwajcaria |
Czechy | 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) | Niemcy |
Czechy | 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) | Kazachstan |
Niemcy | 1:5 (1:1, 0:1, 0:3) | Szwajcaria |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Czechy | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | 6 |
2. | Szwajcaria | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 5 | 4 |
3. | Kazachstan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | 2 |
4. | Niemcy | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | 0 |
Druga faza
Grupa E
Rosja | 3:3 (2:2, 1:1, 0:0) | Szwajcaria |
Białoruś | 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) | Kazachstan |
Słowacja | 1:5 (0:2, 1:3, 0:0) | Czechy |
Słowacja | 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) | Szwajcaria |
Czechy | 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) | Rosja |
Rosja | 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) | Kazachstan |
Szwajcaria | 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) | Białoruś |
Kazachstan | 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) | Słowacja |
Czechy | 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) | Białoruś |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 8 | 8 |
2. | Czechy | 5 | 4 | 0 | 1 | 15 | 5 | 8 |
3. | Słowacja | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 11 | 7 |
4. | Szwajcaria | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 10 | 5 |
5. | Białoruś | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 | 11 | 2 |
6. | Kazachstan | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 11 | 0 |
Grupa F
USA | 4:4 (1:1, 0:0, 3:3) | Finlandia |
Łotwa | 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) | Ukraina |
Kanada | 4:5 (2:1, 1:3, 1:1) | Szwecja |
Kanada | 3:3 (0:1, 1:1, 2:1) | Finlandia |
Szwecja | 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) | USA |
USA | 1:1 (0:0, 0:1, 1:0) | Ukraina |
Finlandia | 0:0 (0:0, 0:0, 0:0) | Łotwa |
Ukraina | 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) | Kanada |
Szwecja | 9:1 (3:0, 2:0, 4:1) | Łotwa |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 5 | 4 | 0 | 1 | 23 | 13 | 8 |
2. | Kanada | 5 | 3 | 1 | 1 | 18 | 14 | 7 |
3. | USA | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | 10 | 6 |
4. | Finlandia | 5 | 1 | 3 | 1 | 12 | 13 | 5 |
5. | Łotwa | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 | 18 | 3 |
6. | Ukraina | 5 | 0 | 1 | 4 | 5 | 13 | 1 |
Walka o utrzymanie
Austria | 2:2 (0:2, 1:0, 1:0) | Niemcy |
Słowenia | 4:3 (0:3, 1:0, 3:0) | Dania |
Austria | 3:4 (3:1, 0:2, 0:1) | Dania |
Słowenia | 1:9 (0:3, 0:5, 1:1) | Niemcy |
Niemcy | 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) | Dania |
Austria | 2:6 (1:0, 0:3, 1:3) | Słowenia |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Słowenia | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 14 | 4 |
2. | Dania | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 10 | 4 |
3. | Niemcy | 3 | 1 | 1 | 1 | 13 | 6 | 3 |
4. | Austria | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 12 | 1 |
Faza pucharowa
Ćwierćfinały
Czechy | 3:2 K (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0) | USA |
Kanada | 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) | Słowacja |
Rosja | 4:3 K (2:3, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) | Finlandia |
Szwecja | 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) | Szwajcaria |
Półfinały
Rosja | 3:4 (0:3, 2:1, 1:0) | Kanada |
Szwecja | 2:3 D (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) | Czechy |
Mecz o 3. miejsce
Rosja | 6:3 (3:2, 3:0, 0:1) | Szwecja |
Finał
Kanada | 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) | Czechy |
Statystyki
- Klasyfikacja strzelców:
- Rick Nash – 9 goli
- Joe Thornton – 6 goli
- Aleksandr Owieczkin – 5 goli
- Žigmund Pálffy – 5 goli
- Mark Parrish – 5 goli
- Klasyfikacja asystentów:
- Joe Thornton – 10 asyst
- Simon Gagné – 7 asyst
- Jaromír Jágr – 7 asyst
- Mattias Norström – 7 asyst
- Jozef Stümpel – 7 asyst
- Klasyfikacja kanadyjska:
- Joe Thornton – 16 punktów
- Rick Nash – 15 punktów
- Simon Gagné – 10 punktów
- Žigmund Pálffy – 9 punktów
- Daniel Sedin – 9 punktów
- Klasyfikacja +/−: Pawieł Daciuk, Andriej Markow, Marek Židlický – +8
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Andriej Miezin – 97,14%
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Andriej Miezin – 1,01
Nagrody
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednej na każdej pozycji:
- Bramkarz: Tomáš Vokoun
- Obrońca: Wade Redden
- Napastnik: Aleksiej Kowalow
- Najbardziej Wartościowy Zawodnik (MVP): Joe Thornton
Skład gwiazd wybrany przez dziennikarzy:
- Bramkarz: Tomáš Vokoun
- Obrońcy: Marek Židlický, Niklas Kronwall
- Napastnicy: Rick Nash, Joe Thornton, Jaromír Jágr
Pierwsza Dywizja
Mistrzostwa Świata Dywizji I, grupy A rozgrywane były w węgierskim Debreczynie, a grupy B w holenderskim mieście Eindhoven. Oba turnieje odbyły się w dniach 17–23 kwietnia.
Grupa A
Mecze
Polska | 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) | Wielka Brytania |
Japonia | 8:1 (2:0, 4:1, 2:0) | Chiny |
Węgry | 2:2 (2:1, 0:1, 0:0) | Norwegia |
Polska | 9:3 (2:1, 5:2, 2:0) | Chiny |
Norwegia | 8:3 (4:1, 2:1, 2:1) | Wielka Brytania |
Węgry | 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) | Japonia |
Japonia | 5:3 (0:0, 2:1, 3:2) | Wielka Brytania |
Norwegia | 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) | Polska |
Węgry | 9:0 (2:0, 4:0, 3:0) | Chiny |
Norwegia | 25:1 (6:0, 9:1, 10:0) | Chiny |
Japonia | 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) | Polska |
Węgry | 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) | Wielka Brytania |
Norwegia | 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) | Japonia |
Wielka Brytania | 10:0 (0:0, 6:0, 4:0) | Chiny |
Węgry | 1:1 (1:0, 0:1, 0:0) | Polska |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norwegia | 5 | 4 | 1 | 0 | 43 | 8 | 9 |
2. | Polska | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 8 | 7 |
3. | Węgry | 5 | 2 | 2 | 1 | 15 | 6 | 6 |
4. | Japonia | 5 | 2 | 0 | 3 | 14 | 14 | 4 |
5. | Wielka Brytania | 5 | 2 | 0 | 3 | 19 | 15 | 4 |
6. | Chiny | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 61 | 0 |
Statystyki
- Klasyfikacja strzelców: Morten Ask – 6 goli
- Klasyfikacja asystentów: Morten Ask – 6 asyst
- Klasyfikacja kanadyjska: Morten Ask – 12 punktów
- Klasyfikacja +/−: Anders Bastiansen – +12
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Rafał Radziszewski – 95,61%
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Rafał Radziszewski – 1,26
Grupa B
Mecze
Włochy | 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) | Estonia |
Holandia | 6:3 (3:0, 3:1, 0:2) | Rumunia |
Francja | 5:3 (4:2, 1:0, 0:1) | Litwa |
Włochy | 7:0 (2:0, 2:0, 3:0) | Rumunia |
Francja | 3:3 (0:2, 2:1, 1:0) | Estonia |
Holandia | 3:3 (1:0, 1:3, 1:0) | Litwa |
Estonia | 4:4 (2:1, 2:2, 0:1) | Litwa |
Francja | 6:1 (1:0, 3:1, 2:0) | Rumunia |
Holandia | 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) | Włochy |
Włochy | 5:1 (0:0, 5:1, 0:0) | Litwa |
Estonia | 6:3 (3:0, 1:3, 2:0) | Rumunia |
Holandia | 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) | Francja |
Rumunia | 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) | Litwa |
Francja | 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) | Włochy |
Holandia | 3:3 (2:2, 0:0, 1:1) | Estonia |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Włochy | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 3 | 9 |
2. | Francja | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 9 | 7 |
3. | Holandia | 5 | 1 | 3 | 1 | 13 | 11 | 5 |
4. | Estonia | 5 | 1 | 3 | 1 | 16 | 15 | 5 |
5. | Litwa | 5 | 1 | 2 | 2 | 16 | 17 | 4 |
6. | Rumunia | 5 | 0 | 0 | 5 | 7 | 30 | 0 |
Druga Dywizja
Mistrzostwa Świata Dywizji II, grupy A rozgrywane były w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu w dniach 10–16 kwietnia, a grupy B rozgrywane były w stolicy Serbii i Czarnogóry – Belgradzie w dniach 4–10 kwietnia.
Grupa A
Mecze
Korea Południowa | 14:0 (8:0, 2:0, 4:0) | Turcja |
Australia | 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) | Nowa Zelandia |
Chorwacja | 9:1 (3:0, 3:0, 3:1) | Bułgaria |
Australia | 20:1 (10:0, 6:0, 4:1) | Turcja |
Korea Południowa | 7:0 (4:0, 3:0, 0:0) | Bułgaria |
Chorwacja | 14:0 (5:0, 5:0, 4:0) | Nowa Zelandia |
Korea Południowa | 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) | Nowa Zelandia |
Bułgaria | 13:0 (1:0, 6:0, 6:0) | Turcja |
Chorwacja | 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) | Australia |
Bułgaria | 7:6 (1:2, 5:4, 1:0) | Nowa Zelandia |
Korea Południowa | 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) | Australia |
Chorwacja | 15:1 (6:0, 3:1, 6:0) | Turcja |
Australia | 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) | Bułgaria |
Nowa Zelandia | 8:3 (3:0, 2:2, 3:1) | Turcja |
Chorwacja | 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) | Korea Południowa |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chorwacja | 5 | 5 | 0 | 0 | 46 | 6 | 10 |
2. | Australia | 5 | 4 | 0 | 1 | 34 | 5 | 8 |
3. | Korea Południowa | 5 | 3 | 0 | 2 | 26 | 9 | 6 |
4. | Bułgaria | 5 | 2 | 0 | 3 | 22 | 26 | 4 |
5. | Nowa Zelandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 14 | 31 | 2 |
6. | Turcja | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 70 | 0 |
Grupa B
Mecze
Izrael | 4:4 (0:0, 2:1, 2:3) | Korea Północna |
Belgia | 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) | Islandia |
Serbia i Czarnogóra | 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) | Hiszpania |
Belgia | 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) | Hiszpania |
Korea Północna | 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) | Islandia |
Serbia i Czarnogóra | 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) | Izrael |
Hiszpania | 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) | Islandia |
Izrael | 7:4 (4:2, 2:1, 1:1) | Belgia |
Serbia i Czarnogóra | 7:1 (1:0, 4:0, 2:1) | Korea Północna |
Izrael | 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) | Hiszpania |
Serbia i Czarnogóra | 11:2 (6:0, 3:2, 2:0) | Islandia |
Korea Północna | 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) | Belgia |
Izrael | 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) | Islandia |
Korea Północna | 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) | Hiszpania |
Serbia i Czarnogóra | 5:2 (2:2, 2:0, 1:0) | Meksyk |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Izrael | 5 | 4 | 1 | 0 | 21 | 11 | 9 |
2. | Serbia i Czarnogóra | 5 | 4 | 0 | 1 | 30 | 10 | 8 |
3. | Korea Północna | 5 | 2 | 1 | 2 | 14 | 17 | 5 |
4. | Belgia | 5 | 2 | 0 | 3 | 13 | 19 | 4 |
5. | Hiszpania | 5 | 1 | 0 | 4 | 8 | 15 | 2 |
6. | Islandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 12 | 26 | 2 |
Trzecia Dywizja
Mistrzostwa Świata Dywizji III rozgrywane były w stolicy Meksyku – Meksyku w dniach 7–12 marca.
Mecze
Południowa Afryka | 33:1 (11:0, 14:0, 8:1) | Armenia |
Meksyk | 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) | Luksemburg |
Irlandia | 23:1 (9:0, 5:0, 9:1) | Armenia |
Luksemburg | 8:4 (2:0, 3:0, 3:4) | Irlandia |
Meksyk | 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) | Południowa Afryka |
Luksemburg | 38:3 (9:2, 12:0, 17:1) | Armenia |
Południowa Afryka | 5:4 (0:1, 2:0, 3:3) | Irlandia |
Meksyk | 48:0 (13:0, 18:0, 17:0) | Armenia |
Południowa Afryka | 7:3 (3:0, 2:2, 2:1) | Luksemburg |
Meksyk | 6:1 (0:0, 4:0, 2:1) | Irlandia |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, R = Remisy, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G– = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | R | P | G+ | G– | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Meksyk | 4 | 4 | 0 | 0 | 60 | 3 | 8 |
2. | RPA | 4 | 3 | 0 | 1 | 47 | 12 | 6 |
3. | Luksemburg | 4 | 2 | 0 | 2 | 49 | 16 | 4 |
4. | Irlandia | 4 | 1 | 0 | 3 | 32 | 20 | 2 |
5. | Armenia | 4 | 0 | 0 | 4 | 5 | 142 | 0 |
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Ice hockey
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of Serbia and Montenegro, was adopted on 27 April 1992, as flag of Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003).
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Switzerland at sea
Flag of Serbia and Montenegro, was adopted on 27 April 1992, as flag of Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003).