Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2020
| |||
Data | 14–16 lutego 2020 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Soczi | ||
Organizator | FIL | ||
Liczba konkurencji | 7 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn | Jekaterina Katnikowa Roman Riepiłow | ||
Sprint kobiet Sprint mężczyzn | Jekaterina Katnikowa Roman Riepiłow | ||
Dwójki mężczyzn | Niemcy | ||
Sprint dwójek mężczyzn | Rosja | ||
Drużynowo | Niemcy |
49. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie 2020 odbyły się w dniach 14–16 lutego w rosyjskim Soczi. Rozegranych zostało siedem konkurencji: sprint jedynek kobiet, jedynki kobiet, sprint jedynek mężczyzn, jedynki mężczyzn, sprint dwójek mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe.
Terminarz
Data | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
14 lutego 2020 | Soczi | Jedynki kobiet – sprint | Jekaterina Katnikowa | Tatjana Iwanowa | Elīza Cauce |
14 lutego 2020 | Soczi | Jedynki mężczyzn – sprint | Roman Riepiłow | David Gleirscher | Dominik Fischnaller |
14 lutego 2020 | Soczi | Dwójki mężczyzn – sprint | Rosja | Włochy
| Niemcy |
15 lutego 2020 | Soczi | Jedynki kobiet | Jekaterina Katnikowa | Julia Taubitz | Wiktoria Diemczenko |
16 lutego 2020 | Soczi | Jedynki mężczyzn | Roman Riepiłow | Jonas Müller | Wolfgang Kindl |
15 lutego 2020 | Soczi | Dwójki mężczyzn | Niemcy | Rosja | Niemcy |
16 lutego 2020 | Soczi | Sztafeta mieszana | Niemcy | Łotwa
| Stany Zjednoczone
|
Wyniki
Sprint mężczyzn
Pozycja | Numer startowy | Zawodnik | Kraj | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Strata | ||||
15 | Roman Riepiłow | Rosja | 35.404 | 9 | 34.901 | ||
12 | David Gleirscher | Austria | 35.195 | 3 | 34.907 | +0.006 | |
14 | Dominik Fischnaller | Włochy | 35.289 | 8 | 34.959 | +0.058 | |
4 | 18 | Aleksander Gorbaczewicz | Rosja | 35.234 | 4 | 34.970 | +0.069 |
5 | 10 | Jonas Müller | Austria | 35.240 | 5 | 34.988 | +0.087 |
6 | 16 | Maksim Arawin | Rosja | 35.248 | 6 | 34.994 | +0.093 |
7 | 4 | Kristers Aparjods | Łotwa | 35.074 | 1 | 35.025 | +0.124 |
8 | 7 | Wolfgang Kindl | Austria | 35.272 | 7 | 35.043 | +0.142 |
9 | 9 | Reinhard Egger | Austria | 35.515 | 15 | 35.047 | +0.146 |
10 | 22 | Jozef Ninis | Słowacja | 35.423 | 10 | 35.087 | +0.186 |
11 | 13 | Siemion Pawliczenko | Rosja | 35.164 | 2 | 35.091 | +0.190 |
12 | 2 | Kevin Fischnaller | Włochy | 35.432 | 11 | 35.168 | +0.267 |
13 | 8 | Felix Loch | Niemcy | 35.455 | 12 | 35.223 | +0.322 |
14 | 21 | Sebastian Bley | Niemcy | 35.455 | 12 | 35.255 | +0.354 |
15 | 17 | Riks Rozītis | Łotwa | 35.472 | 14 | 35.764 | +0.863 |
16 | 19 | Jonathan Gustafson | Stany Zjednoczone | 35.558 | 16 | Nie zakwalifikowali się do finału | |
17 | 3 | Inārs Kivlenieks | Łotwa | 35.585 | 17 | ||
18 | 11 | Johannes Ludwig | Niemcy | 35.612 | 18 | ||
19 | 1 | Chris Mazdzer | Stany Zjednoczone | 35.622 | 19 | ||
20 | 20 | Arturs Dārznieks | Łotwa | 35.662 | 20 | ||
21 | 24 | Valentin Crețu | Rumunia | 35.667 | 21 | ||
22 | 23 | Mateusz Sochowicz | Polska | 35.736 | 22 | ||
23 | 6 | Max Langenhan | Niemcy | 35.778 | 23 | ||
24 | 5 | Tucker West | Stany Zjednoczone | 35.781 | 24 | ||
25 | 33 | Aleksiej Dmitriew | Kazachstan | 35.901 | 25 | ||
26 | 25 | Jakub Šimoňák | Słowacja | 35.902 | 26 | ||
27 | 27 | Svante Kohala | Szwecja | 35.982 | 27 | ||
28 | 26 | Alexander Ferlazzo | Australia | 35.986 | 28 | ||
29 | 32 | Aleksander Dmitriew | Kazachstan | 36.013 | 29 | ||
30 | 30 | Theodor Turea | Rumunia | 36.046 | 30 | ||
31 | 29 | Kacper Tarnawski | Polska | 36.180 | 31 | ||
32 | 31 | Rupert Staudinger | Wielka Brytania | 36.246 | 32 | ||
33 | 34 | Lim Nam-kyu | Korea Południowa | 36.435 | 33 | ||
34 | 28 | Michael Lejsek | Czechy | 36.600 | 34 |
Jedynki mężczyzn
Pozycja | Numer startowy | Zawodnik | Kraj | Przejazd 1 | Pozycja | Przejazd 2 | Pozycja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | Roman Riepiłow | Rosja | 51.513 | 2 | 51.586 | 2 | 1:43.099 | ||
16 | Jonas Müller | Austria | 51.564 | 4 | 51.567 | 1 | 1:43.131 | +0.032 | |
15 | Wolfgang Kindl | Austria | 51.646 | 6 | 51.655 | 4 | 1:43.301 | +0.202 | |
4 | 2 | Johannes Ludwig | Niemcy | 51.539 | 3 | 51.786 | 7 | 1:43.325 | +0.226 |
5 | 11 | Kristers Aparjods | Łotwa | 51.768 | 11 | 51.614 | 3 | 1:43.382 | +0.283 |
6 | 1 | Aleksander Gorbaczewicz | Rosja | 51.610 | 5 | 51.811 | 9 | 1:43.421 | +0.322 |
7 | 5 | Siemion Pawliczenko | Rosja | 51.663 | 7 | 51.790 | 8 | 1:43.453 | +0.354 |
8 | 13 | Kevin Fischnaller | Włochy | 51.762 | 9 | 51.760 | 6 | 1:43.522 | +0.423 |
9 | 10 | Felix Loch | Niemcy | 51.726 | 8 | 51.817 | 10 | 1:43.543 | +0.444 |
10 | 6 | Dominik Fischnaller | Włochy | 51.878 | 15 | 51.706 | 5 | 1:43.584 | +0.485 |
11 | 9 | Maksim Arawin | Rosja | 51.763 | 10 | 51.890 | 11 | 1:43.653 | +0.554 |
12 | 17 | Jozef Ninis | Słowacja | 51.831 | 13 | 51.906 | 12 | 1:43.737 | +0.638 |
13 | 4 | Inārs Kivlenieks | Łotwa | 51.838 | 14 | 51.967 | 16 | 1:43.805 | +0.706 |
14 | 20 | Tucker West | Stany Zjednoczone | 51.976 | 16 | 51.908 | 13 | 1:43.884 | +0.785 |
15 | 18 | Riks Rozītis | Łotwa | 52.088 | 19 | 51.929 | 15 | 1:44.017 | +0.918 |
16 | 21 | Sebastian Bley | Niemcy | 52.176 | 20 | 51.916 | 14 | 1:44.092 | +0.993 |
17 | 22 | Jonathan Gustafson | Stany Zjednoczone | 52.069 | 18 | 52.093 | 17 | 1:44.162 | +1.063 |
18 | 12 | Arturs Dārznieks | Łotwa | 52.208 | 21 | 52.113 | 18 | 1:44.321 | +1.222 |
19 | 19 | Chris Mazdzer | Stany Zjednoczone | 52.057 | 17 | 52.317 | 20 | 1:44.374 | +1.275 |
20 | 30 | Valentin Crețu | Rumunia | 52.459 | 24 | 52.206 | 19 | 1:44.665 | +1.566 |
21 | 8 | Max Langenhan | Niemcy | 52.450 | 23 | 52.319 | 21 | 1:44.769 | +1.670 |
22 | 23 | Mateusz Sochowicz | Polska | 52.401 | 22 | 52.468 | 22 | 1:44.869 | +1.770 |
23 | 26 | Aleksander Dmitriew | Kazachstan | 52.572 | 25 | 52.833 | 23 | 1:45.405 | +2.306 |
24 | 14 | Reinhard Egger | Austria | 51.795 | 12 | 1:04.038 | 24 | 1:55.833 | +12.734 |
25 | 28 | Svante Kohala | Szwecja | 52.775 | Nie zakwalifikowali się do drugiego przejazdu | ||||
26 | 25 | Jakub Šimoňák | Słowacja | 53.014 | |||||
27 | 24 | Alexander Ferlazzo | Australia | 53.065 | |||||
28 | 29 | Kacper Tarnawski | Polska | 53.079 | |||||
29 | 34 | Michael Lejsek | Czechy | 53.187 | |||||
30 | 33 | Lim Nam-kyu | Korea Południowa | 53.296 | |||||
31 | 32 | Rupert Staudinger | Wielka Brytania | 53.314 | |||||
32 | 31 | Theodor Turea | Rumunia | 53.416 | |||||
33 | 27 | Aleksiej Dmitriew | Kazachstan | 54.377 | |||||
DNF | 7 | David Gleirscher | Austria | 51.466 (rekord toru) | 1 | Nie ukończył |
Sprint kobiet
Pozycja | Numer startowy | Zawodniczka | Kraj | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Strata | ||||
11 | Jekaterina Katnikowa | Rosja | 31.337 | 2 | 31.105 | ||
15 | Tatjana Iwanowa | Rosja | 31.398 | 3 | 31.113 | +0.008 | |
4 | Elīza Cauce | Łotwa | 31.613 | 11 | 31.142 | +0.037 | |
4 | 14 | Julia Taubitz | Niemcy | 31.455 | 4 | 31.159 | +0.054 |
5 | 13 | Wiktoria Diemczenko | Rosja | 31.325 | 1 | 31.173 | +0.068 |
6 | 8 | Kendija Aparjode | Łotwa | 31.499 | 6 | 31.262 | +0.157 |
7 | 10 | Summer Britcher | Stany Zjednoczone | 31.594 | 10 | 31.281 | +0.176 |
8 | 17 | Olesia Michajlenko | Rosja | 31.555 | 8 | 31.287 | +0.182 |
9 | 12 | Anna Berreiter | Niemcy | 31.473 | 5 | 31.292 | +0.187 |
10 | 7 | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | 31.635 | 12 | 31.394 | +0.289 |
11 | 3 | Ulla Zirne | Łotwa | 31.525 | 7 | 31.418 | +0.313 |
12 | 2 | Ashley Farquharson | Stany Zjednoczone | 31.558 | 9 | 31.476 | +0.371 |
13 | 22 | Verena Hofer | Włochy | 31.708 | 15 | 31.505 | +0.400 |
14 | 6 | Natalie Maag | Szwajcaria | 31.648 | 14 | 31.569 | +0.464 |
15 | 5 | Madeleine Egle | Austria | 31.639 | 13 | 32.410 | +1.305 |
16 | 19 | Marion Oberhofer | Włochy | 31.737 | 16 | Nie zakwalifikowały się do finału | |
17 | 21 | Lisa Schulte | Austria | 31.776 | 17 | ||
18 | 16 | Brittney Arndt | Stany Zjednoczone | 31.845 | 18 | ||
19 | 23 | Nina Zöggeler | Włochy | 32.030 | 19 | ||
20 | 1 | Raluca Strămăturaru | Rumunia | 32.032 | 20 | ||
21 | 9 | Andrea Vötter | Włochy | 32.059 | 21 | ||
22 | 20 | Klaudia Domaradzka | Polska | 32.062 | 22 | ||
18 | Katarína Šimoňáková | Słowacja | |||||
24 | 29 | Aileen Frisch | Korea Południowa | 32.179 | 24 | ||
25 | 24 | Michaela Maršíková | Czechy | 32.408 | 25 | ||
26 | 27 | Jung Hye-sun | Korea Południowa | 32.719 | 26 | ||
27 | 25 | Daria Obratov | Holandia | 32.874 | 27 | ||
28 | 26 | Dania Obratov | Holandia | 33.496 | 28 | ||
DNF | 28 | Tatiana Salnikowa | Kazachstan | Nie ukończyła ślizgu |
Jedynki kobiet
Pozycja | Numer startowy | Zawodniczka | Kraj | Przejazd 1 | Pozycja | Przejazd 2 | Pozycja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | Jekaterina Katnikowa | Rosja | 49.755 | 1 | 49.643 | 2 | 1:39.398 | ||
6 | Julia Taubitz | Niemcy | 49.891 | 4 | 49.601 (Rekord Toru) | 1 | 1:39.492 | +0.094 | |
5 | Wiktoria Diemczenko | Rosja | 49.828 | 2 | 49.709 | 4 | 1:39.537 | +0.139 | |
4 | 7 | Kendija Aparjode | Łotwa | 49.955 | 6 | 49.871 | 5 | 1:39.826 | +0.428 |
5 | 2 | Tatjana Iwanowa | Rosja | 50.172 | 13 | 49.665 | 3 | 1:39.837 | +0.439 |
6 | 4 | Anna Berreiter | Niemcy | 49.920 | 5 | 49.958 | 8 | 1:39.878 | +0.480 |
7 | 1 | Summer Britcher | Stany Zjednoczone | 50.022 | 8 | 49.943 | 7 | 1:39.965 | +0.567 |
8 | 14 | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | 50.079 | 11 | 49.966 | 9 | 1:40.045 | +0.647 |
9 | 11 | Ulla Zirne | Łotwa | 50.073 | 10 | 49.984 | 10 | 1:40.057 | +0.659 |
10 | 10 | Andrea Vötter | Włochy | 50.008 | 7 | 50.053 | 11 | 1:40.061 | +0.663 |
11 | 3 | Madeleine Egle | Austria | 50.043 | 9 | 50.088 | 12 | 1:40.131 | +0.733 |
12 | 16 | Ashley Farquharson | Stany Zjednoczone | 50.202 | 14 | 49.934 | 6 | 1:40.136 | +0.738 |
13 | 12 | Natalie Maag | Szwajcaria | 50.170 | 12 | 50.188 | 15 | 1:40.358 | +0.960 |
14 | 8 | Elīza Cauce | Łotwa | 49.841 | 3 | 50.616 | 18 | 1:40.457 | +1.059 |
15 | 17 | Verena Hofer | Włochy | 50.383 | 16 | 50.181 | 13 | 1:40.564 | +1.166 |
16 | 15 | Lisa Schulte | Austria | 50.370 | 15 | 50.195 | 16 | 1:40.565 | +1.167 |
17 | 18 | Brittney Arndt | Stany Zjednoczone | 50.412 | 17 | 50.184 | 14 | 1:40.596 | +1.198 |
18 | 19 | Marion Oberhofer | Włochy | 50.436 | 18 | 50.222 | 17 | 1:40.658 | +1.260 |
19 | 21 | Nina Zöggeler | Włochy | 50.730 | 20 | 50.688 | 19 | 1:41.418 | +2.020 |
20 | 22 | Raluca Strămăturaru | Rumunia | 50.641 | 19 | 50.943 | 20 | 1:41.584 | +2.186 |
21 | 24 | Aileen Frisch | Korea Południowa | 50.803 | 21 | Nie zakwalifikowały się do drugiego przejazdu | |||
22 | 20 | Klaudia Domaradzka | Polska | 50.843 | 22 | ||||
23 | 27 | Michaela Maršíková | Czechy | 51.220 | 23 | ||||
24 | 26 | Jung Hye-sun | Korea Południowa | 51.239 | 24 | ||||
25 | 25 | Tatiana Salnikowa | Kazachstan | 51.252 | 25 | ||||
26 | 29 | Dania Obratov | Holandia | 52.595 | 26 | ||||
27 | 28 | Daria Obratov | Holandia | 53.187 | 27 | ||||
28 | 13 | Olesia Michajlenko | Rosja | 57.041 | 28 | ||||
DNF | 23 | Katarína Šimoňáková | Słowacja | Nie ukończyła |
Sprint dwójek
Pozycja | Numer startowy | Zawodnicy | Kraj | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Strata | ||||
12 | Aleksandr Dienisjew Władisław Antonow | Rosja | 31.564 | 8 | 31.281 | ||
7 | Emanuel Rieder Simon Kainzwaldner | Włochy | 31.446 | 2 | 31.326 | +0.045 | |
14 | Tobias Wendl Tobias Arlt | Niemcy | 31.583 | 10 | 31.362 | +0.081 | |
4 | 15 | Toni Eggert Sascha Benecken | Niemcy | 31.280 | 1 | 31.363 | +0.082 |
5 | 8 | Wsewołod Kaszkin Konstantin Korszunow | Rosja | 31.676 | 13 | 31.365 | +0.084 |
6 | 10 | Władisław Jużakow Jurij Prochorow | Rosja | 31.452 | 3 | 31.374 | +0.093 |
7 | 13 | Andris Šics Juris Šics | Łotwa | 31.453 | 4 | 31.404 | +0.123 |
8 | 2 | Yannick Müller Armin Frauscher | Austria | 31.487 | 5 | 31.447 | +0.166 |
9 | 16 | Chris Mazdzer Jayson Terdiman | Stany Zjednoczone | 31.552 | 6 | 31.534 | +0.253 |
10 | 5 | Wojciech Chmielewski Jakub Kowalewski | Polska | 31.896 | 14 | 31.880 | +0.599 |
11 | 4 | Ludwig Rieder Patrick Rastner | Włochy | 31.988 | 15 | 31.889 | +0.608 |
12 | 11 | Robin Johannes Geueke David Gamm | Niemcy | 31.661 | 12 | 32.158 | +0.877 |
13 | 6 | Kristens Putins Imants Marcinkēvičs | Łotwa | 31.605 | 11 | 32.221 | +0.940 |
14 | 9 | Oskars Gudramovičs Pēteris Kalniņš | Łotwa | 31.559 | 7 | 32.231 | +0.950 |
15 | 3 | Ivan Nagler Fabian Malleier | Włochy | 31.573 | 9 | 32.949 | +1.668 |
16 | 18 | Andriej Szander Siemion Mikow | Kazachstan | 32.059 | 16 | Nie zakwalifikowali się do finału | |
17 | 19 | Tomáš Vaverčák Matej Zmij | Słowacja | 32.066 | 17 | ||
18 | 1 | Park Jin-yong Cho Jung-myung | Korea Południowa | 32.067 | 18 | ||
19 | 17 | Filip Vejdělek Zdeněk Pěkný | Czechy | 32.700 | 19 |
Dwójki mężczyzn
Pozycja | Numer startowy | Zawodnicy | Kraj | Przejazd 1 | Pozycja | Przejazd 2 | Pozycja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Toni Eggert Sascha Benecken | Niemcy | 49.568 | 1 | 49.816 | 4 | 1:39.384 | ||
1 | Aleksandr Dienisjew Władisław Antonow | Rosja | 49.723 | 3 | 49.765 | 2 | 1:39.488 | +0.104 | |
6 | Tobias Wendl Tobias Arlt | Niemcy | 49.688 | 2 | 49.838 | 5 | 1:39.526 | +0.142 | |
4 | 11 | Wsewołod Kaszkin Konstantin Korszunow | Rosja | 49.774 | 4 | 49.813 | 3 | 1:39.587 | +0.203 |
5 | 12 | Emanuel Rieder Simon Kainzwaldner | Włochy | 49.842 | 12 | 49.842 | 6 | 1:39.684 | +0.300 |
6 | 9 | Władisław Jużakow Jurij Prochorow | Rosja | 49.875 | 6 | 49.845 | 7 | 1:39.720 | +0.336 |
7 | 5 | Oskars Gudramovičs Pēteris Kalniņš | Łotwa | 50.022 | 9 | 49.921 | 8 | 1:39.943 | +0.559 |
8 | 8 | Ivan Nagler Fabian Malleier | Włochy | 50.010 | 8 | 50.071 | 10 | 1:40.081 | +0.697 |
9 | 4 | Robin Johannes Geueke David Gamm | Niemcy | 50.001 | 7 | 50.137 | 11 | 1:40.138 | +0.754 |
10 | 3 | Andris Šics Juris Šics | Łotwa | 50.441 | 14 | 49.700 | 1 | 1:40.141 | +0.757 |
11 | 14 | Yannick Müller Armin Frauscher | Austria | 50.204 | 11 | 50.144 | 12 | 1:40.348 | +0.964 |
12 | 10 | Ludwig Rieder Patrick Rastner | Włochy | 50.308 | 12 | 50.223 | 13 | 1:40.531 | +1.147 |
13 | 7 | Wojciech Chmielewski Jakub Kowalewski | Polska | 50.366 | 13 | 50.437 | 16 | 1:40.803 | +1.419 |
14 | 16 | Park Jin-yong Cho Jung-myung | Korea Południowa | 50.494 | 16 | 50.325 | 14 | 1:40.819 | +1.435 |
15 | 17 | Andriej Szander Siemion Mikow | Kazachstan | 50.473 | 15 | 50.415 | 15 | 1:40.888 | +1.504 |
16 | 13 | Kristens Putins Imants Marcinkēvičs | Łotwa | 51.178 | 18 | 49.960 | 9 | 1:41.138 | +1.754 |
17 | 18 | Tomáš Vaverčák Matej Zmij | Słowacja | 50.738 | 17 | 50.749 | 17 | 1:41.487 | +2.103 |
18 | 19 | Filip Vejdělek Zdeněk Pěkný | Czechy | 51.578 | 19 | Nie zakwalifikowali się do drugiego przejazdu | |||
DSQ | 15 | Chris Mazdzer Jayson Terdiman | Stany Zjednoczone | 50.114 | 10 | Dyskwalifikacja |
Drużynowo
Pozycja | Numer startowy | Kraj | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
10 | Niemcy Julia Taubitz Johannes Ludwig Toni Eggert / Sascha Benecken | 2:44.213 (rekord toru) | ||
9 | Łotwa Kendija Aparjode Kristers Aparjods Andris Šics / Juris Šics | 2:44.534 | +0.321 | |
5 | Stany Zjednoczone Summer Britcher Tucker West Chris Mazdzer / Jayson Terdiman | 2:44.557 | +0.344 | |
4 | 7 | Włochy Andrea Vötter Dominik Fischnaller Emanuel Rieder / Simon Kainzwaldner | 2:44.607 | +0.394 |
5 | 8 | Austria Madeleine Egle Jonas Müller Yannick Müller / Armin Frauscher | 2:45.223 | +1.010 |
6 | 3 | Słowacja Katarína Šimoňáková Jozef Ninis Tomáš Vaverčák / Matej Zmij | 2:46.297 | +2.084 |
7 | 6 | Polska Klaudia Domaradzka Mateusz Sochowicz Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski | 2:46.872 | +2.659 |
8 | 4 | Korea Południowa Aileen Frisch Lim Nam-kyu Park Jin-yong / Cho Jung-myung | 2:48.041 | +3.828 |
9 | 1 | Czechy Michaela Maršíková Michael Lejsek Filip Vejdělek / Zdeněk Pěkný | 2:50.345 | +6.132 |
– | 2 | Kazachstan Tatiana Salnikowa Aleksander Dmitriew Andriej Szander / Siemion Mikow | Dyskwalifikacja | |
11 | Rosja Jekaterina Katnikowa Roman Riepiłow Aleksandr Dienisjew / Władisław Antonow |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 5 | 2 | 1 | 8 |
2. | Niemcy | 2 | 1 | 2 | 5 |
3. | Austria | 0 | 2 | 1 | 3 |
4. | Łotwa | 0 | 1 | 1 | 2 |
4. | Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Terminarz zawodów (niem.). fil-luge.org. [dostęp 2020-01-23].
- Wyniki sprintu jedynek kobiet (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-14].
- Wyniki sprintu jedynek mężczyzn (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-14].
- Wyniki sprintu dwójek mężczyzn (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-14].
- Wyniki jedynek kobiet (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-15].
- Wyniki jedynek mężczyzn (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-16].
- Wyniki dwójek mężczyzn (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-15].
- Wyniki sztafety (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2020-02-16].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
(c) Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0
Wolfgang Kindl beim Rennrodel-Weltcup der Herren in Altenberg 2017