Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2018
| |||
Data | 3–10 listopada 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Dyscyplina | |||
Mężczyźni | |||
1. miejsce | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce | |||
Kobiety | |||
1. miejsce | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce |
Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2018 – turniej, który odbył się w dniach 3–10 listopada 2018 w południowokoreańskim Gangneung. Mistrzami Azji i Strefy Pacyfiku zostali Japończycy, a mistrzyniami południowe Koreanki.
Korea Południowa gościła mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w curlingu po raz piąty (ostatni raz w 2016). Turniej odbył się Gangneung Curling Centre, który kilka miesięcy wcześniej gościł igrzyska olimpijskie.
System rozgrywek
Round Robin rozegrany został w systemie kołowym (każdy z każdym). Do fazy play-off awansowały cztery najlepsze drużyny. Faza play-off składała się z półfinałów, w których 1 drużyna po Round Robin zagrała z 4, a 2 drużyna po Round Robin z 3. Zwycięzcy półfinałów zagrali o mistrzostwo w finale, a przegrani w meczu o brązowy medal.
System ten obowiązywał zarówno w turnieju pań jak i panów.
Kobiety
Reprezentacje
Państwo | Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Tahli Gill | Laurie Weeden | Lynette Gill | Kirby Gill | - |
Chiny | Jiang Yilun | Liu Sijia | Dong Ziqi | Jiang Xindi | Wang Rui |
Hongkong | Hung Ling-Yue | Julie Morrison | Shang Wing In Ada | Wong Yuen Ting Ashura | Grace Bugg |
Japonia | Satsuki Fujisawa | Chinami Yoshida | Yumi Suzuki | Yurika Yoshida | Kotomi Ishizaki |
Katar | Mubarkah Al-Abdulla | Lara Shaikhahmed | Sara Al-Qaet | Amna Al-Qaet | - |
Kazachstan | Sitora Alliyarova | Anastassya Spirikova | Angelina Ebauyer | Regina Ebauyer | Yekaterina Kolykhalova |
Korea Południowa | Kim Min-ji | Kim Hye-rin | Yang Tae-i | Kim Su-jin | - |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Japonia | 6 | 0 |
2 | Chiny | 5 | 1 |
3 | Korea Południowa | 4 | 2 |
4 | Hongkong | 2 | 4 |
5 | Kazachstan | 2 | 4 |
6 | Australia | 2 | 4 |
7 | Katar | 0 | 6 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Japonia | 13 | ||||||
4 | Hongkong | 3 | ||||||
Japonia | 8 | |||||||
Korea Południowa | 12 | |||||||
2 | Chiny | 4 | ||||||
3 | Korea Południowa | 7 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Hongkong | 3 | |||||||
Chiny | 8 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 2 | 4 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | X | X | 13 | |
Hongkong | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | X | 3 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 4 | |
Korea Południowa | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 7 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Hongkong | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |
Chiny | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | |
Korea Południowa | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 3 | 12 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2019 | ||
q | Kwalifikacja na World Qualification Event 2019[a] |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | Kim Min-ji | Q |
2 | Japonia | Satsuki Fujisawa | Q |
3 | Chiny | Liu Sijia | q |
4 | Hongkong | Hung Ling-Yue | q |
5 | Kazachstan | Sitora Alliyarova | |
6 | Australia | Tahli Gill | |
7 | Katar | Mubarkah Al-Abdulla |
Mężczyźni
Reprezentacje
Państwo | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Dean Hewitt | Jay Merchant | Dustin Armstrong | Stephen Johns | - |
Chiny | Zou Qiang | Wang Zhiyu | Zhilin Shao | Xu Jingtao | Jiang Dongxu |
Chińskie Tajpej | Shen Randolph | Hsu Nicholas | Liu Brendon | Lin Ting-Li | Cheng Henry |
Hongkong | Chang Jason | Derek Leung | Chen Justin | Yan Martin | Leung Teddie |
Japonia | Yuta Matsumura | Tetsuro Shimizu | Yasumasa Tanida | Shinya Abe | Kosuke Aita |
Katar | Nasser Alyafei | Ahmed Saad Alfahad | Abdulrahman Ali-Mohsen | Nabeel Abdulrahman Al-Yafei | Salem Ali |
Kazachstan | Abylaikhan Zhuzbay | Viktor Kim | Roman Kazimirchik | Muzdybay Kudaibergenov | Azizbek Nadirbayev |
Korea Południowa | Kim Soo-hyuk | Jeong Byeong-jin | Lee Jeong-jae | Lee Dong-hyeong | Hwang Hyeon-jun |
Nowa Zelandia | Scott Becker | Simon Neilson | Anton Hood | Warren Dobson | Peter Becker |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Chiny | 8 | 0 |
2 | Japonia | 7 | 1 |
3 | Nowa Zelandia | 5 | 3 |
4 | Korea Południowa | 5 | 3 |
5 | Chińskie Tajpej | 4 | 4 |
6 | Hongkong | 3 | 5 |
7 | Australia | 2 | 6 |
8 | Kazachstan | 2 | 6 |
9 | Katar | 0 | 8 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Chiny | 9 | ||||||
4 | Korea Południowa | 6 | ||||||
Chiny | 7 | |||||||
Japonia | 9 | |||||||
2 | Japonia | 8 | ||||||
3 | Nowa Zelandia | 3 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Korea Południowa | 9 | |||||||
Nowa Zelandia | 8 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 | |
Korea Południowa | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 8 | |
Nowa Zelandia | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Korea Południowa | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | 9 | |
Nowa Zelandia | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 8 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | |
Japonia | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 9 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2019 | ||
q | Kwalifikacja na World Qualification Event 2019[a] |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Japonia | Yuta Matsumura | Q |
2 | Chiny | Zou Qiang | Q |
3 | Korea Południowa | Kim Soo-hyuk | q |
4 | Nowa Zelandia | Scott Becker | q |
5 | Chińskie Tajpej | Shen Randolph | |
6 | Hongkong | Chang Jason | |
7 | Australia | Jay Merchant | |
8 | Kazachstan | Viktor Kim | |
9 | Katar | Nasser Alyafei |
Zobacz też
- Sezon 2018/2019 w curlingu
Uwagi
Bibliografia
- Pacific-Asia Curling Championships 2018 Men (ang.). World Curling Federation. [dostęp 2021-04-17].
- Pacific-Asia Curling Championships 2018 Women (ang.). World Curling Federation. [dostęp 2021-04-17].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Pictograms of Olympic sports - Curling