Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | Cypryjski Związek Piłki Siatkowej | ||
Liczba zespołów | 9 | ||
Termin | 16.10.2020 – 26.03.2021 | ||
Liczba meczów | 104 | ||
Liczba setów | 388 | ||
Zwycięzca |
Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn 2020/2021 (oficjalnie Protatlima OPAP A΄ katigorias andron 2020/2021) – 71. sezon rozgrywek o mistrzostwo Cypru w piłce siatkowej (44. sezon zorganizowany przez Cypryjski Związek Piłki Siatkowej). Zainaugurowany został 16 października 2020 roku.
W mistrzostwach Cypru kategorii A uczestniczyło 9 drużyn. Do rozgrywek dołączyła najlepsza drużyna kategorii B sezonu 2019/2020 – Olympias Neapolis.
Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej oraz drugiej fazy, w której drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej grupie pięć najlepszych zespołów fazy zasadniczej rywalizowało o mistrzostwo Cypru, natomiast w drugiej grupie pozostały drużyny walczyły o utrzymanie.
Po raz piąty mistrzem Cypru została Omonia Nikozja. Drugie miejsce zajął Green Air Pafiakos Pafos, natomiast trzecie – Anorthosis Famagusta[1]. Do kategorii B spadły AE Karava i Olympias Frenaros.
W sezonie 2020/2021 w Pucharze Challenge Cypr reprezentowała Omonia Nikozja.
System rozgrywek
Mistrzostwa Cypru kategorii A w sezonie 2020/2021 składają się z fazy zasadniczej oraz drugiej fazy[2].
Faza zasadnicza
W fazie zasadniczej uczestniczy 9 drużyn. Rozgrywają one ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Pięć najlepszych drużyn uzyskuje awans do grupy 1-5 drugiej fazy. Pozostałe drużyny trafiają do grupy 6-9 drugiej fazy.
Druga faza
Grupa 1-5
W grupie 1-5 drugiej fazy drużyny rozgrywają ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Wszystkie mecze rozegrane w fazie zasadniczej wliczane są do tabeli.
Mistrzem Cypru zostaje drużyna, która po rozegraniu wszystkich spotkań zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Pozostałe zespoły kończą rozgrywki na miejscach 2-5 zgodnie z pozycjami w tabeli.
Grupa 6-9
W grupie 6-9 drugiej fazy drużyny rozgrywają ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Wszystkie mecze rozegrane w fazie zasadniczej wliczane są do tabeli.
Dwie ostatnie drużyny w tabeli po rozegraniu wszystkich spotkań spadają do niższej ligi (kategorii B).
Drużyny uczestniczące
Mistrzostwa Cypru kategorii A 2020/2021 | |||
---|---|---|---|
OMO | Omonia Nikozja | 1 | Ch |
ANO | Anorthosis Famagusta | 2 | |
NSF | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3 | |
PAF | Green Air Pafiakos Pafos | 4 | |
ANG | Anagennisi Derinia | 5 | |
APOEL | APOEL Nikozja | 6 | |
AEK | AE Karava | 7 | |
ENP | Enosis Neon Paralimni | 8 | |
Awans z kategorii B | |||
OLY | Olympias Frenaros | 1 | |
Oznaczenia:
|
Uwagi:
- W sezonie 2019/2020 ze względu na przedwczesne zakończenie rozgrywek z powodu szerzenia się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 nie wyłoniono mistrza Cypru. W tabeli podane zostały miejsca, które poszczególne zespoły zajęły w fazie zasadniczej.
Faza zasadnicza
Tabela wyników
Gospodarz \ Gość1 | OMO | ANO | NSF | PAF | ANG | APOEL | AEK | ENP | OLY |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Omonia Nikozja | - | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
Anorthosis Famagusta | 1:3 | - | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 1:3 | 2:3 | - | 1:3 | 1:3 | 3:0 | 3:2 | 3:1 | 3:2 |
Green Air Pafiakos Pafos | 0:3 | 3:0 | 3:0 | - | 1:3 | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 3:1 |
Anagennisi Derinia | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 1:3 | - | 3:1 | 3:1 | 3:2 | 3:0 |
APOEL Nikozja | 2:3 | 0:3 | 3:2 | 0:3 | 1:3 | - | 3:1 | 1:3 | 3:0 |
AE Karava | 0:3 | 1:3 | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | - | 2:3 | 2:3 |
Enosis Neon Paralimni | 2:3 | 2:3 | 3:1 | 3:2 | 3:2 | 2:3 | 3:2 | - | 3:1 |
Olympias Frenaros | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 3:2 | 3:2 | 2:3 | - |
Źródło: ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Terminarz i wyniki spotkań
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość |
---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | ||||
16.10.2020 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 3:1 (25:12, 25:16, 21:25, 26:24) | AE Karava |
16.10.2020 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:15, 25:20, 25:17) | Enosis Neon Paralimni |
16.10.2020 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:2 (25:12, 25:22, 20:25, 22:25, 15:11) | Olympias Frenaros |
26.10.2020 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 0:3 (29:31, 19:25, 21:25) | Omonia Nikozja |
2. KOLEJKA | ||||
23.10.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 0:3 (19:25, 18:25, 18:25) | Green Air Pafiakos Pafos |
23.10.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 3:1 (25:15, 22:25, 25:23, 25:16) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
23.10.2020 | 20:00 | AE Karava | 1:3 (25:21, 21:25, 16:25, 18:25) | Anorthosis Famagusta |
23.10.2020 | 20:00 | APOEL Nikozja | 1:3 (18:25, 25:17, 26:28, 17:25) | Anagennisi Derinia |
3. KOLEJKA | ||||
30.10.2020 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:1 (25:11, 19:25, 25:15, 25:13) | APOEL Nikozja |
30.10.2020 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 27:29, 15:10) | AE Karava |
30.10.2020 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:1 (25:19, 25:14, 18:25, 25:22) | Enosis Neon Paralimni |
30.10.2020 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:23, 25:16, 25:15) | Olympias Frenaros |
4. KOLEJKA | ||||
02.11.2020 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (22:25, 14:25, 12:25) | Green Air Pafiakos Pafos |
02.11.2020 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 1:3 (23:25, 28:30, 25:22, 23:25) | Anorthosis Famagusta |
09.11.2020 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:2 (25:14, 25:18, 27:29, 22:25, 15:9) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
16.11.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 2:3 (18:25, 25:23, 17:25, 32:30, 7:15) | Omonia Nikozja |
5. KOLEJKA | ||||
06.11.2020 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 1:3 (27:25, 23:25, 17:25, 13:25) | Anagennisi Derinia |
06.11.2020 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:1 (25:17, 26:28, 25:22, 25:15) | APOEL Nikozja |
06.11.2020 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) | AE Karava |
06.11.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 2:3 (16:25, 27:25, 25:17, 25:27, 15:17) | Enosis Neon Paralimni |
6. KOLEJKA | ||||
13.11.2020 | 20:00 | AE Karava | 2:3 (15:25, 25:19, 25:20, 22:25, 13:15) | Olympias Frenaros |
13.11.2020 | 20:00 | APOEL Nikozja | 2:3 (22:25, 15:25, 25:22, 25:23, 11:15) | Omonia Nikozja |
13.11.2020 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 1:3 (26:24, 22:25, 21:25, 17:25) | Green Air Pafiakos Pafos |
13.11.2020 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:1 (19:25, 25:15, 25:20, 25:20) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
7. KOLEJKA | ||||
19.11.2020 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:19, 25:22, 25:13) | Anagennisi Derinia |
20.11.2020 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:0 (27:25, 25:22, 25:21) | Anorthosis Famagusta |
20.11.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 3:2 (25:23, 14:25, 39:37, 23:25, 15:13) | APOEL Nikozja |
20.11.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 3:2 (17:25, 25:17, 25:23, 20:25, 15:12) | AE Karava |
8. KOLEJKA | ||||
27.11.2020 | 20:00 | APOEL Nikozja | 1:3 (21:25, 19:25, 25:19, 22:25) | Enosis Neon Paralimni |
27.11.2020 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) | Olympias Frenaros |
27.11.2020 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 23:25) | Omonia Nikozja |
27.11.2020 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 1:3 (19:25, 25:18, 14:25, 23:25) | Green Air Pafiakos Pafos |
9. KOLEJKA | ||||
04.12.2020 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 25:21) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
04.12.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 0:3 (21:25, 20:25, 24:26) | Anorthosis Famagusta |
04.12.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 15:8) | Anagennisi Derinia |
04.12.2020 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (10:25, 13:25, 29:31) | APOEL Nikozja |
10. KOLEJKA | ||||
07.12.2020 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (19:25, 21:25, 20:25) | Anagennisi Derinia |
07.12.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 2:3 (25:22, 25:22, 16:25, 12:25, 12:15) | Anorthosis Famagusta |
07.12.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 2:3 (28:26, 25:23, 18:25, 20:25, 11:15) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
07.12.2020 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:2 (25:22, 19:25, 22:25, 25:20, 15:11) | Green Air Pafiakos Pafos |
11. KOLEJKA | ||||
11.12.2020 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:18) | Olympias Frenaros |
11.12.2020 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:1 (25:22, 25:17, 21:25, 28:26) | Enosis Neon Paralimni |
11.12.2020 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) | AE Karava |
11.12.2020 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 3:1 (25:23, 16:25, 25:16, 28:26) | APOEL Nikozja |
12. KOLEJKA | ||||
18.12.2020 | 20:00 | APOEL Nikozja | 0:3 (23:25, 21:25, 16:25) | Anorthosis Famagusta |
18.12.2020 | 20:00 | AE Karava | 2:3 (25:18, 16:25, 25:22, 21:25, 12:15) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
18.12.2020 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 3:2 (20:25, 18:25, 25:16, 25:23, 15:4) | Green Air Pafiakos Pafos |
18.12.2020 | 20:00 | Olympias Frenaros | 0:3 (18:25, 11:25, 23:25) | Omonia Nikozja |
13. KOLEJKA | ||||
08.01.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:0 (25:20, 25:17, 28:26) | AE Karava |
08.01.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:16, 25:18, 25:19) | Anagennisi Derinia |
08.01.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:0 (25:11, 25:21, 25:22) | APOEL Nikozja |
08.01.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:19, 25:20, 29:27) | Enosis Neon Paralimni |
14. KOLEJKA | ||||
15.01.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 3:0 (25:20, 25:21, 25:20) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
15.01.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 0:3 (20:25, 21:25, 21:25) | Green Air Pafiakos Pafos |
15.01.2021 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (20:25, 12:25, 21:25) | Omonia Nikozja |
15.01.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 3:1 (25:15, 23:25, 25:22, 25:22) | Olympias Frenaros |
15. KOLEJKA | ||||
22.01.2021 | 20:00 | Olympias Frenaros | 3:2 (22:25, 25:15, 25:23, 17:25, 16:14) | AE Karava |
22.01.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:21, 25:11, 25:17) | APOEL Nikozja |
22.01.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 1:3 (24:26, 26:28, 25:19, 22:25) | Anagennisi Derinia |
22.01.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 2:3 (19:25, 16:25, 26:24, 25:20, 13:15) | Anorthosis Famagusta |
16. KOLEJKA | ||||
25.01.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 0:3 (19:25, 26:28, 21:25) | Omonia Nikozja |
25.01.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:19, 25:20, 25:19) | Green Air Pafiakos Pafos |
25.01.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) | Olympias Frenaros |
25.01.2021 | 20:00 | AE Karava | 2:3 (22:25, 25:18, 22:25, 25:19, 6:15) | Enosis Neon Paralimni |
17. KOLEJKA | ||||
15.02.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 2:3 (25:23, 25:17, 22:25, 21:25, 9:15) | APOEL Nikozja |
29.01.2021 | 20:00 | Olympias Frenaros | 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) | Anagennisi Derinia |
29.01.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:21, 25:15, 25:19) | Anorthosis Famagusta |
29.01.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
18. KOLEJKA | ||||
05.02.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 1:3 (18:25, 25:23, 21:25, 23:25) | Omonia Nikozja |
05.02.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:17, 25:18, 25:20) | Olympias Frenaros |
19.02.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 3:2 (19:25, 19:25, 25:19, 25:19, 15:13) | Enosis Neon Paralimni |
05.02.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:1 (23:25, 25:14, 25:7, 25:19) | AE Karava |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Omonia Nikozja | 45 | 16 | 10 | 48 | 1387 | |||||||||||
2 | Anorthosis Famagusta | 37 | 16 | 7 | 40 | 1342 | |||||||||||
3 | Green Air Pafiakos Pafos | 35 | 16 | 6 | 38 | 1357 | |||||||||||
4 | Anagennisi Derinia | 30 | 16 | 4 | 34 | 1348 | |||||||||||
5 | Enosis Neon Paralimni | 23 | 16 | 0 | 34 | 1494 | |||||||||||
6 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 16 | 16 | 1 | 28 | 1427 | |||||||||||
7 | APOEL Nikozja | 15 | 16 | 2 | 24 | 1328 | |||||||||||
8 | Olympias Frenaros | 9 | 16 | 0 | 17 | 1265 | |||||||||||
9 | AE Karava | 6 | 16 | 0 | 15 | 1219 |
Źródło: ΚΟΠΕ (gr.) / ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. lepsza różnica między setami wygranymi a przegranymi; 4. wyższy stosunek setów wygranych do przegranych; 5. lepsza różnica między małymi punktami zdobytymi a straconymi; 6. wyższy stosunek małych punktów zdobytych do straconych.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
Grupa 1-5
Grupa 6-9
Druga faza
Grupa 1-5
Tabela wyników
Gospodarz \ Gość1 | OMO | ANO | PAF | ANG | ENP |
---|---|---|---|---|---|
Omonia Nikozja | - | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
Anorthosis Famagusta | 0:3 | - | 2:3 | 3:1 | 3:0 |
Green Air Pafiakos Pafos | 0:3 | 3:1 | - | 3:0 | 3:0 |
Anagennisi Derinia | 0:3 | 0:3 | 2:3 | - | 0:3 |
Enosis Neon Paralimni | 0:3 | 1:3 | 1:3 | 2:3 | - |
Źródło: ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Terminarz i wyniki spotkań
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość |
---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | ||||
22.02.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 1:3 (25:22, 23:25, 15:25, 19:25) | Anorthosis Famagusta |
22.02.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 2:3 (21:25, 25:22, 20:25, 25:22, 9:15) | Green Air Pafiakos Pafos |
2. KOLEJKA | ||||
26.02.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 0:3 (23:25, 16:25, 24:26) | Omonia Nikozja |
26.02.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:0 (30:28, 25:14, 25:18) | Enosis Neon Paralimni |
3. KOLEJKA | ||||
01.03.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) | Green Air Pafiakos Pafos |
01.03.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 2:3 (25:18, 25:19, 23:25, 19:25, 13:15) | Anagennisi Derinia |
4. KOLEJKA | ||||
05.03.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) | Enosis Neon Paralimni |
05.03.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:1 (20:25, 25:16, 25:22, 25:19) | Anagennisi Derinia |
5. KOLEJKA | ||||
08.03.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 0:3 (20:25, 17:25, 16:25) | Omonia Nikozja |
08.03.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:1 (18:25, 25:14, 25:21, 25:19) | Anorthosis Famagusta |
6. KOLEJKA | ||||
12.03.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 3:0 (25:17, 25:14, 25:17) | Enosis Neon Paralimni |
12.03.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 3:0 (25:22, 26:24, 25:17) | Anagennisi Derinia |
7. KOLEJKA | ||||
15.03.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:1 (25:15, 26:24, 19:25, 25:18) | Anorthosis Famagusta |
16.03.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 1:3 (22:25, 22:25, 30:28, 27:29) | Green Air Pafiakos Pafos |
8. KOLEJKA | ||||
19.03.2021 | 20:00 | Green Air Pafiakos Pafos | 0:3 (17:25, 22:25, 22:25) | Omonia Nikozja |
19.03.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 0:3 (20:25, 19:25, 25:27) | Enosis Neon Paralimni |
9. KOLEJKA | ||||
21.03.2021 | 20:00 | Enosis Neon Paralimni | 0:3 (26:28, 22:25, 23:25) | Omonia Nikozja |
22.03.2021 | 20:00 | Anagennisi Derinia | 0:3 (14:25, 19:25, 11:25) | Anorthosis Famagusta |
10. KOLEJKA | ||||
26.03.2021 | 20:00 | Omonia Nikozja | 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) | Anagennisi Derinia |
26.03.2021 | 20:00 | Anorthosis Famagusta | 2:3 (17:25, 25:20, 19:25, 25:21, 10:15) | Green Air Pafiakos Pafos |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Omonia Nikozja (M) | 69 | 24 | 17 | 72 | 2011 | |||||||||||
2 | Green Air Pafiakos Pafos | 51 | 24 | 8 | 56 | 2049 | |||||||||||
3 | Anorthosis Famagusta | 50 | 24 | 9 | 56 | 2004 | |||||||||||
4 | Anagennisi Derinia | 33 | 24 | 4 | 40 | 1913 | |||||||||||
5 | Enosis Neon Paralimni | 27 | 24 | 1 | 41 | 2098 |
Źródło: ΚΟΠΕ (gr.) / ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. lepsza różnica między setami wygranymi a przegranymi; 4. wyższy stosunek setów wygranych do przegranych; 5. lepsza różnica między małymi punktami zdobytymi a straconymi; 6. wyższy stosunek małych punktów zdobytych do straconych.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
Legenda: M – mistrzostwo Cypru
Grupa 6-9
Tabela wyników
Gospodarz \ Gość1 | NSF | APOEL | OLY | AEK |
---|---|---|---|---|
N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | - | 0:3 | 3:0 | 3:0 |
APOEL Nikozja | 3:1 | - | 3:0 | 3:0 |
Olympias Frenaros | 3:1 | 0:3 | - | 3:0 |
AE Karava | 1:3 | 0:3 | 0:3 | - |
Źródło: ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Terminarz i wyniki spotkań
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość |
---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | ||||
19.02.2021 | 20:00 | AE Karava | 1:3 (25:19, 26:28, 14:25, 21:25) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
19.02.2021 | 20:00 | Olympias Frenaros | 0:3 (14:25, 26:28, 16:25) | APOEL Nikozja |
2. KOLEJKA | ||||
01.03.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 0:3 (22:25, 25:27, 23:25) | APOEL Nikozja |
26.02.2021 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (21:25, 25:27, 23:25) | Olympias Frenaros |
3. KOLEJKA | ||||
04.03.2021 | 20:00 | Olympias Frenaros | 3:1 (25:19, 20:25, 25:16, 25:20) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
05.03.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:0 (25:14, 25:19, 25:18) | AE Karava |
4. KOLEJKA | ||||
11.03.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:22) | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
11.03.2021 | 20:00 | Olympias Frenaros | 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) | AE Karava |
5. KOLEJKA | ||||
19.03.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:0 (34:32, 26:24, 25:19) | Olympias Frenaros |
22.03.2021 | 20:00 | AE Karava | 0:3 (19:25, 14:25, 21:25) | APOEL Nikozja |
6. KOLEJKA | ||||
26.03.2021 | 20:00 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) | AE Karava |
26.03.2021 | 20:00 | APOEL Nikozja | 3:0 (25:18, 25:13, 25:18) | Olympias Frenaros |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | APOEL Nikozja | 33 | 22 | 7 | 42 | 1806 | |||||||||||
2 | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta | 25 | 22 | 3 | 39 | 1919 | |||||||||||
3 | Olympias Frenaros | 18 | 22 | 2 | 26 | 1692 | |||||||||||
4 | AE Karava | 6 | 22 | 0 | 16 | 1598 |
Źródło: ΚΟΠΕ (gr.) / ΚΟΠΕ – Data Project (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. lepsza różnica między setami wygranymi a przegranymi; 4. wyższy stosunek setów wygranych do przegranych; 5. lepsza różnica między małymi punktami zdobytymi a straconymi; 6. wyższy stosunek małych punktów zdobytych do straconych.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
spadek do kategorii B
Klasyfikacja końcowa
Poz. | Drużyna |
---|---|
1. | Omonia Nikozja |
2. | Green Air Pafiakos Pafos |
3. | Anorthosis Famagusta |
4. | Anagennisi Derinia |
5. | Enosis Neon Paralimni |
6. | APOEL Nikozja |
7. | N.Papas Group Nea Salamina Famagusta |
8. | Olympias Frenaros |
9. | AE Karava |
Eliminacje Ligi Mistrzów 2021/2022
Puchar Challenge 2021/2022
spadek do kategorii B
Statystyki
Sety, małe punkty
Kolejka/ Runda | Mecze | Sety (średnio na mecz) | Małe punkty (średnio na set) | Kolejka/ Runda | Mecze | Sety (średnio na mecz) | Małe punkty (średnio na set) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Faza zasadnicza | |||||||||||
1 | 4 | 15 | 653 | 10 | 4 | 18 | 759 | ||||
2 | 4 | 15 | 663 | 11 | 4 | 15 | 685 | ||||
3 | 4 | 16 | 680 | 12 | 4 | 16 | 662 | ||||
4 | 4 | 17 | 750 | 13 | 4 | 12 | 543 | ||||
5 | 4 | 16 | 712 | 14 | 4 | 13 | 583 | ||||
6 | 4 | 18 | 771 | 15 | 4 | 17 | 734 | ||||
7 | 4 | 16 | 717 | 16 | 4 | 14 | 612 | ||||
8 | 4 | 15 | 685 | 17 | 4 | 14 | 614 | ||||
9 | 4 | 15 | 662 | 18 | 4 | 16 | 682 | ||||
Druga faza – grupa 1-5 | Druga faza – grupa 6-9 | ||||||||||
1 | 2 | 9 | 388 | 1 | 2 | 7 | 317 | ||||
2 | 2 | 6 | 279 | 2 | 2 | 6 | 293 | ||||
3 | 2 | 8 | 342 | 3 | 2 | 7 | 301 | ||||
4 | 2 | 7 | 312 | 4 | 2 | 7 | 316 | ||||
5 | 2 | 7 | 300 | 5 | 2 | 6 | 289 | ||||
6 | 2 | 6 | 262 | 6 | 2 | 6 | 260 | ||||
7 | 2 | 8 | 385 | ||||||||
8 | 2 | 6 | 277 | ||||||||
9 | 2 | 6 | 268 | ||||||||
10 | 2 | 8 | 334 | ||||||||
Podsumowanie drugiej fazy – grupa 1-5 | Podsumowanie drugiej fazy – grupa 6-9 | ||||||||||
1-10 | 20 | 71 | 3147 | 1-6 | 12 | 39 | 1776 | ||||
Podsumowanie sezonu | |||||||||||
Faza zasadnicza | 72 | 278 | 12 167 | ||||||||
Druga faza | 32 | 110 | 4923 | ||||||||
Razem | 104 | 388 | 17 090 |
Przypisy
- ↑ Η Ομόνοια με το απόλυτο σήκωσε το 5ο πρωτάθλημα. ΚΟΠΕ. [dostęp 2021-04-08]. (gr.).
- ↑ ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΣΑΛΑΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2020–2021. ΚΟΠΕ. [dostęp 2021-02-28]. (gr.).
Bibliografia
- Cyprus League Men 2020/2021 – Data Project. [dostęp 2021-02-28]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
See below.