Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1993
11. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane w San Sebastián w Hiszpanii w dniach 29 lipca - 1 sierpnia 1993 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
bieg na 100 m | Danny Joyce | 10.63 | Rafael Gruszecki | 10.64 | Ejike Wodu | 10.77 |
bieg na 200 m | Andrea Colombo | 21.14 | Joakim Öhman | 21.14 | Maurizio Checcucci | 21.24 |
bieg na 400 m | Guy Bullock | 46.13 | Rikard Rasmusson | 46.84 | Walentin Kulbatskij | 46.88 |
bieg na 800 m | Andrzej Zahorski | 1:53.49 | Władimir Goreljow | 1:53.81 | David Matthews | 1:54.00 |
bieg na 1500 m | Reyes Estévez | 3:45.00 | Javier Rodríguez | 3:46.33 | Massimo Pegoretti | 3:47.07 |
Bieg na 5000 m | Wener Kaszajew | 13:54.32 | Mounir Khelil | 14:08.47 | Arnaud Crepieux | 14:10.71 |
Bieg na 10 000 m | Ricardo Fernández | 29:37.75 | Walerij Kuzman | 29:40.00 | Aleksiej Sobolew | 29:41.68 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Adam Dobrzyński | 8:44.71 | Stefano Ciallella | 8:51.46 | Pascal Garin | 8:52.68 |
Bieg na 110 m przez płotki | Robin Korving | 13.85 | Tibor Bédi | 14.06 | Frank Busemann | 14.21 |
Bieg na 400 m przez płotki | Carlos Silva | 50.27 | Francesco Ricci | 51.04 | Noel Levy | 51.47 |
Chód na 10 000 m | Michele Didoni | 40:05.62 | Dmitrij Jesiopczuk | 40:26.08 | Heiko Valentin | 40:37.78 |
sztafeta 4 x 100 m | Wielka Brytania Allyn Condon, Danny Joyce, Paul Bolton, Ejike Wodu | 40.01 | Francja Guillaime Pihery, Olivier Arnaud, Christoph Colombo, Needy Guims | 40.03 | Ukraina Witalij Seniw, Walentin Kulbatskij, Wjaczesław Kabanow, Konstantin Rurak | 40.21 |
sztafeta 4 x 400 m | Wielka Brytania Nick Budden, Allyn Condon, Paul Slythe, Guy Bullock | 3:07.39 | Niemcy Ulrich Schnorrenberger, Axel Weyhing, Jens Dautzenberg, Marco Seidler | 3:08.39 | Polska Marcin Trelka, Przemysław Sznurkowski, Krzysztof Mehlich, Piotr Rysiukiewicz | 3:08.75 |
Skok wzwyż | Aleksandr Żurawljow | 2.21 | Wjaczesław Woronin | 2.18 | Tomás Janku | 2.18 |
Skok o tyczce | Kalid Lachheb | 5.40 | Taofik Lachheb | 5.35 | Wiktor Czistjakow | 5.35 |
Skok w dal | Carl Howard | 7.76 | Kenneth Kastrén | 7.61 | Yassin Guellet | 7.58 |
Trójskok | Paolo Camossi | 16.41 | Rostisław Dimitrow | 16.35 | Larry Achike | 16.31 |
Pchnięcie kulą | Manuel Martínez | 19.02 | Elias Louka | 18.48 | Arsi Harju | 17.82 |
Rzut dyskiem | Leonid Czerewko | 54.98 | Timo Sinervo | 54.30 | Mika Laikkanen | 54.26 |
Rzut młotem | Jadim Burakow | 67.16 | Siergiej Koczetkow | 66.04 | Wadim Kersontsew | 65.44 |
Rzut oszczepem | Dimitrios Polimeru | 72.80 | Matti Närhi | 71.74 | Jörg Tobisch | 70.24 |
Dziesięciobój | Christer Holger | 7534 pkt. | Jan Poděbradský | 7396 pkt. | Stefan Vogt | 7338 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
bieg na 100 m | Hana Benešová | 11.56 | Katharine Merry | 11.58 | Oksana Djaczenko | 11.66 |
bieg na 200 m | Katharine Merry | 23.35 | Hana Benešová | 23.53 | Sophia Smith | 23.63 |
bieg na 400 m | Maria Magdalena Nedelcu | 52.24 | Lucie Rangassamy | 53.16 | Sandra Kuschmann | 53.17 |
bieg na 800 m | Ludmiła Formanowá | 2:06.88 | Tytti Reho | 2:08.11 | Emilie Neveu | 2:08.13 |
bieg na 1500 m | Marta Domínguez | 4:17.26 | Elena Cosoveanu | 4:17.53 | Anne Bruns | 4:20.02 |
Bieg na 3000 m | Gabriela Szabó | 8:50.97 | Annemari Sandell | 8:51.22 | Denisa Costescu | 9:13.03 |
Bieg na 10 000 m | Patrizia Ritondo | 34:26.06 | Filija Szemejewa | 34:27.13 | Ljudmiła Biktraszjowa | 34:28.04 |
Bieg na 100 m przez płotki | Diane Allahgreen | 13.42 | Katja Faust | 13.55 | Sophie Marrot | 13.69 |
Bieg na 400 m przez płotki | Ionela Târlea | 56.43 | Anita Oppong | 57.90 | Lana Jēkabsone | 58.07 |
Chód na 5000 m | Susana Feitór | 21:21.80 | Natalia Trofimowa | 21:39.75 | Irina Stankina | 21:49.65 |
sztafeta 4 x 100 m | Wielka Brytania Diane Allahgreen, Katharine Merry, Sophia Smith, Debbie Mant | 44.31 | Francja Sylvie Jalinier, Ghenolee Helbert, Delphine Combe, Sylviane Félix | 44.38 | Niemcy Sandra Roos, Birgit Brodbeck, Carmen Bartmaring, Gabriele Becker | 44.60 |
sztafeta 4 x 400 m | Niemcy Susanne Merkel, Andrea Bornscheuer, Anita Oppong, Sandra Kuschmann | 3:33.91 | Rosja Tatiana Borisowa, Jekaterina Strużkina, Jekaterina Leszczowa, Julija Zwjagina | 3:39.76 | Francja Marie Gagneur, Xavier Dufourt, Mona Lahouassa, Lucie Rangassamy | 3:41.53 |
Skok wzwyż | Sabrina de Leeuw | 1.89 | Desislawa Aleksandrowa | 1.89 | Natalia Szimon | 1.86 |
Skok w dal | Erica Johansson | 6.56 | Olga Rubljowa | 6.44 | Cristina Nicolau | 6.44 |
Trójskok | Jelena Lysak | 13.86 | Natalia Klimowets | 13.65 | Irina Melnikowa | 13.53 |
Pchnięcie kulą | Marika Tuliniemi | 17.93 | Nadine Kleinert | 17.07 | Corrie de Bruin | 16.76 |
Rzut dyskiem | Corrie de Bruin | 55.30 | Wiktorija Bojko | 53.14 | Ljudmiła Starowojtowa | 52.02 |
Rzut oszczepem | Mikaela Ingberg | 56.64 | Kirsty Morrison | 55.92 | Ewa Rybak | 54.80 |
Siedmiobój | Kathleen Gutjahr | 5650 pkt. | Karin Specht | 5548 pkt. | Ludmiła Maszczenko | 5432 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Wielka Brytania | 8 | 1 | 4 | 13 |
2 | Włochy | 4 | 2 | 2 | 8 |
3 | Hiszpania | 4 | 1 | 0 | 5 |
4 | Rumunia | 3 | 1 | 2 | 6 |
5 | Rosja | 2 | 8 | 6 | 16 |
6 | Niemcy | 2 | 7 | 7 | 16 |
7 | Finlandia | 2 | 5 | 2 | 9 |
8 | Czechy | 2 | 2 | 1 | 5 |
9 | Szwecja | 2 | 2 | 0 | 4 |
10 | Białoruś | 2 | 1 | 1 | 4 |
11 | Holandia | 2 | 0 | 1 | 3 |
12 | Polska | 2 | 0 | 2 | 4 |
13 | Portugalia | 2 | 0 | 0 | 2 |
14 | Francja | 1 | 5 | 5 | 11 |
15 | Ukraina | 1 | 2 | 3 | 6 |
16 | Belgia | 1 | 0 | 1 | 2 |
17 | Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 |
18 | Bułgaria | 0 | 2 | 0 | 2 |
19 | Cypr | 0 | 1 | 0 | 1 |
Węgry | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Łotwa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Junior Championships 1993 (ang.). wjah.co.uk. [dostęp 2016-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-31)].
Media użyte na tej stronie
Flag of Spain.svg
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Portugal.svg
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Flaga Finlandii
Europe medals.PNG
Autor: FilRB / Maix, Licencja: CC BY-SA 3.0
A gold/silver/bronze medals icon for Europe Championships
Autor: FilRB / Maix, Licencja: CC BY-SA 3.0
A gold/silver/bronze medals icon for Europe Championships