Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2016 (runda elitarna)
Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2016 (runda elitarna) to druga i ostatnia runda eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 17, które w 2016 roku odbędą się w Azerbejdżanie. W tej rundzie do 31 zespołów narodowych wyłonionych w pierwszej rundzie dołączy najwyżej sklasyfikowana reprezentacja w rankingu drużyn do lat 17 reprezentacja Niemiec. Losowanie grup odbyło się 3 grudnia 2015 roku w siedzibie UEFA w Nyonie.[1]
Losowanie
Przed losowaniem UEFA dokonała podziału 32 reprezentacji na 4 koszyki, zgodnie z wynikami uzyskanymi przez te reprezentacje w pierwszej fazie eliminacji. Jedynym wyjątkiem była reprezentacja Niemiec, która miała zagwarantowane miejsce w pierwszym koszyku. Przed losowaniem UEFA zastrzegła jeszcze, że w jednej grupie nie mogły znaleźć się reprezentacje Ukrainy i Rosji, a także drużyny, które grały ze sobą w grupie w pierwszej fazie eliminacji (warunek ten nie dotyczy drużyn, które awansowały z trzecich miejsc).[2]
Koszyk A | Koszyk B | Koszyk C | Koszyk D |
---|---|---|---|
|
|
|
Grupy eliminacyjne
Grupa 1
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dania U-17 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 4 | +4 |
Szkocja U-17 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 |
Czechy U-17 (G) | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 |
Szwajcaria U-17 | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 5 | -1 |
28 marca 2016 13:00 CET | Dania U-17 | 4–0 | Szkocja U-17 | Letná Stadion, Zlin Sędzia: Donatas Rumšas |
28 marca 2016 17:00 CET | Czechy U-17 Růsek 51' Sedláček 77' | 2–2 | Szwajcaria U-17 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště Sędzia: Mitja Žganec |
30 marca 2016 13:00 CET | Szwajcaria U-17 Aliu 57' | 1–2 | Dania U-17 | Stadion Širuch, Stare Mesto Sędzia: Donatas Rumšas |
30 marca 2016 17:00 CET | Czechy U-17 | 0–2 | Szkocja U-17 Morrison 21' McLennan 64' | Letná Stadion, Zlin Sędzia: Farrugia Cann Trustin |
2 kwietnia 2016 15:30 CET | Dania U-17 | 2–3 | Czechy U-17 | Letná Stadion, Zlin Sędzia: Mitja Žganec |
2 kwietnia 2016 15:30 CET | Szkocja U-17 Aitchison 46' | 1–1 | Szwajcaria U-17 Bajrami 72' | Stadion Širuch, Stare Mesto Sędzia: Farrugia Cann Trustin |
Grupa 2
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ukraina U-17 | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 |
Anglia U-17 (G) | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 |
Turcja U-17 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 |
Finlandia U-17 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | -6 |
24 marca 2016 16:00 CET | Ukraina U-17 | 3–0 | Finlandia U-17 | Harrison Park, Leek Sędzia: Fedayi San |
24 marca 2016 20:00 CET | Anglia U-17 | 3–1 | Turcja U-17 Guclu 78' | Proact Stadium, Chesterfield Sędzia: Sérgio Piscarreta |
26 marca 2016 16:00 CET | Anglia U-17 Dozzell 33' | 1–0 | Finlandia U-17 | Harrison Park, Leek Sędzia: Fedayi San |
26 marca 2016 20:00 CET | Turcja U-17 | 0–3 | Ukraina U-17 | St George’s Park Main Stadium, Burton upon Trent Sędzia: Dumitri Muntean |
29 marca 2016 20:00 CET | Ukraina U-17 Sicz 57' | 1–1 | Anglia U-17 Taylor-Crossdale 16' | Pirelli Stadium, Burton upon Trent Sędzia: Sérgio Piscarreta |
29 marca 2016 20:00 CET | Finlandia U-17 Louko 35' | 1–3 | Turcja U-17 Demir 28' Guclu 70' Engin 80+2' | St George’s Park Main Stadium, Burton upon Trent Sędzia: Dumitri Muntean |
Grupa 3
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy U-17 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 |
Bośnia i Hercegowina U-17 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 |
Rosja U-17 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 5 | -2 |
Gruzja U-17 (G) | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 4 | -3 |
15 marca 2016 11:00 CET | Bośnia i Hercegowina U-17 Resić 16' Kovač 75' | 2–1 | Gruzja U-17 Mirić 14' (sam.) | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Ferenc Karakó |
15 marca 2016 13:00 CET | Rosja U-17 | 0–4 | Włochy U-17 | Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Georgios Kyzas |
17 marca 2016 11:00 CET | Rosja U-17 Grulew 40+2' | 1–0 | Gruzja U-17 | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Andrew Davey |
17 marca 2016 13:00 CET | Włochy U-17 | 0–1 | Bośnia i Hercegowina U-17 Hadžić 65' | Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Georgios Kyzas |
20 marca 2016 11:00 CET | Bośnia i Hercegowina U-17 Hadžić 25' | 1–2 | Rosja U-17 Łacewicz 12' Grulew 66' | Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Ferenc Karakó |
20 marca 2016 11:00 CET | Gruzja U-17 | 0–1 | Włochy U-17 Frattesi 46' | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Sędzia: Andrew Davey |
Grupa 4
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy U-17 (G) | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 |
Holandia U-17 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Słowacja U-17 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 |
Bułgaria U-17 | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | -3 |
24 marca 2016 15:00 CET | Holandia U-17 | 0–0 | Bułgaria U-17 | Stadion am Eisenbrand, Meerbusch Sędzia: Martin Lundby |
24 marca 2016 18:00 CET | Niemcy U-17 | 5–1 | Słowacja U-17 Král’ovič 22' | Paul-Janes-Stadion, Düsseldorf Sędzia: Peter Kjaesgaard-Andersen |
26 marca 2016 12:00 CET | Słowacja U-17 | 0–2 | Holandia U-17 | Stadion am Eisenbrand, Meerbusch Sędzia: Martin Lundby |
26 marca 2016 15:00 CET | Niemcy U-17 Schreck 48' | 1–1 | Bułgaria U-17 Tilev 19' (k.) | Stadion Ratingen, Ratingen Sędzia: Rob Harvey |
29 marca 2016 18:00 CET | Holandia U-17 | 0–1 | Niemcy U-17 Baxmann 25' | Paul-Janes-Stadion, Düsseldorf Sędzia: Peter Kjaesgaard-Andersen |
29 marca 2016 18:00 CET | Bułgaria U-17 | 0–3 | Słowacja U-17 Almási 40' Brenkus 48' Vician 80+3' | Stadion Ratingen, Ratingen Sędzia: Rob Harvey |
Grupa 5
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Portugalia U-17 | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 |
Szwecja U-17 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
Walia U-17 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 |
Chorwacja U-17 (G) | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | -5 |
16 marca 2016 12:30 CET | Portugalia U-17 | 2–0 | Szwecja U-17 | Stadion Veruda, Pula Sędzia: Deniz Ates Bitnel |
16 marca 2016 15:30 CET | Chorwacja U-17 | 0–2 | Walia U-17 Woodburn 16' Cullen 45' | Stadion Valbruna, Rovinj Sędzia: Juri Frischer |
18 marca 2016 13:30 CET | Portugalia U-17 Gomes 40' | 1–0 | Walia U-17 | Stadion Veruda, Pula Sędzia: Filip Glova |
18 marca 2016 15:30 CET | Szwecja U-17 | 2–1 | Chorwacja U-17 Javorčić 80+2' | Stadion Valbruna, Rovinj Sędzia: Juri Frischer |
21 marca 2016 15:30 CET | Chorwacja U-17 | 2–4 | Portugalia U-17 | Stadion Aldo Drosina, Pula Sędzia: Deniz Ates Bitnel |
21 marca 2016 15:30 CET | Walia U-17 | 0–1 | Szwecja U-17 Isak 69' | Stadion Valbruna, Rovinj Sędzia: Filip Glova |
Grupa 6
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja U-17 (G) | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
Austria U-17 | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 |
Islandia U-17 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Grecja U-17 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | -2 |
29 marca 2016 18:30 CET | Francja U-17 Maolida 58' | 1–0 | Grecja U-17 | Stade Saint-Jean, Anglet Sędzia: Mario Zebec |
29 marca 2016 18:30 CET | Austria U-17 | 0–0 | Islandia U-17 | Stade Kechiloa, Saint-Jean-de-Luz Sędzia: Aleksandrs Golubevs |
31 marca 2016 18:30 CET | Francja U-17 Taha 54' | 1–0 | Islandia U-17 | Stade Saint-Martin, Biarritz Sędzia: Ryan Stewart |
31 marca 2016 18:30 CET | Grecja U-17 | 0–0 | Austria U-17 | Stade Saint-Jean, Anglet Sędzia: Aleksandrs Golubevs |
3 kwietnia 2016 15:00 CET | Austria U-17 | 2–1 | Francja U-17 Taha 15' | Stade Kechiloa, Saint-Jean-de-Luz Sędzia: Mario Zebec |
3 kwietnia 2016 15:00 CET | Islandia U-17 Gudjonsson 63' | 1–0 | Grecja U-17 | Stade Saint-Martin, Biarritz Sędzia: Ryan Stewart |
Grupa 7
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Serbia U-17 | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 |
Polska U-17 (G) | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 |
Irlandia U-17 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 |
Czarnogóra U-17 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | -7 |
28 marca 2016 15:00 CET | Irlandia U-17 | 0–2 | Serbia U-17 | Stadion Znicza Pruszków, Pruszków Sędzia: Glenn Nyberg |
28 marca 2016 18:00 CET | Polska U-17 Drawz 6' Kopacz 53' | 2–0 | Czarnogóra U-17 | Stadion Polonii Warszawa, Warszawa Sędzia: Stavros Mantalos |
30 marca 2016 14:00 CET | Irlandia U-17 Molumby 40+3' Mallon 71' Byrne 79' | 3–0 | Czarnogóra U-17 | Stadion ROSRRiT Siedlce, Siedlce Sędzia: Kiriłł Lewnikow |
30 marca 2016 18:00 CET | Serbia U-17 S. Ilić 27' Djerlek 56' | 2–1 | Polska U-17 Kwietniewski 78' | Stadion Polonii Warszawa, Warszawa Sędzia: Stavros Mantalos |
2 kwietnia 2016 18:00 CET | Polska U-17 | 0–0 k. 4–3 | Irlandia U-17 | Stadion Znicza Pruszków, Pruszków Sędzia: Glenn Nyberg |
Rzuty karne | ||||
Kwietniewski Puchacz Chrzanowski Macierzyński | T. O’Connor Wilson McKenna Carroll McAuley |
2 kwietnia 2016 18:00 CET | Czarnogóra U-17 | 0–2 | Serbia U-17 | Stadion ROSRRiT Siedlce, Siedlce Sędzia: Kiriłł Lewnikow |
Grupa 8
Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgia U-17 (G) | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Hiszpania U-17 | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Słowenia U-17 | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Izrael U-17 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | -2 |
11 marca 2016 15:00 CET | Hiszpania U-17 Ruiz 80+3' | 1–0 | Izrael U-17 | Belgian Football Center, Tubize Sędzia: Pavel Orel |
11 marca 2016 15:00 CET | Belgia U-17 | 0–0 | Słowenia U-17 | Begijnhofstadion, Overijse Sędzia: Anastasios Papapetru |
13 marca 2016 15:00 CET | Hiszpania U-17 | 0–0 | Słowenia U-17 | Sportcomplex Dooren, Merchtem Sędzia: Alex Troleis |
13 marca 2016 15:00 CET | Izrael U-17 | 0–1 | Belgia U-17 Verlinden 31' | Begijnhofstadion, Overijse Sędzia: Anastasios Papapetru |
16 marca 2016 15:00 CET | Belgia U-17 | 0–0 k. 4–3 | Hiszpania U-17 | Sportcomplex Dooren, Merchtem Sędzia: Pavel Orel |
Rzuty karne | ||||
Emmers Antonucci Vanheusden Foulon | Morlanes Abel Ruiz Lozano Brahim Díaz O. Busquets |
16 marca 2016 15:00 CET | Słowenia U-17 Celar 26' | 1–1 | Izrael U-17 Goldberg 74' | Belgian Football Center, Tubize Sędzia: Alex Troleis |
Klasyfikacja drużyn z drugich miejsc
W celu wyłonienia siedmiu najlepszych drużyn z drugich miejsc stworzona została dodatkowa tabela dla drużyn, które zajęły drugie miejsce w swojej grupie. Zaliczono do niej wyniki meczów z drużyną, która wygrała grupę oraz która zajęła trzecie miejsce.
Gr. | Drużyna | Pkt | M | Z | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Anglia U-17 | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 |
6 | Austria U-17 | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 |
4 | Holandia U-17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
3 | Bośnia i Hercegowina U-17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
5 | Szwecja U-17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 |
1 | Szkocja U-17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
8 | Hiszpania U-17 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | Polska U-17 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 |
Przypisy
Media użyte na tej stronie
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flaga Finlandii
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.