Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn 1957
Dyscyplina | |
---|---|
Organizator | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | |
Otwarcie | |
Zamknięcie (finał) | |
Liczba drużyn | 16 |
I miejsce | |
II miejsce | |
III miejsce |
Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn 1957 − 10. edycja mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn, która odbyła się w dniach 20 - 30 czerwca 1957 w Bułgarii. Drużyna Związku Radzieckiego po raz czwarty zdobyła tytuł mistrza Europy.
Rezultaty
Legenda: Z - zwycięstwa, P - porażki, (K+) - kosze zdobyte, (K-) - kosze stracone
Grupa A
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Czechosłowacja | 6 | 3 | 0 | 273 | 142 | +131 |
2. | Jugosławia | 5 | 2 | 1 | 244 | 175 | +69 |
3. | Szkocja | 4 | 1 | 2 | 148 | 259 | −111 |
4. | Albania | 3 | 0 | 3 | 136 | 225 | −89 |
Czechosłowacja | 123 – 44 | Szkocja |
Albania | 57 – 89 | Jugosławia |
Jugosławia | 94 – 39 | Szkocja |
Czechosłowacja | 71 – 37 | Albania |
Szkocja | 65 – 42 | Albania |
Czechosłowacja | 79 – 61 | Jugosławia |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ZSRR | 6 | 3 | 0 | 270 | 158 | +112 |
2. | Polska | 5 | 2 | 1 | 188 | 171 | +17 |
3. | Turcja | 4 | 1 | 2 | 179 | 192 | −13 |
4. | Austria | 3 | 0 | 3 | 133 | 249 | −116 |
ZSRR | 107 – 38 | Austria |
Polska | 55 – 50 | Turcja |
Turcja | 80 – 57 | Austria |
ZSRR | 83 – 71 | Polska |
Austria | 38 – 62 | Polska |
ZSRR | 80 – 49 | Turcja |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bułgaria | 6 | 3 | 0 | 239 | 155 | +84 |
2. | Francja | 5 | 2 | 1 | 196 | 165 | +31 |
3. | Włochy | 4 | 1 | 2 | 177 | 185 | −8 |
4. | RFN | 3 | 0 | 3 | 149 | 256 | −107 |
Bułgaria | 67 – 52 | Francja |
RFN | 52 – 73 | Włochy |
Bułgaria | 72 – 45 | Włochy |
Francja | 83 – 39 | RFN |
Włochy | 59 – 61 | Francja |
Bułgaria | 100 – 58 | RFN |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Węgry | 6 | 3 | 0 | 200 | 154 | +46 |
2. | Rumunia | 5 | 2 | 1 | 205 | 183 | +22 |
3. | Finlandia | 4 | 1 | 2 | 187 | 207 | −20 |
4. | Belgia | 3 | 0 | 3 | 169 | 217 | −48 |
Węgry | 66 – 65 | Rumunia |
Finlandia | 76 – 74 | Belgia |
Węgry | 50 – 39 | Finlandia |
Belgia | 45 – 57 | Rumunia |
Rumunia | 83 – 72 | Finlandia |
Węgry | 84 – 50 | Belgia |
Grupa drużyn przegranych
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9. | Turcja | 14 | 7 | 0 | 525 | 364 | +161 |
10. | Włochy | 13 | 6 | 1 | 500 | 350 | +150 |
11. | Finlandia | 12 | 5 | 2 | 499 | 435 | +64 |
12. | Belgia | 11 | 4 | 3 | 473 | 461 | +12 |
13. | RFN | 10 | 3 | 4 | 342 | 364 | −22 |
14. | Austria | 9 | 2 | 5 | 342 | 364 | −22 |
15. | Szkocja | 8 | 1 | 6 | 368 | 492 | −124 |
16. | Albania | 7 | 0 | 7 | 340 | 559 | −219 |
Włochy | 91 – 50 | Belgia |
Finlandia | 61 – 47 | RFN |
Szkocja | 69 – 56 | Albania |
Turcja | 59 – 42 | Austria |
Turcja | 83 – 70 | Belgia |
Finlandia | 53 – 51 | Austria |
RFN | 72 – 43 | Albania |
Szkocja | 47 – 91 | Włochy |
RFN | 37 – 57 | Włochy |
Turcja | 100 – 54 | Szkocja |
Austria | 58 – 70 | Belgia |
Finlandia | 91 – 42 | Albania |
Finlandia | 84 – 67 | Belgia |
Austria | 48 – 47 | Szkocja |
Albania | 42 – 82 | Włochy |
RFN | 33 – 54 | Turcja |
Finlandia | 87 – 97 | Włochy |
Albania | 64 – 97 | Turcja |
Austria | 55 – 58 | RFN |
Belgia | 76 – 51 | Szkocja |
Turcja | 57 – 50 | Włochy |
Belgia | 50 – 46 | RFN |
Finlandia | 72 – 56 | Szkocja |
Albania | 45 – 58 | Austria |
Finlandia | 51 – 75 | Turcja |
Belgia | 90 – 48 | Albania |
Włochy | 32 – 30 | Austria |
Szkocja | 44 – 49 | RFN |
Grupa finałowa
Poz. | Drużyna | Pkt | Z | P | K+ | K- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ZSRR | 14 | 7 | 0 | 537 | 409 | +128 |
2. | Bułgaria | 13 | 6 | 1 | 510 | 456 | +54 |
3. | Czechosłowacja | 12 | 5 | 2 | 505 | 458 | +47 |
4. | Węgry | 11 | 4 | 3 | 480 | 433 | +47 |
5. | Rumunia | 10 | 3 | 4 | 440 | 462 | −22 |
6. | Jugosławia | 9 | 2 | 5 | 476 | 584 | −108 |
7. | Polska | 8 | 1 | 6 | 456 | 518 | −62 |
8. | Francja | 7 | 0 | 7 | 417 | 501 | −84 |
Francja | 53 – 83 | ZSRR |
Czechosłowacja | 65 – 62 | Węgry |
Polska | 66 – 70 | Rumunia |
Bułgaria | 99 – 76 | Jugosławia |
Polska | 63 – 77 | Węgry |
Francja | 45 – 65 | Rumunia |
ZSRR | 97 – 61 | Jugosławia |
Bułgaria | 82 – 80 | Czechosłowacja |
Polska | 69 – 74 | Bułgaria |
Rumunia | 61 – 76 | Węgry |
Francja | 72 – 75 | Jugosławia |
ZSRR | 62 – 60 | Czechosłowacja |
Jugosławia | 74 – 95 | Czechosłowacja |
Francja | 58 – 81 | Węgry |
ZSRR | 86 – 64 | Polska |
Rumunia | 54 – 67 | Bułgaria |
Jugosławia | 69 – 68 | Polska |
Rumunia | 63 – 87 | ZSRR |
Francja | 62 – 64 | Czechosłowacja |
Węgry | 52 – 63 | Bułgaria |
Francja | 65 – 68 | Bułgaria |
Czechosłowacja | 80 – 61 | Polska |
Jugosławia | 60 – 72 | Rumunia |
Węgry | 51 – 62 | ZSRR |
Węgry | 81 – 61 | Jugosławia |
Czechosłowacja | 61 – 55 | Rumunia |
Francja | 62 – 65 | Polska |
Bułgaria | 57 – 60 | ZSRR |
Zestawienie końcowe drużyn
Poz. | Drużyna |
---|---|
ZSRR | |
Bułgaria | |
Czechosłowacja | |
4 | Węgry |
5 | Rumunia |
6 | Jugosławia |
7 | Polska |
8 | Francja |
9 | Turcja |
10 | Włochy |
11 | Finlandia |
12 | Belgia |
13 | RFN |
14 | Austria |
15 | Szkocja |
16 | Albania |
Składy finalistów
1. ZSRR: Wiktor Zubkow, Valdis Muižnieks, Maigonis Valdmanis, Guram Minaszwili, Jurij Ozerow, Michaił Siemionow, Arkady Boczkarow, Stasys Stonkus, Władimir Torban, Algirdas Lauritėnas, Mart Laga, Michaił Studeneckij (Trener: Stiepan Spandarian)
2. Bułgaria: Wiktor Radiew, Georgij Panow, Ilija Mirczew, Ljubomir Panow, Cvjatko Barczowski, Petko Łazarow, Michaił Siemow, Georgij Kaniew, Władimir Ganczew, Metodi Tomowski, Konstantin Totew, Atanas Pejczinski (Trener: Liudmił Katerinski)
3. Czechosłowacja: Jiri Baumruk, Zdenek Bobrovsky, Miroslav Skerik, Jaroslav Sip, Dusan Lukasik, Zdenek Rylich, Jaroslav Tetiva, Lubomir Kolar, Milan Merkl, Jiri Tetiva, Jaroslav Chocholac, Nikolaj Ordnung (Trener: Gustav Hermann)
4. Węgry: Janos Greminger, Laszlo Toth, Tibor Zsiros, Laszlo Banhegyi, Janos Bencze, Janos Simon, Laszlo Gabanyi, Tibor Czinkan, Istvan Sahin-Toth, Ervin Keszey, Zoltan Judik, Pal Borbely, Istvan Liptai (Trener: Zoltan Csanyi)
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Basketball. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Autor: Scroch, Licencja: CC BY-SA 4.0
National Flag of the People's Republic of Bulgaria (1948-1967). Tha flag has got the coat-of-arms from 1948
Flag of Hungary from mid/late 1946 to 20 August 1949 and from 12 November 1956 to 23 May 1957.
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flaga Finlandii
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Autor: Scroch, Licencja: CC BY-SA 4.0
National Flag of the People's Republic of Bulgaria (1948-1967). Tha flag has got the coat-of-arms from 1948