Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2018
| |||
Data | 3–12 sierpnia 2018[1] | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 72 | ||
Liczba reprezentacji | 48 | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2018 – 34. edycja mistrzostw Europy w pływaniu, które odbywały się w dniach 3–12 sierpnia w Glasgow[1] podczas pierwszej edycji Mistrzostw Europejskich.
Na miejsce rozgrywania zawodów w pływaniu wybrano Tollcross International Swimming Centre, w skokach do wody i pływaniu synchronicznym Royal Commonwealth Pool, a pływanie na otwartym akwenie zostało rozegrane na jeziorze Loch Lomond[2][3].
Harmonogram
Poszczególne dyscypliny były rozgrywane w następujących dniach:
Sierpień 2018 | 3 Pią | 4 Sob | 5 Nd | 6 Pon | 7 Wt | 8 Śr | 9 Czw | 10 Pią | 11 Sob | 12 Nd | Wydarzenia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pływanie | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 43 | |||
Pływanie synchroniczne | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 9 | |||||
Pływanie na otwartym akwenie | 2 | 2 | 1 | 2 | 7 | ||||||
Skoki do wody | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | |||
Suma finałów | 6 | 7 | 7 | 9 | 11 | 10 | 13 | 2 | 3 | 4 | 72 |
Klasyfikacja medalowa mistrzostw
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 23 | 15 | 9 | 47 |
2. | Wielka Brytania | 13 | 12 | 9 | 34 |
3. | Włochy | 8 | 12 | 19 | 39 |
4. | Węgry | 6 | 4 | 2 | 12 |
5. | Ukraina | 5 | 6 | 2 | 13 |
6. | Holandia | 5 | 5 | 2 | 12 |
7. | Francja | 4 | 2 | 6 | 12 |
8. | Szwecja | 4 | 0 | 0 | 4 |
9. | Niemcy | 3 | 6 | 10 | 19 |
10. | Szwajcaria | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Dania | 0 | 3 | 1 | 4 |
12. | Litwa | 0 | 2 | 0 | 2 |
13. | Hiszpania | 0 | 1 | 4 | 5 |
14. | Grecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polska | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16. | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rumunia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Armenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 72 | 72 | 72 | 216 |
Medaliści
Pływanie
Mężczyźni
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów[24] | Sarah Sjöström Szwecja | 23,74 | Pernille Blume Dania | 23,75 | Ranomi Kromowidjojo Holandia | 24,21 |
100 metrów[25] | Sarah Sjöström Szwecja | 52,93 | Femke Heemskerk Holandia | 53,23 | Charlotte Bonnet Francja | 53,35 |
200 metrów[26] | Charlotte Bonnet Francja | 1:54,95 | Femke Heemskerk Holandia | 1:56,72 | Anastasija Gużenkowa Rosja | 1:56,77 |
400 metrów[27] | Simona Quadarella Włochy | 4:03,35 | Ajna Késely Węgry | 4:03,57 EJ | Holly Hibbott Wielka Brytania | 4:05,01 |
800 metrów[28] | Simona Quadarella Włochy | 8:16,55 | Ajna Késely Węgry | 8:22,01 EJ | Anna Jegorowa Rosja | 8:24,71 |
1500 metrów[29] | Simona Quadarella Włochy | 15:51,61 | Sarah Köhler Niemcy | 15:57,85 | Ajna Késely Węgry | 16:03,22 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów[30] | Georgia Davies Wielka Brytania | 27,23 | Anastasija Fiesikowa Rosja | 27,31 | Mimosa Jallow Finlandia | 27,70 |
100 metrów[31] | Anastasija Fiesikowa Rosja | 59,19 | Georgia Davies Wielka Brytania | 59,36 | Carlotta Zofkova Włochy | 59,61 |
200 metrów[32] | Margherita Panziera Włochy | 2:06,18 , | Darja Ustinowa Rosja | 2:07,12 | Katalin Burián Węgry | 2:07,43 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów[33] | Julija Jefimowa Rosja | 29,81 | Imogen Clark Wielka Brytania | 30,34 | Arianna Castiglioni Włochy | 30,41 |
100 metrów[34] | Julija Jefimowa Rosja | 1:05,53 | Rūta Meilutytė Litwa | 1:06,26 | Arianna Castiglioni Włochy | 1:06,54 |
200 metrów[35] | Julija Jefimowa Rosja | 2:21,31 | Jessica Vall Hiszpania | 2:23,02 | Molly Renshaw Wielka Brytania | 2:23,43 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów[36] | Sarah Sjöström Szwecja | 25,16 | Emilie Beckmann Dania | 25,72 | Kimberly Buys Belgia | 25,74 |
100 metrów[37] | Sarah Sjöström Szwecja | 56,23 | Swietłana Czimrowa Rosja | 57,40 | Elena Di Liddo Włochy | 57,68 |
200 metrów[38] | Boglárka Kapás Węgry | 2:07,13 | Swietłana Czimrowa Rosja | 2:07,33 | Alys Thomas Wielka Brytania | 2:07,42 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów[39] | Katinka Hosszú Węgry | 2:10,17 | Ilaria Cusinato Włochy | 2:10,25 | Maria Ugolkova Szwajcaria | 2:10,83 |
400 metrów[40] | Fantine Lesaffre Francja | 4:34,17 | Ilaria Cusinato Włochy | 4:35,05 | Hannah Miley Wielka Brytania | 4:35,34 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów st. dowolnym[41] | Francja Marie Wattel (54,35) Charlotte Bonnet (52,20) Margaux Fabre (54,41) Béryl Gastaldello (53,69) Anouchka Martin[b] Assia Touati[b] | 3:34,65 | Holandia Kim Busch (54,75) Femke Heemskerk (52,33) Kira Toussaint (54,47) Ranomi Kromowidjojo (53,22) Marjolein Delno[b] | 3:34,77 | Dania Pernille Blume (52,83) Signe Bro (54,59) Julie Jensen (55,19) Mie Nielsen (54,42) Emily Gantriis[b] | 3:37,03 |
4 × 200 metrów st. dowolnym[42] | Wielka Brytania Eleanor Faulkner (1:59,25) Kathryn Greenslade (1:57,94) Holly Hibbott (1:58,46) Freya Anderson (1:56,00) Lucy Hope[b] | 7:51,65 | Rosja Walerija Sałamatina (1:58,72) Anna Jegorowa (1:58,18) Arina Opionyszewa (1:58,48) Anastasija Gużenkowa (1:57,49) Irina Kriwonogowa[b] | 7:52,87 | Niemcy Reva Foos (1:58,90) Isabel Gose (1:58,22) Sarah Köhler (1:58,99) Annika Bruhn (1:57,65) Marie Pietruschka[b] | 7:53,76 |
4 × 100 metrów st. zmiennym[43] | Rosja Anastasija Fiesikowa (59,56) Julija Jefimowa (1:03,95) Swietłana Czimrowa (57,34) Marija Kamieniewa (53,37) Darja Ustinowa[b] Witalina Simonowa[b] Arina Opionyszewa[b] | 3:54,22 | Dania Mie Nielsen (59,76) Rikke Møller Pedersen (1:07,50) Emilie Beckmann (57,66) Pernille Blume (51,77) | 3:56,69 | Wielka Brytania Georgia Davies (59,44) Siobhan-Marie O’Connor (1:07,22) Alys Thomas (57,56) Freya Anderson (52,69) Kathleen Dawson[b] | 3:56,91 |
Konkurencje mieszane
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów st. dowolnym[44] | Francja Jérémy Stravius (48,81) Mehdy Metella (47,45) Marie Wattel (53,47) Charlotte Bonnet (52,34) Maxime Grousset[a] Margaux Fabre[b] Béryl Gastaldello[b] | 3:22,07 , | Holandia Nyls Korstanje (49,40) Stan Pijnenburg (48,74) Femke Heemskerk (52,62) Ranomi Kromowidjojo (53,21) Kyle Stolk[a] Kira Toussaint[b] | 3:23,97 | Rosja Klimient Kolesnikow (48,45) Władisław Griniew (47,69) Marija Kamieniewa (53,90) Arina Opionyszewa (54,46) Daniła Izotow[a] Rozalija Nasrietdinowa[b] | 3:24,50 |
4 × 200 metrów st. dowolnym[45] | Niemcy Jacob Heidtmann (1:46,52) Henning Mühlleitner (1:47,32) Reva Foos (1:58,25) Annika Bruhn (1:56,34) Marius Zobel[a] Isabel Gose[b] | 7:28,43 | Rosja Michaił Wiekowiszczew (1:47,10) Michaił Dowgaljuk (1:47,37) Walerija Sałamatina (1:56,18) Wiktorija Andriejewa (1:58,72) Martin Malutin[a] Wiaczesław Andrusienko[a] Irina Kriwonogowa[b] Anastasija Gużenkowa[b] | 7:29,37 | Wielka Brytania Stephen Milne (1:47,77) Craig McLean (1:48,34) Kathryn Greenslade (1:57,81) Freya Anderson (1:55,80) Cameron Kurle[a] Holly Hibbott[b] | 7:29,72 |
4 × 100 metrów st. zmiennym[46] | Wielka Brytania Georgia Davies (59,12) Adam Peaty (57,27) James Guy (50,96) Freya Anderson (52,83) Nicholas Pyle[a] Charlotte Atkinson[b] | 3:40,18 | Rosja Klimient Kolesnikow (52,51) Julija Jefimowa (1:05,07) Swietłana Czimrowa (57,30) Władimir Morozow (47,83) Grigorij Tarasiewicz[a] Ilja Chomienko[a] Wiktorija Andriejewa[b] Marija Kamieniewa[b] | 3:42,71 | Włochy Margherita Panziera (1:00,11) Fabio Scozzoli (59,46) Elena Di Liddo (57,68) Alessandro Miressi (47,60) Matteo Restivo[a] Arianna Castiglioni[b] Luca Dotto[a] | 3:44,85 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 10 | 10 | 6 | 26 |
2. | Wielka Brytania | 9 | 7 | 8 | 24 |
3. | Włochy | 6 | 5 | 11 | 22 |
4. | Węgry | 4 | 3 | 2 | 9 |
5. | Francja | 4 | 1 | 2 | 7 |
6. | Szwecja | 4 | 0 | 0 | 4 |
7. | Ukraina | 3 | 1 | 0 | 4 |
8. | Niemcy | 2 | 2 | 4 | 8 |
9. | Szwajcaria | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Holandia | 0 | 4 | 1 | 5 |
11. | Dania | 0 | 3 | 1 | 4 |
12. | Litwa | 0 | 2 | 0 | 2 |
13. | Grecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Hiszpania | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Polska | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16. | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rumunia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 43 | 43 | 43 | 129 |
Skoki do wody
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Trampolina 1 m[47] | Jack Laugher Wielka Brytania | 414,60 | Giovanni Tocci Włochy | 401,10 | James Heatly Wielka Brytania | 391,70 |
Trampolina 3 m[48] | Jack Laugher Wielka Brytania | 525,95 | Ilja Zacharow Rosja | 519,05 | Jewgienij Kuzniecow Rosja | 508,05 |
Trampolina 3 m synchronicznie[49] | Rosja Jewgienij Kuzniecow Ilja Zacharow | 431,16 | Wielka Brytania Jack Laugher Chris Mears | 430,62 | Niemcy Patrick Hausding Lars Rüdiger | 394,77 |
Wieża 10 m[50] | Aleksandr Bondar Rosja | 542,05 | Nikita Szlejcher Rosja | 481,15 | Benjamin Auffret Francja | 480,60 |
Wieża 10 m synchronicznie[51] | Rosja Aleksandr Bondar Wiktor Minibajew | 423,12 | Wielka Brytania Matthew Dixon Noah Williams | 399,90 | Armenia Vladimir Harutyunyan Lev Sargsyan | 396,84 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Trampolina 1 m[52] | Marija Poliakowa Rosja | 285,55 | Nadieżda Bażyna Rosja | 276,00 | Elena Bertocchi Włochy | 271,25 |
Trampolina 3 m[53] | Grace Reid Wielka Brytania | 329,40 | Alicia Blagg Wielka Brytania | 327,70 | Tina Punzel Niemcy | 324,65 |
Trampolina 3 m synchronicznie[54] | Włochy Elena Bertocchi Chiara Pellacani | 289,26 | Niemcy Lena Hentschel Tina Punzel | 286,80 | Rosja Nadieżda Bażyna Kristina Iljinych | 282,90 |
Wieża 10 m[55] | Celine van Duijn Holandia | 319,10 | Noemi Batki Włochy | 315,00 | Maria Kurjo Niemcy | 308,15 |
Wieża 10 m synchronicznie[56] | Wielka Brytania Eden Cheng Lois Toulson | 289,74 | Rosja Jekatierina Bielajewa Julija Timoszynina | 288,60 | Niemcy Maria Kurjo Elena Wassen | 284,64 |
Konkurencje mieszane
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Trampolina 3 m synchronicznie[57] | Niemcy Lou Massenberg Tina Punzel | 313,50 | Wielka Brytania Ross Haslam Grace Reid | 308,67 | Ukraina Wiktorija Kesar Stanisław Oliferczyk | 291,81 |
Wieża 10 m synchronicznie[58] | Rosja Nikita Szlejcher Julija Timoszynina | 309,63 | Wielka Brytania Matthew Lee Lois Toulson | 307,80 | Niemcy Florian Fandler Christina Wassen | 278,64 |
Drużynowo[59] | Ukraina Sofija Łyskun Ołeh Kołodij | 355,90 | Niemcy Maria Kurjo Lou Massenberg | 352,60 | Rosja Julija Timoszynina Jewgienij Kuzniecow | 349,55 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 5 | 4 | 3 | 12 |
2. | Wielka Brytania | 4 | 5 | 1 | 10 |
3. | Niemcy | 1 | 2 | 5 | 8 |
4. | Włochy | 1 | 2 | 1 | 4 |
5. | Ukraina | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Holandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Armenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Francja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 13 | 13 | 13 | 39 |
Pływanie synchroniczne
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Solo technicznie[60] | Swietłana Kolesniczenko Rosja | 93,4816 | Jełyzaweta Jachno Ukraina | 91,3517 | Linda Cerruti Włochy | 90,2282 |
Solo dowolnie[61] | Swietłana Kolesniczenko Rosja | 94,9333 | Linda Cerruti Włochy | 92,5000 | Jełyzaweta Jachno Ukraina | 92,1333 |
Duety technicznie[62] | Rosja Swietłana Kolesniczenko Warwara Subbotina | 95,1035 | Ukraina Anastasija Sawczuk Jełyzaweta Jachno | 92,6188 | Włochy Linda Cerruti Costanza Ferro | 89,7519 |
Duety dowolnie[63] | Rosja Swietłana Kolesniczenko Warwara Subbotina | 96,7000 | Ukraina Anastasija Sawczuk Jełyzaweta Jachno | 93,4000 | Włochy Linda Cerruti Costanza Ferro | 92,1333 |
Zespół technicznie[64] | Rosja Anastasija Archipowska Anastasija Bajandina Darja Bajandina Marina Goladkina Michaeła Kałancza Wieronika Kalinina Polina Komar Polina Szuroczkina Darina Walitowa | 94,6000 | Ukraina Maryna Ałeksijiwa Władysława Ałeksijiwa Ołeksandra Kaszuba Ołeksandra Kowałenko Jana Nariżna Anastasija Sawczuk Alina Szynkarenko Jełyzaweta Jachno Wałerija Aprijelijewa Weronika Hryszko | 90,7439 | Włochy Beatrice Callegari Domiziana Cavanna Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Alessia Pezone Enrica Piccoli Federica Sala | 90,3553 |
Zespół dowolnie[65] | Rosja Anastasija Archipowska Anastasija Bajandina Darja Bajandina Marina Goladkina Wieronika Kalinina Polina Komar Polina Szuroczkina Darina Walitowa Michaeła Kałancza | 97,0333 | Ukraina Wałerija Aprijelijewa Weronika Hryszko Ołeksandra Kaszuba Jana Nariżna Ekaterina Reznik Anastasija Sawczuk Alina Szynkarenko Jełyzaweta Jachno Maryna Ałeksijiwa Ołeksandra Kowałenko | 94,6000 | Włochy Beatrice Callegari Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Alessia Pezone Enrica Piccoli Domiziana Cavanna Federica Sala | 92,2333 |
Kombinacja dowolnie[66] | Ukraina Maryna Ałeksijiwa Władysława Ałeksijiwa Wałerija Aprijelijewa Marta Fedina Ołeksandra Kaszuba Jana Nariżna Ekaterina Reznik Anastasija Sawczuk Alina Szynkarenko Jełyzaweta Jachno Weronika Hryszko Ołeksandra Kowałenko | 94,4667 | Włochy Beatrice Callegari Domiziana Cavanna Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Alessia Pezone Enrica Piccoli Federica Sala Marta Murru Francesca Zunino | 92,6000 | Hiszpania Leyre Abadía Abril Conesa Berta Ferreras Emma García María Juárez Meritxell Mas Elena Melián Paula Ramírez Sara Saldaña Blanca Toledano Iris Tió | 91,4667 |
Duety mieszane technicznie[67] | Rosja Majja Gurbanbierdijewa Aleksandr Malcew | 89,5853 | Włochy Manila Flamini Giorgio Minisini | 88,6973 | Hiszpania Berta Ferreras Pau Ribes | 82,3217 |
Duety mieszane dowolnie[68] | Rosja Majja Gurbanbierdijewa Aleksandr Malcew | 92,4000 | Włochy Manila Flamini Giorgio Minisini | 90,7333 | Hiszpania Berta Ferreras Pau Ribes | 85,4333 |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 8 | 0 | 0 | 8 |
2. | Ukraina | 1 | 5 | 1 | 7 |
3. | Włochy | 0 | 4 | 5 | 9 |
4. | Hiszpania | 0 | 0 | 3 | 3 |
Razem | 9 | 9 | 9 | 27 |
Pływanie na otwartym akwenie
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
5 km[69] | Kristóf Rasovszky Węgry | 52:38,9 | Axel Reymond Francja | 52:41,7 | Logan Fontaine Francja | 52:44,4 |
10 km[70] | Ferry Weertman Holandia | 1:49:28,2 | Kristóf Rasovszky Węgry | 1:49:28,2 | Rob Muffels Niemcy | 1:49:33,7 |
25 km[71] | Kristóf Rasovszky Węgry | 4:57:53,5 | Kiriłł Bielajew Rosja | 4:57:54,6 | Matteo Furlan Włochy | 4:57:55,8 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
5 km[72] | Sharon van Rouwendaal Holandia | 56:01,0 | Leonie Beck Niemcy | 56:17,8 | Rachele Bruni Włochy | 56:49,7 |
10 km[73] | Sharon van Rouwendaal Holandia | 1:54:45,7 | Giulia Gabbrielleschi Włochy | 1:54:53,0 | Esmee Vermeulen Holandia | 1:55:27,4 |
25 km[71] | Arianna Bridi Włochy | 5:19:34,6 | Sharon van Rouwendaal Holandia | 5:19:34,7 | Lara Grangeon Francja | 5:19:42,9 |
Konkurencje mieszane
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
5 km drużynowo[74] | Holandia Esmee Vermeulen Sharon van Rouwendaal Pepijn Smits Ferry Weertman | 52:35,0 | Niemcy Leonie Beck Sarah Köhler Sören Meißner Florian Wellbrock | 52:35,6 | Francja Lara Grangeon David Aubry Lisa Pou Marc-Antoine Olivier | 52:46,7 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Holandia | 4 | 1 | 1 | 6 |
2. | Węgry | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Włochy | 1 | 1 | 2 | 4 |
3. | Niemcy | 0 | 2 | 1 | 3 |
4. | Francja | 0 | 1 | 3 | 4 |
4. | Rosja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Razem | 7 | 7 | 7 | 21 |
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono następujące rekordy świata, Europy i mistrzostw.
Rekordy świata
Data | Konkurencja | Czas | Zawodnik | Reprezentacja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
4 sierpnia | 100 m stylem klasycznym mężczyzn – finał | 57,10 | Adam Peaty | Wielka Brytania | [14] |
4 sierpnia | 50 m stylem grzbietowym mężczyzn – finał | 24,00 | Klimient Kolesnikow | Rosja | [10] |
Rekordy Europy
Data | Konkurencja | Czas | Zawodnik | Reprezentacja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
4 sierpnia | 50 m stylem grzbietowym kobiet – eliminacje | 27,21 | Georgia Davies | Wielka Brytania | [75] |
6 sierpnia | 200 m stylem klasycznym mężczyzn – finał | 2:06,80 | Anton Czupkow | Rosja | [15] |
Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem zmiennym – finał | 3:40,18 | Georgia Davies (59,12) Adam Peaty (57,27) James Guy (50,96) Freya Anderson (52,83) | Wielka Brytania | [46] | |
8 sierpnia | 200 m stylem grzbietowym mężczyzn – finał | 1:53,36 | Jewgienij Ryłow | Rosja | [12] |
Rekordy mistrzostw
Data | Konkurencja | Czas | Zawodnik | Reprezentacja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
3 sierpnia | 100 m stylem klasycznym mężczyzn – eliminacje | 57,89 | Adam Peaty | Wielka Brytania | [76] |
50 m stylem dowolnym kobiet – półfinał 1 | 23,85 | Pernille Blume | Dania | [77] | |
4 sierpnia | 100 m stylem klasycznym kobiet – półfinał 2 | 1:05,87 | Julija Jefimowa | Rosja | [78] |
50 m stylem dowolnym kobiet – finał | 23,74 | Sarah Sjöström | Szwecja | [24] | |
Sztafeta mieszana 4 × 200 m stylem dowolnym – finał | 7:28,43 | Jacob Heidtmann (1:46,52) Henning Mühlleitner (1:47,32) Reva Foos (1:58,25) Annika Bruhn (1:56,34) | Niemcy | [45] | |
5 sierpnia | 100 m stylem klasycznym kobiet – finał | 1:05,53 | Julija Jefimowa | Rosja | [34] |
200 m stylem motylkowym mężczyzn – finał | 1:52,79 | Kristóf Milák | Węgry | [18] | |
4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – finał | 7:05,32 | Calum Jarvis (1:47,17) Duncan Scott (1:45,48) Thomas Dean (1:47,07) James Guy (1:45,60) | Wielka Brytania | [22] | |
6 sierpnia | 200 m stylem dowolnym kobiet – finał | 1:54,95 | Charlotte Bonnet | Francja | [26] |
7 sierpnia | 50 m stylem klasycznym mężczyzn – eliminacje | 26,50 | Adam Peaty | Wielka Brytania | [79] |
50 m stylem motylkowym mężczyzn – finał | 22,48 | Andrij Howorow | Ukraina | [16] | |
100 m stylem dowolnym kobiet – półfinał 1 | = 52,67 | Sarah Sjöström | Szwecja | [80] | |
50 m stylem klasycznym mężczyzn – półfinał 2 | 26,23 | Adam Peaty | Wielka Brytania | [81] | |
8 sierpnia | 50 m stylem klasycznym mężczyzn – finał | 26,09 | Adam Peaty | Wielka Brytania | [13] |
50 m stylem dowolnym mężczyzn – półfinał 1 | 21,11 | Benjamin Proud | Wielka Brytania | [82] | |
50 m stylem klasycznym kobiet – półfinał 2 | 29,66 | Julija Jefimowa | Rosja | [83] | |
Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym – finał | 3:22,07 | Jérémy Stravius (48,81) Mehdy Metella (47,45) Marie Wattel (53,47) Charlotte Bonnet (52,34) | Francja | [44] | |
9 sierpnia | 100 m stylem motylkowym mężczyzn – finał | 50,64 | Piero Codia | Włochy | [17] |
200 m stylem grzbietowym kobiet – finał | 2:06,18 | Margherita Panziera | Włochy | [32] | |
4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – finał | 3:30,44 | Nicholas Pyle (54,58) Adam Peaty (57,60) James Guy (50,91) Duncan Scott (47,35) | Wielka Brytania | [23] | |
4 × 100 m stylem zmiennym kobiet – finał | 3:54,22 | Anastasija Fiesikowa (59,56) Julija Jefimowa (1:03,95) Swietłana Czimrowa (57,34) Marija Kamieniewa (53,37) | Rosja | [43] |
Uwagi
Przypisy
- ↑ a b Glasgow LEN European Aquatics Championships Bulletin 2 (ang.). [dostęp 2018-07-24].
- ↑ Leading sports bring together their European championships in 2018 (ang.). european-athletics.org, 26 marca 2015. [dostęp 2016-07-26].
- ↑ Swimming: Glasgow to stage 2018 European Championships (ang.). bbc.com, 22 sierpnia 2014. [dostęp 2016-07-26].
- ↑ 50 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 100 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 400 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ 800 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 1500 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ a b 50 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ 100 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ a b 200 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ a b 50 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ a b 100 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ a b 200 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ a b 50 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ a b 100 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ a b 200 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ 200 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 400 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ a b 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ a b 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ a b 50 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ 100 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ a b 200 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 400 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 800 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 1500 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 50 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 100 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ a b 200 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 50 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ a b 100 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ 200 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 50 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 100 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 200 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 200 m stylem zmiennym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 400 m stylem zmiennym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ a b 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ a b Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ a b Sztafeta mieszana 4 × 200 m stylem dowolnym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ a b Sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ Trampolina 1 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ Trampolina 3 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-10].
- ↑ Wieża 10 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-12].
- ↑ Wieża 10 m synchronicznie mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ Trampolina 1 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-10].
- ↑ Trampolina 3 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-11].
- ↑ Trampolina 3 m synchronicznie kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-12].
- ↑ Wieża 10 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ Wieża 10 m synchronicznie kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ Trampolina 3 m synchronicznie mieszana – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ Wieża 10 m synchronicznie mieszana – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-11].
- ↑ Skoki do wody – drużynowo mieszane – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ Solo technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ Solo dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ Duety technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ Duety dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ Zespół technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ Zespół dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ Kombinacja dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-05].
- ↑ Duety mieszane technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ Duety mieszane dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 5 km mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 10 km mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ a b 25 km mężczyzn i kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-12].
- ↑ 5 km kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 10 km kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-09].
- ↑ 5 km drużynowo – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-11].
- ↑ 50 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki eliminacji (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-04].
- ↑ 100 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki eliminacji (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ 50 m stylem dowolnym kobiet – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-03].
- ↑ 100 m stylem klasycznym kobiet – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-06].
- ↑ 50 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki eliminacji (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 100 m stylem dowolnym kobiet – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-07].
- ↑ 50 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 50 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
- ↑ 50 m stylem klasycznym kobiet – wyniki półfinałów (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2018-08-08].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flaga Finlandii
Sport records icon to be used for national records.
Sport records icon to be used for European records.
Sport records icon to be used for championship records.
Pictograms of European Championships sports - Swimming
Pictograms of European Championships sports - Open water swimming
Autor: Oryginał: European Championships Vector: DraftSaturn15, Licencja: CC0
Pictograms of European Championships sports - Diving
Sport records icon to be used for world records.
Pictograms of European Championships sports - Synchronised swimming