Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 1985/1986
| |||
sezon 1985/1986 | |||
Trener | |||
---|---|---|---|
I liga | 13. miejsce | ||
Puchar Polski | |||
Sezon 1985/1986 był dla Motoru Lublin 5. sezonem w ekstraklasie. W trzydziestu rozegranych spotkaniach, Motor zdobył 25 punktów i zajął 13. miejsce w tabeli. Trenerem Motoru był Jan Złomańczuk.
Przebieg sezonu
Letni okres przygotowawczy
Piłkarze Motoru do treningów w przerwie letniej powrócili 6 lipca[1]. 10 lipca dwudziestotrzyosobowa kadra wyjechała na dwutygodniowe zgrupowanie do Dębicy[2]. W pierwszym sparingu Motor pokonał Błękitnych Kielce 8:0. W składzie lublinian wystąpili nowo pozyskani Janusz Dec, który przyszedł z Górnika Łęczna i Jarosław Góra, który wrócił do Lublina z Broni Radom[3]. W kolejnych meczach kontrolnych Motor przegrał z Resovią 2:3[4], wygrał z Unią Tarnów 2:1[5] i z Igloopolem Dębica 4:0[6].
Po zakończeniu zgrupowania w Dębicy zespół udał się do Mielca, gdzie wziął udział w turnieju międzynarodowym[6]. W inauguracyjnym spotkaniu pokonał Avię Świdnik 2:1 po bramkach Andrzeja Łatki i Janusza Kudyby, następnie wygrał z Tatranem Preszów 6:0 ze strzałów Leszka Iwanickiego (3), Zbigniewa Slipiki, Andrzeja Łatki oraz Jarosława Góry i zremisował ze Stalą Mielec 2:2, dzięki bramkom Tomasza Jasiny i Zbigniewa Slipiki[7].
Runda jesienna
W pierwszym meczu rundy jesiennej Motor mierzył się w Łodzi z Widzewem. Lublinianie wystąpili bez kontuzjowanego Andrzeja Łatki i pauzującego za żółte kartki Modesta Boguszewskiego, Widzew zaś bez Dariusza Dziekanowskiego, który sposobił się do przejścia do warszawskiej Legii. Wynik meczu otworzył w 33. minucie Tadeusz Świątek, a wyrównującą bramkę zdobył na pięć minut przed zakończeniem spotkania Tomasz Jasina[8]. W drugiej kolejce lubelski zespół podejmował na Zygmuntowskich mistrza Polski – Górnika Zabrze. Mimo iż w pierwszym kwadransie gry przewagę mieli piłkarze Motoru, w 21. minucie pierwszą bramkę zdobyli goście, za sprawą pozyskanego z Zagłębia Sosnowiec Jana Urbana. Dwie minuty później na 2:0 dla Górnika podwyższył Andrzej Iwan. Tuż przed przerwą Motor mógł zdobyć kontaktową bramkę, jednak piłkę po strzale Adriana Szczepańskiego wybił z linii bramkowej Waldemar Matysik. W drugiej połowie gole zdobywali już tylko goście – w 72. minucie Andrzej Zgutczyński i na dwie minuty przed zakończeniem meczu Jan Urban[9]. Mecz trzeciej kolejki rozegrany w środowe popołudnie pomiędzy Lechią Gdańsk a Motorem zakończył się wynikiem 2:2. Pierwszą bramkę zdobyli lublinianie w 34. minucie po strzale Roberta Grzanki z podania Leszka Iwanickiego, wykonującego rzut wolny. Wyrównał Janusz Możejko w 37. minucie, a dwie minuty później po zespołowej akcji Iwanicki strzelił drugą bramkę dla Motoru. Na trzy minuty przed przerwą sfaulowany w polu karnym został Tomasz Jasina i sędziujący to spotkanie Michał Listkiewicz podyktował jedenastkę, jednak Iwanicki trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie dużą przewagę mieli gospodarze, czego efektem była wyrównująca bramka w 74. minucie zdobyta przez Zenona Małka. Wcześniej Lechia nie wykorzystała rzutu karnego. Strzał Macieja Kamińskiego obronił Dariusz Opolski[10][11]. Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec do zespołu powrócił Andrzej Łatka, który przebywał w Mielcu[12], jednak Motor wystąpił do końca rundy jesiennej bez Leszka Iwanickiego, który doznał kontuzji kolana w meczu z Lechią. Zagłębie, które do tego spotkania przystępowało z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym (porażki z Górnikiem 0:6 i Lechem 0:1, mecz z Lechią został przełożony na 14 sierpnia) pokonało na stadionie przy al. Zygmuntowskich Motor 3:0. W efekcie lubelski zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli[13].
W wyjazdowym meczu z Lechem Poznań, który wystąpił bez kontuzjowanego reprezentanta Polski Krzysztofa Pawlaka, do 75. minuty widniał rezultat bezbramkowy. Wtedy Janusz Dec popchnął w polu karnym Jerzego Kruszczyńskiego, za co sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w ostatniej minucie spotkania[14]. W szóstej kolejce Motor grał wyjazdowy mecz z Górnikiem w Wałbrzychu. Gospodarze objęli prowadzenie w 1. minucie po strzale głową Leszka Kosowskiego, a wyrównał w 4. minucie również strzałem głową Adrian Szczepański z dośrodkowania Andrzeja Łatki. W drugiej połowie przewagę miał Górnik, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry za sprawą Kosowskiego. Od 86. minuty Motor grał w osłabieniu po usunięciu z boiska Zbigniewa Slipiki, który otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną za faul na Włodzimierzu Ciołku[15][16]. W pierwszym wrześniowym pojedynku Motor podejmował na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Lublinianie wystąpili bez wciąż leczącego kontuzję kolana Leszka Iwanickiego i Zbigniewa Slipiki, który za czerwoną kartkę otrzymaną w Wałbrzychu otrzymał czteromeczową karę, wrocławianie zaś bez Ryszarda Tarasiewicza, który doznał urazu w towarzyskim meczu kadry narodowej. Ponadto mający wystąpić bramkarz Stanisław Karwat doznał na rozgrzewce kontuzji barku i zastąpił go Dariusz Opolski. Po trzech porażkach z rzędu Motor pokonał Śląsk 2:0 i odniósł pierwsze w sezonie 1985/1986 zwycięstwo. Pomimo tej wygranej lublinianie wciąż zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin, jednak gorszy bilans bramkowy[17][18]. Korzystając z dwutygodniowej przerwy spowodowanej występem reprezentacji Polski w meczu eliminacji mistrzostw świata z Belgią, Motor rozegrał dwa sparingi, na al. Zygmuntowskich z jugosłowiańskim zespołem Rabotnicki Skopje (5:2) i na Kresowej z Górnikiem Łęczna (1:1). Przed meczem z ŁKS-em Łódź w miejsce kontuzjowanego Stanisława Karwata wypożyczono z Avii Świdnik Zbigniewa Kondziaka[19]. Po wyjazdowym, bezbramkowym remisie z ŁKS-em i przy porażce Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź, Motor opuścił ostatnią pozycję w tabeli[20].
W dziewiątej kolejce Motor zremisował z dziewiątym w tabeli GKS-em Katowice. Pomimo iż lubelski zespół zajmował wówczas piętnaste miejsce, obydwa zespoły dzieliła różnica dwóch punktów. Prowadzenie w meczu objęli goście za sprawą Mirosława Kubisztala, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Janusz Kudyba. Ten sam zawodnik w 55. minucie zdobył z podania Andrzeja Łatki drugą bramkę dla Motoru, ale na kwadrans przed zakończeniem meczu Kubisztal po błędzie lubelskiej defensywy zdobył gola dla GKS-u[21]. Po rozegraniu pucharowego spotkania ze Stoczniowcem w Gdańsku w środku tygodnia, zespół Motoru udał się bezpośrednio do Gdyni na mecz z Bałtykiem, który zremisował 0:0. Poza kontuzjowanym Leszkiem Iwanickim i rekonwalescentem Markiem Szaniawskim, w składzie Motoru zabrakło również Dariusza Bartoszewskiego, który doznał urazu w pucharowym spotkaniu ze Stoczniowcem[22]. 1 października Motor rozegrał na Wieniawie mecz towarzyski z Lublinianką (4:2). Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na potrzeby poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Meksyku[23]. W następnej ligowej kolejce Motor podejmował beniaminka, trzynastą w tabeli Stal Mielec. Pierwsza bramka padła w 50. minucie, po dośrodkowaniu Marka Szaniawskiego strzał głową Zbigniewa Slipiki obronił Piotr Wojdyga, jednak celnie dobił Jarosław Góra. Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale Marek Lizończyk trafił w słupek. Wynik na 2:0 dla Motoru ustalił na trzy minuty przed końcem meczu strzałem z woleja zza pola karnego Zbigniew Slipiko[24]. Tydzień później Motor przegrał na wyjeździe z drugim beniaminkiem I ligi Zagłębiem Lublin 0:1[25].
Mecz trzynastej kolejki z wideliderem Ruchem Chodzów na stadionie przy al. Zygmuntowskich rozegrany w środku tygodnia zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Odusunięty od składu przez trenera Jana Złomańczuka na to spotkanie został Andrzej Łatka. Po stracie pierwszej bramki w 40. minucie, lublinianie osiągnęli przewagę, jednak w 83. minucie drugą bramkę dla Ruchu zdobył Krzysztof Warzycha, a w 90. minucie wynik ustalił Mirosław Szewczyk. Po tym zwycięstwie Ruch objął pozycję lidera[26]. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Motor grał na wyjeździe z Pogonią Szczecin. W składzie Motoru zabrakło kontuzjowanego Adriana Szczepańskiego, który nie wystąpił również w kolejnym spotkaniu z Legią Warszawa. W meczu w Szczecinie prowadzenie objął w 28. minucie lubelski zespół po strzale głową Romana Żuchnika z dośrodkowania Jarosława Góry. Minutę później rzut wolny pośredni w obrębie pola karnego wykonywali szczecinianie. Adam Kensy podał do Krzysztofa Urbanowicza, którego strzał obronił Dariusz Opolski. Po dobitce Marka Ostrowskiego piłka odbiła się od poprzeczki i przed linią bramkową, a obrońca Motoru Janusz Dec wybił ją na rzut rożny. Prowadzący to spotkanie sędzia Wiesław Karolak uznał, że padł gol dla Pogoni i wskazał na środek boiska. W drugiej połowie bramki zdobywali gospodarze, najpierw w 65. minucie Urbanowicz z rzutu karnego za faul Dariusza Opolskiego na Marku Leśniaku, następnie Robert Prokopowicz (79. min.) i w końcówce meczu Leśniak[27]. Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek Motor podejmował trzecią w tabeli Legię Warszawa. „Wojskowi”, którzy kilka dni wcześniej rozgrywali wyjazdowy mecz z Videotonem w ramach 1/16 Pucharu UEFA, pokonali lubelski zespół 4:1. Prowadzenie objął Motor po strzale Andrzeja Łatki z 25 metrów, wyrównał Andrzej Buncol w 39. minucie. Między 52. a 56. minutą Legia zdobyła dwie bramki, najpierw za sprawą Jana Karasia, a następnie Witolda Sikorskiego. W 77. minucie Andrzej Łatka mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale w sytuacji sam na sam z Jackiem Kazimierskim strzelił obok słupka. Na trzy minuty przed końcem czwartą bramkę dla gości zdobył Witold Sikorski. Pierwszą rundę Motor zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli[28].
Runda wiosenna awansem
Ze względu na awans reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Meksyku, trzy kolejki rundy wiosennej zostały rozegrane jesienią[29]. W pierwszym meczu rundy rewanżowej Motor grał na własnym stadionie z liderem – Widzewem Łódź i odniósł piątą porażkę z rzędu w ligowych rozgrywkach[30]. Do Zabrza na mecz z mistrzem Polski Górnikiem Motor pojechał bez kontuzjowanego Janusza Deca, a w pierwszym składzie wyszedł po raz pierwszy od sierpnia Stanisław Karwat. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze dzięki trafieniu Andrzeja Pałasza, wyrównał dwie minuty później Adrian Szczepański. Pomimo sytuacji z obydwu stron w drugiej połowie, mecz zakończył się wynikiem 1:1. Była to pierwsza strata punktów przez zabrzan na własnym stadionie w sezonie 1985/1986[31]. W meczu dwóch drużyn zagrożonych spadkiem – Motoru i Lechii – zwyciężył zespół lubelski 3:1, dzięki czemu lublinianie zakończyli rok na czternastym miejscu w tabeli[32].
Zimowy okres przygotowawczy
Piłkarze Motoru do treningów powrócili 3 stycznia[33]. Na zajęcia z drużyną nie stawił się Stanisław Karwat, który pomimo ważnego dwuletniego kontraktu, podjął próbę przejścia do Zagłębia Lublin. W efekcie zarząd Motoru zdyskwalifikował 20-letniego bramkarza na pół roku[34]. Ponadto został zawieszony w prawach członka młodzieżowej reprezentacji Polski[35]. 19 stycznia zespół wyjechał na dziesięciodniowe zgrupowanie do Szyndzielni koło Bielska-Białej, gdzie rozegrali mecze sparingowe z BKS-em Bielsko-Biała (1:0), GKS-em Katowice (1:1) i GKS-em Jastrzębie (4:2). W meczu z Jastrzębiem w drugiej połowie wystąpił po wyleczeniu kontuzji Leszek Iwanicki[36][37].
1 lutego Motor rozegrał mecz kontrolny w Warszawie z Gwardią, przegrywając 0:4, następnie 4 lutego ze Stalą w Stalowej Woli i 7 lutego na Kresowej z Avią Świdnik[38]. 10 lutego zespół wyjechał na tygodniowe zgrupowanie do Cetynii, w Czarnogórze, gdzie sparował z pierwszo- i drugoligowymi drużynami jugosłowiańskimi. W kadrze zabrakło Adriana Szczepańskiego, który został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski na wyjazdowy mecz w Iraku i Janusz Kudyba, który doznał kontuzji kolana w sparingowym spotkaniu z GKS-em Katowice[35]. 20 lutego Motor rozegrał mecz sparingowy z Koroną w Kielcach (3:2)[39] i 23 lutego z Legią w Warszawie (0:2)[40].
Runda wiosenna
W pierwszym po przerwie zimowej meczu Motor zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Spotkanie toczyło się na pokrytej śniegiem murawie. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do składu Motoru powrócił Leszek Iwanicki. W meczu z Zagłębiem w podstawowej jedenastce nie wyszli narzekający na urazy Andrzej Łatka, Robert Grzanka i Adrian Szczepański. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Kazimierz Gładysiewicz, który w 32. minucie oddał niecelny strzał z kilku metrów. Pierwszą bramkę zdobyli jednak gospodarze w 48. minucie za sprawą Leszka Rycka. Wyrównał dwanaście minut później wprowadzony po przerwie Łatka, strzałem zza pola karnego[41]. W pierwszym wiosennym meczu na stadionie przy al. Zygmuntowskich Motor na błotnistym boisku podejmował poznańskiego Lecha. Prowadzenie objął Motor na pięć minut przed przerwą po strzale głową Jarosława Góry z dośrodkowania Leszka Iwanickiego. Wyrównał w 72. minucie rezerwowy Bogusław Pachelski w swoim pierwszym kontakcie z piłką. Po tym spotkaniu Motor spadł na 15., spadkowe miejsce w tabeli[42]. W 34. minucie meczu z Górnikiem Wałbrzych, Motor przegrywał już 0:2. Trzy minuty później strzałem z dystansu kontaktową bramkę zdobył Kazimierz Gładysiewicz, po czym rozpoczął się okres przewagi lubelskiego zespołu. W 74. minucie wyrównał bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego Jarosław Góra, jednak w 79. minucie po błędzie Romana Żuchnika, bramkę dla gości zdobył Leszek Kosowski[43].
W wyjazdowym meczu dwudziestej drugiej kolejki spotkań ze Śląskiem Wrocław w składzie Motoru zabrakło kontuzjowanych w meczu z Górnikiem Wałbrzych Andrzeja Łatki i Marka Szaniawskiego. Prowadzenie objął Śląsk po bramce Wojciecha Rudego w 17. minucie. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leszka Iwanickiego, w zamieszaniu w polu karnym do wyrównania doprowadził Kazimierz Gładysiewicz. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał kapitan Śląska Waldemar Prusik[44]. Po zwycięstwie nad ŁKS-em, Motor przesunął się na 12. miejsce w tabeli[45]. W dwudziestej czwartej kolejce Motor mierzył się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Gospodarze czterokrotnie wychodzili na prowadzenie, najpierw w 23. i 59. minucie za sprawą Jana Furtoka, następnie w 70. minucie po bramce Andrzeja Lesiaka i na trzy minuty przed końcem spotkania po strzale Marka Koniarka. Motor pierwsze wyrównanie zdobył w 43. minucie po bramce Andrzeja Łatki. W drugiej połowie gospodarze cieszyli się z prowadzenia średnio cztery minuty. Na 2:2 bramkę zdobył Gładysiewicz, a na 3:3 Łatka. Tuż przed końcowym gwizdkiem węgierskiego arbitra László Kovácsa, przy stanie 4:3 dla GKS-u, odbitą od poprzeczki piłkę po strzale głową Gładysiewicza, przejął Leszek Iwanicki i ustalił wynik meczu na 4:4[46].
W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie – Motoru i Bałtyku Gdynia – padł rezultat bezbramkowy[47]. W niedzielę, 7 kwietnia, doszło do pojedynku pomiędzy dwunastym w tabeli Motorem, a zajmującą trzynaste miejsce Stalą Mielec, mającą punkt przewagi nad strefą spadkową. Na stadionie w Mielcu prowadzenie w 25. minucie objęli gospodarze po indywidualnej akcji Marka Filipczaka. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0. W 68. minucie za faul Adama Fedoruka na Andrzeju Łatce w obrębie pola karnego, prowadzący to spotkanie Piotr Werner wskazał na jedenasty punkt i Kazimierz Gładysiewicz zdobył kontaktowego gola. Pomimo ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie. W wyjściowym składzie Motoru zabrakło Leszka Iwanickiego, Marka Szaniawskiego i Zbigniewa Slipiki[48][49]. Po 26 kolejkach spotkań dolna część tabeli prezentowała się następująco[50]:
Poz | Klub | M | Pkt | Bz | Bs |
---|---|---|---|---|---|
11. | Lechia Gdańsk | 26 | 21 | 20 | 30 |
14. | Stal Mielec | 26 | 20 | 21 | 29 |
13. | Zagłębie Lubin | 26 | 19 | 18 | 31 |
14. | Motor Lublin | 26 | 19 | 27 | 44 |
15. ![]() | Bałtyk Gdynia | 26 | 18 | 22 | 39 |
16. ![]() | Zagłębie Sosnowiec | 26 | 15 | 21 | 48 |
Mecz dwudziestej siódmej kolejki z również zagrożonym degradacją Zagłębiem Lubin zakończył wynikiem 0:0, po czym Motor spadł na 14. miejsce w tabeli. Przy porażce Bałtyku Gdynia na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:4, przewga lubelskiego zespołu nad strefą spadkową wynosiła dwa punkty[51]. W spotkaniu wyjazdowym z chorzowskim Ruchem, jedyną bramkę zdobył Andrzej Łatka po akcji sam na sam z Januszem Jojko. W tej samej kolekce Bałtyk pokonał ŁKS Łódź 1:0[52]. W niedzielę, 20 kwietnia, Motor podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Pierwsi gola zdobyli goście. W 32. minucie, po dośrodkowaniu Jerzego Sokołowskiego, Dariusz Opolski wybił piłkę, jednak tę przechwycił Marek Leśniak i strzelił do pustej bramki. Cztery minuty później wyrównał strzałem głową Andrzej Łatka. W 66. minucie prowadzenie objął Motor, za sprawą Leszka Iwanickiego, który uderzył z 16 metrów, jednak w 76. minucie wyrównał Marek Ostrowski. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry przez Motor, Łatka zdobył swoją drugą bramkę, a w 80. minucie za zagranie ręką w polu karnym obrońcy Pogoni Krzysztofa Urbanowicza, prowadzący to spotkanie Aleksander Suchanek podyktował jedenastkę dla Motoru, którą na bramkę zamienił Adrian Szczepański[53]. Przed ostatnią kolejką spotkań Motor miał dwa punkty przewagi nad 15. w tabeli Bałtykiem Gdynia i remis w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa sprawił, iż lubelski zespół zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie[54].
Interliga
Po zakończeniu sezonu Motor został wytypowany jako jeden z czterech polskich zespołów obok Lechii Gdańsk, ŁKS-u Łódź i Stali Mielec do udziału w rozgrywkach Interligi. W turnieju zagrały również po cztery zespoły z ligi węgierskiej i bułgarskiej. W sumie 12 zespołów podzielono na dwie grupy, których zwycięzcy miały rozegrać dwa mecze finałowe o puchar Polskiego i Węgierskigo Związku Piłki Nożnej. Motor rywalizował w grupie II wraz z Etyrem Wielkie Tyrnowo, Trakiją Płowdiw, Debreceni VSC, Békéscsabą i Stalą Mielec[55]. W turnieju Motor zajął 5. miejsce[56].
Mecze ligowe w sezonie 1985/1986
Data | Przeciwnik | D/W | Miejsce | Wynik M/P | Strzelcy | Widzów | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|
RUNDA JESIENNA | |||||||
28 lipca 1985 | Widzew Łódź | W | Stadion Widzewa | 1:1 | Jasina ![]() | 12 tys. | [8][57] |
3 sierpnia 1985 | Górnik Zabrze | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:4 | 20 tys. | [9][58] | |
7 sierpnia 1985 | Lechia Gdańsk | W | Stadion Lechii | 2:2 | Grzanka ![]() ![]() | 15 tys. | [10][11] |
11 sierpnia 1985 | Zagłębie Sosnowiec | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:3 | 12 tys. | [13][59] | |
17 sierpnia 1985 | Lech Poznań | W | Stadion Lecha | 0:2 | 15 tys. | [14][60] | |
25 sierpnia 1985 | Górnik Wałbrzych | W | Stadion Górnika | 1:2 | Szczepański ![]() | 9 tys. | [15][16] |
31 sierpnia 1985 | Śląsk Wrocław | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 2:0 | Szczepański ![]() ![]() | 9 tys. | [17][18] |
15 września 1985 | ŁKS Łódź | W | Stadion ŁKS-u | 0:0 | 8 tys. | [20][61] | |
21 września 1985 | GKS Katowice | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 2:2 | Kudyba ![]() | 6 tys. | [21][62] |
29 września 1985 | Bałtyk Gdynia | W | Stadion Bałtyku | 0:0 | 2,5 tys. | [22][63] | |
5 października 1985 | Stal Mielec | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 2:0 | Góra ![]() ![]() | 5 tys. | [24][64] |
12 października 1985 | Zagłębie Lubin | W | Stadion Zagłębia | 0:1 | 6,5 tys. | [25][65] | |
16 października 1985 | Ruch Chorzów | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:3 | 5 tys. | [26][66] | |
20 października 1985 | Pogoń Szczecin | W | Stadion Pogoni | 1:4 | Żuchnik ![]() | 10 tys. | [27][67] |
27 października 1985 | Legia Warszawa | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 1:4 | Łatka ![]() | 7 tys. | [28][68] |
MECZE RUNDY WIOSENNEJ ROZEGRANE AWANSEM | |||||||
3 listopada 1985 | Widzew Łódź | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:2 | 6 tys. | [30] | |
9 listopada 1985 | Górnik Zabrze | W | Stadion Górnika | 1:1 | Szczepański ![]() | 12 tys. | [31][69] |
24 listopada 1985 | Lechia Gdańsk | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 3:1 | Szczepański ![]() ![]() ![]() | 5 tys. | [32][70] |
RUNDA WIOSENNA | |||||||
2 marca 1986 | Zagłębie Sosnowiec | W | Stadion Zagłębia | 1:1 | Łatka ![]() | 2 tys. | [41][71] |
8 marca 1986 | Lech Poznań | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 1:1 | Góra ![]() | 10 tys. | [42][72] |
12 marca 1986 | Górnik Wałbrzych | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 2:3 | Gładysiewicz ![]() ![]() | 7 tys. | [43][73] |
15 marca 1986 | Śląsk Wrocław | W | Stadion Śląska | 1:1 | Gładysiewicz ![]() | 10 tys. | [44][74] |
22 marca 1986 | ŁKS Łódź | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 1:0 | Szczepański ![]() | 8 tys. | [45][75] |
29 marca 1986 | GKS Katowice | W | Stadion GKS-u | 4:4 | Łatka ![]() ![]() ![]() | 5 tys. | [46][76] |
2 kwietnia 1986 | Bałtyk Gdynia | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:0 | 10 tys. | [47][77] | |
6 kwietnia 1986 | Stal Mielec | W | Stadion Stali | 1:2 | Gładysiewicz ![]() | 9 tys. | [48][49] |
12 kwietnia 1986 | Zagłębie Lubin | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:0 | 4 tys. | [51][78] | |
16 kwietnia 1986 | Ruch Chorzów | W | Stadion Ruchu | 1:0 | Łatka ![]() | 1 tys. | [52][79] |
20 kwietnia 1986 | Pogoń Szczecin | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 4:2 | Łatka ![]() ![]() ![]() | 6 tys. | [52][80] |
27 kwietnia 1986 | Legia Warszawa | W | Stadion Legii | 1:1 | Witkowski ![]() | 5 tys. | [54][81] |
Tabela I ligi
Poz | Klub | M | Pkt | Bz | Bs |
---|---|---|---|---|---|
1. | Górnik Zabrze ![]() | 30 | 46 | 70 | 17 |
2. | Legia Warszawa | 30 | 42 | 55 | 29 |
3. | Widzew Łódź | 30 | 41 | 40 | 25 |
4. | Lech Poznań | 30 | 36 | 36 | 29 |
5. | GKS Katowice ![]() | 30 | 31 | 46 | 45 |
6. | Górnik Wałbrzych | 30 | 30 | 41 | 50 |
7. | Śląsk Wrocław | 30 | 29 | 39 | 36 |
8. | ŁKS Łódź | 30 | 28 | 36 | 36 |
9. | Ruch Chorzów | 30 | 28 | 35 | 39 |
10. | Pogoń Szczecin | 30 | 27 | 44 | 44 |
11. | Stal Mielec | 30 | 25 | 25 | 32 |
12. | Zagłębie Lubin | 30 | 25 | 22 | 32 |
13. | Motor Lublin | 30 | 25 | 33 | 47 |
14. | Lechia Gdańsk | 30 | 24 | 23 | 35 |
15. ![]() | Bałtyk Gdynia | 30 | 23 | 28 | 46 |
16. ![]() | Zagłębie Sosnowiec | 30 | 20 | 24 | 54 |
Kadra
Zawodnik | Data ur. | Występy | Bramki | ![]() | ![]() | Występy | Bramki | ![]() | ![]() | Występy | Bramki | Poprzedni klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RUNDA JESIENNA | RUNDA WIOSENNA | SEZON | |||||||||||
Bramkarze | |||||||||||||
![]() | 3.10.1965 | 2 | 3 | 5 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | ||||||||
![]() | 23.09.1961 | 13 | 1 | 12 | 25 | Legia Warszawa | |||||||
Obrońcy | |||||||||||||
![]() | 8.01.1963 | 14 | 2 | 14 | 1 | 28 | wychowanek | ||||||
![]() | 24.11.1960 | 2 (5) | 1 | — | 2 (5) | Legia Warszawa | |||||||
![]() | 29.01.1965 | 13 | 1 | 2 (3) | Górnik Łęczna | ||||||||
![]() | 10.04.1958 | 15 | 1 | 9 (1) | 24 (1) | wychowanek | |||||||
![]() | 4.03.1962 | 0 (3) | 10 (1) | 4 | 10 (4) | 4 | Unia Tarnów | ||||||
![]() ![]() | 6.09.1962 | 15 | 1 | 2 | 10 (3) | 25 (3) | 1 | Mazur Karczew | |||||
![]() | 17.10.1964 | 11 (3) | 1 | 1 | 15 | 3 | 1 | 26 (3) | 4 | Broń Radom | |||
![]() | 28.02.1965 | 4 (2) | 1 | 8 (2) | 2 | 12 (4) | 1 | wychowanek | |||||
Pomocnicy i napastnicy | |||||||||||||
![]() | 5.01.1978 | 8 (1) | 1 | 15 | 1 | 23 (1) | Stal Mielec | ||||||
![]() ![]() | 12.08.1959 | 3 | 1 | 11 | 2 | 14 | 3 | Legia Warszawa | |||||
![]() | 19.05.1965 | 15 | 1 | 1 | 14 | 1 | 29 | 1 | wychowanek | ||||
![]() | 12.07.1961 | 11 (1) | 3 | 1 | 2 (2) | 1 | 13 (3) | 3 | Lechia Piechowice | ||||
![]() | 31.10.1962 | 9 (2) | 1 | 1 | 13 (1) | 7 | 22 (3) | 8 | Stal Mielec | ||||
![]() | 12.09.1960 | 7 (4) | 3 | 1 | 5 (1) | 12 (5) | 1 | Olimpia Elbląg | |||||
![]() | 10.10.1960 | 7 (2) | 8 (3) | 15 (5) | Stal Mielec | ||||||||
![]() | 30.10.1965 | 10 (2) | 2 | 9 (5) | 4 | 19 (7) | 6 | Gwardia Warszawa | |||||
![]() | 11.02.1962 | 6 (2) | 1 | 5 (2) | 1 | 11 (4) | wychowanek |
Puchar Polski na szczeblu centralnym
Data | Runda | Przeciwnik | D/W | Miejsce | Wynik M/P | Strzelcy | Widzów | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25 września 1985 | 1/16 | Stoczniowiec Gdańsk | W | Gdańsk | 1:0 | Szczepański ![]() | 600 | [82][83] |
9 października 1985 | 1/8 | Śląsk Wrocław | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:1 dogr. | 3,5 tys. | [84][85] |
Interliga
Data | Przeciwnik | D/W | Miejsce | Wynik M/P | Strzelcy | Widzów | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 maja 1986 | Debreceni VSC | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 0:1 | 500 | [86] | |
6 maja 1986 | Békéscsaba | D | Stadion przy al. Zygmuntowskich | 2:1 | Łatka ![]() ![]() | [87] | |
10 maja 1986 | Trakija Płowdiw | W | Płowdiw | 1:1 | brak danych | [88] | |
13 maja 1986 | Etyr Wielkie Tyrnowo | W | Wielkie Tyrnowo | 0:5 | [89] | ||
17 maja 1986 | Stal Mielec | D | Stadion im. PKWN | 3:3 | Szczepański ![]() ![]() ![]() | 2 tys. | [90] |
24 maja 1986 | Debreceni VSC | W | Debreczyn | 0:2 | [91] | ||
27 maja 1986 | Békéscsaba | W | Békéscsaba | 0:3 | [92] | ||
31 maja 1986 | Trakija Płowdiw | D | Puławy | 3:4 | Gładysiewicz ![]() ![]() | 1 tys. | [93] |
3 czerwca 1986 | Etyr Wielkie Tyrnowo | D | Kraśnik | 2:2 | Jasina ![]() ![]() | [94] | |
7 czerwca 1986 | Stal Mielec | W | Stadion Stali | 2:1 | Góra ![]() ![]() | [56] |
Przypisy
- ↑ Piłkarze Motoru już trenują. „Kurier Lubelski”. 131 (8056), 8 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Piłkarze Motoru wyjeżdżają do Dębicy. „Sztandar Ludu”. 157 (12633), s. 6, 8 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Na zgrupowaniu w Dębicy. „Sztandar Ludu”. 162 (12638), s. 2, 13-14 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Tym razem piłkarze Motoru przegrali 2:3 z Resovią. „Sztandar Ludu”. 163 (12639), s. 6, 15 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Tym razem 2:1 Motoru z II-ligową Unią w Tarnowie. „Sztandar Ludu”. 165 (12641), s. 2, 17 lipca 1985. Lublin.
- ↑ a b Andrzej Wawrzycki. Piłkarze kończą zgrupowanie w Dębicy. „Sztandar Ludu”. 168 (12644), s. 2, 20-21-22 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Na turnieju w Mielcu po 2:1 z Avią, 6:0 piłkarzy Motoru z I-ligowym czechosłowackim Tatranem Preszov. „Sztandar Ludu”. 169 (12645), s. 6, 23 lipca 1985. Lublin.
- ↑ a b Więcej sił mieli goście. „Przegląd Sportowy”. 145 (8926), s. 4, 29 lipca 1985. Warszawa.
- ↑ a b Maciej Polkowski. Rozbieranie na części. „Przegląd Sportowy”. 150 (8931), s. 4, 5 sierpnia 1985. Warszawa.
- ↑ a b Roman Stanowski. Dwa przestrzelone karne. „Przegląd Sportowy”. 153 (8932), s. 3, 8 sierpnia 1985. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Kwiek. Remis w „twierdzy” Łazarka. „Sztandar Ludu”. 183 (12659), s. 2, 8 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ Pora na zwycięstwo. „Sztandar Ludu”. 185 (12661), s. 2, 10-11 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ a b Marian Atach. Kosztowna nieobecność. „Przegląd Sportowy”. 155 (8934), s. 4, 12 sierpnia 1985. Warszawa.
- ↑ a b Marek Lubawiński. Spojrzeć widzom w oczy. „Przegląd Sportowy”. 160 (8939), s. 4, 19 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ a b Bogdan Skiba. Ze łzami w oczach. „Przegląd Sportowy”. 165 (8946), s. 4, 26 sierpnia 1985. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Kwiek. Do szczęścia zabrakło 60 sek.!. „Sztandar Ludu”. 198 (12674), s. 6, 26 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ a b Kazimierz Marcinek. Wreszcie wygrali. „Przegląd Sportowy”. 170 (8951), s. 4, 2 września 1985. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Wawrzycki. Cenne dwa punkty piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 204 (12680), s. 6, 2 września 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Piłkarze wracają na ligowe boiska. „Sztandar Ludu”. 215 (12691), s. 2, 14-15 września 1985. Lublin.
- ↑ a b Mieczysław Wójcicki. Przychylne stadiony. „Przegląd Sportowy”. 180 (8961), s. 4, 16 września 1985. Warszawa.
- ↑ a b Marian Atach. Gospodarze w rozsypce. „Przegląd Sportowy”. 185 (8966), s. 4, 23 września 1985. Warszawa.
- ↑ a b Roman Stanowski. Przeliczyli się z siłami. „Przegląd Sportowy”. 190 (8971), s. 4, 30 września 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Na Wieniawie – dla ofiar tragedii w Meksyku. „Sztandar Ludu”. 230 (12706), s. 2, 2 października 1985. Warszawa.
- ↑ a b Marian Atach. Nareszcie oklaski. „Przegląd Sportowy”. 195 (8976), s. 4, 7 października 1985. Warszawa.
- ↑ a b Maciej Polkowski. Trenerzy zażenowani.... „Przegląd Sportowy”. 200 (8981), s. 4, 14 października 1985. Warszawa.
- ↑ a b Marian Atach. Wypunktowali jak... beniaminka. „Przegląd Sportowy”. 203 (8984), s. 3, 17 października 1985. Warszawa.
- ↑ a b Janusz Kaźmierczak. Prezent od arbitra.... „Przegląd Sportowy”. 205 (8986), s. 4, 21 października 1985. Warszawa.
- ↑ a b Zbigniew Halczuk. Niedospani bardziej rześcy. „Przegląd Sportowy”. 210 (8991), s. 4, 28 października 1985. Warszawa.
- ↑ H. Dziełanowski. Piłkarska jesień trwa nadal!. „Sztandar Ludu”. 255 (12731), s. 2, 2-3 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ a b Witold Klemiński. Czarnej serii ciąg dalszy!. „Sztandar Ludu”. 256 (12732), s. 8, 4 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ a b Jerzy Namysło. Walenie głową w mur. „Przegląd Sportowy”. 219 (9000), s. 4, 11 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Wawrzycki. Nikt się nie oszczędzał. „Przegląd Sportowy”. 229 (9010), s. 4, 25 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Piłkarze Motoru wznowili treningi. „Sztandar Ludu”. 4 (12783), s. 6, 6 stycznia 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Stanisław Karwat zdyskwalifikowany przez Motor na pół roku!. „Sztandar Ludu”. 19 (12798), s. 2, 23 stycznia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Wawrzycki. W poszukiwaniu suchych boisk. „Sztandar Ludu”. 34 (12813), s. 6, 10 lutego 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Kwiek. Piłkarski meldunek z Bielska-Białej. „Sztandar Ludu”. 23 (12802), s. 6, 27 stycznia 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Kwiek. Piłkarze Motoru wrócili spod Szyndzielni. „Sztandar Ludu”. 26 (12805), s. 2, 31 stycznia 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Przedsezonowe próby piłkarzy. „Sztandar Ludu”. 28 (12807), s. 6, 3 lutego 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. W przedostatnim sprawdzianie przed ligą. „Sztandar Ludu”. 45 (12824), s. 2, 22-23 lutego 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Kwiek. Ostatni sprawdzian zdziesiątkowanego Motoru. „Sztandar Ludu”. 46 (12825), s. 6, 24 lutego 1986. Warszawa.
- ↑ a b Marek Suchy. Wreszcie z Leszkiem Iwanickim. „Przegląd Sportowy”. 43 (9076), s. 4, 3 marca 1986. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Kwiek. Zapasy na błocie. „Przegląd Sportowy”. 48 (9081), s. 4, 10 marca 1986. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Kwiek. Dwie bramki z kornerów. „Przegląd Sportowy”. 51 (9084), s. 3, 13 marca 1986. Warszawa.
- ↑ a b Tomasz Jagodziński. Pechowiec Prusik. „Przegląd Sportowy”. 53 (9086), s. 4, 17 marca 1986. Warszawa.
- ↑ a b Maciej Polkowski. Łapali się za głowy. „Przegląd Sportowy”. 58 (9091), s. 4, 24 marca 1986. Warszawa.
- ↑ a b Marek Suchy. 30 bramek. „Przegląd Sportowy”. 63 (9096), s. 4, 1 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Tomasz Jagodziński. Motor Lublin – Bałtyk Gdynia 0:0. „Przegląd Sportowy”. 63 (9096), s. 4, 1 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Krzysztof Pietras. Dwa gole Filipczaka. „Przegląd Sportowy”. 67 (9100), s. 4, 7 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Andrzej Kwiek. Przegrana 1:2 Motoru ze Stalą w Mielcu. „Sztandar Ludu”. 81 (12860), s. 6, 7 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Tabela I ligi. „Przegląd Sportowy”. 67 (9100), s. 1, 7 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Janusz Basałaj. Śnieg zamiast łez. „Przegląd Sportowy”. 72 (9105), s. 4, 14 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b c Jerzy Namysło. Tytuł już w drodze do Zabrza. „Przegląd Sportowy”. 75 (9108), s. 3, 17 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Kwiek. Duża stawka – wiele nerwów. „Przegląd Sportowy”. 77 (9110), s. 4, 21 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ a b Ekstrak(l)asa. „Przegląd Sportowy”. 82 (9115), s. 4, 28 kwietnia 1986. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Rusza piłkarska Interliga. „Sztandar Ludu”. 100 (12879), s. 2, 29 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ a b Andrzej Wawrzycki. 2:1 Motoru w Mielcu na pożegnanie Interligi. „Sztandar Ludu”. 133 (12912), s. 6, 9 czerwca 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. 1:1 piłkarzy Motoru z Widzewm w Łodzi obiecującą zaliczką. „Sztandar Ludu”. 174 (12650), s. 6, 29 lipca 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Blady strach pada na przeciwników zabrzan!. „Sztandar Ludu”. 180 (12656), s. 6, 5 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Bez Leszka Iwanickiego – aż 0:3 z sosnowieckim Zagłębiem. „Sztandar Ludu”. 186 (12662), s. 6, 12 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ Mimo niezłej postawy kolejna porażka Motoru. „Sztandar Ludu”. 192 (12668), s. 6, 19 sierpnia 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Cenny punkt Motoru po bezbramkowej walce z ŁKS. „Sztandar Ludu”. 216 (12692), s. 6, 16 września 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Z taką grą w defensywie trudno liczyć na zwycięstwo!. „Sztandar Ludu”. 222 (12698), s. 6, 23 września 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Każdy punkt na wagę złota. „Sztandar Ludu”. 228 (12704), s. 6, 30 września 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Po zwycięstwie nad Stalą awans piłkarzy Motoru w górę ligowej tabeli. „Sztandar Ludu”. 234 (12710), s. 6, 7 października 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. W Lubinie nie udało się!. „Sztandar Ludu”. 240 (12716), s. 6, 14 października 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. A jednak... za wysokie progi!. „Sztandar Ludu”. 243 (12719), s. 2, 17 października 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Po dwóch problematycznych decyzjach sędziego?. „Sztandar Ludu”. 246 (12722), s. 6, 21 października 1985. Warszawa.
- ↑ H. Dziełanowski. Stanowczo za wysokie progi. „Sztandar Ludu”. 252 (12728), s. 8, 28 października 1985. Warszawa.
- ↑ Witold Klemiński. W Zabrzu – 1:1 a mogło być jeszcze lepiej!. „Sztandar Ludu”. 262 (12738), s. 8, 11 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Spokojniesza zima piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 274 (12750), s. 8, 25 listopada 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Szargan. Cenny punkt piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 51 (12830), s. 6, 3 marca 1986. Lublin.
- ↑ H. Dziełanowski. Remisowe harce na błocie. „Sztandar Ludu”. 58 (12837), s. 6, 10 marca 1986. Lublin.
- ↑ H. Dziełanowski. Na skraju przepaści. „Sztandar Ludu”. 61 (12840), s. 2, 13 marca 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Szargan. Punkt za ambicję i konsekwencję. „Sztandar Ludu”. 64 (12843), s. 6, 17 marca 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Po kanonadzie na bramkę ŁKS, cenne 1:0 piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 70 (12849), s. 6, 24 marca 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Szargan. Mecz nie świątecznych błędów. „Sztandar Ludu”. 76 (12855), s. 6, 1 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Słabiutki mecz lubelskich piłkarzy. „Sztandar Ludu”. 78 (12857), s. 2, 3 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Żałosnej serii ciąg dalszy. „Sztandar Ludu”. 87 (12866), s. 6, 14 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Szargan. Bramka Andrzeja Łatki podtrzymuje nadzieje. „Sztandar Ludu”. 90 (12869), s. 2, 17 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Witold Klemiński. Motor – Pogoń 4:2 ale... Bałtyk wygrał też. „Sztandar Ludu”. 93 (12872), s. 6, 21 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Szargan. Piłkarze Motoru uratowani!. „Sztandar Ludu”. 99 (12878), s. 6, 28 kwietnia 1986. Lublin.
- ↑ Roman Stanowski. Stoczniowiec Gdańsk – Motor Lublin 0:1 (0:1). „Przegląd Sportowy”. 188 (8969), s. 3, 26 września 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Motor wyeliminował Stoczniowca.... „Sztandar Ludu”. 225 (12701), s. 2, 26 września 1985. Lublin.
- ↑ Marian Atach. Motor – Śląsk 0:1. „Przegląd Sportowy”. 145 (8926), s. 4, 9 października 1985. Warszawa.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Po ciekawym mecz Motor – Śląsk 0:1 (0:0, 0:1). „Sztandar Ludu”. 236 (12712), s. 2, 9 października 1985. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Wczasowa piłka pod szyldem Interligi. „Sztandar Ludu”. 104 (12883), s. 6, 5 maja 1986. Lublin.
- ↑ Witold Klemiński. Motor – Spartakus 2:1 (2:1). „Sztandar Ludu”. 106 (12885), s. 2, 7 maja 1986. Lublin.
- ↑ 1:1 Motoru w Bułgarii. „Sztandar Ludu”. 111 (12890), s. 2, 7 maja 1986. Lublin.
- ↑ Niepomyślne wieści z Bułgarii. „Sztandar Ludu”. 113 (12892), s. 2, 15 maja 1986. Lublin.
- ↑ Remisowy mecz Interligi Motoru z mielecką Stalą. „Sztandar Ludu”. 116 (12895), s. 6, 19 maja 1986. Lublin.
- ↑ Porażka piłkarzy Motoru w Interlidze. „Sztandar Ludu”. 122 (12901), s. 6, 26 maja 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Przegrane Motoru na Węgrzech. „Sztandar Ludu”. 125 (12904), s. 2, 30 maja 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Motor – Trakija 3:4 (1:1). „Sztandar Ludu”. 127 (12906), s. 6, 2 czerwca 1986. Lublin.
- ↑ Andrzej Wawrzycki. Kraśnicki mecz piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 129 (12908), s. 2, 4 czerwca 1986. Lublin.
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Football kit template socks
Icon representing a decrease, consisting of a red-colored, down-pointing triangle.
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Złota korona
Złoty puchar
Autor: Ta grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape przez ed g2s (dyskusja), a następnie ręcznie zedytowana, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Yellow card (association football).
Autor: Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Ed g2s (w oparciu o szablon praw autorskich)., Licencja: CC-BY-SA-3.0
Red card (football).
- This card in other colors
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1991/1992
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1991/1992