2014Sandecja Nowy Sącz29(5)
2015–Siarka Tarnobrzeg10(2)
2003–2004 Senegal U-23
  1. Aktualne na: 24 czerwca 2015.

Mouhamadou Traoré (ur. 16 kwietnia 1982 w Thiès) – senegalski piłkarz występujący na pozycji napastnika w polskim klubie Siarka Tarnobrzeg. Były reprezentant Senegalu do lat 23.

Kariera piłkarska

Mouhamadou Traoré karierę piłkarską rozpoczynał w senegalskim zespole US Rail, gdzie grał w sezonie 2001/2002. Następnie reprezentował przez trzy lata barwy ASC Diaraf. W 2004 roku z tym klubem zdobył mistrzostwo kraju. Następnym jego zespołem był CSS Richard-Toll, w którego seniorskiej sekcji grał w latach 2006–2008 w tamtejszej najwyższej klasie rozgrywek[1]. Potem przyjechał do Polski i trafił do występującego w trzeciej lidze Glinika Gorlice. W jego barwach w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 zdobył 9 goli w 15 meczach[2]. Pod koniec lutego 2009 roku został wypożyczony z opcją pierwokupu do GKP Gorzów Wielkopolski[3]. W nowej drużynie szybko stał się podstawowym graczem, stanowił również o sile ofensywnej swojego zespołu[4]. Zdobył dwa gole w barażowym meczu ze Ślęzą Wrocław[5], które przyczyniły się do utrzymania GKP w rozgrywkach I ligi[6].

Sezon 2009/2010 Traoré rozpoczął od strzelenia dwóch goli w dwóch pierwszych spotkaniach (z MKS-em Kluczbork[7] oraz Pogonią Szczecin). Następnie zainteresowanie zawodnikiem wyraziły Polonia Bytom, Górnik Łęczna[8] oraz Lech Poznań[9], który początkowo chciał sprowadzić Prejucé'a Nakoulmę, jednak negocjacje przeciągały się i Traoré miał być opcją rezerwową[10]. Ostatecznie Senegalczyk trafił do Zagłębia Lubin, z którym w ostatnim dniu letniego okienka transferowego podpisał trzyletni kontrakt[11]. Za transfer Glinik i GKP dostały po 250 tys. złotych[4].

13 września tego samego roku Traoré zadebiutował w Ekstraklasie w wygranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa, w którym wystąpił przez pełne 90. minut i zaliczył asystę przy bramce Dariusza Jackiewicza[12]. Na początku października w meczu z Cracovią strzelił pierwszego gola[13]. Następnie zdobył bramkę w pojedynku z Polonią Bytom, przypieczętowując zwycięstwo swojego zespołu[14]. W spotkaniu następnej kolejki z Odrą Wodzisław, do siatki rywala trafił dwukrotnie, czym w znacznym stopniu przyczynił się do wygranej[15].

Lubiński zespół reprezentował przez trzy sezony, po czym związał się z Pogonią Szczecin[16]. W swoim pierwszym meczu przeciwko byłej drużynie - Zagłębiu - strzelił gola na 2:0 (mecz zakończył się wynikiem 4:0[17]). Niestety, było to jego ostatnie trafienie w Pogoni. Słaba forma spowodowała, że 20 stycznia 2013 roku został na pół roku wypożyczony do GKS-u Bełchatów[18]. Po powrocie do Szczecina kontrakt z nim został rozwiązany.