Mistrzostwa świata
I miejsceRosja 2018piłka nożna
Odznaczenia
Kawaler Orderu Narodowego Legii Honorowej (Francja)

Nabil Fekir (ur. 18 lipca 1993 w Lyonie) – francuski piłkarz algierskiego pochodzenia, występujący na pozycji ofensywnego pomocnika w hiszpańskim klubie Real Betis. Wychowanek francuskiego zespołu Olympique Lyon.

Kariera

Kariera klubowa

Pierwsze treningi podjął w wieku siedmiu lat w zespole AC Villeurbanne. Następnie trafił do FC Vaulx-en-Velin, stamtąd do SC Caluire, a później do Olympique’u Lyon. W latach 2007–2010 ponownie był zawodnikiem małego klubiku z Vaulx-en-Velin, a zanim wrócił na stałe do Les Gones występował jeszcze w AS Saint-Priest (2010–2011).

W Ligue 1 zadebiutował 31 sierpnia 2013 roku. Na Parc des Sports w Annecy jego klub uległ Evian Thonon Gaillard 1:2. Fekir grał w tym spotkaniu przez 90 minut. Premierowe trafienie we francuskiej ekstraklasie zaliczył 27 kwietnia 2014 roku - OL pokonał wówczas Bastię 4:1. Grał w przegranym finale Coupe de la Ligue 2013/14 (triumfatorem tych rozgrywek zostało PSG).

23 lipca 2019 roku, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej hiszpański zespół Real Betis poinformował o zakontraktowaniu Nabila Fekira. Zawodnik z klubem związał się umową do 2023 roku[1]

W Primera División zadebiutował 18 sierpnia w przegranym 1:2 meczu 1 kolejki u siebie z Valladolid, rozegrał pełne 90 minut. Pierwszego gola w La Liga strzelił 25 sierpnia w przegranym meczu wyjazdowym 2 kolejki 5:2 z FC Barcelona, wyprowadzając tym samym Real Betis na prowadzenie 0:1.