Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
| |||
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 Soczi | |||
| |||
Miejsce | Roza Chutor | ||
Data | 9 – 22 lutego 2014 | ||
Liczba konkurencji | 10 |
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
Zjazd | mężczyźni | kobiety |
Superkombinacja | mężczyźni | kobiety |
Supergigant | mężczyźni | kobiety |
Slalom gigant | mężczyźni | kobiety |
Slalom | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku przeprowadzone zostały w dniach 9–22 lutego 2014 w Krasnej Polanie, oddalonej o 40 km od głównego miasta igrzysk – Soczi, na stokach ośrodka narciarskiego Roza Chutor. W ramach igrzysk zawodnicy i zawodniczki walczą w pięciu konkurencjach: zjeździe, slalomie, gigancie, supergigancie i superkombinacji. Łącznie rozdanych będzie dziesięć kompletów medali. O medale igrzysk olimpijskich narciarze alpejscy rywalizują po raz dziewiętnasty.
Kwalifikacje
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina |
---|---|---|
9 lutego | Zjazd mężczyzn | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
10 lutego | Superkombinacja kobiet | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
15:00 UTC+4 / 12:00 CET | ||
12 lutego | Zjazd kobiet | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
14 lutego | Superkombinacja mężczyzn | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
15:30 UTC+4 / 12:30 CET | ||
15 lutego | Supergigant kobiet | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
16 lutego | Supergigant mężczyzn | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
18 lutego | Slalom gigant kobiet | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
14:30 UTC+4 / 11:30 CET | ||
19 lutego | Slalom gigant mężczyzn | 11:00 UTC+4 / 8:00 CET |
14:30 UTC+4 / 11:30 CET | ||
21 lutego | Slalom kobiet | 16:45 UTC+4 / 13:45 CET |
20:15 UTC+4 / 17:15 CET | ||
22 lutego | Slalom mężczyzn | 16:45 UTC+4 / 13:45 CET |
20:15 UTC+4 / 17:15 CET |
Zestawienie medalistów
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||||
Zjazd | Matthias Mayer | 2:06,23 | Christof Innerhofer | 2:06,29 | Kjetil Jansrud | 2:06,33 |
Superkombinacja | Sandro Viletta | 2:45,20 | Ivica Kostelić | 2:45,54 | Christof Innerhofer | 2:45,67 |
Supergigant | Kjetil Jansrud | 1:18,14 | Andrew Weibrecht | 1:18,44 | Jan Hudec Bode Miller | 1:18,67 |
Slalom gigant | Ted Ligety | 1:24,21 | Steve Missillier | 1:23,19 | Alexis Pinturault | 1:23,49 |
Slalom | Mario Matt | 1:41,84 | Marcel Hirscher | 1:42,12 | Henrik Kristoffersen | 1:42,67 |
Kobiety | ||||||
Zjazd | Tina Maze Dominique Gisin | 1:41,57 | Lara Gut | 1:41,67 | ||
Superkombinacja | Maria Höfl-Riesch | 2:34,62 | Nicole Hosp | 2:35,02 | Julia Mancuso | 2:35,15 |
Supergigant | Anna Fenninger | 1:25,52 | Maria Höfl-Riesch | 1:26,07 | Nicole Hosp | 1:26,18 |
Slalom gigant | Tina Maze | 2:36,87 | Anna Fenninger | 2:36,94 | Viktoria Rebensburg | 2:37,14 |
Slalom | Mikaela Shiffrin | 1:44,54 | Marlies Schild | 1:45,07 | Kathrin Zettel | 1:45,35 |
Wyniki
Mężczyźni
Zjazd
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Matthias Mayer | Austria | 2:06,23 | – | |
Christof Innerhofer | Włochy | 2:06,29 | +0,06 | |
Kjetil Jansrud | Norwegia | 2:06,33 | +0,10 | |
4. | Aksel Lund Svindal | Norwegia | 2:06,52 | +0,29 |
5. | Travis Ganong | Stany Zjednoczone | 2:06,64 | +0,41 |
6. | Carlo Janka | Szwajcaria | 2:06,71 | +0,48 |
7. | Peter Fill | Włochy | 2:06,72 | +0,49 |
8. | Bode Miller | Stany Zjednoczone | 2:06,75 | +0,52 |
9. | Max Franz | Austria | 2:07,03 | +0,80 |
10. | Erik Guay | Kanada | 2:07,04 | +0,81 |
Superkombinacja
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Sandro Viletta | Szwajcaria | 2:45,20 | – | |
Ivica Kostelić | Chorwacja | 2:45,54 | +0,34 | |
Christof Innerhofer | Włochy | 2:45,67 | +0,47 | |
4. | Kjetil Jansrud | Norwegia | 2:46,26 | +1,06 |
5. | Adam Žampa | Słowacja | 2:46,34 | +1,14 |
6. | Bode Miller | Stany Zjednoczone | 2:46,60 | +1,40 |
7. | Ondřej Bank | Czechy | 2:46,84 | +1,64 |
8. | Carlo Janka | Szwajcaria | 2:46,88 | +1,68 |
8. | Aksel Lund Svindal | Norwegia | 2:46,88 | +1,68 |
10. | Natko Zrnčić-Dim | Chorwacja | 2:47,06 | +1,86 |
Supergigant
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Kjetil Jansrud | Norwegia | 1:18,14 | – | |
Andrew Weibrecht | Stany Zjednoczone | 1:18,44 | +0,30 | |
Jan Hudec | Kanada | 1:18,67 | +0,53 | |
Bode Miller | Stany Zjednoczone | 1:18,67 | +0,53 | |
5. | Otmar Striedinger | Austria | 1:18,69 | +0,55 |
6. | Max Franz | Austria | 1:18,74 | +0,60 |
7. | Aksel Lund Svindal | Norwegia | 1:18,76 | +0,62 |
8. | Peter Fill | Włochy | 1:18,85 | +0,71 |
9. | Ondřej Bank | Czechy | 1:19,11 | +0,97 |
10. | Morgan Pridy | Kanada | 1:19,19 | +1,05 |
Slalom gigant
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Ted Ligety | Stany Zjednoczone | 2:45,29 | - | |
Steve Missillier | Francja | 2:45,77 | +0.48 | |
Alexis Pinturault | Francja | 2:45,93 | +0.64 | |
4. | Marcel Hirscher | Austria | 2:46,23 | +0.94 |
5. | Ondřej Bank | Czechy | 2:46,29 | +1.00 |
6. | Matthias Mayer | Austria | 2:46,34 | +1.05 |
7. | Benjamin Raich | Austria | 2:46,35 | +1.06 |
8. | Felix Neureuther | Niemcy | 2:46,59 | +1.30 |
9. | Thomas Fanara | Francja | 2:46,73 | +1.44 |
10. | Henrik Kristoffersen | Norwegia | 2:46,79 | +1.50 |
Slalom
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Mario Matt | Austria | 1:41,84 | — | |
Marcel Hirscher | Austria | 1:42,12 | +0,28 | |
Henrik Kristoffersen | Norwegia | 1:42,67 | +0,83 | |
4. | Stefano Gross | Włochy | 1:42,72 | +0,88 |
4. | Fritz Dopfer | Niemcy | 1:42,72 | +0,88 |
6. | Adam Žampa | Słowacja | 1:43,28 | +1,44 |
7. | Markus Larsson | Szwecja | 1:43,60 | +1,76 |
8. | Mattias Hargin | Szwecja | 1:43,60 | +1,76 |
9. | Sebastian Foss Solevåg | Norwegia | 1:44,11 | +2,27 |
10. | Ivica Kostelić | Chorwacja | 1:44,11 | +2,27 |
Kobiety
Zjazd
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Tina Maze | Słowenia | 1:41,57 | – | |
Dominique Gisin | Szwajcaria | 1:41,57 | – | |
Lara Gut | Szwajcaria | 1:41,67 | +0,10 | |
4. | Daniela Merighetti | Włochy | 1:41,84 | +0,27 |
5. | Fabienne Suter | Szwajcaria | 1:41,94 | +0,37 |
6. | Lotte Smiseth Sejersted | Norwegia | 1:42,01 | +0,44 |
7. | Edit Miklós | Węgry | 1:42,28 | +0,71 |
8. | Julia Mancuso | Stany Zjednoczone | 1:42,56 | +0,99 |
9. | Nicole Hosp | Austria | 1:42,62 | +1,05 |
10. | Ilka Štuhec | Słowenia | 1:42,65 | +1,08 |
Superkombinacja
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Maria Höfl-Riesch | Niemcy | 2:34,62 | – | |
Nicole Hosp | Austria | 2:35,02 | +0,40 | |
Julia Mancuso | Stany Zjednoczone | 2:35,15 | +0,53 | |
4. | Tina Maze | Słowenia | 2:35,25 | +0,63 |
5. | Dominique Gisin | Szwajcaria | 2:36,12 | +1,50 |
6. | Ragnhild Mowinckel | Norwegia | 2:36,15 | +1,53 |
7. | Michaela Kirchgasser | Austria | 2:36,41 | +1,79 |
8. | Anna Fenninger | Austria | 2:36,44 | +1,82 |
9. | Šárka Strachová | Czechy | 2:36,61 | +1,99 |
10. | Maruša Ferk | Słowenia | 2:36,89 | +2,27 |
Supergigant
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Anna Fenninger | Austria | 1:25,52 | – | |
Maria Höfl-Riesch | Niemcy | 1:26,07 | +0,55 | |
Nicole Hosp | Austria | 1:26,18 | +0,66 | |
4. | Lara Gut | Szwajcaria | 1:26,25 | +0,73 |
5. | Tina Maze | Słowenia | 1:26,28 | +0,76 |
6 | Fränzi Aufdenblatten | Szwajcaria | 1:26,79 | +1,27 |
7. | Fabienne Suter | Szwajcaria | 1:26,89 | +1,37 |
8. | Julia Mancuso | Stany Zjednoczone | 1:27,04 | +1,52 |
9. | Viktoria Rebensburg | Niemcy | 1:27,08 | +1,56 |
10. | Nadia Fanchini | Włochy | 1:27,20 | +1,68 |
Slalom gigant
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Tina Maze | Słowenia | 2:36,87 | – | |
Anna Fenninger | Austria | 2:36,94 | +0,07 | |
Viktoria Rebensburg | Niemcy | 2:37,14 | +0,27 | |
4. | Nadia Fanchini | Włochy | 2:37,25 | +0,38 |
5. | Mikaela Shiffrin | Stany Zjednoczone | 2:37,37 | +0,50 |
6 | Maria Pietilae-Holmner | Szwecja | 2:37,82 | +0,95 |
7. | Jessica Lindell-Vikarby | Szwecja | 2:38,02 | +1,15 |
8. | Anémone Marmottan | Francja | 2:38,48 | +1,61 |
9. | Lara Gut | Szwajcaria | 2:38,64 | +1,77 |
10. | Dominique Gisin | Szwajcaria | 2:39,58 | +2,71 |
Slalom
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Mikaela Shiffrin | Stany Zjednoczone | 1:44,54 | – | |
Marlies Schild | Austria | 1:45,07 | +0,53 | |
Kathrin Zettel | Austria | 1:45,35 | +0,81 | |
4. | Maria Höfl-Riesch | Niemcy | 1:45,73 | +1,19 |
5. | Frida Hansdotter | Szwecja | 1:45,90 | +1,36 |
6 | Emelie Wikström | Szwecja | 1:46,11 | +1,57 |
7. | Nastasia Noens | Francja | 1:46,12 | +1,58 |
8. | Tina Maze | Słowenia | 1:46,25 | +1,71 |
9. | Marie-Michèle Gagnon | Kanada | 1:47,37 | +2,83 |
10. | Šárka Strachová | Czechy | 1:47,39 | +2,85 |
Bibliografia
- Alpine Skiing: Schedule and results (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-01-26].
|
|
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Alpine skiing
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.