1997–2000Millwall44(0)
2000–2001Forest Green Rovers14(0)
W sumie:448(0)
1983 Anglia1(0)

Nigel Philip Spink (ur. 8 sierpnia 1958 w Chelmsford) – piłkarz angielski grający na pozycji bramkarza. W swojej karierze rozegrał 1 mecz w reprezentacji Anglii.

Karierę piłkarską Spink rozpoczął w klubie West Ham United. Nie przebił się jednak do pierwszej drużyny i w 1976 roku został zawodnikiem amatorskiego Chelmsford City. Rok później przeszedł do Aston Villi. 26 grudnia 1979 zadebiutował w jej barwach w Division One w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z Nottingham Forest. Początkowo był rezerwowym bramkarzem dla Jimmy'ego Rimmera, a podstawowym zawodnikiem Aston Villi stał się w sezonie 1982/1983. W sezonie 1980/1981 wywalczył z Aston Villą mistrzostwo Anglii, a w sezonie 1981/1982 dotarł z nią do finału Pucharu Mistrzów. W finale Aston Villa wygrała 1:0, a Spink w tym meczu grał od 9. minuty, w której zmienił kontuzjowanego Rimmera. Kolejne sukcesy z Aston Villą osiągnął w sezonach 1993/1994 i 1995/1996, w których zdobył Puchar Ligi Angielskiej. Od sezonu 1993/1994 do końca swojego pobytu w Aston Villi, czyli do połowy sezonu 1995/1996, był rezerwowym bramkarzem dla Marka Bosnicha.

Na początku 1996 roku Spink odszedł na zasadzie wolnego transferu do West Bromwich Albion. Występował w nim przez półtora roku w Division One. W 1997 roku odszedł z West Bromwich do londyńskiego Millwall za kwotę 50 tysięcy funtów. Do 2000 roku występował w Millwall w rozgrywkach Division Two. W latach 2000-2001 grał w zespole Forest Green Rovers, w którym zakończył karierę w wieku 42 lat.

2001/02Forest Green RoversAnglia Conference National10

Swój jedyny mecz w reprezentacji Anglii Spink rozegrał 18 czerwca 1983 roku przeciwko Australii. W meczu tym padł remis 1:1, a Spink w 46. minucie zmienił w bramce Petera Shiltona.

Flag of England.svg
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
FC Bayern Munchen tegen Aston Villa 0-1 Europa Cup I blijde Aston Villa spelers , Bestanddeelnr 932-1810.jpg
Autor: Marcel Antonisse / Anefo, Licencja: CC0
Collectie / Archief : Fotocollectie Anefo

Reportage / Serie : [ onbekend ]
Beschrijving : FC Bayern Munchen tegen Aston Villa 0-1 Europa Cup I blijde Aston Villa spelers met de Cup
Datum : 26 mei 1982
Trefwoorden : sport, voetbal
Persoonsnaam : Aston Villa, CUP, FC Bayern Munchen
Fotograaf : Antonisse, Marcel / Anefo
Auteursrechthebbende : Nationaal Archief
Materiaalsoort : Negatief (zwart/wit)
Nummer archiefinventaris : bekijk toegang 2.24.01.05

Bestanddeelnummer : 932-1810