Najwięcej zwycięstw Australia
1 raz

Pacific Cup – nieistniejące już rozgrywki piłkarskie w Oceanii organizowane przez OFC (ang. Oceania Football Confederation) dla zrzeszonych reprezentacji krajowych.

Historia

Zapoczątkowany został w 2002 roku przez OFC jako Oceania U-16 Development Tournament. W turnieju uczestniczyły reprezentacje Australii, Fidżi, Nowej Kaledonii, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Samoa, Samoa Amerykańskiego, Tongi, Vanuatu, Wysp Cooka i Wysp Salomona. Rozgrywki zostały rozegrane na stadionach Australii. 11 drużyn najpierw podzielono na dwie grupy, a potem czwórka najlepszych drużyn systemem pucharowym rozegrała mecze o tytuł mistrza oraz miejsca na podium, również drużyny z trzecich miejsc walczyły o końcowe 5 miejsce, z czwartych miejsc rozgrywały mecz o 7 miejsce itd. Pierwszy turniej wygrała reprezentacja Australii[1].

W 2012 OFC planowała zorganizować kolejną edycję Pacific Cup. Do udziału zgłosiło się 5 najlepszych drużyn, które grały w turniejach piłkarskich na Igrzyskach Pacyfiku oraz reprezentacja Nowej Zelandii[2]. Danych o wynikach turnieju brak.