2010-2013 Rosja U-2115(3)
2013- Rosja28(2)
W sumie:43(5)
  1. Aktualne na: 20/03/2021.

Oleg Aleksandrowicz Szatow (ros. Олег Александрович Шатов, ur. 29 lipca 1990 w Niżnym Tagile) – piłkarz rosyjski grający na pozycji ofensywnego pomocnika w Rubinie Kazań.

Swoją karierę piłkarską Szatow rozpoczął w klubie Urał Jekaterynburg. W 2007 roku awansował do kadry pierwszego zespołu i w tamtym sezonie zadebiutował w nim w Pierwszej Dywizji. W sezonie 2008 stał się podstawowym zawodnikiem Urału. Grał w nim do końca 2011 roku. Na początku 2012 roku Szatow przeszedł do grającego w Priemjer-Lidze, Anży Machaczkała. W Anży swój debiut zaliczył 18 marca 2012 roku w przegranym (0:1) wyjazdowym meczu z Lokomotiwem Moskwa. 19 sierpnia 2012 w domowym spotkani z Zenitem Petersburg strzelił swojego pierwszego gola w rosyjskiej Priemjer-Lidze.

W 2013 został piłkarzem Zenita Sankt Petersburg, którego barwy reprezentował do 2020 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do FK Krasnodar.

Od sierpnia 2020 jest piłkarzem Rubina Kazań.

W reprezentacji Rosji zadebiutował 6 lutego 2013 roku w towarzyskim meczu z Islandią (2:0), rozegranym w Marbelli. W 46. minucie tego meczu zmienił Aleksandra Aniukowa, a w 66. minucie zdobył drugą bramkę dla rosyjskiej drużyny.

Autor: Кирилл Венедиктов, Licencja: CC BY-SA 3.0