W sumie:84(7)
2016– Uzbekistan17(2)
  1. Aktualne na: 11 sierpnia 2018.
  2. Aktualne na: 11 sierpnia 2018.

Otabek Shukurov (ur. 22 czerwca 1996) – uzbecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w drużynie Nadi asz-Szarika z Zjednoczonych Emmiratów Arabskich.

Kariera piłkarska

Seniorską karierę rozpoczął w Mashʼalu Muborak. Grał tam przez sezon, notując 4 występy. W pierwszej połowie 2015 roku był zawodnikiem Bunyodkoru Taszkent. Jednak w połowie roku mając na koncie tylko 2 występy zdecydował się opuścić Taszkent na rzecz FK Buxoro. Dograł tam sezon do końca, zajmując z nimi 14. miejsce w lidze. Na sezon 2016 powrócił do Bunyodkoru. Spędził tam 2 sezony, tym razem już jako ich podstawowy zawodnik. W sezonie 2016 zajął z nimi 2. miejsce, a w 2017 4. miejsce w lidze. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem Nadi asz-Szarika.

Shukurov w reprezentacji Uzbekistanu zadebiutował 14 lutego 2016 roku wygranym 2:o meczu towarzyskim z reprezentacją Libanu[1]. Natomiast pierwszego gola w kadrze strzelił 11 października 2016 roku w meczu eliminacyjnym do MŚ 2018 przeciwko reprezentacji Chin. Uzbecy wygrali 2:0[2].