Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2003
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2003 Włochy Katania | |||
| |||
Data | |||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 54 | ||
Liczba zawodników | 200 (z 26 państw) |
Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2003 | |
---|---|
Konkurencje | |
pływanie skoki do wody sportowe ratownictwo wodne |
Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2003 – zawody w pływaniu, które były organizowane przez CISM dla sportowców-żołnierzy, odbywały się w dniach 6-9 grudnia 2003 we włoskiej Katanii podczas światowych igrzysk wojskowych[1]. Reprezentanci Wojska Polskiego nie wystartowali w poszczególnych konkurencjach tej dyscypliny sportu.
Zawody były równocześnie traktowane jako 40 Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pływaniu, a ratownictwo wodne oraz skoki do wody zostały zaliczono jako konkurencje do tej dyscypliny sportu (pływania)[2].
Harmonogram
Grudzień 2003 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pływanie | F | F | F |
- Legenda
Eliminacje | Finał (F) |
Uczestnicy
Do zawodów zgłoszonych zostało 200 zawodników reprezentujących 26 kraje[1].
Konkurencje
W ramach dyscypliny sportu pływania rozegrano 54 konkurencje;
- 36 w pływaniu,
- 12 w ratownictwie wodnym,
- 6 w skokach do wody.
Pływanie
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | P. Balachov Rosja | 23,20 | R. Gusperti Włochy | 23,23 | L. Khokhlov Rosja | 23,25 |
100 metrów | P. Balachov Rosja | 50,79 | D. Syzonenko Ukraina | 50,93 | F. Maestru Rumunia | 51,12 |
200 metrów | R. Miloslavkis Łotwa | 1:50,48 | F. Cappellazzo Włochy | 1:50,49 | M. Kuznetsov Rosja | 1:51,52 |
400 metrów | Serhij Fesenko Ukraina | 3:56,48 | A. Ikonomou Grecja | 3:56,83 | A. Righi Włochy | 3:57,04 |
1500 metrów | M. Formentini Włochy | 15:28,80 | I. Chervinskiy Rosja | 15:28,87 | Władimir Diatczin Rosja | 15:34,02 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | Ľuboš Križko Słowacja | 26,27 | D. Smirnov Rosja | 26,68 | R. Oliveira Brazylia | 26,74 |
100 metrów | D. Smirnov Rosja | 56,13 | Wołodymyr Nikołajczuk A. Bugaiov | 57,30[a] | B/M | |
200 metrów | T. Zhao Chiny | 2:02,33 | A. Bugaiov Ukraina | 2:03,47 | D. Smirnov Rosja | 2:04,45 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | M. Tepavcevic Serbia i Czarnogóra | 28,87 | R. Ivanovski Rosja | 28,95 | S. Gerasimov Rosja | 29,17 |
100 metrów | R. Ivanovski Rosja | 1:02,69 | S. Gerasimov Rosja | 1:03,42 | M. Tepavcevic Serbia i Czarnogóra | 1:04,18 |
200 metrów | S. Gerasimov Rosja | 2:15,28 | S. Sergeiev Ukraina | 2:17,66 | Z. Feng Chiny | 2:19,17 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Serhij Breus Ukraina | 24,35 | V. Kulikov Rosja | 25,13 | J. Novak Stany Zjednoczone | 25,28 |
100 metrów | Andrij Serdinow Ukraina | 53,38 | V. Kulikov Rosja | 54,34 | F. Maestru Rumunia | 55,39 |
200 metrów | S. Advena Ukraina | 2:00,47 | F. Vespe Niemcy | 2:01,46 | L. Gardonio Włochy | 2:05,92 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | T. Zha Chiny | 2:03,07 | C. Badita Rumunia | 2:03,39 | G. Deicmans Łotwa | 2:05,54 |
400 metrów | C. Badita Rumunia | 4:23,51 | JH Qu Chiny | 4:26,88 | G. Deicmans Łotwa | 4:27,42 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów stylem dowolnym | Włochy | 3:23,47 | Rosja | 3:23,87 | Ukraina | 3:27,06 |
4 × 200 metrów stylem dowolnym | Rosja | 7:27,77 | Włochy | 7:34,64 | Chiny | 7:39,38 |
4 × 100 metrów stylem zmiennym | Rosja | 3:43,14 | Ukraina | 3:43,95 | Włochy | 3:49,48 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodniczka | Czas | Zawodniczka | Czas | Zawodniczka | Czas | |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | J. Cheng Chiny | 26,36 | I. Lange Słowacja | 26,70 | I. M. Czepourkona L. Ioudina | 26,84[b] |
100 metrów | J. Cheng Chiny | 56,35 | E. Nasyrova Rosja | 57,15 | I. M. Czepourkona Rosja | 57,85 |
200 metrów | Y. Zhou Chiny | 2:01,57 | N. Chalaguina Rosja | 2:03,76 | S. Ricciardi Włochy | 2:03,96 |
400 metrów | Xue Li Chiny | 4:15,13 | S. Ricciardi Włochy | 4:17,54 | Zhang Liang Chiny | 4:22,01 |
800 metrów | Xue Li Chiny | 8:46,21 [c]. | S. Ricciardi Włochy | 8:50,55 | I. Korovina Rosja | 9:02,16 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | J. Cheng Chiny | 28,96 | Li Yang Chiny | 29,12 | I. Raevskaya Rosja | 31,04 |
100 metrów | J. Cheng Chiny | 1:02,26 | Li Yang Chiny | 1:02,67 | I. Raevskaya Rosja | 1:05,13 |
200 metrów | J. Cheng Chiny | 2:14,97 | Li Yang Chiny | 2:15,92 | I. Raevskaya Rosja | 2:18,68 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | Qi Hui Chiny | 32,41 | Switłana Bondarenko Ukraina | 32,98 | E. Kormatczewa Rosja | 33,30 |
100 metrów | Qi Hui Chiny | 1:10,30 | Switłana Bondarenko Ukraina | 1:11,35 | E. Kormatczewa Rosja | 1:13,52 |
200 metrów | Qi Hui Chiny | 2:33,34 | E. Kormatczewa Rosja | 2:35,95 | Switłana Bondarenko Ukraina | 2:38,39 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Y. Zhou Chiny | 26,86 | Natalja Sutiagina Rosja | 27,21 | Irina Biespałowa Rosja | 27,89 |
100 metrów | Y. Zhou Chiny | 59,32 | Natalja Sutiagina Rosja | 59,88 | Irina Biespałowa Rosja | 1:01,98 |
200 metrów | Li Cui Chiny | 2:12,54 | Natalja Sutiagina Rosja | 2:13,66 | Irina Biespałowa Rosja | 2:13,97 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | Qi Hui Chiny | 2:18,03 | Li Cui Chiny | 2:20,02 | Irina Biespałowa Rosja | 2:20,46 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów stylem dowolnym | Chiny | 3:47,94 | Rosja | 3:49,66 | Kanada | 4:14,27 |
4 × 100 metrów stylem zmiennym | Chiny | 4:11,04 | Rosja | 4:20,75 | Kanada | 4:49,85 |
Sportowe ratownictwo wodne
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | |
Ratowanie manekina na 50 m | M. Locchi Włochy | 31,74 | M. Wolf Austria | 31,84 | M. Rigamonti Włochy | 33,32 |
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m | G. Proietti Włochy | 51,83 | Z. Li Chiny | 52,21 | P. Olander Szwecja | 52,63 |
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m | F. Mastrostefano Włochy | 56,23 | Z. Li Chiny | 56,44 | M. Gentili Włochy | 59,13 |
Szybka pomoc na dystansie 100 m | M. Rigamonti Włochy | 1:08,12 | S. Vasilenok Rosja | 1:08,15 | M. Wolf Austria | 1:11,42 |
Super ratownik na 200 m | G. Proietti Włochy | 2:16,70 | S. Vasilenok Rosja | 2:27,09 | F. Mastrostefano Włochy | 2:28,69 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodniczka | Czas | Zawodniczka | Czas | Zawodniczka | Czas | |
Ratowanie manekina na 50 m | H. John Kanada | 40,41 | K. Tochrnaja Rosja | 40,46 | D. Song Chiny | 41,78 |
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m | L. Zheng Chiny | 58,11 | S. Wang Chiny | 1:01,95 | H. John Kanada | 1:04,23 |
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m | D. Song Chiny | 1:01,91 | L. Zheng Chiny | 1:02,11 | H. John Kanada | 1:06,53 |
Szybka pomoc na dystansie 100 m | D. Song Chiny | 1:22,08 | S. Jordis Austria | 1:24,25 | K. Tochrnaja Rosja | 1:25,79 |
Miksty
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Reprezentacja | Czas | Reprezentacja | Czas | Reprezentacja | Czas | |
Holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m | Włochy | 1:15,07 | Rosja | 1:18,13 | Austria | 1:26,21 |
Sztafeta ratownicza 4 x 50 m st. zmiennym | Chiny | 1:32,94 | Rosja | 1:35,90 | Szwecja | 1:37,68 |
Sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m | Włochy | 1:46,88 | Rosja | 1:47,06 | Austria | 1:50,15 |
Skoki do wody
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Wynik | Zawodnik | Wynik | Zawodnik | Wynik | |
Trampolina 1 m indywidualnie | Peng Bo Chiny | 443,20 | J. Liu Chiny | 403,40 | G. Galperin Rosja | 392,55 |
Trampolina 3 m indywidualnie | Peng Bo Chiny | 742,65 | D. Sautin Rosja | 718,10 | J. Liu Chiny | 678,35 |
Trampolina 3 m synchronicznie | Chiny Peng Bo J. Liu | 343,92 | Rosja D. Sautin D.Baibakov | 339,21 | Włochy N. Marconi T. Marconi | 311,10 |
Wieża 10 m indywidualnie | I. Lukashin Rosja | 688,75 | G. Galperin Rosja | 665,20 | H.G. Choe Korea Północna | 640,50 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodniczka | Wynik | Zawodniczka | Wynik | Zawodniczka | Wynik | |
Trampolina 1 m indywidualnie | J. Zhang Chiny | 292,50 | Y. Yang Chiny | 277,75 | T. Cagnotto Włochy | 274,90 |
Trampolina 3 m indywidualnie | N. Umyskova Rosja | 575,65 | Y. Yang Chiny | 555,75 | J. Zhang Chiny | 540,35 |
Klasyfikacja medalowa
* Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 27 | 12 | 6 | 46 |
2 | Rosja | 9 | 24 | 20 | 53 |
3 | Włochy * | 9 | 5 | 9 | 23 |
4 | Ukraina | 4 | 8 | 2 | 14 |
5 | Rumunia | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Słowacja | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Kanada | 1 | 0 | 4 | 5 |
8 | Łotwa | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Serbia i Czarnogóra | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Austria | 0 | 2 | 3 | 4 |
11 | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Niemcy | 0 | 1 | 0 | 1 | |
13 | Szwecja | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Brazylia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Korea Północna | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ogółem (16 państw) | 54 | 55 | 54 | 163 |
Uwagi
- ↑ Obu ukraińskim zawodnikom przyznano srebrne medale.
- ↑ Dwóm rosyjskim zawodniczkom przyznano brązowe medale.
- ↑ Uzyskany czas jest nowym rekord światowych igrzysk wojskowych (CSIM)
Zobacz też
Przypisy
- ↑ a b c World Military Games 2003. Table of Medals and Resuits, cismmilsport.org, s. 14, 15 [dostęp 2003-12-12] [zarchiwizowane z adresu 2015-09-23] (ang.).
- ↑ a b 40th World Military Swimming Championship Catania, Italy, 4 - 11 December 2004 (MWG), www.cism-milsport.org/eng [dostęp 2003-12-12] [zarchiwizowane z adresu 2004-06-03] (ang.).
Bibliografia
- CISM, 3rd World Summer Games Catania (ITA) 2003, cism-milsport.org [dostęp 2011-04-02] [zarchiwizowane z adresu 2017-12-25] (ang.).
- 3rd Military World Games 4 - 11 December 2003 Catania - Italy, cism-milsport.org/eng [dostęp 2003-11-24] [zarchiwizowane z adresu 2010-07-30] (ang.).}
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Flag of Serbia and Montenegro, was adopted on 27 April 1992, as flag of Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003).
Flag of Serbia and Montenegro, was adopted on 27 April 1992, as flag of Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003).
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Angelus, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape .
Autor: Angelus, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape .
Autor: Angelus, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape .
Sport records icon to be used for championship records.
Autor:
- Project: International Military Sports Council / Conseil International du Sport Militaire (CISM)
- File:
Flaga CISM (Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego).
Autor: Angelus, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape .